Keresés

Részletes keresés

pelyhes22 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 128

Csatolmány az SOS pelyheshez.

pelyhes22 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 127

Üdv!
SOS! Baj van a kis pelyhesemmel..Egy foltban feketedést észleltem,ami napról napra nagyobb lesz. Kivágjam az elhalt/ fertőzött területet , fertőtlenítsem és hagyjam vígan éldegélni vagy tudtok valami más eljárást is?
Aki bármilyen tanáccsal tudna segíteni növénykémen, nagyon megköszönném! :)

missparker Creative Commons License 2008.05.21 0 0 126
Megmenekült? Legalább te számolj be vmi sikerről, ha már én nem tudok :(
Előzmény: siposné (124)
missparker Creative Commons License 2008.05.21 0 0 125
Rég volt már itt hozzászólás, de sajna ontopik lettem.

Konkrét probléma: 4 Oreocereus Trolli, ebből egy menthetetlenül tőből kirothadt (10 éves volt :( . Igen, télen, előírásszerűen teleltetve, ez volt a legnagyobb. A közepes most tavaszra egyszerűen nem indult meg, stagnál, és elvesztette az élénkzöld színét, halványodik. Néztem a gyökereit, minden okénak tűnik. Az egyik legkisebb él és virul, szépen megindult. A másik kiszáradt!

Mi a fene lehet ez? (Ha azt mondjátok, hogy simán béna vagyok, még jobban elfogadom, mint ha vmi betegség lenne). És főleg, mit tegyek a stagnáló példánnyal? Jelenleg üvegfal előtt van, hogy meleg legyen és sok napfény, nem mertem a szabad ég alá kitenni. locsolást nagyon óvatosan végeztem, szinte csak néhány csepp. Soha nem használtam még tápoldatot, de most vettem, spéci, kaktuszoknak valót. Merjem-e használni, vagy csak további gondot jelent?
siposné Creative Commons License 2008.02.28 0 0 124

nem mondjátok hogy ezek után elfog pusztulni. Annyira erösködtök ,hogy tényleg az lessz a vége:) mint minden élölénynek. Én ugy gondolom hogy a kimondott szónak ereje van tehát én még mindig azt állitom hogy renben van a kaktuszom !Ha sikerül képpel is alátámasztom !De köszi hogy aggódtok:)

Előzmény: missparker (122)
nyubocs Creative Commons License 2008.02.26 0 0 123
Mindenesetre legközelebbi átültetésnél nézd meg alulról, a gyökerek felől is.

Láttam már olyat, hogy kivülről semmi baja, virágzott, de belül egy bagolycsalád elfért volna benne, mert üregesen felrothadt a tetejéig
Előzmény: siposné (120)
missparker Creative Commons License 2008.02.26 0 0 122
Az, hogy télen is fejlődött nagyon nem öröm, télen inkább pihennie kellett volna.
missparker Creative Commons License 2008.02.26 0 0 121
Az is lehet, hogy mázlid volt. Mindenesetre a kaktuszoknak a legtöbbször az a vesztük, hogy a gazdi "sajnálatból" télen is locsolgatja, vagy nem meri megnyesni, ha kell.
Aztán van még egy furcsa tulajdonságuk, legalábbis a nagytestű kaktuszoknak: hatalmas virágzás, komoly fejlődés, hogy csak les az ember lánya. Következő évben halál. Nem tudom ez mitől van, teljesen azonos körülményeket biztosítok évek óta mindegyiknek, és már vagy 4 db járt így. Szóval a heveny fejlődés nem biztos, hogy biztató jel.
siposné Creative Commons License 2008.02.26 0 0 120
hát én ugy gondolom 2007 május óta nem (mert akkor itéltem halálra szerinted:)hogy haldokolna de folyamatosan fejlödik .Mára elérte azt a magasságot amekkora volt  mielött az ültetést csináltam. Gondolod hogy haldoklás közben fejlödik?
Előzmény: nyubocs (119)
nyubocs Creative Commons License 2008.02.23 0 0 119
Nem baj, hogy mélyebbre ültetted :) és nem vagtostad :)
Most majd egy darabig a földben romlik tovább :)))))

Szerencsétlennek sajnálatból aláírtad a halálos itéletét
Előzmény: siposné (118)
siposné Creative Commons License 2008.02.23 0 0 118
Na ujra én :) Hát elmondom hogy sajnáltam lefarigcsálni a kaktuszom és pláne szikkasztani:) Köszöni jól van  söt szépen fejlödik tovább. Csak annyit tettem vele hogy egy magasabb cserépbe ültettem ugy ,hogy a csunya rész a földalá kerüljön .Ez azért is volt jó megoldás mert igy (szerintem )egyensujt is kapott mivel most fele fele arányban van a cserép és a kaktusz .Azért köszönöm:)
Előzmény: missparker (116)
siposné Creative Commons License 2007.05.17 0 0 117
Köszönöm :)
Előzmény: missparker (116)
missparker Creative Commons License 2007.05.17 0 0 116
Izé... Napra NE, csak szellős helyre....
Előzmény: missparker (115)
missparker Creative Commons License 2007.05.17 0 0 115
Napra, csak szellős helyre, és véletlenül se érje víz. Simán fektesd le, nem lesz baja. Ha visszaolvasol a topikban, azt látod, hogy a Böhömke néven említett kaktuszommal ugyanezt tettem. Ő is echinopsis, és mostmár jó eséllyel gyökeres, mert elkezdett növekedni.
Előzmény: siposné (114)
siposné Creative Commons License 2007.05.17 0 0 114
JAj de sajnálok hozzányulni mert félek hogy mégjobban tönkre teszem!.Meg egy kérdés ha levágom csak  fektessem le és hadjam sorsára?Mennyi idö még beszárad ,napra tegyem vagy csak szellös helyre?
Előzmény: missparker (113)
missparker Creative Commons License 2007.05.17 0 0 113
Levágni és "kihegyezni", azaz ne egyenesen, hanem úgy vágd, hogy a közepe egy csúcs legyen. Tisztára, mint egy ceruzánál, hogy egy régebbi olvtárs szavaival éljek. Utána be kell szárítani a sebet, és mikor már kopog, akkor lehet letenni a földbe, hogy gyökeret eresszen.
Előzmény: siposné (112)
siposné Creative Commons License 2007.05.17 0 0 112
Szia.Akkor az a teendöm hogy levágom a sárga részét és ujra gyökereztetem.Na de vágás után mindjárt dugjam földbe vagy valami más módszerrel?Kérlek ird le:)
Előzmény: missparker (111)
missparker Creative Commons License 2007.05.16 0 0 111
Ez egy echinopsis. Nem egy kényes fajta, ha tényleg nem jó a gyökere, simán le lehet vágni, és újragyökereztetni.
Előzmény: siposné (110)
siposné Creative Commons License 2007.05.16 0 0 110
Jaj bocsánat de nem vagyok eggy fenomén:)
Előzmény: missparker (104)
siposné Creative Commons License 2007.05.16 0 0 109
siposné Creative Commons License 2007.05.16 0 0 108
siposné Creative Commons License 2007.05.16 0 0 107
:)
siposné Creative Commons License 2007.05.16 0 0 106
Szia:)Ő lenne az!
siposné Creative Commons License 2007.05.16 0 0 105

Előzmény: missparker (104)
missparker Creative Commons License 2007.05.14 0 0 104
Szia,

Az oszlopkaktusz azért tág fogalom. Vmi hasonló kaktuszról nem tudsz képet találni a neten? Színe, formája (bordás vagy szemölcsös, hány bordája van) tövisei milyenek? Kapott-e télen vizet (nem kellett volna), megindult-e tavasszal a növekedése?

A sárga rész puha vagy kemény? Amennyiben puha: az azt jelenti, hogy alulról elkezdett rothadni. Ebben az esetben ki kellene venni a földből, megnézni, hogy milyen állapotban van a gyökere és a földben lévő része. Ha valóban felpuhult alulról, a megoldás az, hogy levágni az alját, kihegyezni, beszárítani és visszagyökereztetni. Ezzel veszít pár centit, de legalább megmarad.

Ha a sárga rész ugyanolyan állagú, mint a többi része, akkor lehet, hogy vmi érte: locsolóvíz kémhatása, esetleg tűző nap, hőhatás stb. De akkor meg nem éreznéd, hogy össze akar rogyni.

Nagyon jó lenne egy kép...
Előzmény: siposné (103)
siposné Creative Commons License 2007.05.14 0 0 103
Sziasztok!s.o.s.kéne az eggyik kaktuszomnak!Fényképet nem tudok mellékelni de megpróbálom leirni mit látok ha rá nézek.Ő egy kb 40cm-es oszlopkaktusz  eddig szépen növekedett de most az alsó része elkezdett sárgulni és olyan mintha rogyna össze.Segitsetek mit tudnék tenni az érdekében.köszönöm.
missparker Creative Commons License 2007.04.16 0 0 102
Ha éjszakára sem megy 5 fok alá a hőmérséklet, akkor igen.
Előzmény: csudi (101)
csudi Creative Commons License 2007.04.16 0 0 101
egesznap tuz a nap. kitegyem Nyulankat a teraszra?
missparker Creative Commons License 2007.04.16 0 0 100
A kevés csillámmal rendelkező, nagyszemű homok lesz jó. Esetemben kimegyek a kertbe, és a kerti talajból szedek, ami tiszta homok (kaktuszoknak jó, másnak sem), és nem tud tömörödni.
Előzmény: nyubocs (99)
nyubocs Creative Commons License 2007.04.16 0 0 99
Hát attól függ, hogy mit értesz homok alatt.
Mert a normál játszótéri porhomok eltömíti, levegőtlenné teszi a talajt
Előzmény: missparker (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!