Keresés

Részletes keresés

ksanci Creative Commons License 2021.02.24 0 0 10085

3-4 naponta?! Mennyi pelletet eszik az a kandalló? Ilyen gyakran muszáj, vagy patikaállapotban  akarod mindig látni? Én a Tresort havonta max. 1-szer takarítom, akkorra telik meg a hamugyűjtője. Az üveg sokkal hamarabb bekormolódik.

Még egyszer: szilárd fatüzelés, szilárd égéstermékkel. Nincs olyan, hogy nem kormolódik az üveg.

Állítólag lehet kapni olyan speckó tisztítófolyadékot, ami nem engedi megtapadni az üvegen a hamut, próbáld ki azt, ha ennyire zavar.

 

 

 

 

Előzmény: xXdaikiniXx (10082)
Zolket Creative Commons License 2021.02.22 0 0 10084

akkor a tippem még az lenne, hogy a visszatérő vized nagyon hideg az előremenőhöz képest.

és én itt a végére is értem a lehetőségeknek. 

Ha pár éve használod és mindig ez a jelenség volt akármilyen pellet használtál akkor csak ez maradt. A beállításoknál nem tudom, hogy mit lehetne variálni. (plusz levegőtől szerintem nem történne változás).

Előzmény: xXdaikiniXx (10082)
ksanci Creative Commons License 2021.02.22 0 0 10083

Mit jelent az a "nagyon kormolja"? Pár begyújtás után kormos - vagy inkább hamus - lesz, bármit csinálsz. Ez nem sósborszesz, hogy szilárd égéstermék nélkül égjen...

 

Előzmény: xXdaikiniXx (10078)
xXdaikiniXx Creative Commons License 2021.02.20 0 0 10082

Az enyémben csak kettő tisztító rugó van és rövidek, szerintem azokkal nincs baj. Teszik a dolgukat rendesen. ÉS az égéstérben sincs füst, gyújtásnál sem. Ha nem tudna megfelelően távozni az égéstermék akkor azt szerintem látnám. 3-4 naponta szoktam takarítani a kandallót és kb 2. napra szokott kormos lenni (néha már 4-5 óra után is), de a lángot még így is látom. 

Előzmény: vfp (10080)
xXdaikiniXx Creative Commons License 2021.02.20 0 0 10081

Valóban 15,7-es. A tisztító rugók könnyen mozognak, de ugyan úgy, mint az elején. Ebben viszonylag rövidek, nem mint a linken látható kandallóban. Szerintem az jól tisztít, se leszakadva se beragadva nincs.

Én úgy gondolom, hogy némi beállítás módosítással lehetne korrigálni az égésen, hogy megszűnjön a kormolódás. A szervíz menüjének a kódja az a neten megtalálható, de sajnos a részletes menüt csak olaszul és franciául találtam meg, angolul nem.  Próbáltam a szervíz menüben állítani az értékeket, de nagyot nem javult a helyzet. Ebben hátha van tapasztalata valakinek.

Előzmény: Zolket (10079)
vfp Creative Commons License 2021.02.19 0 0 10080

Szia!

 

Ez ugyan egy Charme szétbontva, de kb. ilyenre számíthatsz.

 

https://thelifestyle36.wordpress.com/2016/10/13/reparation-dun-poeles-granules-edilkamin/

Előzmény: xXdaikiniXx (10078)
Zolket Creative Commons License 2021.02.19 0 0 10079

IDROPELLBOX 15 és IDROPELLBOX 30 van nekik. 17 nincs

 

csak tippelni tudok, ha tisztító rugók túl könnyen mozognak akkor valószínű, hogy leszakadt és eltömíti a füstjáratot. ezért nem tökéletes az égés.

ha nehezen tudod mozgatni akkor pedig azért mert már le van tapadva. óvatosan kimozgatni, hogy le tudja kaparni a füstjáratot.

Előzmény: xXdaikiniXx (10078)
xXdaikiniXx Creative Commons License 2021.02.19 0 0 10078

Sziasztok, 

 

használ valaki Edilkamin idropellbox 17-est? Én ezzel fűtök 3. szezon óta, de lenne pár kérdésem a beállításokkal kapcsolatban. Szeretem a kandallót, meg vagyok vele elégedve, de nagyon kormolja az üveget, amit nem tudok kiküszöbölni semmilyen beállítással. Ez nagyon zavar. Valakinek van ebben tapasztalata? Amúgy jó kis masina. 140 m2-t fűtök vele padlót + radiátorokat és jól műdik. 

 

KÖszi előre is.

 

CC_6000 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 10077

Üdv! Van olyan a csoportban, aki Ferroli Sun P7 javítást vállal? Nem jön szerelő és (megint) áll a kazánunk. Bács-Kiskun megye. ( A 01 hiba, a gyújtóellenállás novemberben volt cserélve, azóta hiba nélkül üzemelt, tehát nem valószínű, hogy gyujtás hiba lenne, most úgy látszik, nem indul a pelletcsiga - olyan mintha indulna a motor, de le is áll azonnal, a csigát kiszedtük, nincs megakadva). Köszönöm!

 

vitéz15 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 10076

Sziasztok! El szeretném adni Lamborghini pellet égő fejemet +Csigát továbbá ferolli tartalék égőfejet, vagy elcserélni egy edilkamin ecoidro vizteres kandallóra. Ok két lakrész kialakitása és a a fűtés szakaszolása, szétvalasztása. Egyik részben egy használt ecoidro már működik. Kérnék ajánlatot illetve tanácsot. Köszi 

KissJozias Creative Commons License 2021.02.02 0 0 10075

Én nyár elején szeretnék 1 kamion tételnyit lehozatni. 2 pellet kályhám van, de ez az első szezonom ilyen fűtéssel.

Előzmény: agyas27 (10074)
agyas27 Creative Commons License 2021.02.01 0 0 10074

Sziasztok,

 

Albertirsáról / környékéről van itt olyan, aki szeretne társulni pellet vásárláshoz, hogy jobb legyen a logisztika?

Ha igen,  --> email!

 

Köszönöm!

ksanci Creative Commons License 2021.01.31 0 0 10073

Szia!

 

Én a helyedben első körben kicserélném azt a szenzort, mielőtt szétfúrnám a kazánt. A szobahőmérsékleten lámpafényben működik az egy dolog, az üzemszerű körülmények meg egy másik.

Előzmény: Sándor -P20- (10072)
Sándor -P20- Creative Commons License 2021.01.31 0 0 10072

Lehet megoldódott a dolog. (majd kiderül)

Ma volt a szokásos heti kazán / égőfej puceva.

Mivel nem volt jobb ötletem, úgy gondoltam kiszerelem az égőfej beadagoló betétet, amiben a beadagoló csiga csöve, meg a gyújtó betét van. Ezen a lapon vannak az optikai (láng) érzékelő furatai is. 

https://drive.google.com/file/d/16U55abRUbmpaUXQoA58U4tszInkpzRt-/view?usp=sharing

 

Szóval az eredeti elképzelés az volt, hogy felfúrom 1 / 1,5mm-el a lángérzékelő előtti furatokat, hátha több fény jut a szenzorra. + arra is gondoltam, hogy fúrok pár furatot alulra az érzékelő alá, hátha több levegő jut az érintett részre, és jobb lesz arrafelé az égés.

Szóval leszereltem a motor egységet az égőfejről, amin a töltőcsiga, a rostélymozgató motor, meg a ventilátor van, és belekukkantottam a ventilátorba. Szóval brutál mód el volt rakódva porral.

Azt tudtam hogy van benne némi por, de álmomban sem gondoltam hogy egy fél szezon alatt ennyire el fog rakódni. (október 12.-én indítottam cuccost)

Szóval kompri beröccent, por kifutat.

Cuccos összerak, beröccent, pár pillanat alatt begyújt, ég mint állat. Még a hangja is teljesen más...

Max teljesítményre kapcsolás után Láng szint (amit az érzékelő mér) 240, és 130 között gyogyózik, a rostélytisztítás ütemére. Ahogy a rostély előre / hátra mozog és a rajta levő pellet szintje feltorlódik / előre halad..

https://drive.google.com/file/d/17DlCZEyDGxueS2tCQMd3vU52aErMZRsm/view?usp=sharing

 

Ha nem javul, jövő héten is ráérek belemókolni a lemezbe. Ha pedig ennyi volt, akkor öhöm és bódottág.. ;)

És némi kép anyag a cuccosról.

https://drive.google.com/drive/folders/1pCc-rnDobzIYxYWuDle3dnrcT99Ds-B-?usp=sharing

 

Előzmény: Sándor -P20- (10071)
Sándor -P20- Creative Commons License 2021.01.31 0 0 10071

Üdv mindenkinek.

Nem találtam jobban, a témába vágóbb topicot, tehát ide sírok...

 

Van egy Ecomat 25 égőfej szettem.

A problémám az, hogy a láng érzékelő rendszere nem igazán áll a helyzete magaslatán... :(

Van hogy az érzékelő előtti furatok előtt felhalmozza a tüzelő anyagot, és a felhalmozott anyag eltakarja az érzékelő elől a lángot. Ilyenkor automatikusan elindítja a gyújtási programot, miközben 1000-el ég a kazánban a cuccos.

Aztán olyan is elő szokott fordulni hogy gyújtáskor nem érzékeli hogy begyulladt az anyag, és tüzelő anyag hiánnyal leáll...

(Na ez a cikibb, mert ilyenkor hideg marad a lakásban amig nincs ki/be kapcs.)

A jelenség teljesen random szokott előfordulni. Van hogy napokig (hetekig) tökéletes.

A tüzelőanyag 1/3 A1 fapellet + 2/3 agripellet. (szotyiszemét)

A hamutérben nincs elégetetlen pellet, tehát ha működik tökéletesen eléget mindent.

Hetente teljes pucolást kap az égőfej, egyébként a leállás pucolás előtt, és utána is elő szokott fordulni, tapasztalatom szerint nem függ az égőfejen levő maradványoktól.

Valami ötlet, hack amivel biztosabbá tudnám tenni az érzékelést?

 

Egyébként ma reggel (hajnalban,) akadtam ki a kis "köcsögre".

Kimegyek a kazánházba, mert fűtenie kellene. Főnökasszony 6-ra megy nyitni a boltot ahol dolgozik. (amúgy 20 fok a lakásban, de az nem 23... ;) )

Tüzelőanyag hiány.... (@nyád, napi tároló 2/3-os)

Kikapcs / bekapcs.

Elkezd tölteni, ventilátor fúj, suhogás hangja megváltozik, már hallani hogy láng is van. Bámulom a kijelzőt, nem érzékeli a lángot. (@nyád 2X...)

Lekapom a burkolatot, kihúzom az érzékelőt, megmutatom a lámpának, azonnal érzékeli a fényt. Átlép stabilizálásba gyújtásból. Hordja be az anyagot, ok.

Visszadugom az érzékelőt, várok, semmi....

Kihúzom az érzékelőt, belelesek a lukba, vajon a bioszenzor mit érzékel. Látom bent a lángokat... :O

Érzékelő vissza. Természetesen előtte megmutattam neki a lámpát. (Azt érzékeli, 250 asszem a max, kb50-nek látja, ilyen szokott lenni, tehát jó.)

Szépen lassan visszaesik nullára... (KV@nyád... Hideg van a kazánházban köntösben, kint esik a hó.)

Megint bioszenzor. (belenézek) Jó! Ég mint állat. Újra lámpateszt, jó...

Érzékelő vissza. Egyszercsak mutatja a kijelzőn hogy van láng.

Azóta minden f@sz@. Nemtom hányszor gyújtott, de dolgozik rendesen.

 

Valakinek valami 5lete mit csináljak vele?

Nincs sok kedvem segéd elektronikát hackelni az égőfejre...

nokedli3933 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 10070

Üdv!Tapasztalat csere miatt keresek olyanokat akinek vizes palazzetti kandallója van!Van itt ilyen?

KissJozias Creative Commons License 2021.01.21 0 0 10069

Szia! Az én tanácsom az, hogy keress fel egy szaküzletet, és ne a kélek képek,és a leírás alapjan válasz. Nekem 2 db SiCalor  kályhám van. 

Előzmény: kosztolanyig (10055)
Zolket Creative Commons License 2021.01.12 0 0 10068

grat.

Előzmény: vfp (10067)
vfp Creative Commons License 2021.01.11 0 0 10067

Köszönöm!

 

Sikerült, de úgy nem mozdult. Az alja felől egy fázisceruzával középen megfeszítve lejött. (Ez is olyan mint a Renault indítókulcs, szinte szétszedhetetlen szerszám nélkül.)

 

:)

Előzmény: Zolket (10066)
Zolket Creative Commons License 2021.01.11 0 0 10066

középen egy kicsit benyomod és utána lefelé tolod az alsó részt. Ha ügyes voltál akkor a felső is le fog esni :) de az nem baj.

Előzmény: vfp (10065)
vfp Creative Commons License 2021.01.09 0 0 10065

Sziasztok!

10 év után a kezembe került az Edilkamin Charme készülék távirányítója. 

A kérdésem, hogy lehet az elemtartót kinyitni?

 

 

 

 

 

gocsikarl Creative Commons License 2021.01.02 0 0 10064

Eladó egy PLC-vel vezérelt PV-35 KW-os Carborobot autómata kazán ami pellet,ocsu,fa darálék,stb... eltüzelésére alkalmas (ez vissza nem ég) árról telefonon érdeklődj 70 3387512 vagy gocsikarl@freemail.hu email címen.

Schrott Gergely Creative Commons License 2021.01.01 0 0 10063
Előzmény: Schrott Gergely (10062)
Schrott Gergely Creative Commons License 2021.01.01 0 0 10062

Fb csoport sztem jó ötlet! 

Csinálok egyet szívesen, ha valaki szeretne admin lenni megbeszéljük.

Előzmény: Emmett Brown2 (10060)
karosszériáskrisz Creative Commons License 2020.12.31 0 0 10061

Most is a kályhával küszködök. Nekem a gyújtással  annyi a problémám hogy egyszer cseréltem izzítógyertyát. A jelen problémám a fényzenzór persze így az ünnepek alatt egyelőre ha begyujtott bekapcsolom egy kis lámpát így becsapós a szenzort. De jó lenne kis segítség még mert a cellás adagoló folyamatosan megy nem áll le ha a kályha kíván kapcsolva akkor sem. És ez azért plusz  hogy anyukámnál van a kályha aki 79 éves. És én szeretem ha a pellegrino jól müködne mert 70 nm  simán felfüt. Minden segítségnek nagyon örülnék! 

 

 

 

 

Előzmény: Emmett Brown2 (10060)
Emmett Brown2 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 10060

Üdvözlök minden Pellegrino kályha tulajdonost!

Nekem is van Pellegrino kályhám.

A gyújtás az egyik problémás téma, de pár alkatrészt is érdemes cserélni a vezérlőpanelon.

Szivesen megosztom tapasztalataimat másokkal.

Illetve jó lenne egy külön fórum vagy facebook csoport.Ahol segítenénk egymásnak..

Átalakítások, beállítások, üzembiztosabbá tétel.

Esetleg külön fórum, facebook csoport ?

Van valakinek ötlete hogyan?

 

 

 

 

Zolket Creative Commons License 2020.12.28 0 0 10059

Ám lehet. De az elektronika és a belső cuccai az szinte megegyezik az edilkamin alkatrészeivel. De megmondom őszintén ez nem 100%.

Előzmény: rézműves1 (10058)
rézműves1 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 10058

Abban a típusban nem fotodióda nézi a lángot?...csak mert az a legegyszerűbb, legalább is a Ferrolinál az van...ha az kipurcant, akkor nem lát lángot és gondolom újra akar gyújtani...filléres cucc lehet, de a mienk 6-éves és még műkszik...:)

Előzmény: Zolket (10054)
kosztolanyig Creative Commons License 2020.12.28 0 0 10057

Köszönöm Imi!

Megnéztem, szimpatikus oldal. Az alapkészülékek is 80-100e Ft-tal drágábbak. Megéri a különbözetet?

vizimi Creative Commons License 2020.12.27 0 0 10056
Előzmény: kosztolanyig (10055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!