Keresés

Részletes keresés

Altjeringa Creative Commons License 2008.10.30 0 0 209
Pedig nekem nem is Vistám van, csak sima XP. Az újratelepítés előtt nem tette ezt... de ez se segít rajtam sokat.
Előzmény: nettomazsola (208)
nettomazsola Creative Commons License 2008.10.30 0 0 208
nekem megnyilik, de többeket hallottam mar panaszkodni. fogalmam sincs miert csinalja. ill. nem csinalja ...
Előzmény: Altjeringa (207)
Altjeringa Creative Commons License 2008.10.30 0 0 207
Mi a rák lehet az oka, hogy a fórumos kisképeket nem tudom megnyitni nagyobban? Engedélyezve van a felugró ablak, viszont négy böngészőben is kipróbáltam, és mindben csak a fórumról nem hagyja, máshol megy a dolog.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 206
Eh, nekimentem másodszor... komoly hamisítások nélkül ennél többet nem tudok kihozni belőle. Bár lehet, hogy komoly hamisításokkal sem menne több :)

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 205
Zebrina, azt hiszem, külön ment neki az égboltnak, a két felületet külön dolgozta fel, én csak az egész képpel tettem meg egyet-mást. Itt is látható azonban, hogy a legrafináltabb képmanipulációnak is vannak határai, mindenképpen a hozott anyagból kell dolgozni, és a manipuláció előbb-utóbb a visszájára fordulhat. Zebrina képe úgy hat, mint amikor egy kicsit besüt a nap a felhők alatt, mert az épület indokolatlanul világos a borús éghez képest, az én képemen pedig a telítettség megnövelése miatt (azzal próbáltam kicsit "naposabbá" tenni) indokolatlanul kékes lett az ég. Szóval a hozott anyag... ha egyszer borús volt az ég, szemből jött a fény, szürkés-tompa volt a világítás, akkor nem lehet a képet úgy feldolgozni, hogy az eredmény egyenértékű legyen egy ragyogó napfényben készült képpel.
Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 204
Én is nekimentem, ez lett:

Előzmény: anblock_italia (203)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.06 0 0 203
Hát tetszik! Még elsős vagyok, de majd igyekszem:-). Mondjuk megkérdezem a lányomat, hogy ezt hogyan lehet és szerintem perceken belül kitalálja:-) Igen, a felhők nagyon hiányoztak!
Előzmény: zebrina (202)
zebrina Creative Commons License 2008.01.05 0 0 202
És ez hogy tecc?

Előzmény: anblock_italia (196)
nettomazsola Creative Commons License 2008.01.05 0 0 201
Becsben elek ( most eppen ...).
nagy boltokban (mediamarkt es tarsai) semmit nem kaptam, kis "maszek" fotosboltokban meg hülyen neztek ram.
Előzmény: apca (195)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.05 0 0 200
Jogos...:-((( A technika valóban minden korban félelmetesnek tűnt. Legyen neked igazad!
Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.05 0 0 199
Hát... egyrészt állítólag az öregedés egyik legbiztosabb jele, amikor a mai világ romló morális állapotára teszünk megjegyzéseket 'bezzeg az én időmben' jelleggel :) másrészt a világról rendelkezésre álló ismeretek mindig is valamennyire manipuláltak voltak, csak ma változatosabbak a technikai lehetőségek. De ez már tényleg messzire visz.
Előzmény: anblock_italia (198)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.05 0 0 198
Persze tudom, hogy az sem igaz, nem is az én manipulcióim izgatnak, hanem az egész világé. Ha régen láttál egy fantasztikus képet, akkor az tényleg csoda volt, de ma már..., és a filmek és minden, de minden hamis és egyre hamisabb. Na de nem moralizálós topic ez, úgyhogy abbahagyom. És mégegyszer kösz, örülök az "új játékomnak":-)
Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.05 0 0 197
Azért gondolj bele, hogy a fotó képi világa mindenképpen hamisított világ, függetlenül attól, hogy digitális vagy hagyományos. Ha "valóságos világnak" azt tekinted, amit a szemeddel látsz, akkor vedd figyelembe -- hogy csak a legegyszerűbbet nézzük --, hogy amikor fölnézel az égre, a pupillád automatikusan reagál, összehúzódik,így kompenzálja az ég világosságát. Amikor lepillantasz onnan a földre vagy egy házra, a pupillád gyorsan kitágul. Vagy amikor sárgás fényben vagy, a percepciód már a korábbi esetekből "megtanulta", hogy átértékelje a színeket, és a fehér papírlapot -- amely a megvilágítás miatt ténylegesen sárgás -- fehérnek fogod fel. A fénykép viszont egyetlen pillanatot egyetlen stabil módon kénytelen rögzíteni, és éppen azért kellenek a manipulációk, hogy a fénykép végső hatása hasonló legyen ahhoz, amit egyébként a szemed és a percepciód állít elő.
Előzmény: anblock_italia (196)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.05 0 0 196
Érdemes volt felébreszteni bennem az alvó oroszlánt, most határozott fellépésemre a kislányom szánt rám kb. 2x5 percet és megmutatott néhány dolgot:-) Hiába, egy újszülöttnek minden ...Persze meg kell mondanom, jó játék, de nem annyira tetszik egyik kép sem, mint az eredeti, mert bár sötét és fakó, de az enyém:-) Engem zavar ez a "hamisított világ", ami egyre jobban körülvesz minket minden területen. De igyekszem asszimilálódni és gyakorolni, mindenesetre köszönöm az indíttatást:-)
Előzmény: Törölt nick (188)
apca Creative Commons License 2008.01.04 0 0 195
Hol?, mert elég gyakori méret a 49mm-es szűrőfoglalat.
Félszűrőben pedig inkább a cokin rendszerűt használd, mert azt lehet tologatással pontosan a horizonthoz állítani, ami a kerek szűrőkkel már nem nagyon megy.

Nem emlékszem már, hogy hol élsz, ha -esetleg- a Nagy Faluban, akkor cokint a Gizella úton, a Studio Line-nál találsz.
Előzmény: nettomazsola (194)
nettomazsola Creative Commons License 2008.01.04 0 0 194
ja, erre gondoltam en is. kerestem, de nem volt az en gepemhez, aztan nem kerestem tovabb.
polarszüröt se kaptam (49 mm) ugy neztek ram, mintha vmi ösregi roncshoz keresnek kiegeszitöket.
Előzmény: zebrina (193)
zebrina Creative Commons License 2008.01.04 0 0 193
Használhatsz átmenetes szűrőt is, hogy az ég fényét visszafogd.
Előzmény: nettomazsola (191)
nettomazsola Creative Commons License 2008.01.04 0 0 191
ezzel kinlodok en is, itt lejjebb valahol mar beszeltünk rola; ha egy kepen belül vilagos - sötet kontraszt van ( vilagos egbolt - sötet utca) akkor valaszthatsz, h v az eg lesz termeszetellenesen vilagos v az utca sokkal sötetebb mint kene attol függ mire allitasz fenyt.
rengeteg kepem lesz hasznalhatatlan emiatt.
szerintem az analog gepeknek ez nem volt ilyen megoldhatatlan problema v csak en nem voltam ennyire haklis.
Előzmény: anblock_italia (173)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.04 0 0 190
Azért nem éltem ma sem hiába, legalább megnéztem a menüt, amiben látom, hogy vannak választások fehéregyensúly témában:-) Köszi, hogy felhívtad a figyelmemet. Minek az ilyen kezébe fényképező, igaz? Hát, mert jó játék:-) Most talán még jobb lesz:-)
Előzmény: Törölt nick (188)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.04 0 0 189

Én is ezeket a problémákat érzem. Korábban volt nálam egy másik gép, annak a képeivel összehasonlítva elég szomorú az eredmény. Már nem garanciális, de nem gondoltam volna, hogy ezen lehet változtatni. Azért szeretem, mert az enyém:-)

Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 188
A fehéregyensúlyt minimális utómunkával ki lehet javítani, ezt a legegyszerűbb képkezelő programok is tudják. Az élesség zűrösebb ügy. Vagy egyszerűen ilyen az objektíved minősége, vagy elképzelhető, hogy az autofókusszal (is) van valami zűr, de ehhez már tényleg próbálgatás meg idő kellene. Ha még garanciális, esetleg érdemes volna egy kört futni vele a szervizben.
Előzmény: anblock_italia (185)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.04 0 0 187

A macró képeken kívül tetszik benne, hogy sötétben alapbeállítással is elfogadható képeket készít, nem kell állvány, persze tudom, úgy szebb lenne, de emléknek ez is megfelel.

Előzmény: Törölt nick (183)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.04 0 0 186
Ja, látom megtaláltad. Mégegyszer bocs, elég sötét van itt.
Előzmény: Törölt nick (181)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.04 0 0 185
Ebben a beállításban készülnek a rózsaszín képek, csak most a zöldben nem érződik annyira.
Előzmény: Törölt nick (177)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.04 0 0 184
Ja, bocs, most hogy újra nézem, Z110:-(
Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 183
Utánanéztem egy-két beszámolónak, bizony panaszkodnak arra, hogy lágy (nem elég éles) a kép, és a gép enyhe alulexponálásra hajlamos, valamint csak erős fényben nyújt jó teljesítményt.
Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 181
Grrr. Attól tartok, hogy ez a Casio Ex-Z110.
Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 180
Exilim, na. De nem tudom, milyen modell ez, mert csak szláv oldalakon találom meg, ott is alig...
Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 177
A másodikat nem érzem természetellenesnek, szerintem ott nagyjából jó a fehéregyensúly. Lehet, hogy a te ízlésednek kicsit erős a színtelítettség, de ez tényleg ízlés dolga, nekem kifejezetten így tetszik. Az élesség másik kérdés, rengeteg oka lehet az életlenségnek, pl. hosszú expozíciós idő vagy rossz élességállítás, de akár egy maszatos lencse is.
Előzmény: anblock_italia (174)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 176
Exilim 2110? Nem találom a neten. Biztosan ez a száma?
Előzmény: anblock_italia (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!