Most olvasom, hogy a rendorseg elfogott valakit akinel a molotov koktel receptjet talaltak. Vajon mi lehet az? Tolts egy uvegbe egheto folyadekot, digaszold be ronggyal es gyujtsd meg? Ezert talan letartoztatas jar? Hat hol elunk?
mit vársz egy bíróságtól, amelyik az ország történetének legnagyobb port felvert bankrablásában a közvélekedés nyomására ítélt el két embert? (akik ugyan megérdemlik a sittet, de nem mór miatt)
Ja ez tényleg vicces. Az egész hír viccesnek néz ki (lehet hogy nem az, de nekem annak tűnik)
"A gyanúsítottak a Híradó jelentése szerint szabadlábon védekezhetnek, azaz a hatóságok szerint sem szökésük, sem a bűnismétlés veszélye nem áll fenn."
Áll a hírben. A bűnismétlés veszélye nem áll fenn!!! Ezek aztán igazán elszánt "csőcselék". Tehát nem fogják megismételni a "rendőröket és állami intézményeket akartak megtámadni március 15-én" bűntetett.
Ez meg rendben is lenne, ha nem lenne ott az a felmondat a hirben, hogy a gyanusitottak szabadlabon vedekezhetnek. Ha tenyleg olyan galadok, hogy molotov koktel recepttel akarnak a rendorokre tamadni 15-en, akkor nem kellett volna esetleg legalabb addig benntartani oket, amig el nem mulik a banzaj?
Molotov-koktélról és számszeríjról volt szó. Jó, a recept "megtalálása" tényleg nevetséges, de azért nem azt jelenti, hogy bárkit elvisznek majd, akinél üres sörösüveget meg benzint találnak. Azért ha valaki rendőrök keresztüllövésével fenyegetőzik, az nem ez a kategória.
Azé ne felejcsük el, hogy azok az embörök nem csak úgy tartogatták otthun az íjat meg a koktél receptjét, hanem fenyegetőztek vele. Ha egy vascsővel fenyegetek valakit (ti. hogy jól megütögetem vele), akkor letartóztathatnak, pláne, ha rendőrt fenyegetek, a vascső tartását viszont nem büntetik.
Valamelyik topikba egy rendor nick (tan prerikutya?) betett egy kepet a veszelyes Molotov koktelrol amit oktober 23-an fenykepeztek a rendorok. 2 literes muanyag uditosuveg volt. Ezek utan aki felvilagositja a csocseleket (es a rendoroket!!!) hogy a Molotov koktel alapja a torheto uveg, az igenis keruljon bortonbe! Tartsanak a rendorok hazkutatast es akinek van internet hozzaferese annal masoljak le a teljes internetet DVD-re, hogy a targyalason legyen elegendo bizonyitek.
Az eredeti molotov-koktél kémiai gyújtós volt. Ez a benzines, rongydarabos ez nem molotov-koktél, csak a köznyelv ezt is annak hívja. De nem ez a molotov-koktél.
már amikor. amit te írsz, az a bonyolultabb. az egyszerűbb aza sima benzines, rongydarabos.
A Molotov-koktél egy gyúlékony folyadékkal, leggyakrabban benzinnel, alkohollal részben megtöltött üvegpalack. Erre a célra a fél literes, csavaros kupakkal zárható likőrös-vodkás-pálinkás üvegek a legalkalmasabbak, de a sörösüveg, a parafadugó is megteszi. A palack nyakára rongydarabot erősítenek, amivel használat előtt gyúlékony anyagot itatnak fel, majd meggyújtják. Így, lángoló állapotban hajítják a célpontra, amihez hozzáütődve az üveg összetörik, a tartalma az égő rongydarabtól lángra lobban. Létezik olyan megoldás, amikor e primitív gyújtószerkezet helyett sárga foszforral, kénsavval vagy más vegyi anyaggal működő gyújtási módszert alkalmaznak, ami a palack összetörésekor lép működésbe.