Keresés

Részletes keresés

csaba08 Creative Commons License 2022.07.04 0 0 1184

csaba08 Creative Commons License 2022.06.17 0 0 1183

Elhoztam nektek mutatóba ez első virágokat...

csaba08 Creative Commons License 2022.05.24 0 1 1182

 

Sorfal... :)
Szépen növögetnek.

csaba08 Creative Commons License 2022.05.12 0 0 1181

Idén ismét gyönyörűen növögetnek a Káláim az erkélyen lévő virágládában. 

Mária Pusztai Creative Commons License 2019.04.20 0 0 1180

Szeretnék tanácsot kérni miért nem virágzik a calla virágom (lila) Az igazság az tavaly előtt kaptam születésnapomra, de azóta nem hoz virágot mióta elviragzott azután mikor kaptam. Pedig teleltem is, kivettem a gumókat pihentetni. Szépen nő, fejlődik a levelei de nem akar virágozni. 

farkas.kiss Creative Commons License 2018.06.23 0 0 1179

Sziasztok!

Egy kis tanácsra lenne szükségem. Soha nem voltam az a nagy virágos, szóval nézzetek el nekem. :)

Imádom a kálákat, ezért elhatároztam, hogy a lányaim idei anyák napi ajándékát "megmentem" saját magamtól és igyekszem megtartani.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek a levelein lévő száradt részek mitől vannak? Fényt kap eleget szerintem, a levelei már nem nyúlnak tovább (ha jól tudom, ez a fényhiány jele). Déli fekvésű ablakpárkányon van. Mivel sok virággal kaptam, ezért a locsolásával kapcsolatban nem vagyok biztos. Most meg szoktam várni, amíg száraz lesz a föld és akkor locsolom meg (heti kétszer, de nem áztatom el). Vajon valami baja van, vagy elkezdtek sárgulni a levelei a nyugalmi időszakra? Nem korai az még?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

 

Color My Rainbow Creative Commons License 2018.03.27 -1 0 1178

Nem arról a fajtáról van szó!

Sikerült találnom képeket róla, amiket régebben készítettem. Ha valaki be tudná azonosítani a fajtáját, neaagyisten még küldeni is tudna pár tövet, nagyon megköszönném és bármivel meghálálnám!

 

 

 

 

Előzmény: SzyDavid (1175)
Color My Rainbow Creative Commons License 2018.03.27 0 0 1177

Szegeden láttam az Attila u. 9. szám alatt levő mezőgazdasági boltban.

Előzmény: SzyDavid (1174)
unartis: Creative Commons License 2018.03.17 0 0 1176

A február végi, március eleji hidegbetörést is túlélte a nagyobb fajta kála kiültetett töve, -10 c°is volt néhány hajnalon akkor! A kicsit ki fogom tenni idén, az már biztos!

SzyDavid Creative Commons License 2018.03.13 0 0 1175

A kicsi mocsári kála talán a Calla palustris, hívják sárkánygyökérnek is. Bár lehet, hogy nem egyre gondolunk. Ez a faj amúgy teljesen fagytűrő és egész évben mocsaras nedves helyet igényel.

Előzmény: Color My Rainbow (1168)
SzyDavid Creative Commons License 2018.03.13 0 0 1174

Melyik vetőmag boltban láttad? Én több üzletben láttam már a gumós színes fajtákat, de ilyenből van nekem is több féle. Z. aethiopica-t ritkábban árulnak, most főleg ilyenekre vadászok. 

Előzmény: Color My Rainbow (1173)
Color My Rainbow Creative Commons License 2018.03.13 0 0 1173

A Green Goddess vetőmagboltokban is kapható, talán még szupermarketekben is.

Előzmény: SzyDavid (1171)
unartis: Creative Commons License 2018.03.11 0 0 1172

Kétféle kálám van, mindkettő limitált mennyiség, csak egy-egy cserépnyi tövecske, remélhetőleg el fognak szaporodni, akkor szívesen adok belőlük majd! Fajtájukat  nem ismerem, ezek a hagyományos régi típusok, az egyik nagyra nő,  a másik kisebb növekedésű, úgy tűnik szépen áttelelt a kint hagyott tövem, már hajt! Tegnap takartam ki, szedtem le a lombot sok növényről, a kálákon még maradt egy vékony réteg.

Előzmény: SzyDavid (1171)
SzyDavid Creative Commons License 2018.03.09 0 0 1171

Sziasztok!

 

Nemrég találtam rá erre a fórumra, és úgy ahogy végig is olvastam, mert nagyon szeretem a kálákat. Szerintem nagyon hálás növények.

Úgy látom vannak itt olyanok is akik sokféle kála fajtával rendelkeznek, és értenek is nevelésükhöz. 

Azt szeretném kérdezni, hogy van e valakinek olyan eladó fehér kálája (Zantedeschia aethiopica) aminek tudja a fajtanevét? Nekem jelenleg 'Perle von Stuttgart' nevű fajtám van ami viszonylag kisebb méretű a Z. aethiopica fajták között. Illetve sikerült rendelnem 'Colombe De La Paix' nevű fajtát, de még nem érkezett meg. 

Van esetleg valakinek más fajta Z. aethiopica-ája, amiből tudna sarjat eladni? 

Olyan fajta különösen érdekelne ami erős növekedésű. Pl.: 'Crowborough', 'Hercules', 'Green Goddess' vagy a sima alap faj.

 

Elnézést, hogy itt teszem fel a kérdést, de külföldről nem szeretnék most rendelni, magyar oldalakon meg már szétnéztem. 

 

 

Color My Rainbow Creative Commons License 2018.02.20 0 0 1170

Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: unartis: (1169)
unartis: Creative Commons License 2018.02.19 0 0 1169

 

Két fehér virágú kálám van, a nagyobb kb 50-60 cm-re nő, idén kint telel a kertben. A kisebb az 20-30 cm magasra nő max,  idén a kicsit is kint fogom hagyni, a kisebb típus kisebb leveleket hozó elképzelhető, hogy az a mocsári kála lesz? A virága annak is fehér!

Sajnos még nagyon kicsik , így még nem tudok belőlük adni, de ha később megfelelő lesz és jól el szaporodik, akkor szívesen adok belőle(nem tudom milyen szapora lesz, ez attól függ, lehet, hogy évekbe fog telni).

Előzmény: Color My Rainbow (1168)
Color My Rainbow Creative Commons License 2018.02.18 -1 0 1168

Sziasztok!

 

Mozgásszervi betegség miatt kiesett az elmúlt 4 évem kertészkedés szempontjából, a Káláim is kipusztultak sajnos.

Ha valakinek van nem túl drágán eladó, szívesen vásárolnék. A hagyományos fehér fajta érdekel és a törpe mocsári kála, ami kb. 30-40 centisre nő csak és amit kerti tóba szoktak süllyeszteni cserepestől. Kisebb méretű fehér virága van. Mi is ennek a hivatalos neve?

Színes fajták és Green Goddess nem érdekel, azt a boltban is lehet kapni.

unartis: Creative Commons License 2018.02.18 0 0 1167

Szia! Nagyon Gondoskodó vagy, hogy így gondolsz a növényeid egészségére! ;)

Próbáld meg még itt is a Csere bere mag, tő dugvány, stb. topikban, vagy a Növényekről, minden téma jöhet topikban  hátha többen látják!

Előzmény: kacatka27 (1166)
kacatka27 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 1166

Sziasztok! Panelházba költöztünk nyugati fekvésű terasszal, sajnos a káláim nem bírják a meleget. Megválnék tőlük. Érdeklődni e-mailben: ivanyi.dalma@hotmail.com Gumóim most pihenőn vannak, színben vegyesek, fehér nincs köztük. Remélem jó helyre kerülnek :)

unartis: Creative Commons License 2018.01.29 0 0 1165

Ez gondolom a Zantedeschia aethiopica faj lesz, fehér virágú klasszikus típus!

Előzmény: unartis: (1164)
unartis: Creative Commons License 2018.01.29 0 0 1164

Eddig nagyon nem akart leállni, nő mint ha húznák, igaz lefagy a levele, ha bejön a fagy, remélem kitart majd tavaszig:

unartis: Creative Commons License 2018.01.21 0 0 1163

Köszönöm  a megerősítést, remélem néhány évig, nem lesz olyan extrém mint a tavalyi volt, és évekig gyönyörködhetünk bennük.

Előzmény: artamira (1162)
artamira Creative Commons License 2018.01.17 0 0 1162

Biztos kibirja, nekem évekig volt kiültetve, egy kis avart szórtam rá ősszel. Sosem volt semmi baja, de az olyan extrém hideg tél mint a tavalyi, hogy egész januárban kemény fagy volt, az betett neki, tavaly kifagyott de ilyen ritkán van szerencsére, úgy, hogy nagy eséllyel évtizedekig is kitelel az alap fehér.

Előzmény: unartis: (1161)
unartis: Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1161

Nem írtam, hogy 2017 nyarán lettek a kála gumók kitelepítve, elég száraz nyár volt sokat kellett öntözni, elég csenevészek lettek a töveim, de élnek, remélem a most jövő hideg kicsit nyugalomra kényszeríti a töveimet. Azért is biztató ez  a próbálkozás, mert a tavalyi hosszan tartó hideg télben(-16 c° volt néhány napig, de másfél hónapos fagy volt) kardvirág hagymák teleltek sikeresen!

 

Két féle fehér virágú kálánk van, az egyik óriási nagyra nő, a másik típus viszont kisebb, ez utóbbi,idén még bent telel, elég csúnyácska lett, mert nincs elég fény és mégis nő, pedig alig locsoltam. Ha beválik  a nagy a kinti kertben, akkor a másik tő is jövőre kint fog telelni.

Előzmény: unartis: (1160)
unartis: Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1160

Idén megpróbálkozom  a kála szabadföldi termesztéssel, egy alap fehér változatot hagytam a kertben,  várja a tavaszt, kapott egy kis lombtakarást, igaz eddig elég enyhe idők voltak, a lomb közül  a kibújó levelek kicsit megfagytak még a decemberi időnként fagyos időben, az utóbbi hetekben viszont jó időszak volt rá, tehát fagymentes, most viszont kicsit téliesre válik az idő, úgy tűnik, hogy itt lesz az igazi tél! Tavasszal remélem pozitív eredményekről írhatok!

Zsivike01 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 1159

Rendben akkor hagyom. Köszönöm szépen! 

Előzmény: csaba08 (1158)
csaba08 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 1158

Szia!

 

Köszönöm a képeket!

Nincs ennek olyan nagy baja látszólag.

Én azt mondom, amíg ilyen szép zöld, ne bántsd.

Azok a levelek amik nem bírják majd tovább, hamarosan úgy is lesárgulnak. Ha el kezdenek sárgulni, akkor azokat óvatosan le lehet vágni.

Reméljük hajtani fog így is új leveleket.

 

Szerintem egyelőre ennyi.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: Zsivike01 (1157)
Zsivike01 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 1157
Előzmény: csaba08 (1153)
Zsivike01 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 1156

Vagy nagyon béna vagyok mint új felhasználó nem engedi elküldeni a képet. Hatalmas nagy levelű, most lett a gumó szétválasztva. A lentebbi hozzászólásoknál látok ugyan ilyen növényt. Magassága kb. 1 m. 

Előzmény: csaba08 (1153)
Zsivike01 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 1155

Remélem most beilleszti. Szóval a képek. 

Előzmény: csaba08 (1153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!