Keresés

Részletes keresés

paul2 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 123

A protestszavazókat nem vesztették volna el, a hívőket sem, de a bizonytalanok egy részét igen. És ismerve a helyzetet, ezt nem kockáztathatták.

Ezért nem reklámozták, hogy még először rendet is kell csinálni, és majd csak aztán lesz jobb.

Viszont aki akarta, tényleg tudhatta, mi van, kb be lehetett lőni, melyik ígéret mit ér.

Előzmény: sunrise10 (122)
sunrise10 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 122
A jelenlegi koalíció 2010-ig marad, mert megválasztották őket. Ha elmondják az igazat a választások előtt - persze ki nem tudta, hogy milyen reformokat kell bevezetni és megszorítani? -, szvsz akkor is ők  nyernek, mert Orbánt nem akartuk, és mi voltunk többen. Más kérdés, hogy nagyon nem tetszik, amit és ahogyan most csinálnak, és ha lenne egy normális alternatíva, biztos, hogy nem szavazok a mostani garnitúrára, hacsask valami csodát nem művelnek. Az Orbán-kormányt is elviseltük 4 évig, pedig nagyon utáltam őket, és ők is hazudtak a kisgazdákat illetően.
Előzmény: paul2 (120)
paul2 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 121

Alapvetően igaz, bár lehet árnyalni.

 

A felelősség egy része a kormányé, a másik része a törvényhozás egészéé, és ebben már az ellenzék is benne van (akkor is, amikor éppen kinről hallgatózik)

 

Pl:

Kétharmados törvényeket az ellenzék nélkül nem lehet megváltoztatni.

Ha mégis kellene, de az ellenzék nem megy bele, akkor esetenként lehet kerülő megoldásokat csinálni, de ez mindig csak pótmegoldás, és ráadásul jogbizonytalanságot szül, mert lehet, hogy az Alkotmánybíróság belepiszkál. És ettől függetlenül is egy jó nagy sárdobálás ürügye lesz. És ez az érdemi minka elől viszi az időt.

 

Előzmény: üveges (119)
paul2 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 120

"de azért találták ki a demokráciát, a szólás- és sajtószabadságot, választásokat stb. hogy a többség dönthessen egy ország és vezetőinek sorsáról,"

 

Pontosan erről van szó, a többség ezt a garnitúrát választotta meg, hogy mennyire kényszer nélkül, azt a részvételi arány igazolja.

Ezzel az jár, hogy most ezek kapták a hatalmat, közben lehet szidni őket, a törvények rájuk is vonatkoznak (elvileg) és a végén nem kell újraválasztani, ha nem tetszik a képük.

 

(Emlékszem én még olyan "választásra", amikor, bár csak egy jelölt volt, mégis mindenhol 99 % felett volt a részvétel. Valahogy volt tétje akkor még a szavazásnak)

 

Hogy a gyakorlatban mennyit és miért engednek meg maguknak, az egy másik kérdés, ha törvényt sértenek feljelentés, vizsgálat, ítélet lenne a helyes sorrend. Ehelyett most nyiltszíni pocskondia van, rendes feljelentésről alig hallani: ebből is látsik, hogy műbalhé a nagyja

Előzmény: sunrise10 (116)
üveges Creative Commons License 2007.02.18 0 0 119
Szerintem teljesen mindegy milyen az ellenzék. Egy kormány (kormányfő) teljesítményét az ellenzék megítélése nélkül is lehet (kell) vizsgálni. A négy év azért elég hosszú idő ahhoz, hogy meg lehessen állapítani a konkrét sikereket és a kudarcokat is. A honnan jutottunk el hová kérdése megválaszolható...

Ha sok a hiba, arra az nem válasz, hogy hiszen minden politikus így csinálja, vagy így csinálta volna. A kormányzó erő felelőssége egyedül az övé, mivel ő van hatalmon! Minden ettől eltérő vélemény szerintem tévedés....
sunrise10 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 118
Miért, ki járatta le a politikusokat? És miért azoknak kell eltűnniük? Előttem a politikai elit saját maga járatta lem magát, nem kértek hozzá segítséget.
Előzmény: borosodó (117)
borosodó Creative Commons License 2007.02.18 0 0 117

Vaze!"tünjön el, minden betokosodott agyú LEJÁRATÓDOTT politikus....." Te sem vagy nagy ész..... Nem azokat zavarod el akik lejáratják a politikusokat, hanem azokat akik LEJÁRATÓDTAK.......

Erröl nekem az a vicc jut az eszembe.......

Amikor a purdé beleesik a pöcegödörbe, mire az apja megszólal:

-Asszony kihúzzuk onnan, vagy csináljunk helyette másikat.....

Előzmény: sunrise10 (108)
sunrise10 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 116
Igazad van a hozzászólásaiddal. de azért találták ki a demokráciát, a szólás- és sajtószabadságot, választásokat stb. hogy a többség dönthessen egy ország és vezetőinek sorsáról, ha a"hajléktalannak" nagyon megnő az étvágya, akkor tegyen róla, hogy máshol keresse a kenyerét és ne a politikában. Amíg a politikai elitet nem lehet rákényszeríteni a törvények betartására, amíg a disznóságaiknak nem lesz következménye, addig egy társadalomtól sem lehet elvárni, hogy betartsa az írott és íratlan szabályokat.
Előzmény: paul2 (115)
paul2 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 115

Ismerem a vonatkozó anekdotát, de sajnos sántít.

A "hajléktalannak" sem nagyobb az étvágya, sőt az étvágy evés közben még nő is.

Olyan nem nagyon van, hogy valamelyik azt mondja, "na, ennyi elég volt, innentől már nincs más, csak az ország dolga"

Előzmény: Fine Tune (114)
Fine Tune Creative Commons License 2007.02.17 0 0 114
Aztán kezdjük újra hajléktalanokkal:)
Előzmény: sunrise10 (108)
Wahkopem Zomos Creative Commons License 2007.02.17 0 0 113
"Ezt szeretné elérni a ballib média, ezt sulykolja évek óta. De mint már írtam: parasztért nem adunk oda egy Királyt. Soha.

Sakkozni mi is tudunk!"


Ebben nem vagyok olyan biztos, tekintve, hogy királyt nem lehet cserélni (még leütni sem).
De nem zavar benneteket ez a sokk matt ?
Ezzel a királlyal soha nem fogtok nyerni és erről nem a tábla tehet.
Előzmény: tivadar (73)
paul2 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 112

Vagy csodának kéne történnie, ez viszonylag ritka,

vagy ki kell mennie mögüle a pénznek és a tömegnek - erre viszont van esély.

Hogy akkor az egész sleppjétől is megszabadulunk, az viszont vágyálom, egy részük átmenti magát.

 

A mostani handabandázás mögött is az van, hogy a két választási vereség kezdi átrendezni a párton belüli erőviszonyokat. Ha ez a vezetés- és koncepcióváltás a párton belül nem megy végbe, mert Orbán megakadályozza, akkor egy magát elég erősnek érző csoport ki fog válni a Fideszből... És akkor Orbán elballaghat Torgyán után.

Előzmény: sunrise10 (108)
sunrise10 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 111
Te mit vagdalkodsz itt? Ki bántott? Én nem. Kikérem magamnak, hogy ismeretlenül ilyen ordenáré stílusban szólj hozzám. Ki vagy Te fröcsögő alak?
Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 109
mélyen egyetértek!így legyen,amen!
Előzmény: sunrise10 (108)
sunrise10 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 108
Vajon minek kell történnie ahhoz, hogy egy Orbán nevű, paranoiás, hatalommániás, hazudozó, gyűlöletkeltő, szemérmetlen módon meggazdagodó politikus eltűnjön a süllyesztőben? Sajnos ezzel nem azt mondom, hogy Gyurcsánnak maradnia kéne. De távozzon Szíjjártó, Répássy, Áder, Szili, Lendvai, Kovács és minden betokosodott agyú, lejáratódott politikus.
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 107
igen,így képzelem.meg kell tisztulni az országnak gyurcsánytól és orbántól.vak,elvakult,aki nem így látja.utána tényleg nem érdekel,melyik párt kerül hatalomra.csak ők menjenek.
Előzmény: tivadar (73)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 106
Álmodik a nyomor. Épp most nő össze véglegesen és visszavonhatatlanul ferkó az mszp-vel, és egyesek ferkó eltakarodásáról álmodnak.
Előzmény: torvill (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 105
Egyébként meg nem igaz, hogy nincs értelmes vélemény, még ha nem is mind azonos a tieddel - vagy az enyémmel.

Atfutottam, a Te hozzaszolasaid pl. valoban udito kivetelt jelentenek. Respect.

ZOH
Előzmény: paul2 (101)
paul2 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 104

Nagy körömszakadás nem lesz, a 2/3 mindkettőnek olyan messze van, (az esetleges megegyezés bármiben pedig látszólag még messzebb,) hogy nem is foglalkoznak túl sokat az alkotmánnyal.

 

Konkrétan is van valami bajod az alkotmánnyal, vagy csak az, hogy még mindig 1949. évi XX. törvénynek hívják? Tudod, hányszor módosítgatták azóta? Tavaly is belenyúltak. Szégyellték is magukat, hogy meg tudtak egyezni. ; - )

 

 

Előzmény: tivadar (102)
nezet Creative Commons License 2007.02.16 0 0 103

Egy olyan jobboldal, amelyik azért győz majd törvényesen a következő választáson, mert bírja az ország nagy részének bizalmát abban, hogy nem betemetetlen lyukakat fog gyártani, képes folytatni, amit más elkezdett, sőt embernek nézni képes a tőle másképp gondolkodókat is.  

Előzmény: torvill (-)
tivadar Creative Commons License 2007.02.16 0 0 102
Értelek, s talán meg is értelek.

Sajnos ebből amit írtál 2 dolog következik; 1. a "baloldal" körömszakdtáig fogja védeni ezt a jelenlegi alkotmányt, 2. a jobboldal ezt csak 2/3 feletti győzelemmel, v erőszakkal tudja megváltoztatni.

Az utolsó bekezdésben vszeg "freudi elírásom" volt, eszembe sem volt egyéb értelmezést adni neki.
Előzmény: paul2 (93)
paul2 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 101

"...Nincs egy olyan mondat ..."

Mégis itt lógatjuk a... (kinek mije van, azt)

Tehát nem kéne iderondítani, nem? (Tudom, más is csinálja, de attól még nem kötelező, csak opció)

 

Egyébként meg nem igaz, hogy nincs értelmes vélemény, még ha nem is mind azonos a tieddel - vagy az enyémmel.

Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 100
Én is gyakran megkérdezem magamtól, hogy ez a fejlődés? Ezért volt értelme kifejleszteni és fenntartani 1 ilyen indexrendszert?
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 99
Tán ha érdemben vitáznál velük, kolléga.

Vitazni?! Ezekkel?! Mirol?! Nincs egy olyan mondat az egesz topicban (beleertve tul.keppen a sajat hozzaszolasomat is :) ), ami egy legyintesnel tobbre lenne melto.

ZOH
Előzmény: paul2 (94)
bubus Creative Commons License 2007.02.16 0 0 98

Valahogy sem a "Népi" sem az "Európai" Demokrácia nem sikerült jól.

 

 

mártonka Creative Commons License 2007.02.16 0 0 97
helyesbítek, mert elírtam:
helyesen:
de "hol itt a "korrekt" demokrácia?
Előzmény: mártonka (96)
mártonka Creative Commons License 2007.02.16 0 0 96
No, ez az! - de itt a "korrekt" demokrácia?
Előzmény: tivadar (74)
MolnarErik Creative Commons License 2007.02.16 0 0 95

Pozsgay, Szűrös, Csintalan = "Új szelek fújnak régi seggekből"

"új szelek fújnak régi seggekből" = Damaszkuszi út

Előzmény: tivadar (91)
paul2 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 94

Tán ha érdemben vitáznál velük, kolléga.

Így átalányban poénkodni mindenki tud.

Előzmény: Törölt nick (92)
paul2 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 93

Meddig? Jó kérdés.

89 előtt ugye nem volt demokrácia, mert a "népi demokrácia" az nem a demokrácia egyik továbbfejlesztett fajtáját, hanem a csökkentett módját jelöli. Ha tehát az ellen a rendszer ellen nem demokratikus eszközökkel lépnek fel, az még igazolható.

Egy ilyenhez, vagyis egy igazi forradalomhoz az ellenzéknek nem volt meg az ereje, és ezért például lehetne az MSZMP taktikáját okolni, ugyanis ez a "legvidámabb barakk" státusznak köszönhető.

 

Ehelyett Antallék lepaktáltak a hatalommal, legalábbis így mondják, nem ellenőriztem, de a következmények egyértelműen erre utalnak.

 

Lett demokratikus választás, kifoltozott alkotmány, vallás- szólás- és minden egyéb szabadság. De a régi rend kiszolgálói ellen nem léptek fel olyan keményen, mint ahogy egy győztes forradalom után szokás. Ennek egy speciális esete az ügynökkérdés, ahol a nagylelkűséget a mindenoldali érintettség is táplálja a mai napig.

 

Most viszont már csak demokratikus úton lehet változtatni, tehát ki lehet tiltani a "kommunistákat" bárhonnan, még a villamosokról is, amennyiben az a demokratikus szabályok szerint törvényesen megoldható.

 

Ez volt a hosszú válasz az első kérdésre. A rövid ezek után kitalálható: ameddig azok a régi seggek végleg be nem dugulnak.

 

- a bírálat színvonala a bírálót jellemzi, tartalma vonatkozik a bírált jelenségre/személyre.

 

1. Szerintem is megillet mindenkit, és a három díszpéldány esetén különösen könnyen mondom ezt, mert nekem már a régi köpönyegükben sem voltak szimpatikusak.

2. Mint véleményt elfogadom, de nem osztom.

 

Csak annyi ugrott be, hogy Orbánnal kapcsolatban kőbányát emlegetni is illetlenség, az MTK-t emlegetni sem szerencsés. Amúgy erre is a 2. vonatkozik.

Előzmény: tivadar (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!