Keresés

Részletes keresés

viktor a takarító Creative Commons License 2007.10.17 0 0 302

szia!

 

A fa alapanyag égése akkor jó hatásfokú, akkor közelíti meg a gázkazánok hatásfokát, ha az égés folyamatos,nincs leszabályozva. Ekkor viszont "dübörög" a kazán, egy átlagosan jó hőszigetelésű házban viszont erre nincs szükség, csak felfűtéskor. A komfortérzet miatt viszont inkább a folyamatos melegen tartás a jó, nem pedig a nagy hőingadozás, amihez nem kell a kazánnak sokáig menni. Nálunk 21,5C-ra van belőve a belső hőmérséklet. a falak 375-ös ytongból vannak (38-as PTH + kb. 3cm cellnek felel meg), és így a kazán a legnagyobb hidegben sem megy tovább, mint 5-10 perc. ez gázkazánnál rendben van, fatüzelésnél már nem, mert nem csak a hatásfok lesz rossz, azaz túl sok fát égetsz el ugyanahhoz a hőmérséklethez, hanem a kazánnak sem jó, kátrányosodhat, miegymás.

 

Szóval a puffer hasznos, pénzt és kazán-élettartamot takarítasz meg vele.

 

Egyébként a 38-as PTH-hoz ma már érdemes 8-10 cm cell.ben gondolkodnod

Előzmény: linda222 (301)
linda222 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 301
Kösz a tanácsot ! Sajnos az is a puffer tartály ellen szól, hogy elég kevés a hely a kazánházban. A ház hőszigetelése szerintem jó lesz, mert 38-as falak vannak és nikeceles hőszigetelést is kap majd.
Előzmény: linda222 (299)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.17 0 0 300

Szia!

Puffer tartályra akkor lehet szükséged, ha a házad hőszigetelése annyira jó, hogy a kazán teljesítményét nem tudod leszabályozni a megfelelő szintre, vagy azon a hőfokon, gazdaságtalanul mükődik. Puffer tartály is sok féle van, a nyomásállók drágák, de ez csak akkor kell ha a HMV-is erről megy.

Előzmény: linda222 (299)
linda222 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 299

Pelletkazán vásárlás előtt - és az építkezés közepén állok- teljesen tanácstalanul. Sajnos a kazán ára jelentős befolyásoló tényező. Jelenleg két tipus jöhet szóba, a Carborobot Bio illetve az ATMOS ERATO D20P. Nagyon hálás lennék, ha valaki, akinek már van tapasztalata ezek bármelyikével, megosztaná velem.

Ja, és még egy fejtörést okozó kérdés : van, aki azt tanácsolja, hogy feltétlenül vásároljak legalább 500, de inkább 750 literes puffer tartályt, mert így gazdaságosabb - na meg persze 250-300 ezerrel drágább - van aki szerint abszolút szükségtelen.  

Ami még a Carborobot mellett szól, hogy egy 76e forintos modullal "rásegít" a kazán a villanyboilerre fűtési szezonban .

Szóval nagyon várom a jó tanácsokat !

 

Gyákos Creative Commons License 2007.10.12 0 0 298

Sziasztok!

Visszatérek a pellet minőségre. A néhány hozzászólással alább küldtem képet az általam vásárolt (sötét színű noname és a METRO-ban vásárolt román fenyő? világos) pelletről.

Fűtési tapasztalatom: hatásfok ebben az időben nem látványos, viszont a sötét pellettől már az első begyújtásnál bekormozódott az üveg. Hétfőn megtisztítottuk az üveget. Ma péntek van és ugyanolyan tiszta.

Ez is jelenthet valamit.

Gyákos
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.12 0 0 297
Nem számoltam még, majd csak akkor ha lesz pontos infóm a ház hőigényéről. Decemberben majd fütők pár napot  villannyal, akkor pontosan tudni fogom mekkorára lesz szükségem. Azt viszont tulzásnak tartom, hogy megszakadna egy combosabb puffertól, hisz a legkisebb teljesítménye is másfélszer akkora mint ami a 200L felfűtéséhez szükséges.
Előzmény: Jesu (296)
Jesu Creative Commons License 2007.10.11 0 0 296
Mekkora puffert tesztek rá? Nekem 200 literest javasolt a tervezőm (átalaktott boiler, ~60E HuF) hogy rugalmas legyen a rendszer. Azt mondja, hogy ez kicsi teljesítmény, megszakadna szegény egy nagyobb pufferrel :)

Később, ha sikerül révbe vinni a napkollektoros fejlesztéseket, akkor annak lesz egy ezzel párhuzamos, combossabb puffer... (500-2000 liter kozott vhol).

Ma nem volt időm munkán kívül másra, holnap meg ellepnek a festők, gipszkartonosok, szigetelők egyszerre. Szép napom lesz... Csinálok magamról egy előtte utána képet. Mint az alkoholistáknál szokás... :(
Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 295

Nekem kis alapterületű lesz a házam (nettó 75m2, kb 210 légm3), és nagyon jó hőszigeteléssel rendelkezik. A becslésem szerint a legrosszabb esetben is  2 napig ki kell hogy tartson egy 15 kg zsák. A vizteresek állítólag a megtermelt hő 10-15%-val közvetlenül a helységet fütik. Akinek többre vajn szüksége annak ugyis nagyobb kazán kell, nagyobb tárolóval.

Terveim szerint nem is fogom engedni 16 óra előtt füteni a kandallót. Este 10-ig mehet, addig füti az átmeneti melegvízes tárolót, és a nappali levegőjét, majd éjszaka már csak a tároló vízét használom fütésre reggelig. A napközbeni hőn tartás a kollektor és a talajregiszter feladata lesz.

Előzmény: MiSA (294)
MiSA Creative Commons License 2007.10.11 0 0 294
Mennyire ítéled problémásnak a sűrű utántöltést? Hány légköbmétert fűtesz vele és mennyi idő alatt fogy ki? Tudnál róla tapasztalatot írni? Ami vízteres az a levegőbe semmi hőt nem ad át?
Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 293

Jó, egyezzünk meg 98%-os hatásfokban, A lényegen nem változtat. A támogatott gázár nem lesz örökéletű, meg ha lehet ne is szoruljunkk rá. A pellet is cak egy lehetőség,  Szerintem hosszú távon 10-15%-kal olcsóbb lesz mint a gáz, és  a politikának kevésbé lesz kiszolgáltatva a beszerzési lehetőség.

Apropó, csak kiváncsiságból teszem fel a kérdést. Szerintetek  megfelelő méretűre darált fával lehet a pelletes kazánban füteni?

Előzmény: Csavarhúzós (292)
Csavarhúzós Creative Commons License 2007.10.10 0 0 292
Éves átlagos! hatásfokra vannak 109%-os katalógusadatok, persze ez gyártói adat, azért mondtam csak 100-at.

>Nekem ez azt jelentené, hogy a távozó füstgázok átlag hőmérséklete télen 5 fok kellene hogy legyen.
-Nem, elég ha 57 fok alatt van. A metán égésterméke két rész vízgőz, egy rész széndioxid. (+sok nitrogén az égési levegőből meg 20% légfelesleg miatt oxigén) Ebben a környezetben ha 52 fokos vagy hidegebb a visszatérő fűtővíz, akkor a hőcserélőre kondenzál a füstgázban lévő víz jó része, leadva a párolgáshőjét.

>Lehet hogy az eddig használt hatásfok számítások alapján ez kijöhet, de akkor ez a számítási mód elavult.
-OK, elavult, de ha a fűtőérték helyett az égéshővel számolunk, akkor a gázár lesz rögtön olcsóbb, mert akkor több MJ energia lesz 1 Ft-ból... Szóval a végeredményen nem változtat, csak eltűnik a fizikus szemmel ronda 100% feletti hatásfok.

-A nagy gázáremeléskor hirtelen megugrott a tüzifaár 12-14Ft/kg-ról 20-22Ft/kg-ra. Nehéz itt jósolni - talán meg kéne nézni, hogy nyugaton mennyi a pellet és a földgáz ára, abból lehet tippelni.
Előzmény: Törölt nick (290)
Jesu Creative Commons License 2007.10.10 0 0 291
Meg tudná mérni nekem valaki, mennyi a távozó füstgáz hőmerséklete?
Előzmény: Jesu (289)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 290

Én még egy darabig nem hiszem el, hogy van olyan gázkazán aminek a tényleges hatásfoka 100%

Nekem ez azt jelentené, hogy a távozó füstgázok átlag hőmérséklete télen 5 fok kellene hogy legyen. Ha ez igaz akkor meg kombináljuk a hütőszekrénnyel, szigetelés helyett csak körbeáramoltatjuk a füstgázokat.

Lehet hogy az eddig használt  hatásfok számítások alapján ez kijöhet, de akkor ez a számítási mód elavult. úgy gondolom jó ha 90-92% a legjobb hatásfok.

Pelletkazánban is van olyan ami melegvízet állít elő. vagyis a fütési időszakban ott is relativ olcsón elő lehet állítani a HMV-t.

Sok a bizonytalanság, mennyi lesz a gáz ár? USD árfolyam, kül- és belpolitika függő is, de ha terjed a pellet is, mi fog történni? A nagyobb verseny miatt alacsonyabb lesz az ára, vagy esetleg alapanyag hiány miatt emelkedni fog?

Előzmény: Csavarhúzós (288)
Jesu Creative Commons License 2007.10.10 0 0 289
Én nem bonyolítottam ennyire. :)

1 köb gáz=8kWh Tehát ha 100 Ft/köb, akkor 1kWh=12,5 Ft.
1kg pellet=5kWh Tehát ha 34 Ft/kg, akkor 1kWh= 6,8 Ft.

Ha hozzászámolom a hatásfok beli különbséget, akkor kicsit váltzhat, de Én nem hiszek a gázkazán >90% feletti hatásfokában, mert az csak egy ideális munkapontra/ csökkentett teljesítmény mellett lehet igaz. Más kérdés, hogy erre a kandallóra is azt írják, hogy hatásfok 90%, víz hőcserélőn közvetlenül 78%. Szóval nagy különbség nincs.

Kondenzációt meg fogom próbálni ezzel a készülékkel. A kimenő füstcső végére e célból rakok egy hőcserélőt. Megpróbálom úgy kialakítani, hogy ne változtasson a nyomásviszonyokon, tudtommal meg is áll a kandalló, ha zavart észlel a bejövő levegőnél. A kérdés az, hogy figyeli ezt? Ha a ventit figyeli, akkor csak arra kell figyelnem, hogy ne szűkítsem le nagyon a hőcserélőben az áramlást. Szerintem menni fog, mert elég komoly hosszon is ki tudja nyomni a gázt, nálam meg közel van a külső pont. Az agreszív kondenzátum miatt ezt célszerű lenne rozsdamentes acélból fabrikálni.

Utána már nincs kondenzációs veszély, így lehetséges, hogy át lehet küldeni akár egy klíma kültérin is a kijövő gázt. Nah az lenne csak az igazi spórolás. (vezéreltről megküldeni a klímát közben)
Előzmény: Csavarhúzós (288)
Csavarhúzós Creative Commons License 2007.10.10 0 0 288
Nekem nem ez jött ki, számoljunk együtt. Először 100% hatásfokkal.

Pellet fűtőérték 18 MJ/kg
pellet ár 62 Ft/kg

= 3,44 Ft/MJ

Ha jól tudom, a nem támogatott gázár 2,87Ft/MJ. (Lehet hogy ez nem aktuális már?)

Így 51,6Ft-os pellet-ár felel meg a támogatatlan gáznak, 30,4Ft/kg ár pedig a max. támogatott gázárnak.

A pellet-kazán hatásfoka nem mehet 80% fölé, mert a kondenzátuma (szerintem) károsabb, mint a gázé. Legalábbis kondenzációs pellet-kazánról még nem hallottam. Így ha a pellet-kazánt 80%-os, a kondenzációs gázkazánt meg 100%-os hatásfokon használjuk, akkor 41,3Ft/kg versenyképes a valós gázárral, 24,3Ft/kg pedig a támogatott gázárral.

(Persze vannak más szempontok is. A kombi gázkazánnal tudunk HMV-t is előállítani, és adott a konyhai főzéshez az olcsó gáz (amúgy PB vagy villany). A gázbekötés tőkeigényes, aminek a hozamát hozzá kell adni a gázszámlához, mert azt is évente bukjuk)
Előzmény: Jesu (287)
Jesu Creative Commons License 2007.10.10 0 0 287
Egy szomszéd topicban azt olvasom 1 köbm gáz= 8kWh.
Pelletre azt írják: 1kg= 5 kWh

Ez szerint tehát a pellet ára a nem támogatott jelenlegi gázár esetében (100ft/köbm):

- 62 Ft/kg alatt olcsóbb a gáznál, ha jól számolom.

Nem számoltam a kazánok hatásfokai közötti különbségekkel.
Az adatok számomra tájékoztató jellegűek...

Ez jó hír, mert a mostani árat nézve feléből kijövünk ennél a szállítmánynál, mint a támogatatlan gázzal. Én úgy sejtem ez a támogatás sem tart semeddig, ráadásul a gáz ára is eszement módon nő a közeljövőben az orosz külpolitikai játszadozás miatt, szóval...

Nem baj, ha benn áll a raktárban az a 3-4 évi mennyiség.
Csak most ne lennék ilyen pénzszűkében...
Jesu Creative Commons License 2007.10.10 0 0 286
Megkaptam, köszönöm a +vállalást! Épp ide írtam amikor csipogott. :)

Várok egy kicsit, mint írtam is, aztán ha nem lesz további jelentkező, vagy tőletek további igény, akkor elmegyek pár helyre, rákérdezek, kinek kellhet még itt a környéken, még az is lehet feldobok 1-2 aprót a helyi lapban. Szerintem rajtam nem marad...
Előzmény: Törölt nick (285)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 285

Szia Jesu!

Remélem a privát levelemet megkaptad. Ha nagyon nem jön össze a dolog akkor még két zsákkal átveszek.

Előzmény: Jesu (282)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 284

Én is üdvözöllek.

Tényleg nem szívesen lát az ember itt reklámot, de Jesunak igaza van.

Nagyon kevés az infó, ezért ha megtennéd, hogy röviden összefoglalva leirnád amit illik tudni egy pellet kazánról, magáról a pelletről (marketing duma nélkül) azt megköszönnénk. Nem kell nagyon "szőkésen"

Engem is érdekelne ez a szerződési lehetőség, a mail-em elérhatő

Előzmény: g.laci82 (280)
g.laci82 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 283

Szia Jesu! Örülök hogy érdekel a téma, Benekov tipusú kazánt forgalmazunk a gyártást még csk most indítjuk de nem sokára a másik üzemünk is elkészül a kapacitásuk együtt 40000 tonna/év. A pellet alapanyagung faalapú.

 

Kérdésedre a válaszom igen él még az ajánlat miszerint mi megfinanszírozzuk a pelletkazánt az ügyfélnek.

 

Árlistát külön kérésre küldök, ha valaki azt jelzi.

 

Jesu Creative Commons License 2007.10.10 0 0 282
Nagytételes Pellet vásárlás ügye:

A jelenlegi állás szerint Gabor7312 visszalépett, mert sajnos nagyon messze van tőlem, ezért a szállítás miatt nem túl gazdaságos számára a dolog, így van még szabad ~6 tonna.

Ha kell még valakinek, akkor írjon nekem mielőbb!

jsu@freemail.hu

Elsősorban dél-dunántúliaknak lehet érdekes (Pécs), de ha nekem útbaesik valaki és visszfuvarral meg tudom oldani, akkor elviszem csekély díj ellenében. (max 2,4 tonna/ fuvar). A raktározást pár hónapig tudom vállalni, ha csak kis részletekben tudja megoldani az illető az elszállítás, vagy most még nincs meg neki a hely. Viszont pénzzel most kell beugrani, ha kér valaki!

Legkésőbb jövő hét elejéig fenntartom ezt a mennyiséget, utána viszont már keresnem kell más utat (valószínüleg lecsomagoljuk majd és kiszórom kereskedők felé, ha nincs más jelentkező) mert nekem a jövő hét végén ki kell fizetnem az egészet, de ennyi pénzzel hosszú távon nem tudok bennemaradni a történetben.

Üdv
Jesu
Jesu Creative Commons License 2007.10.10 0 0 281
Szia! Légy üdvözölve itt!

A honlapotok számomra nem elérhető.
Írhatnál róla, hogy milyen kazánok vannak.
Épp most volt egy érdeklődő pont ebben a témában az elébb.
Mindig örömmel hallunk hazai gyártóról.

Írhatnál arról is, hogy milyen pellet van nálatok, milyen alapanyagokból, akár tájékoztató árakkal együtt is.

Én nem gondolom, hogy ellenünkre lenne, ha ilyen "visszafogott módon" kicsit reklámot csapnál itt magatoknak, pont erre jött létre ez a fórum, kevesen vagyunk még, kevés az információ is sajnos.

Tőlem elég messze vagytok, de azért megfordulok ott néha, lehet benéznék, ha van bemutatóterem, stb. Abszolut nem hallottam még rólatok...

Ezt találtam még:
"Legalább 5 éves tüzelőanyag-szállítási szerződés megkötése esetén vállalják, hogy az általuk szállított pellet árát – természetesen fűtőértékre átszámítva – a mindenkori gázár alatt tartják 15%-kal."

Ez él még? Jelenleg mi ez a szerződött ár, ha nem titok?

Köszönettel: Jesu
Előzmény: g.laci82 (280)
g.laci82 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 280
 

Üdv mindenkinek! Örülök, hogy érdeklődtök a pellet fűtés iránt. A cégünk pelletgyártással, valamint pellet kazán forgalmazásával foglalkozik. Ha tudunk segíteni valamiben szívesen vállaszolok kérdéseitekre.

Elérhetőség: laszlo@zoldvonal.hu

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 279

Sajnos nem tudok segíteni. én vízteres pelletkandallót vásároltam, az alábbi cégnél.

http://start.honlapepito.hu/demo116/index.php?oldal=oldal&tartalom=241 Csak kazán talán egyfajta van náluk. Javaslom az alábbi lapot: http://pellet.lap.hu/

Előzmény: MiSA (278)
MiSA Creative Commons License 2007.10.09 0 0 278
Értem, köszi a gyors választ. Tudnátok ajánlani helyet ahol érdeklődhetek konkrét árakról? Központi fűtéshez kombinálható olcsó kazán kellene, aminek nagyobb a beépített tárolója mint a kandallóké. Nem kell hogy fatüzelést tudjon csak pellet.
Előzmény: Törölt nick (276)
Gabor7312 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 277
Hello Jesu, írtam mailt  a cimedre. Küldj infókat:)
Előzmény: Jesu (275)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.08 0 0 276

A padlófütés jó dolog. És annak mindegy, hogy hőszivattyú, gáz, pellet vagy valami más adja a melegvízet. A hőszívattyúról lebeszélnélek ekkora méretű ház esetén. Túl sok a járulékos költség. Ha kényelmesebb megoldást akarsz akkor pellet kazán, vagy gáz. A pellet olcsóbb, pláne ha figyelembe veszem a közműfejlesztési hozzájárulást, a tervezés és bekőtés költségeit, amit a gáznál fizetni kell. A másik az ha jó lesz a szigetelésed, akkor nehezen fogsz olyan gázkazánt találni amelynek nem lesz nagy a teljesítménye a házad hőigényéhez.

pellet kazán 300 e-től felfelé,

hőcserélő 650 e alatt nem találsz, és ez csak a hőcserélő. Hol vannak a kutak, vagy a talajcsővezés, stb? Egy milléből nehezen uszod meg.

A cserépkályhát én mindenképp meghagynám.

De egy a lényeg, Nem olcsón kell sok hőt termelni, hanem megakadélyozni hogy kárba vesszen a megtermelt energia. Legelső és legfontosabb a nagyon jó hőszigetelés. (12-20 cm) Ha ez megvan akkor gyertyával is füthetsz.

Előzmény: MiSA (274)
Jesu Creative Commons License 2007.10.08 0 0 275
Irjatok teloszamot!!! Kuldtem levelet is.

Igy akkor mar elegen vagyunk!

gab: A levelem neked nem megy el, nem el a cimed?
Előzmény: Gabor7312 (273)
MiSA Creative Commons License 2007.10.08 0 0 274
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Most tervezgetem a leendő családi házikómat, és nem biztos hogy gáz rendszert építenék ha találok elviselhető áron olcsóbban fenntartható fűtési rendszert. Gáz nincs a telken, így ezt is be kellene vezetni ha nem találok mást. Amivel szemeznék: pellet kazán, vagy hőszivattyú.

Ház 80nm-es (nettó 60nm belső terület), egyszintes, üzemképes cserépkályha még megvan (nem bontanám le).

Tudnátok ajánlani megoldásokat (nagyságrendi ármegjelöléssel), hogy mennyiből jönne ki egy Pellet vagy hőszivattyús rendszer, mi kell még hozzá?

Hőleadásra sincs még semmi konkrétum, hőszivattyú esetén a padlófűtés lenne preferálva, nem tudom ez pelletkahánhoz is jobban megfelelne mint a radiátoros megoldások?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Gabor7312 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 273

Sziasztok,

 

Én is beszállnék a nagy pellet vásárlásba 3-4 zsák erejéig (....ha megfelelő az anyag)

 

Gábor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!