Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.24 0 0 9

aki a vadászgép kerekét pumpálta, ma már motoros pumpát használ a putyilov gyárban

 

aki meg többre vitte, az merőkanállal eszi a (nem pancsolt) fekete kaviárt, és leöblíti egy jó vodkával, ha már a másfél milliós konyak ami a bárpultban rohad, nem harmonizál hozzá

Előzmény: dpes (8)
dpes Creative Commons License 2007.02.23 0 0 8
látom vágod...
de ítrál egy fontosat. "bevallja hogy tiszt volt itt".
mindenki aki visszajött tiszt volt?
csak ők tudták elintézni?
de hol él az aki "pumpálta a vadászgép kerekét", vagy az aki tanította eenek a gyerekét, vagy szakács volt???
Előzmény: pert1 (7)
pert1 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 7
Megkérdezel az utcán véletlenszerűen k1 darab oroszt, ezek közül  k2 darab tud egy picit magyarul. Ezeket barátságosan beinvitálod a kocsmába és x darab (változó!) számú vodka megivása után k3 közülük bevallja hogy tiszt volt itt. A kérdésedre a válasz a k3/k1*O, ahol sajnos az O értékének meghatározásához össze kell számolnod az éppen itt tartózkodó oroszokat.
Előzmény: dpes (6)
dpes Creative Commons License 2007.02.23 0 0 6

Egymás után n esetben elképzeljük, azt hogy hazaküldünk kb. 30.000. ( nem tudom pontosan ) oroszt – akik 40 évig itt élek – egymástól függetlenül, és minden esetben megfigyeljük, hogy egy
bizonyos A esemény ( A = visszajön ) bekövetkezik-e, vagy sem.
Tegyük fel, hogy az A esemény valószínűsége P(A) = p (ahol
0 ≤ p ≤ 1) és jelöljük ξ azon kísérletek számát, amelyekben A
bekövetkezik. Világos, hogy ekkor ξ/n az A esemény relatív
gyakoriságát jelenti.
Sajnos nem tudom, hogy hányan próbáltak visszajönni!! ( ξ )
És azt sem, hogy mennyinek sikerült ( n ). Nyílván ezt nem vizsgálta senki. ( … miért is … )
De arra gondolok, hogy sokan próbáltak. De csak kevésnek sikerült. Gondolom, hogy ha csak a saját akarat-elszántság számítana sokkal többen jöttek volna. Ez a gyanúm.
Így csak találgatok, és erre alapozva írtam amit írtam.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 5
off/ a nagy számok törvénye arról szól, hogy ha egy véletlen esemény bekövetkezésére sok kísérletet végzünk, és kiszámítjuk a bekövetkezések számának és a teljes kísérlethossznak az arányát, akkor ez az arány "közel" lesz egy számhoz, mégpedig a véletlen esemény valószínűségéhez /on
Előzmény: dpes (-)
PBGI Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4
Megkapták a Malév-et!
Előzmény: dpes (-)
mac.m Creative Commons License 2007.02.22 0 0 3
A spájzban vannak.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.02.22 0 0 2
Vannak, akik visszajöttek Magyarországra, családostul (még a 90-es évek elején). Én két ex-tiszti családot ismerek. Jól megvannak: dolgoznak, élik az életüket, nevelik a gyerekeiket. Ennyi.
Előzmény: dpes (-)
Pávek úr Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1
(00rbán) ,
Előzmény: dpes (-)
Commander Pepe Creative Commons License 2007.02.22 0 0 0
Lenullázódtak!
Előzmény: dpes (-)
dpes Creative Commons License 2007.02.22 0 0 topiknyitó
Azon gondolkodtam, hogy hallotam-e valamit felőlük. De nem…
Mármint a hazaküldött katonákról és családjukról.
Hol élnek? Mi lett velük? Miért nincs hír róluk?
Egyáltalán hányan voltak?
És a nagy számok törvénye alapján jó néhányuknak vissza kellet volna jönni, nem? Hiszen sok-sok évig itt építették kapcsolataikat!
???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!