Keresés

Részletes keresés

CyberCat Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1923
Az én thaiom teljesen ugyanilyen alkatú, a képen levő cicát egyáltalán nem látom szikárnak.
A sziámik teljesen mások, a www.okonor.hu és az www.imladriscattery.hu oldalakat ha megnézed, akkor láthatod, hogy milyenek.
Előzmény: Baast (1921)
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1922
Akkor szerintetek ez nem is a Hócipős macska????
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1921
Nem,persze,hogy nincs jelentősége,csak érdekelt miből lehetett mixelve:-) Ahogy a thai tipusú cicákat nézem,ők teljesen házi cica formának tűnnek nekem úgy formailag,és ez a cica meg nyúlánkabb,szikárabb,ezért gondoltam,hogy mégis inkább a orientális lehet benne,vagy ha úgy helyesebb a modern sziámi.És úgy vettem észre a sziámik között is legyen bármelyik típusú elég nagy a a külső eltérések.
Úgy értettem azt,hogy finomított,hogy talán egy modern sziámi keveréke,csak mivel keverék ezért gondoltam,hogy lágyabbak lettek a vonásai.
Nyafkamacska Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1920
Van jelentősége annak, hogy milyen fajta? Gyönyörű.
Előzmény: Baast (1914)
CyberCat Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1919
Nem nagyon értem a finomított kifejezést őrá vonatkozólag.
Fejformára és fültűzésre inkább thai jellegű, a fülei viszont nagyok és hegyesek. Talán ez az egyetlen, amiben orientálisra hajaz, de egyébként semmi másban.
Lehet sima házimacska is, ezt a színt okozó albínó gének benne vannak a házimacskák genetikai állományában, szerencsés párosítás esetén ilyen cica az eredmény. Én is ismerek egyet baráti körben, aki garantált házimacska, mégis nagyon hasonlóan néz ki.
Előzmény: Baast (1908)
CyberCat Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1918
Jól sikerült keverék.
Előzmény: Baast (1914)
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1917
Jelenleg külföldön tartózkodom,egy barátomé a cica,de sajnos a nyelvet nem beszélem kimondottan jól,annyit mondott csak,hogy kapta szülinapjára,nem ért hozzá.Hátha a hazaiak többet tudnak,csak kíváncsi lettem rá :-)
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1916
http://www.youtube.com/watch?v=4O-AGFNwZGo

Ez is Ő !!!
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1915
Hát Ő lenne az akiről írtam,remélem tudtok segíteni,mert a net két hét után sem adott nekem egyértelmű választ...
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1914
...
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1913
ÓÓÓÓ,nagyon szépen köszi Nyafkamacska:-)
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1912
CICA...
Nyafkamacska Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1911
Tallózás után Beszúr is kell!
Előzmény: Baast (1910)
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1910
Nem tudom a képeket feltenni,nem jeleníti meg csak a szöveget:-(((( Hogyan kell????
Tallóztam rendesen stb.
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1909
MILYEN FAJTA EZ A GYÖNYÖRŰSÉG?????
Baast Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1908
Sziasztok!

Új vagyok itt!!! Szeretnék választ kapni,hogy a képen látható cica milyen fajtájú??? Két héten át már kimerítettem a neten minden forrást,tenyésztővel is beszéltem aki jó formán csak az én feltételezéseimet támasztotta alá,miszerint a cica Hócipős macska-sziámi és birman ötvözete-azóta tudom milyen a thai-tradicionális-és az orientális sziámik,azok közötti hasonlóság és különbség,eredet stb stb.De ez a cica, valahogy mégsem passzol fej és testalkatra a neten látott Hócípős macskára.Sziámi vonásai inkább a modern sziámi jegyeket viseli,annak mégis finomabb formájában.Jegyei is egyértelműen sziámis-jelleméről nem is beszélve-Már azt is hallottam,hogy lehet apukája thai,anyuja orientális,és azért a vegyes ,finomított,de mégis jellegzetes külsőt.MILYEN FAJTA CICA EZ A GYÖNYÖRŰSÉG????????
collie- Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1907
egy állateledel boltban, szóval nem fressnapf, vagy más multi :) de ha hazaéek megnézem a csomagolásán a márkát. :)
CyberCat Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1906
Nagyon jó ez a hám, ebből biztosan nem tud kibújni és nem is kényelmetlen neki. Hol vettétek?
Előzmény: collie- (1904)
csacsi1976 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1905
Nem is tettél fel elég képet :) enyémek is pórázon hámon sétálnak...ma picike is megkapta a kicsi hámot és nem tiltakozott csak kint lenni nem akart :D
Előzmény: collie- (1904)
collie- Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1904
úristen hát nagyon édes! :)) nagyon aranyos, ebben a korban a legcukibbak :) milyen hosszú szőre van, nekem az ilyen thaiok tetszenek a legjobban :) biztosan nagyon szép nagycica lesz. fényképezzétek sokat! :)

ma elvittük Kennyt sétálni. eleinte félt meg kúszva közlekedett, de pár perc után már rohangált és a bogarakat kergette, ugrált és hempergett a fűben :) nagyon élvezte, de el is fáradt rendesen, azóta is csak alszik :) "kicsit" elárasztom a témát képekkel, bocsi :)



Tejbemacs Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1903

KISPISZEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!! :DDDDDDDD de éééééééédes!

 

(imádok rátehénkedni egy-egy betűre vagy karakterre, sokkal könnyebb, mint kézírással :) ezért elnézéseteket kérem a továbbiakra is tekintettel :D)

Előzmény: csacsi1976 (1902)
csacsi1976 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1902
lehet :D
bemutatom új családtagunkat :
Előzmény: Tejbemacs (1901)
Tejbemacs Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1901
bemászott a hűtőbe? XDD
Előzmény: csacsi1976 (1898)
Tejbemacs Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1900
nagyon édes ez a kép! :DDD Olyan kis komoly fejet tudnak vágni!
Előzmény: collie- (1897)
Tejbemacs Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1899

Van 3 benti házimacskánk (2 szürke cirmos, 1 fekete) és egy kinti, ő main coon és házimacska keveréke, olyan mint egy cirmoscica, csak 7kilós kiadásban. Akkora, mint egy hiúz, házőrzőnek tartjuk a kutyák mellett :) (az angol szetterek mindenkit beengednek :))

Most épp folyamatban van egy szfinx macska beszerzése. Mármint a közeljövőben lesz egy, ez biztos. Egyszer mindenképp szeretnék majd egy thait is, addig látogatom Piszét. Ma van amúgy a barátnőm ballagása! Ősszel doktornéni lesz! :D

Előzmény: collie- (1897)
csacsi1976 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 1898
Cirmókám is egyik napról a másikra sötétedett be :) még csak 1 éves múlt.

collie- Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1897
tényleg nagyon szép ez a cica :) és ilyen közepes a szőrhossza, annyira jól áll neki! :) és neked milyen cicád van?

Kenny üdvözöl mindenkit :) (már régebbi kép :)
Előzmény: Tejbemacs (1896)
Tejbemacs Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1896

nem nálunk lakik (sajnos), hanem a barátnőméknél (szerencsére). Öööö, asszem van fent kutyás kép, amin Fanta lábára hajtja a fejét, na az nálunk készült, amíg a barátnőmék esküvőztek meg nászutaztak :) azok a képek, ahol már nagyobbacska a cica, már náluk készültek. ott Cleo cica a barátnője!

sz'al én csak a keresztanyja vagyok :)

de iiiigen, nagyon gyönyörű, imádom, annyira kis drága! olyan boldogok voltunk, amikor 10 nap után először sikerült kakilnia... meg amikor elkezdte felfogni maga körül a világot... meg először fecskendőből etettük, aztán néhány hét árán elkezdett lefetyelni. őrület volt. tényleg félholt volt, legalábbis agya nem volt. felkelni sem tudott, csak vergődött. komolyan, aki látta, milyen volt betegen, az tudja, hogy egy csoda, hogy milyen szintre fejlődött. Kicsi szememfénye :")

Előzmény: collie- (1895)
collie- Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1895
Megnéztem iwiwen és gyönyörű ez a cica! Mikor eldöntöttük, hogy thai-t szeretnénk, pontosan ilyet képzeltem el magamnak, mint a Te Piszéd :)
Előzmény: Tejbemacs (1894)
Tejbemacs Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1894

jaj de szép! Tisztára ilyen a Pisze is, akit írtam, hogy megmentettünk. Őt meg lehet nézni az iwiwen, Besze-Falus Kheopisze néven van :)

ez a cica leesett egy háztetőről, ausztrál turisták hozták be a kórházba. el akarták altatni az orvosok, mert se kép-se hang állapotban volt, nem volt öntudatánál se. de kitartóan szerettük, pátyolgattuk, etettük, kezelgettük, és a végére egész normális macsek lett. Alig maradt neki vissza egy kis tikkelés, ha zavarba jön.

Előzmény: collie- (1892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!