Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 485

...igen......igen......igen......igen.....igen.....igen.....igen.....igeeeeeeennnnn.....

 

 

...és...., HA A TŰZOLTÓ OLTÁS KÖZBEN MEGSÉRÜL, MINDENFÉLE PÉNZ KIFIZETÉSE NÉLKÜL EL KELL ORVOSILAG LÁTNI ŐT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

......persze csakis akkor, ha a rendeletet alkotók IQ-ja nem egyezik meg a lábméretükkel !

 

 

...mert, ha esetleg megegyezik......nos akkor el kell gondolkodni kissé......az alkalmasságukon........

Előzmény: szándékváltó (484)
szándékváltó Creative Commons License 2007.03.06 0 0 484


..nem akartam hozzászólni, de mostmár túlteng az érzelmeken alapuló - az objektivítástól irtózó - baromság..

..született egy rendelet..ez mindenkire vonatkozik - kivétel a kivétel..- tehát vonatkozik a tűzoltókra IS..

..lehet meditáció tárgya az általuk végzett munka és a piszkos anyagiak közötti antagonisztikus ellentmondás... DE jelenlegi szabályok szerint FIZETNIÜK KELL..

.. kérdés persze, hogy ki is a konkrét fizető:

- a tűzoltó maga..
- vagy az őt alkalmazó testület akinek mindent meg kell tenni a dolgozójának testi épségének megóvása érdekében..és AMENNYIBEN ez - bármilyen okból - nem sikerül akkor vállania kell annak MINDEN ódiumát!!!!!!!!!!!!

- tehát egyértelműen a tűzoltóságnak kell vállalnia az anyagi vonzatot..

-Külön misét érdemelne az előíráshoz ILYETÉN módon ragaszkodó orvos hozzáállása..minimum kételynek kellett volna ébrednie a vizitdij jogossága tárgyában... ÉS A RENDELET ÚGY SZÓL, HOGY KÉTSÉG ESETÉN A BETEG JAVÁRA KELL DÖNTENI!!!!!!........ de gondolom a doki jó kis ellenállást akart prezentálni ....szerncsétlen..helyette az igazgatófőorvos égett mint a rejsztág..:((

..

..Kedves - érzelmi alapon megközelítők!!

..Ha ön rosszul lesz..és én a saját kocsimon viszem be az ügyeletre...ÉS KÖZBEN A MEGÁLLNI TILOS TÁBLA után parkolok le...akkor bizony jogosan büntetnek meg...szándék ide vagy oda..

.
b.viridis Creative Commons License 2007.03.06 0 0 483
Na, te se tudsz mást, csak minősítgetni. Azt meg még a kutyám is tud, aki számára ellenszenves, annak a seggét mutatja.
Ha tényleg beszélgetni akarnál (igen, ilyen is van, néhányan, bármennyire meglepő, ezért is írogatnak fórumokra), akkor vennéd konkrétan, hogy mi is az az általam elmondottakból, ami cáfolható. De ehhez szemmel láthatóan kevés vagy, így inkább fikázol. Coki! Helyedre!
Előzmény: Törölt nick (482)
Vesalius Creative Commons License 2007.03.06 0 0 481
Ezekről a pribékekről bármit eltudok hinni, de ez hihetetlen!
Előzmény: Törölt nick (479)
b.viridis Creative Commons License 2007.03.05 0 0 480
Mi hangzott el olyan, ami ellentmondana annak, amit én itt elmondtam?
Előzmény: Törölt nick (478)
kheiron Creative Commons License 2007.03.04 0 0 477
Na, MOST kellene az eü.minisztériumnak kőkeményen fellépni, különben ez úgy elharapódzik mint a szél.

De hát pont az Eü. Minisztérium hozta ezt a szabályt, te értetlen!
Előzmény: tomylizsonsz (467)
halinorbi Creative Commons License 2007.03.04 0 0 476

Több mint egy nap kellett, míg az indexhez is eljutott a hír..... de gááázzz...


http://index.hu/politika/belfold/vizit2718/

 

Vizitdíjat fizettettek a sérült tűzoltókkal
Index/MTI
2007. március 4., vasárnap 17:06

zlotan Creative Commons License 2007.03.04 0 0 475

Ha a gondos orvosi ellátás ellenére meghalsz, akkor tartozásod a hagyatéki eljárás részét fogja képezni. Halálod esetén az örökösöknek kell hitelt érdemlően igazolni, hogy sem a háziorvosod, sem a lakóhelyedhez legközelebbi gyógyintézetben (ahova tartozol) tartozásod nincs. Itt az igazolás kiállításának díja 14750 Ft+ÁFA. De mert nem csak ahhoz az orvoshoz fordulhatsz, ahol a tb kártyádat leadtad, illetve más kórházban is kezeltethetted magad, ezért az OEP-től is kell igazolás, az OEP igazolás kiállításának díja 189650Ft+ÁFA.

Ez a rendszer csak a kókaféle elektronikus személyre szóló chiphkártyás rendszer bevezetéséig - ideiglenesen lesz -, mert egyébként a személyre szóló chipkártyat kötelezően 350600 Ft+ÁFA-ért 2009. julius 1-éig mindenkinek meg kell váltania. Ezen időpont után minden újszülöttnek ugyanezért a díjtételért meg kell váltani. Ez a chipkartya nagyon modern, a teljes életen át nyomon követhető mindenki kórtörténete. Előbb 10, majd 5, aztán 3 évenként kell megújítani. A megújítás díja 760600 Ft+ÁFA.

 

Most a 3. lépést még nem látom előre, de lesz 3. lépés - rövidesen.      

Előzmény: Henco (472)
Henco Creative Commons License 2007.03.04 0 0 474
A trafikba se szaladgálunk pénz nélkül. Mindenki fizessen 300 Ft.-ot, aztán kapja vissza valahonnan az, akivel kivételt akarnak tenni.
b.viridis Creative Commons License 2007.03.04 0 0 473
Ha az a szabály, hogy mindenki fizet, akkor igen.
Amennyiben a munkaidejük alatt sérültek meg és ennek az ellátására kellett kifizessék, akkor a munkaadójuk megtéríti. Ez egyszerűbb, korrektebb, könnyeben szabályozható, áttekinthetőbb, mintha az alap jogszabályt raknánk tele mentességekkel.
Előzmény: tomylizsonsz (469)
Henco Creative Commons License 2007.03.04 0 0 472

Ugye jó lesz így!?

 

Alakul.

Előzmény: zlotan (470)
Bromden Creative Commons License 2007.03.04 0 0 471

Miért nem olvasod el, amit írtam?

Amúgy: nem tudom, hogy van-e olyan ország. Alkalmasint az általam leírtak miatt viszonylag kevés ilyen ország van. Merthogy bizonyára a legtöbb helyen a tűzoltóság már kidolgozta, hogy milyen módon fizessen.

Előzmény: tomylizsonsz (467)
zlotan Creative Commons License 2007.03.04 0 0 470

Finomitgatom: 2007. julius 1. 300 Ft helyett 350 Ft, 2007. szeptermer 1. az igyenesség korhatára 18 életévről 6 életévre csökken, 2007. október 1. 350 Ft helyett 765 Ft előjegyzési dij, vizitdíj pontos megjelenés esetén 350 Ft, más közeli időpontban 1350 Ft, nem alkalmas időpontban új időpont 765 Ft előjegyzési díj megfizetése esetén. 2008. január 1. vizetdíj 350 Ft helyett 1650 Ft. 2008 június 1. az előjegyzési díj és vizitdíj ÁFA adókörbe bevonása, az ÁFA mértéke 15%. 2009. január 1. előjegyzési díj 2650 Ft+25% ÁFA, vizitdíj 1750 Ft+25%.

 

Ugye jó lesz így!?

Előzmény: Henco (463)
tomylizsonsz Creative Commons License 2007.03.04 0 0 469
Tehát szerinted helyes kérni?
Előzmény: b.viridis (468)
b.viridis Creative Commons License 2007.03.04 0 0 468
Észak- Koreában vélhetőleg nem kérnek. Talán Kubában sem.
Előzmény: tomylizsonsz (467)
tomylizsonsz Creative Commons License 2007.03.04 0 0 467

Szerinted van még egy ilyen kibaszott ország, ahol az életüket kockáztató tűz-

oltóktól a minkájuk során szerzett sérüléseik ellátásának fejében pénzt kérnek?

Na, MOST kellene az eü.minisztériumnak kőkeményen fellépni, különben ez úgy

elharapódzik mint a szél.

Előzmény: Bromden (466)
Bromden Creative Commons License 2007.03.04 0 0 466

A tűzoltók veszélyes munkát végeznek. Előfordulnak sérülések, ezek költségeit értelemszerűen a munkaadó állja (ha esetleg nem így van, akkor a munka törvénykönyvét kell módosítani).

 

Akik felháborodtak, miért a vizitdíjra akadnak ki? Miért nem a tűzoltóság vezetőire, akik nem készültek fel a vizitdíj bevezetését követő ellátási és finanszírozási kérdésekre?

b.viridis Creative Commons License 2007.03.04 0 0 465
Már olyan is volt, hogy az egyik fószer jött utánam és mondta tovább nekem, ami még beleszorult. Mondom ember, remélem nem zavarja, hogy kurvára nem érdekel, amiket összehord? Nagy duzzogva abbahagyta. :-)
Előzmény: Henco (462)
b.viridis Creative Commons License 2007.03.04 0 0 464
Jogos. :-)
Előzmény: Henco (462)
Henco Creative Commons License 2007.03.04 0 0 463
A vizitdijjal semmi baj, ez egy normális dolog. A baj az, hogy politikai okokból mindenféle kivétel van. Mindenki fizessen mindenkor  300 Ft,-ot, és kész. Aztán egy idő múlva lehet finomítgatni.
Henco Creative Commons License 2007.03.04 0 0 462

Miért? Talán azért, mert az üvöltözésükkel zavarnak másokat, akik nem azért mentek oda, hanem hogy az intézményt rendeltetésének megfelelően használják.

 

Akkor nem a politizálással van a baj, hanem az üvöltözéssel? Ha sportról üvöltöznek, nem baj? De ha egyszer üvöltözős nép vagyunk, mit lehet tenni?

Előzmény: b.viridis (440)
tomylizsonsz Creative Commons License 2007.03.04 0 0 459
Lehet, hogy a szemészeten ültél...
Előzmény: altmark (451)
4400 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 458

Egyaltalan indokolt volt a megjelenesuk?

Mert az ismerosom amugy magas vernyomasos nagyijaval kifizettettek az ezer forintot az ugyeleten , amikor hirtelen felszokot 240-re a vernyomija , mondvan , hogy ez nem egy egyszeri surgossegi nala...

b.viridis Creative Commons License 2007.03.04 0 0 457
Szvsz a határon vagyunk. Nézd csak meg azt a hisztit, ami a gázártámogatás körül van. De akkor a fával, szénnel fűtők miééért neeeem kapnaaaak??? Mire fel a kormány: igen, jogos felvetés, megvizsgáljuk, módosítjuk a jogszabált. Holnap meg majd jön egy újjab észlény, hogy de én meg a tenyerembe fúttam meleget és kérek az után is támogatást!
Előzmény: Törölt nick (456)
b.viridis Creative Commons License 2007.03.04 0 0 455
Ironizáltam a dögcédulával. Durva, hogy ezt valaki is komolyan vette.
Csupán az előzmények miatt, mert vagy kéttucatnyian vetettek fel hasonlókat már előtted és ők nagyon is komolyan gondolták.

No meg azért az sem túl jó, ha szinte minden egyes, kötelezettséget is megállapító előírásunkhoz van egy olyan kitétel, hogy ez és ez mentesül. Ez egyrészt állandóan vitákat generál (ha a rendőr/tűzoltó/katona kaphat, akkor a hegyimentő/felügyelő tanár/ítéletvégrehajtó miért nem?) másrészt meg borzasztó nehéz kodifikálni, egyszerűen szétbassza és kaotikussá teszi a jogszabályt.
Előzmény: altmark (450)
Rákattantam Creative Commons License 2007.03.04 0 0 453

"?par sorhasu orvos es elhizott nagyseggu  apolono,ne viccelj gyerek"

 

Na kijött belőled az állat!

Előzmény: Derek (342)
Erőd Creative Commons License 2007.03.04 0 0 452

egyet értek!!!!

 

Korházban voltam, mert elszakadt az achiles inam. Szerencsémre ismerem mindakét legjobb baleseti sebész a korházban. /kézilabda révén/ aki végezte a műtétet az történetessen a Győri Audi Eto női csapatának az orvosa. A nővérek nagyon udvariasak és figyelmessek voltak, ennek az ismeretségnek a kapcsán. Háromnap múlva behoztak egy fiatal srácot eltört a kulcscsontja és amilyen szerencsétlen volt, műtétre szorult. Se pénze se ismeretsége nem volt, egy szegény falusi férfi aki alkalmi munkából tartja fenn magát. Le se szarta senki!!!! Azt mondták neki ne egyen mert 24 órán belül megműtik. De nem fért bele az aznapi programba három 48 órát feküdt ott étlen szomjan mire elvitték a műtőbe. Az ügyeletes nővér mégcsak arra sem volt képes, hogy fájdalom csillapítót adjon neki, mi betegek szóltunk, hogy adjon neki ne szenvedjen.

 

De akinek jó a mostani hálapénzes állapot, annak azt kívánom feküdjön be egy pár napra és próbálja ki, milyen az mikor beteg vagy és le se szarják, hogy mi lesz veled. Csak a fizetős "vendéggel " foglakoznak. Ez nem teljessen az orvosok hibája!!!!!!!

Előzmény: tomylizsonsz (446)
altmark Creative Commons License 2007.03.04 0 0 451
"Pont leszarják ők a beteget kivéve a privátokat, hányszor láttad azelőtt is a folyosón ülve, amikor sorban mennek be előtted, az asszisztensnő kiszól, jaj megjött a Lilike stb.!"

Én nem láttam ilyet.
Előzmény: tomylizsonsz (446)
altmark Creative Commons License 2007.03.04 0 0 450
Ironizáltam a dögcédulával. Durva, hogy ezt valaki is komolyan vette.

A vizitdíj onnantól kezdve egy nagy szar, hogy nem mindenki fizeti (sürgősségi ellátást kivéve). Pont arra lett volna jó, ha az szdsz eredeti - kivételesen egész normális - ötlete valósul meg, hogy mindenkinek fizetnie kell, így végre egyszer nem kizárólag a munkabérből élő emberekről hanem az ingyenélőkről, adócsalókról is húznak le valamit.

Előzmény: b.viridis (445)
Rákattantam Creative Commons License 2007.03.04 0 0 449
Ritka nagy tahó vagy. Derék dolog.
Előzmény: Derek (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!