Keresés

Részletes keresés

realzaphod Creative Commons License 2007.02.24 0 0 34
Üdv a topicnak!
Én is építkezés előtt állok és épp a gépészeti rész következik. Az alapfelállás a következő: jól szigetelt (könnyűszerkezetes k=0,18 falak, k=1,1 nyílászárók) 110nm-es ház. A terv jelenleg így néz ki: pelletkazán (Ponast 20), vízteres fás kandalló (12 v. 15 kW) és szolár. A HMV (300l) jönne primerben a szolárból, ha kell a kazán besegít és végső esetben elektromos fűtőpatron. A primer fűtés (radiátor+padlófűtés) a kazánról, a kandalló az őszi, tavaszi átállásoknál fűtene meg persze ez lenne a "pelletmentes" időszakra a vészforgatókönyv. Igazából véleményeket, ötleteket, ajánlatokat várok ezzel kapcsolatban.
üdv
zaphod
Proone Creative Commons License 2007.02.24 0 0 33
Kössz szépen nektek! Akkor majd figyelgetem...
Axióma Creative Commons License 2007.02.23 0 0 32
Es kiirjak, volt mar rola cikk, csak csokken a vissza nem teritendo resz es valami kedvezmenyes kolcsonos dolgot akarnak melle. Reszletek meg nincsenek.
Előzmény: Proone (30)
referko Creative Commons License 2007.02.22 0 0 31
NEP te kis vicces kedvű
Előzmény: Proone (30)
Proone Creative Commons License 2007.02.21 0 0 30

Nyissatok talán egy carborobot topikot... :)

 

Tud valaki arról, hogy idén kiírják-e a lakossági megújuló energia pályázatot? Hol keressem..?

 

Pellettel (is) kapcsolatos hír-cikk:

Globális felmelegedés

Viadrus Creative Commons License 2007.02.20 0 0 29

Sziasztok. Én most vettem meg a carborobotot (farmer) . Az biztos, hogy nem olcsó, de a milyenk a használati melegvizet is csinálja. A vékony rézcsöves rendszeren simán megy, sőt hőcserélővel és keverőszeleppel a padlófűtést is viszi.

Nálam 370 m2 fűt, 3 napja működik eddig kedvezőek a tapasztalatok.

 

Előzmény: IFE (26)
referko Creative Commons License 2007.02.19 0 0 28
ife és barátnője!Mucivision szeretné megnézni a kazánt ha ti is dobjatok egy emilt
referko Creative Commons License 2007.02.16 0 0 27
Szia.Kicsit elmentünk offba de szivesen válaszolok.Nekem a sima van szerintem ok a gép.Eleinte szivtam vele sokszor elaludt.A gyártó 10-20mm frakcióju szenet ajánl nekem természetesen nagyobb átmérőjűt hoztak igy elakadt ezért aludt el.Miota rostálom azota ok.Erre figyeljetek oda!Hülye ember saját kárán tanul.A kezeléshez nem kell diploma. Egyszer beállitod az adagolást 2 gombbal utána hetente megdobod szénnel meg hamuzol ennyi.SOS-be tud valaki száraz fát cserépkályhába?köszi
Előzmény: IFE (26)
IFE Creative Commons License 2007.02.16 0 0 26

Szia! Megint IFE barátnő.

A gép ára "nem olyan lényeges". Inkább fizetek ennyit, mint szenvedek a fűtéssel megint, és fagyoskodom. Nekünk csak ez és a tartályos gáz az alternatíva, mert vezetékes gáz a környéken sincs.

A fa raktározása nekünk nem gond, mert van egy 50 nm-es, csont száraz műhely pincénk. Szénnek is van egy francia akna, de talán abba nem fér bele ez a mennyiség. Azelőtt is vegyes tüzelésű kazán és kályha volt, tehát helyet kellett csinálni a fűtőanyagnak.

Úgy számoltuk, hogy mivel nekünk nem kell erről melegvíz, és csak max 150 nm-t fűtenénk vele, akkor elég az 50q szén egy szezonra. (De nem fogunk csak 100nm-t fűteni, mert kettőnknek nem kell +3 hálószoba!) Így még mindig a feléb kerül csak a tartályos gáznak, a bekerelülési ktg pedig gyakorlatilag azonos.

Engem inkább a működése, hatékonysága érdekelne. Nálunk vékony rézcsöves, radiátoros központi fűtés van, ez már adott volt.

Szóval a kérdés még mindig áll! Megbízható-e a gép? Tényleg van-e olyan teljesítménye, mint amilyennek írják? Könnyen kezelhető-e, Mi a farmert néztük, mert az talán nagyobb szabdságot ad, még ha nem is igazán használja az ember a kézi fa adagolás lehetőségét. Te melyiket használod?(farmer vagy sima)

Bocs a sok kérdésért, de a Carborobot használók közül eddig csak Te válaszoltál, és azért ekkora beruházás előtt szeretnék kicsit informálódni!

És hálás köszönet az eddigi segítségért!

 

Előzmény: referko (24)
mucivision Creative Commons License 2007.02.16 0 0 25

Sziasztok !

 

Mi is néztük már ezt a Carborobot kazánt és nagyon tetszik! Szívesen vennénk tapasztalatokat már üzemelő kazánról, gépészeti kialakításról (mi hőcserélővel gondoltuk Carborobot Farmer 40kW -  nyílt primer, zárt szekunder körrel, padlófűtés  + radiátor + HMV külön hőcserélővel). Szóval várjuk a Referko - küldtem egy mailt az itteni címedre, ha megkaptad kérlek jelezz vissza.

Előzmény: referko (24)
referko Creative Commons License 2007.02.15 0 0 24
Szia.Zircről hozta a fuvaros aki hordta a homokot meg a sódert.Én Kincsesbányán lakom Zirc nincs messze.A tüzelö tárolása miatt lenne jobb csak 1 fajta ,100q szén=11m3 +most veszek fát szintén száraz helyre kellene raknom.A carborobot nem óccsó én 650.000-ért vettem de multkor láttam 3éveset az expresszen.
Előzmény: IFE (23)
IFE Creative Commons License 2007.02.15 0 0 23

IFE barátnő

És a szenet honnan hozattad ilyen olcsón? Mi Bp környékén élünk, erre fele nem nagyon láttam ilyen árakat.

És miért csinálnád máshogy a fűtést, ha újra kezdenéd? Mivel nem vagy elégedett? Eddig nekünk egy állandó munkát okozó faszén vegyes tüzelésű kazánunk volt, ehhez képes a Carborobot nagyon kényelmesnek tűnik, csak eddig az árát nem derítettük ki.

Előzmény: referko (22)
referko Creative Commons License 2007.02.14 0 0 22
Szevasz.Az enyémet 3 termosztát vezérli ,szintenként 1.1héten egyszer rakom meg hamuzás szintén. Még egy termosztát vezérli a melegvizet
Előzmény: IFE (21)
IFE Creative Commons License 2007.02.14 0 0 21

Sziasztok!

 

Én most alakítom át a meglévő fűtésünket.

Erősen gondolkodtam a pelleten, de nagyon eltérő hatásfok jön ki a különböző gyártóknál. Egyes kazánokkal elég lenne 3t pellett egy évre, másoknál 8t kellene. Ha van valakinek tapasztalata, azt szívesen venném!

A másik kérdésem a carborobot kazánhoz kapcsolódik:

Azon is van lehetőségem termosztáttal szabályozni a hőfokot?

Az én nagy problémám az, hogy napközben nem vagyok otthon, ergo nem kéne, hogy ezerrel menjen a fűtés, másrészt pedig a vegyestüzelésűt nem tudom úgy megrakni, hogy estére is jó idő maradjon... 

Proone Creative Commons License 2007.02.11 0 0 20

Mi padlófűtést szeretnénk, ahhoz úgy nézem, nem jó ez a carborobot. Amúgy szimpi.

Amit kinéztünk, azt 1-2 naponta fel kell majd tölteni pellettel. Csak 27 kilós a tartálya. Néztünk nagyobbat is, de túl lenne méretezve a házunkhoz, ráadásul drágább is.

Előzmény: referko (19)
referko Creative Commons License 2007.02.10 0 0 19
Szevasz.Tavaly én is a fütéssel nyüglödtem.Akkor nem lehetett a közelben pelletet kapni.Igy vettem egy Carborobot kazánt ez is müködik energiafü pellettel.Most szénnel tüzelek 220 000ft volt 100q ideszállitva.Eddig 40q fogyott ,300m2 alapterület +200l hmv.20cm eps a falakon 1,1k ablakokkal.Ha ujra kezdeném csináltatnék egy cserépkályhát vizpatkoval +elgázosito+puffer.A cserépkályhát jövöhéten csinálják vagyis téglakályha nem cserép.Ha elgázositom lenne csak egyfajta tüzelö anyag kellene.Amugy meg a pelletet is be kell vinned a nappaliba,mennyi ideig birja egy feltöltéssel?Hamuzni is kell néha a hasitott fa 2300ft/q a pellet kicsit több monnyuk duplája.
Előzmény: Proone (15)
Proone Creative Commons License 2007.02.10 0 0 18

Itt Proone férj.

Más látvány egy gázkazán, és más egy kandalló.

Azért ha nincs áram, akkor padlófűtés esetén nincs fűtés semmiképp. Kérdés: tartályos pb-gáz esetén mennyiért adják a gáz literjét, és mi kell ahhoz, hogy gázos autót meg lehessen tankolni vele? És mit jelent az, hogy majdnem ingyen telepítik?

Előzmény: dokeee (17)
dokeee Creative Commons License 2007.02.10 0 0 17
Értem hogy nagyon szép dolog, meg környezetbarát, meg majdnem kényelmes is, csak éppen a 47 Ft-os üzemanyaggal is annyiba kerül mint a tartályos pb, ami azért mégiscsak kényelmesebb, ráadásul majdnem ingyen letelepítik az egészet, és egy 150e ft-os kazánnal megússzátok az egészet. A maradékból fel lehet szereltetni két jó hőszivattyús klímát és mínusz tíz fok felett kb. harmadáron fűteni. A pellethez kell egy jókora tároló, és tulajdonképpen ugyanolyan kiszolgáltatott vagy mint a távfűtésnél: Nincs pellet, nincs meleg, nincs áram nincs meleg.
Előzmény: Proone (15)
porker Creative Commons License 2007.02.10 0 0 16
Mondjuk egy faelgázosító esetén sem kell vágni. Mármint annál jobban nem, mintahogy megszerzed. A pellethez is megfelelő méretű adagoló kell, ha nem akarsz sűrűn adagolással foglalkozni.
Előzmény: Proone (15)
Proone Creative Commons License 2007.02.10 0 0 15

Mit értesz hagyományos fűtésen? A vegyes tüzelésű kazánt?

Azért jobb annál a pellet fűtés, mert önmagát szabályozza,kb. mint a gázkazán. Van egy termosztát és annak függvnyében kisebb, nagyobb lánggal tud égni, ahogy a pelletet adagolja magának a tartályból. Ha pedig nincs szükség fűtésre, akkor nem adagol több pelletet és elalszik a tűz. Ha kell, akkor elektromos izzítással újra begyújtja önmagát.

Ezzel szemben a vegyes tüzelésű kazánt naponta meg kell rakni, és nem egyenletes a hőelosztás a nap folyamán, legfeljebb ha egy nagy puffertartályt is beépítesz a rendszerbe, ami tárolja a hőt.

Na és a pellet esetében nem kell fát vágni.

Előzmény: referko (13)
Proone Creative Commons License 2007.02.10 0 0 14
Én nem így számolom, nem lesz nekünk ennyi. Egyébként a ház bruttó 125 nm lesz, de abból csak kb 90 nm-t fűtünk majd (garázst nem).
Előzmény: dokeee (12)
referko Creative Commons License 2007.02.10 0 0 13

Miért nem jó a hagyományos fűtés miért a pellet a jó?

 

Előzmény: Proone (11)
dokeee Creative Commons License 2007.02.08 0 0 12
Hozzávetőlegesen. Mivel fogalmam sincs a házad paramétereiről. Fűtőértékre vetítve a 70 ft-os pellet 30 %-al drágább mint a tartályos Pb-gáz, ami viszont még az emelés után is legalább duplája a földgáznak. Szóval egy átlagos családi háznál a 250e Ft éves gázszámla nagyjából reális, az nektek durván 600e-be kerül.
Előzmény: Proone (10)
Proone Creative Commons License 2007.02.08 0 0 11

Úgy tűnik lehet:

 

http://www.szalontai.co.hu/pelletrendeles.htm

http://www.europellet.info/pellet_forgalmazas/index.html

http://www.pellet.hu/arlista.html

http://start.honlapepito.hu/demo116/index.php?oldal=oldal&tartalom=241

 

Persze még nem vettem, de ezért is hoztam létre ezt a fórumot, hogy tájékozódjak, hátha mondanak itt nekem okosakat...

Előzmény: referko (9)
Proone Creative Commons License 2007.02.08 0 0 10
Örülnék, ha részleteznéd, hogy számoltad ki!
Előzmény: dokeee (8)
referko Creative Commons License 2007.02.08 0 0 9

Lehet egyáltalán pelletet kapni?

Előzmény: dokeee (8)
dokeee Creative Commons License 2007.02.08 0 0 8
Te tudod, én marhára útálnék 600e ft-ot költeni évente fűtésre.
Előzmény: Proone (7)
Proone Creative Commons License 2007.02.08 0 0 7

67, 69 illetve 47 Ft-os fapellet árakat találok magyar oldalakon. Nekünk még mindig jobban megéri, mint ki tudja hány százezer forintért bevezettetni az utcánkba, majd a házba a gázt. Mikor térülne meg? És senki nem tudja, mennyi lesz 5-10 év múlva a gáz ára...

 

Egyébként pedig a tapasztalatokra lennék kiváncsi, nem az árakra!

Előzmény: dokeee (6)
dokeee Creative Commons License 2007.02.08 0 0 6
Vagyis inkább 30 %-al drágább mint a tartályos pb-gáz. Vicces.
Előzmény: dokeee (5)
dokeee Creative Commons License 2007.02.08 0 0 5
Huh, megnéztem a pellet árlistát is, én még 30 ft/kg árakra emlékeztem, 70 ft-ért viszont kb. a tartályos pb gáz árának felel meg az ára, brutális.
Előzmény: Proone (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!