Keresés

Részletes keresés

Initram5 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 14
Én árpádsávos ingyen államot akarok!
Commander Pepe Creative Commons License 2007.03.03 0 0 13
Miért, neked kedvez? Egyébként meg honnan ismersz ilyen jól?
Előzmény: Bimbum (11)
Commander Pepe Creative Commons License 2007.03.03 0 0 12
Azóta bepótoltam.
Előzmény: Meister (10)
Bimbum Creative Commons License 2007.03.03 0 0 11
A te zsebedben biztos nem lenne pénz, a magadfajtának nem kedvez a szociális piacgazdaság.
Előzmény: Commander Pepe (8)
Meister Creative Commons License 2007.03.03 0 0 10
Látom nem olvastad végig amit írtam. :-)
Előzmény: Commander Pepe (5)
Commander Pepe Creative Commons License 2007.03.03 0 0 9
Euró, sékel, forint. Tökmindegy. De az biztos, hogy az ő zsebükben lenne az egész.
Előzmény: B. Goldstein (1)
Commander Pepe Creative Commons License 2007.03.03 0 0 8
Ha az Szdsz nyer '90-ben, akkor itt most Brazília lenne.
Előzmény: Hierro Nyh. (-)
kranführer Creative Commons License 2007.03.03 0 0 7
A pénzért bármit...:-)))
Azóta is ilyen jó kis szavahihető párt az szdsz.
Commander Pepe Creative Commons License 2007.03.03 0 0 5

Pedig nézd vissza! Az Szdsz nem volt koalíciós partnere az Mdf-nek. '94-ig ellenzékben volt. Aztán már nagyon nem tetszett nekik, hogy nincsenek benne a hatalomban, és '94-ben összeálltak a szocikkal, bár azok nélkülük is többségben lettek volna.

Az egy rendkívül mókás időszak volt. Együtt az "antikommunista" Szdsz a Pufajkás Hornnal. Szép páros.

Előzmény: Meister (4)
Meister Creative Commons License 2007.03.03 0 0 4
A "rendszerváltás" óta eltellt 17 évből az SzDSz kormányzati tényező volt legalább 9 évet. (Most nem akarom visszanézni, de úgy rémlik, 90-től pár évig koalíciós partnere volt az MDF-nek az SzDSz, tahát azt még hozzá lehet adni.)

Innentől vicces bármiért is a Fideszt hibáztatni (4 évük volt összesen).

(Na, utána néztem, csak egy paktum volt az MDF és az SzDSz közt, aminek értelmében segítették az MDF-et a stabil korményzásban, de saját magukat ellenzékiként kezelték:
Az 1990-es választások

1990. március 25-e és április 8-a történelmi dátumok Magyarország és az SZDSZ történetében egyaránt. Az e két napon megtartott első szabad választásokon a szabad demokratákra a választópolgárok 21.39 százaléka szavazott (1 millió 50 ezer 799 polgár), s az SZDSZ a 386 fős törvényhozásban 92 mandátumot szerzett (23,83%). A második legnagyobb pártként az SZDSZ lett az ellenzék vezető ereje.

Rendszerellenzékből kormányellenzékbe

1990. február 23-án az SZDSZ Kis Jánost megbízott elnökének választotta, majd a választások után, április 21-22-én a Nemzeti Sportcsarnokban tartott kétnapos rendkívüli küldöttgyűlésén a megbízott jelző kikerült a választásokon egyébként nem induló, így az Országgyűlésben be sem kerülő Kis János elnöki megnevezéséből. Az áprilisi rendkívüli küldöttgyűlés Kis János elnökké választása mellett kijelölte az SZDSZ ellenzéki szerepét, amelynek lényegét a „rendszerellenzékből a kormányellenzékbe” szlogen jól érzékelteti. „Nem a kormány megbuktatása a célunk, bízunk abban, hogy stabil kormányunk lesz, amely - ha nem is az SZDSZ elképzelései szerint - mégiscsak a demokrácia és a jólét irányába kormányozza az országot” (Pető Iván). Az április 29-én megkötött MDF-SZDSZ-paktum értelmében - amely biztosította a kormányzáshoz szükséges stabilitást - a párt adta az ország köztársasági elnökét: Göncz Árpádot, aki korábban az SZDSZ Ügyvivői Testülete tagja volt, 1990. augusztus 3-án öt évre kapta meg az államfői megbízatást.. Az ország legnépszerűbb politikusának bizonyult köztársasági elnököt az Országgyűlés 1995-ben újraválasztotta.


Forrás: http://www.szdsz.hu/download.cmt?id=51
zi_laj Creative Commons License 2007.03.03 0 0 3

Tévedés!

Most semmink se lenne!

Előzmény: B. Goldstein (1)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.03.03 0 0 2

akkor már ide is benézek :)

 

az biztos, hogy más lenne ma a politikai paletta.

SZDSZ nem ment volna át mszp mellé, fidesz az szdsz mellett kormányerő lett volna 1990-94 között, így ők sem mentek volna át a jobboldalra.

Az mdf nem lett volna kormányzati pozícióban ekkor, szvsz így is szétesett volna, de nagyobb darabban maradt volna. Az mszp ekkor is megerősödött volna 1994-re.

 

Az biztos, hogy érdekesebb lenne ma a politika és nem kétpólusú szar lenne. DE ennek gyakorlati haszna nincs túl sok.

Előzmény: Hierro Nyh. (-)
B. Goldstein Creative Commons License 2007.03.03 0 0 1
"Ha az SZDSZ 1990-ben nyer, most Euro van"

Rossz a topik címe, cseréltesd le erre:

Ha az SZDSZ 1990-ben nyer, most SÉKEL van
B. Goldstein Creative Commons License 2007.03.03 0 0 0
nagy nulla
Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.03.03 0 0 topiknyitó
Próbálja csak cáfolni valaki!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!