Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KaLifa Creative Commons License 2009.11.22 0 0 15
Elkészítettem a 2010-es Gépjármű teljesítményadó és vagyonadó kalkulátort:

2010 Gépjármű teljesítményadó és vagyonadó kalkulátor

Tamas
MotorTeszt.com
DMA Creative Commons License 2007.03.01 0 0 14
apam neked nincs penzed jo autora, akkor ne jarjal semmivel.
Műszakilag hogy állnak ezek a gépek? Az új nem csak kevéssé szennyez, de jobban gyorsul, rövidebb a fékútja, stb. Ettől meg eléggé veszélyesek tudnak lenni néha. Nem büntetni kéne őket, nem azt mondom de preferálni se... (nem, nemér 4 éves nyugati használttal jönni, tudjuk miről beszélünk).
Előzmény: Levike (13)
Levike Creative Commons License 2007.03.01 0 0 13
Nyilvan az oreg autokat reszesitik elonyben. Termeszetesen itt nem az oreg auto elonyben reszesiteserol van szo, hanem arrol, hogy akinek oreg van, annak nincs penze ujra. Es ez valahol jogos. A kornyezetvedelem nalunk eleg masodrendu szempont meg, es amig nincsenek rendben a berek, a gazdasag, addig szemforgatas lenne azt mondani, hogy apam neked nincs penzed jo autora, akkor ne jarjal semmivel.
Egyebkent sokan akik uj autoval jarnak sincs penzuk ra, csak azt hiszik. Nezzetek meg a bank altal visszavett gepek statisztikajat.
DMA Creative Commons License 2007.03.01 0 0 12
Egy intézkedés van akinek jó, van akinek rossz. A levegő minőségnek viszont egyértelműen rossz. Nyilván sok új autó van forgalomban és ezért találták így ki, de még a régi komcsik is adtak 50% súlyadó kedvezményt a katalizátorra...
Előzmény: Rettenet (11)
Rettenet Creative Commons License 2007.02.28 0 0 11
ennek én igazán örülök. úgysem akartam új autót venni.
Előzmény: DMA (9)
Pitecus Creative Commons License 2007.02.26 0 0 10

Azt írták a levélben, hogy most ugyan nincs csekk, de márc-15-ig megállapítják és kiküldik. Minden esetre én közel 60%-át fogom fizetni a tavalyinak. Öreg járgány RULEZ!!!

 

Előzmény: bmw740d (7)
DMA Creative Commons License 2007.02.26 0 0 9
Főleg, hogy kontraszelektíven az öreg járgányokat részesítik előnyben. Euro 4, ugyammá mijjazz? :-(
Előzmény: jogepek (8)
jogepek Creative Commons License 2007.02.26 0 0 8

Balfasz Feri és társai jól kitalálták. :)

 

bmw740d Creative Commons License 2007.02.25 0 0 7
Egy ismerősömnek átíráskor elírták a teljesítményt, 55 helyett 33-at írtak be. Én is kíváncsi vagyok. Ez amúgy olyan most, mint a súlydó volt, hogy jelentkezni kell érte, vagy kiküldik maguktól? Vagy teljesen nem vagyok képben?
Pitecus Creative Commons License 2007.02.25 0 0 6

Az én autómra már kiküldte a végrendelkezést az önko. Édesapámnak is ugyanolyan tipusu és hengerürtartalmu autoja van, neki meg még nem, mert nincs a forgalmiba a teljesítmény beleírva.

Azért kíváncsi  vagyok.

 

JAMES Creative Commons License 2007.02.25 0 0 5
Nem véletlen utaltam rá, műszaki vizsgán nem találták a rendszerben az autómat, semmit nem tudtak róla. 3 órát azzal tököltek hogy beírják a műszaki adatokat. Milyen a fék, meghajtás, stb.
Forgalmazó nincs, akkor még nem is volt.
Asszem érthető hogy kíváncsi vagyok mi a francot találnak ki. :-)
Előzmény: procaliber (3)
Thas Creative Commons License 2007.02.25 0 0 4
Illetve emlékszem hogy a boldog gyermekéveim alatt volt autóskártyám, lehetne az azon szereplő értékeket használni :)
Vagy az abszolút kitolós megoldás, ha megállapítanak a teljes autópark alapján egy átlagteljesítményt és azzal számolnak.

Üdv.: Thas
Előzmény: Thas (2)
procaliber Creative Commons License 2007.02.25 0 0 3
Gondolom sehogy nem fognak fizetni akiknek ez kimaradt a forgalmiból. Tuning se érdekes mert ez se kerül be a forgalmiba. Súlyadót eddig is a BM központi adatbázisa után rótták ki az autó után. Teljesítményt is központilag fogják lekérni és nem egyenként az autósoktól fogják a forgalmit bekérni.  Amit a hazai forgalmazó lejelentett teljesítmény gyanánt az alapján számolnak majd. Súlyadónál lyo esetben ugyanannyit fizettél egy lyol felszerelt járgányért, mint egy fapadosért.
Előzmény: JAMES (-)
Thas Creative Commons License 2007.02.25 0 0 2
Mondjuk beszedik tőlük a régi módszer szerint?

Üdv.: Thas
JAMES Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1
A nullát eleve beleírtam :-)
Előzmény: bindera (0)
bindera Creative Commons License 2007.02.25 0 0 0
0
JAMES Creative Commons License 2007.02.25 0 0 topiknyitó
?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!