Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 15
?=!
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 14
De honnan tudták ezt már a késő kádárizmus oktatásügyi felelősei??? A mai alkalmatlan tanerők jórészét akkor válogatták/képezték ki?
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 12
Kimerithetetlen a fantáziájuk amikor valamit el kell ronntani (reform cimkével) vagy eleve rosszat kell tenni! Ezek ilyennek születnek eleve és persze zsák a foltját megtalálja!
Előzmény: sela1 (11)
sela1 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 11

 

 Ez se semmi. És ami "gyönyörű", mindig tudják fokozni... Az az intézmény, ahol én dolgozom (még 3 hónapig, és döntöttem így), tehát az az intézmény, egyébként szakmailag olyan amilyen (szerintem szar, mások szerint nem), de ez mind1 is, csak azért lesz összevonva és telephelyként meghagyva, mert a főváros évek óta nem tudja értékesíteni azt az elcseszett ingatlant, amiben a suli működik. Az épület lebontása csak 900M volna a leendő befektetőnek, és muszály lebontani, mert olyan....)

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 10
Az a kormányprogram amely leépiti az oktatási intézményeket (mert számukra nem az eredmémnnes oktatás, hanem a pénzspórlás a fontos), a K/F-t (mert nem termel elég közvetlen hasznot), EÜ-et (mert nem a lakosság érdeke a fontos, hanem az OEP helyzete), a tömegközlekedést szétveri (szintén állitólagos takarékoskodás céljából, közben szórja a pénzt) az maga kontraszelektiv! 
Előzmény: sela1 (6)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 9

Csak az a baj, hogy nem lehet  meggyőzni őket, hogy 1. nem értenek hozzá.

2. az amit tudnak, az nem jó!

Lám itt vannak az újabb gyöngyszemek:

1. Újpesti zeneiskolát panelszerű épületbe költöztetni (akusztika, kis termek gyakorlűshoz, hangszigetelés pl. fuvósoknak, stb) nem jön számitásba.

2. Szakorvos képzést fizetésessé tenni a hiányszakmák kivételével. Felméárte már  aMoilnár/Horváth szörnypát, hogy mi lesz az eredménye? vagy nem száémit, hol lesznék akkor már ők és utánuk a vizözön! (a mi nyakunkban!)

Előzmény: Joranne_Sutt (5)
sela1 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 8

 

 Ez is igaz. Húsbavágó megélni, ahogy leamortizálják az ember szakmáját, és nem tud mást tenni, mint kilépni. De attól még ég a ház, és az pedig a lelkiismeretnek nem mindegy.

Előzmény: Joranne_Sutt (7)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.02.28 0 0 7
fontos persze, de mitől lenne különb egy párt oktatáspolitikusa a párttársaihoz képest? ha az egész politikai elit is kontraszelektálódott, akkor ne csodálkozzunk ha az oktatáspolitikus sem ért ahhoz amit csinál... :(
Előzmény: sela1 (6)
sela1 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 6

 

 Igen, valóban. De vannak dolgok, melyek talán még ezen is túlmutatnak. Az oktatás pedig baromi fontos terület. Anno a két vh. között ráéreztek erre, pedig akkor sem volt tele az államkincstár.

Előzmény: Joranne_Sutt (5)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.02.28 0 0 5
a kontraszelekció ténye egyértelmű, a szándék nem. szerintem inkább arról van szó, hogy hozzá nem értő emberek próbálkoznak változásokat eszközölni.
Előzmény: sela1 (-)
sela1 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 4

 

 Nyilván nem értitek mire utaltam... :(

 

 Íme néhány példa:

 

 - álságos, csúsztatásokkal teli, elhallgatott, rosszul kommunikált béremelés (ami ugye nem az)

- kötelező óraszámemelés

- értelmetlen minőségbiztosítási programok, ahol a tanóra munka (készüléssel egyebekkel együtt) 50%, további 10% (!) adminisztráció, a többi tanórán kívüli, ill. rendezvényszervezés, egyebek. Méltatlan, nem időarányos .... etc.

- kapkodó összevonások, megszüntetések

 

 

binlaci5 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 3
Én se értek semmihez...
sela1 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2

 

 ?:)

Előzmény: b.viridis (1)
b.viridis Creative Commons License 2007.02.28 0 0 1
Alanyilag?
Frissen végeztél? :-)
Előzmény: sela1 (-)
.fruzsi Creative Commons License 2007.02.28 0 0 0

 

 a tudás=0 érték, a tudás átadása 50%????

sela1 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 topiknyitó

 

 Már néhány éve elkezdődött. Bennem ma érett meg a gondolat. Újabb -és újabb szakmaiságot nélkülöző intézkedések csúcsra járatják a kontraszelekciót... A szándék nyilvánvaló....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!