Keresés

Részletes keresés

waxxablaze Creative Commons License 2007.02.13 0 0 29
mondjuk Ferge Zsuzsa is beszólt Gyurcsánynak a vizitdíjjal kapcsolatban.
Előzmény: hatgang (28)
hatgang Creative Commons License 2007.02.13 0 0 28

Na igen, Megyó is ejtett pár könycseppet a gyermekszegénység miatt (igért is nekik alacsonyra helyezett villanykapcsolókat a múzeumokban).

Persz ő sajnálta a fogatlanokat is, a rokkantaknak akadálymentesítést igért  és el volt képedve a kazincbarcikai kórház rozsdás csövei látványától.

Batthyány Flepkó szerencsére már nem ennyire fődhözragatt...

waxxablaze Creative Commons License 2007.02.13 0 0 27

még annyit szeretnék megjegyezni, hogy KÖTELEZŐVÉ tenni könnyű.

 

ahhoz nem kell pénz, csak egy elcseszett kormány rendelet elég lesz.

 

ez a legkönnyebb megoldás, kötelezővé tettem, aztán most megoldottam...

mondjuk, az, h miért én viszem a wc papírt az óvodába? és miért mi dobjuk össze a bútorra a pénzt?

???

waxxablaze Creative Commons License 2007.02.13 0 0 26

hanem átcsoportosítanak.

segítsek még ilyen hívószavakkal: pl. racionalizálják, átszervezik, hatékonyabbá teszik.

 

Az a két három esetleg négy év pedig igenis számit a gyermek fejlődésében.

és ki mondta hogy nem? én annyit mondok, hogy ETTŐL az intézkedéstől nem lesznek jobbak az ovodák.

Előzmény: Rokakoma (21)
Bálint Attila Kristóf Creative Commons License 2007.02.12 0 0 24
Argentín tangó és újra látványkonyha.

Kifulladtak, de nagyon.
borzimorzi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 22

Hát, az én gyerekeimet ugyan nem az állam fogja szocializálni helyettünk, arra mérget vehet Fletó is, meg a szemforgató frakciója is. Azért dolgoztunk és takarékoskodtunk, hogy lehessenek gyerekeink és azokat rendesen fel tudjuk nevelni. Remélem, mihamarabb lesznek is. De nem azért, hogy állambácsi rájuk tegye a mocskos mancsát idő előtt. Sőt, ha így megy tovább, alighanem sok olyan anyuka lesz, aki inkább összeszerveződik más anyukákkal és saját sulit nyitnak a gyerekeiknek, mintsem, hogy a kölkök ezekbe a mai, rosszul felszerelt, alig képzett és agyonstrapált tanárokkal megspékelt iskolákba járjanak, ahol már csak az osztálylétszámok miatt sem lehet rendesen tanítani... Amikor mi voltunk gyerekek, a demográfiai hullámra hivatkoztak, hogy azért kell egy osztályab 35 gyerek. Most, mikor alig van gyerek, ahelyett, hogy örülnének neki, hogy végre 18-22 fős ideális osztályokat lehet képezni, inkább megszüntetnek olyan intézményeket is, ahol a kihasználtság csaknem 100%. (Lengyel Gyula és Kossuth Zsuzsa.) Minden eddigit meghaladó adóerhelés mellett. Agyrém.

 

Csót:

b

Előzmény: xhwamt (17)
Rokakoma Creative Commons License 2007.02.12 0 0 21

Nem az összes ovodát zárják be, hanem átcsoportosítanak. Az a két három esetleg négy év pedig igenis számit a gyermek fejlődésében. Egyébként pedig az előttem hozzászólókkal egyetemben minek oksokodsz olyan dolgokban amihez halvány fingod van ?

 

Előzmény: waxxablaze (8)
xhwamt Creative Commons License 2007.02.12 0 0 20

Te nem vagy. :)

 

Ám alapvetően csak két lehetőség van a társadalmi szocializációra, ez pedig a családi és a közösségi különféle formáit jelenti ezért e kettő közül kell kiválasztani a jobbat. A családi azért jobb, mert nagyobb valószínűséggel eredményezi a személyiség sajátos egyéni mintáinak kialakulását, mint az uniformizált közösségi. A közösségi szocializáció aránya ezért liberális szempontból csökkentendő a családi javára.

Előzmény: waxxablaze (19)
waxxablaze Creative Commons License 2007.02.12 0 0 19

Liberális szempontból maga a förtelem ez a tervezet, mivel a gyereket az individuális szempontból pártolandó családi szocializáció helyett az etatista állami szocializációba taszítja.

 

némá' liberális vagyok én is?

:)

maximálisan egyetértek!

 

Előzmény: xhwamt (17)
xhwamt Creative Commons License 2007.02.12 0 0 18
Namost nekem nem szokásom hülyeségeket beszélni, viszont a te hozzászólásod értelmetlen! Te látsz összefüggést az én hozzászólásom és a te soraid közt? :)
Előzmény: kopasznyakú (14)
xhwamt Creative Commons License 2007.02.12 0 0 17

Ez egy alapvetően elavult ún. modern alapokon nyugvó intézkedés lenne annak érdekében, hogy a hátrányos helyzetű gyerekeknek az állam biztosítson esélyt és azért kötelező, hogy a hátrányos helyzet ne zárja ki őket az esélyteremtésből. Ám mivel ez egy modern intézkedés, ezért ma a posztmodern világban avítt idiotizmus, legföljebb száz évvel ezelőtt lett volna csak szimpla balos hülyeség.

 

Liberális szempontból maga a förtelem ez a tervezet, mivel a gyereket az individuális szempontból pártolandó családi szocializáció helyett az etatista állami szocializációba taszítja.

Előzmény: waxxablaze (10)
4400 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 16

Eccer olvastam rola egy nagyon jo jellemzest , sajnos nem vagyok lelektanasz hogy tudnam a szaxavakat , de valami olyasmi betegsegrol volt benne szo , hogy a valosagtol teljesen elszakadt , minden problemat egy perc alatt megold, "mindenkinek adunk munkat es kenyeret es Internetet es minden nagyon szep es jo lesz , dolgozni kell , nekem is dolgozni kell , meg reggelente futni ket kilometert es akkor minden oke lesz"-szinten.

Internet a korhazi szobakban, meg digitalis tabla az iskolakban....(szemforgatas)

waxxablaze Creative Commons License 2007.02.12 0 0 15
igaz. annál is inkább, hogy a "kötelező" év alatt sem nagyon kell magyarázni, miért nem megy a gyerek épp az oviba.
Előzmény: xhwamt (13)
kopasznyakú Creative Commons License 2007.02.12 0 0 14

hülyeségeket beszélsz

3-6 év között van ovi, de 5 évesen kötelező

ezt akarja levinni szerintem

oké

de akkor miért is csukták be az elmúlt években az ovik nagy részét?

Előzmény: xhwamt (13)
xhwamt Creative Commons License 2007.02.12 0 0 13

Namost a gyerekek jelentős részének nincs szüksége felkészítésre, mivel a családi hátterük adott, így nekik egyértelműen hátrányt jelent a családi környezetből való kiszakításuk és egy állami intézménybe zárásuk. Tehát a Gyurcsány kormány ezzel az intézkedéssel a normális gyerekek esélyeit rontja le a szocializálandók szintjére, hiszen így kvázi elvesz egy évet a családtól!

 

Esetleg még a lakosság közös étkeztetését is bevezethetné -állami hodályokban- kötelező jelleggel, mivel az országban alultápláltak is vannak.

 

ui. Azt érteném csak meg, hogy mi a lófaszért versenyez ez a Gyurcsány Orbánnal abban, hogy melyikük múlja alul a másikat!

Előzmény: vizinikk (7)
3x Creative Commons License 2007.02.12 0 0 12
És tápláló ásványi anyagok korlátlanul az Orbán-bányákból.
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.12 0 0 11

 

És az Orbánszőlő is jár majd vitaminpótlás okán.

Előzmény: 4400 (9)
waxxablaze Creative Commons License 2007.02.12 0 0 10

értem én, az EGY év. mitől lesz jobb ha az kettő?

 

Előzmény: vizinikk (7)
4400 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 9
Valamint a raszorulo kisdedeknek naponta 9 es 16 ora kozott megnyitja a hazi luxususzodajat a Szemlohegy uton.
Előzmény: waxxablaze (4)
waxxablaze Creative Commons License 2007.02.12 0 0 8

sértegess nyugodtan, ennyit tudsz.

 

csak van némi ellentmondás a propaganda (vagyis bezárjuk az ovit, mert nincs gyerek) és a valóság 35 fős csoportok közt.

Előzmény: vizinikk (6)
vizinikk Creative Commons License 2007.02.12 0 0 7

mert az iskola előtti évben kötelező foglalkozás van a dedeknek az oviban, hogy ne induljanak hátránnyal az iskolában.

ha sosem voltál óvodaközelben személyes érintettség okán, mit vartyogsz itt anélkül, hogy tudnád, mi a fenéről is van szó?

Előzmény: waxxablaze (5)
vizinikk Creative Commons License 2007.02.12 0 0 6

persze, annyi az ötéves gyerek, hogy le se lehet őket ültetni.

akkor tán nem kéne a tamtamot verni a nemzethalál és a csökkenő születési számok miatt.

sötétek vagytok, mint egy pár rendőrcsizma

Előzmény: waxxablaze (4)
waxxablaze Creative Commons License 2007.02.12 0 0 5

ezt növelné fletó kettőre,

 

minek?

Előzmény: vizinikk (3)
waxxablaze Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4

az évértékelőben.

 

részletesen :

Digitális táblákat az iskolákba

Ez a kormány tudja a dolgát, mondta Gyurcsány, meg is lett a nyolcadik taps. A miniszterelnök ezután rátért az öt „zászlóshajóprogramra”: 1. Egyetlen gyermek se maradjon le. A gyermekszegénység húsz százalékot megközelítő „förtelmes rátáját” 2013-ra tizenöt százalékra csökkentenék. A bölcsődei és óvodai ellátást teljessé teszik, az óvodát öt helyett már négyéves kortól évtől kötelezővé teszik. 2. A magyar pedagógia, ezer iskola megújítása. Minderre 100-120 milliárd forintot költenek, termek százait szerelik fel digitális táblákkal. 3. A huszonnyolc leghátrányosabb kistérség felzárkóztatása, kistérségenként 3-4 milliárd forintból. (Folyt. köv.)

http://index.hu/politika/belfold/parlam070212/?p=2

 

most komolyan, az 5 éves gyerekeket SEM tudják elhelyezni...

Előzmény: PBGI (2)
vizinikk Creative Commons License 2007.02.12 0 0 3
persze hogy van.... az óvodába nem járó gyerekeknek az iskola előtti egy év kötelező - ezt növelné fletó kettőre, de nyissál csak idióta topikokat, anélkül, hogy 0 fogalmad van róla, miről van szó.
Előzmény: waxxablaze (-)
PBGI Creative Commons License 2007.02.12 0 0 2
Ezt az expozéjában mondta???
Előzmény: waxxablaze (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1
Gyebil.
PBGI Creative Commons License 2007.02.12 0 0 0
Flet0v0da
waxxablaze Creative Commons License 2007.02.12 0 0 topiknyitó

minek?

 

ez valami ostoba Fletói blöff?

 

vagy valami értelme van ennek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!