Keresés

Részletes keresés

Stummer Gergő Creative Commons License 2020.01.26 -1 0 9826
Előzmény: szekimilu (9825)
szekimilu Creative Commons License 2020.01.26 0 0 9825

Szia érdeklődnék, helyileg hol lehet beszereni a pelletet? 

Előzmény: Farkas Csabi (9781)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.22 0 1 9824

Sokszor az egyszerűek a jók...

 

Előzmény: Zolket (9821)
JLeni Creative Commons License 2020.01.22 0 0 9823

Szia!

 

PLC vezérlést csináltak a házba és az vezérelné a dolgokat.

 

Leni

Előzmény: Zolket (9821)
JLeni Creative Commons License 2020.01.22 0 0 9822

Szia!

 

Még nincs beüzemelve, talán jövő héten és Győr-Moson-Sopron megyében lakom-

 

L

Előzmény: nokedli3933 (9819)
Zolket Creative Commons License 2020.01.22 0 1 9821

A relés megoldás nagyon bonyolult lenne a rendszerhez és ha az hibásodik meg akkor egyik sem megy. Legrégebbi megoldás a két termosztátos, hogy a pelletre és a gázra is egy egy termosztátot teszel, a pelletest magasabbra állítod a gázost pár fokkal lejeb. Ha a pelletes kifogy akkor nem kapcsol be a fűtés és ha leesik a hőmérséklet a gázoson lévő termosztát hőmennyiségére akkor az be fog kapcsolni.

Tudom ez egy "gumicsizmás" megoldás de relatív olcsón megoldható. 2db egyszerű termosztáttal.

 

 

Előzmény: JLeni (9816)
ksanci Creative Commons License 2020.01.22 0 0 9820

Egyébként ez a hőigény (a saját) a 2018-19 fogyasztás alapján van. Tavaly márciusban került fel még 5cm grafitos a meglévő 5 cm eps-re, és végre be lett vakolva, színezve. (Azért ennyi, mert. Fogadjuk el. Egyébként le kellett volna bontani igazából az egészet és nulláról megcsinálni az osb-től. D más az elmélet meg más a lehetőség.) Az ablakok sincsenek még rendesen megcsinálva a párkánynál.

Szóval lesz ez még jobb is. Pont január legvégén fogunk fél tonnánál tartani, szóval idén várhatóan nem érjük el az 1 tonna fogyasztást és picit hidegebb volt itt, mint tavaly.

Hacsak még nem lesz egy hónapig -10, én elégedett vagyok. Az egész fűtési szezon max. 90ezerből megvan.

Előzmény: Tomix75 (9811)
nokedli3933 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 9819

Helló!

Már be van üzemelve és működik a kandallód?Újonnan vetted?Melyik megyében laksz?

Előzmény: JLeni (9816)
ksanci Creative Commons License 2020.01.22 0 0 9818

Üdv!

 

Ehhez nem is fogsz kapni kész megoldást. Össze kell dobni valamilyen vezérlést, akár egy mikrokontrolleres megoldást, ami tudja figyelni a pelletkazán hibajelzéseit, és hiba esetén indítja a gázkazánt. Már ha kiadja a pelletkazán bárhova is a hibát.

 

Előzmény: JLeni (9816)
ksanci Creative Commons License 2020.01.22 0 0 9817

Én már a 2. szezont fűtöm az Din Plus Norm-al, tehát a jobbikkal, az brutálisan jó. 3 hetente pucolom a kályhát, Szóval lehet, hogy én is áttérek az A1-re, mert teljesen elszoktam a takarítástól :)

Előzmény: bobi51 (9814)
JLeni Creative Commons License 2020.01.22 0 0 9816

Üdv!

 

Segítséget szeretnék kérni,mert már nem tudom mit csináljak.Vettünk egy Edilkamin Idropellbox 30-as vízteres kandallót és azt mondják nem lehet a fűtésünket úgy összekötni,hogyha mondjuk kifogy a pellet a kandallóban,de még nem érte el a ház a kellő hőfokot amit a termosztáton beállítottunk akkor kapcsoljon be a gázkazán és fűtsön. Eddig mindenkitől azt hallom nem lehet megoldani.Új ház most csinálják még a rendszert,az összekötését a kazánnal tehát még tudunk módosítani. Volt egy ember aki valami relét meg talán mágnesszelepet említette,de semmi pontosat nem tud mondani.

Kérem ha valaki tud segítsen,mert fűtést kellene indítani és meg kellene oldani.

 

Köszönöm

kazánkérés Creative Commons License 2020.01.22 0 0 9815

Szia!

 

Így "név szerint" nem tudom, 3 féle pelletet árulnak a közepes árfekvésűből vettem pár zsákkal próbafűtésre, éppen az van a tartályomban.

Előzmény: bobi51 (9814)
bobi51 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 9814

Sziasztok...az Érdi pellet experttől vett valaki mostanában EN plus A1-et?

Tothlajos38 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 9813

Szar

 

Előzmény: Hasitasi42 (9812)
Hasitasi42 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 9812

Hali! Pellegrino pellet kandallot ki ismeri? Ki vásárolt belőle?

 

Tomix75 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9811

Nem csináltattam én se tanusítványt, mert eladni nem terveztem. 

Valóban a déli tájolású ablakokkal nagyon sokat lehet spórolni. Hátrány, hogy nyáron viszont délután kettőig, nem nagyon kell a redőnyöket felhúzni, mert a kútvizes klíma azzal nem tud megküzdeni.

Előzmény: ksanci (9807)
ksanci Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9810

Ez nagyjából olyan kérdés, hogy mekkora egy személyautó végsebessége...

A pellet 30-100+ Ft/kg között bármi lehet...

Előzmény: eekeili (9809)
eekeili Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9809

  Ha megengeded , mennyi ft 1 kg pellet ?

Előzmény: ksanci (9807)
ksanci Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9808

Illetve nálam még belejátszik, hogy gyakorlatilag egyáltalán nincs déli fekvésű ablakunk. Tomix75, nálatok viszon igen, ez is szépen látszik az energiaigényben.

Előzmény: ksanci (9807)
ksanci Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9807

Játszottam egy kicsit a számokkal a saját, illetve fórumtagok  pelletfogyasztás és nm adataiból kiindulva. És feltételezve, hogy senki sem 15 fokba szeret élni és nem üzemeltet dzsangaültetvényt otthon.

Az energetikai tanúsítványok egy ingatlan komplex energiahatékonyságát vizsgálják, én most csak a fűtési energiaigényt néztem, viszonyítva a legjobb, AA++ kategóriához, mert miért ne :) Önmagában nem állja meg a helyét, de összehasonlítani kiváló.

Azért érdekelt, mert papíron jól szoktak kinézni a hőszigetelések elméleti teljesítései, a gyakorlatban már nem annyira. És hát valójában ez a fontos, nem az, hogy papíron mit hoztak ki.

Nálunk idén márciusban készült el teljesen a homlokzati hőszigetelés, de nem készült új tanúsítvány, sem eladni, se bérbeadni nem tervezünk. De meg fogom csináltatni, hogy lássam a különbséget. Majd az idei fűtési idény után lesz érdekes összehasonlítani az adatokat az átlaghőmérséklet figyelembe vételével.

 

Akkor lássuk:

Az AA++ kategóriában a maximális fűtési energiaigény 15kWh/nm/év.  Ez a 100%-os érték 40%-a. Itt már egyébként borul a dolog, mert ebben a kategóriában nem a fűtési energiaigény a legmagasabb. De ettől most nagyvonalúan eltekintek, itt most csak összehasonlítani szeretnék. 

A jelenlegi 100% (BB), a közel nulla energiaigényre vonatkozó követelményeknek megfelelő felső érték, csak a fűtési igényre számolva akkor 37,5 kWh/nm/év. Alsó határa 81%, vagyis 30,4 kWh/nm/év. 

 

Egy kg pellet fűtőértéke kb. 5,1 kwh/kg.

 

Szóval nálunk a tavalyi szezonban 61 zsák ment el, 70 nm a ház (hagyjuk most azt is, hogy ez bruttó), ez energiában  915x5,1/70, vagyis 66,6 kWh/nm/év. Hát ez nem túl szép, ha a fentieket nézzük, csak átlagostól jobb, EE lenne, ami így nem igaz, szóval hagyjuk is :). De kb. ennyit kellett elfüstölni.

 

Tomix75, pl. nézzük a te példádat.

Azt írtad, hogy 2,5 tonna pellet megy el 220 nm-re egy fűtési szezonban, vagyis a házad valós fűtési hőigénye 2500*5,1/220, azaz 57,95 kWh/nm/év volt. És itt a lényeg, ezt már össze lehet hasonlítani az enyémmel, amiből látszik, hogy a tied jobban hőszigetelt - és tényleg :D -, jóval nagyobb mégis kevesebb energiát igényelt. Kérdés, hogy mi van a tanúsítványban, ha van.

  

kolosch, nálad viszont durvább a helyzet. 

Ugyan nem írtál teljes szezonra fogyasztást, de ha durván összevetem az enyémmel (decemberi fogyasztás: nálad 35, nálam 12, miközben az alapterület csak 1,5x), akkor olyan dupla fogyasztással számolhatunk, tehát 2 tonna /fűtési szezon, de majd megírod pontosan. Vagy ez az első szezon ezzel?
Tehát 2000x5,1/108, vagyis 94,4 kWh/nm/év, ami baromi sok. 

Ha jól értem, csak padlófűtésed van, ami alatt csak 10 cm eps van. Az is vajon hogyan van letéve? Ez kb. magyarázza is a nagy fogyasztást, 15cm alatt a földet (meg a pincét) is fűtöd rendesen. Szóval nálad a padló kvázi gyorsan kihűl, ami azért gáz, mert gyakorlatilag azzal fűtesz. Tehát előbb fel kell fűteni a fűtőtestet, hogy fűteni tudjon... Ez elég energiaigényes. Az egész ház viszont már lassabban hűl ki.

"Összesen 6,5KW hőveszteség" - ez van a papíron? Lehet, hogy stimmel, felfűteni a fentiek miatt mégis jóval többe kerül.

Farkas Csabi Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9806

Ja még annyit brutál keményre van pelletálva EU-s pályázaton kamion nagyságú pelletálógép. Levegővel továbbítja a kész pelletet a csarnokoba. Gabonák tisztításakor szemek válogatásakor keletkezett anyag. 0.80 kg / liter. A hamuja  kézzel össze nyomod akkor szétporlad. Tehát nem szalma stb... Kiégve könnyű , félig égve több levegővel már égve repül a kazánba....  6 hónapomba került mire rájöttem milyen égő-fejel lehet kiégetni és beletolni a kazánba. Egy orosz Predator égőfej adott ötletet a csiga tengely meghosszabbítása, rajta egy lapát amia csigatengelyhez képest kb. 10 fokos szöget zár be. Minden fordulatnál amikor betölt beljebb tolja a teljesen a  kiégett pelletet.... még a fejen kialszik és kiég, 32cm hosszú a rostély az égés kb 2/3 a többi kiégett salak ballagg a kazánba....

 

Előzmény: rézműves1 (9802)
Farkas Csabi Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9805

Sajnos hiába ez csak össze salakosodik ezért nem veszi senki akinek gyári kazánja van... Fűtöttem napraforgó héj pellettel az csak 4 naponta kellett tisztítani.. ez a pellet sajna ezért nem népszerű. Hála Istennek mert akkor gondolom nem 3200 Ft lenne mikor először mentem, azonnal felhívták a gyárban a figyelmem, hogy sok ám a hamuja úgy vigyem. Vettek gyors az embereknek az öltözőbe egy új kazánt 800.000 ft ért de sajna nem égette el a saját gyártmányukat :) muszáj volt egyet gyártanom..... bármeddig égetem sajnos soha nem lesz szép szürke csak össze zsugorodik.... de már megbarátkoztam vele az ára miatt...  Majd az új kazánba amit hegesztek lesz alul is egy csiga ami szépen beletermeli egy zárt talicskába amit 2 naponta kitologatok a kertbe... :) 

Előzmény: rézműves1 (9802)
Tomix75 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9804

Még anniyt, ha még egyszer ilyen nagy beuházás előtt állnák, vennék egy 10kw napellem rendszert, már láttam ilyet, hogy 2,5 millióért hirdetnek, hozzá egy elektromos cirkó 190.000 ft, aztán semmi dolgod vele, csak vakarászom a hasam és meleg van, a fát meg emeljék csak évről évra ahova akarják, előbb utóbb csak elfogynak a felhasználók.

Előzmény: Tomix75 (9803)
Tomix75 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9803

Ez a Bioduo csodakazán akcióban másfél misi. Mire bekerül a kazánházba, bekötve lesz vagy 1,8-2 milla. Amibe aztán lehet 100 ft / kg áron pelletet égetni, vagy átbaszós gyerekektől konyhakész csurom vizes tüzifát behordani, illetve harmadik opcióként vehetem eredei köbméterben a fát, szárítom magamnak, felvágom, behordom.

 

Ezek közül melyik az olcsó?

 

 

Előzmény: DirectStove (9791)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9802

Azok az elszenesedett, de viszonylag egyben maradt "hamu" darabkák, nem éppen a tökéletes égésről tanúskodnak...nálam akkor volt ilyen, amikor még nem volt jól beállítva az összes paraméter a szotyihoz és máris fújta le a venti a kehelyről, mielőtt tökéletesen elégett volna...most már csak por-szerű hamu van. Nálad is lehetne jobb szerintem, ha növeled az átégési időt...

Előzmény: Farkas Csabi (9798)
ksanci Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9801

Oké, hogy megy a kertbe, de ennyi??

Igen, ezeket már írtad. A te helyzeted nagyon egyedi, eleve elenyésző százalékban fűtenek itthon pellettel a háztartások, olyan meg még ennél is sokkal kevesebb van, ahol gyakorlatilag helyben van a fűtőanyag nagy tömegben, olcsón, így nem számít, hogy nincs szigetelés és bődületes mennyiséget kell elégetni.

Amikor alompelletet írtam, arra gondoltam, hogy azt máshogyan pellettálják: laza szerkezetű, könnyű, jó nedvszívó viszonylag olcsó előállítani. A tied ilyen lehet. A fűtésre használt pellet mindig sűrű, kemény, vízben is csak sok idő alatt, nehezen oldódik, speciális eljárás kell hozzá.

 

Előzmény: Farkas Csabi (9800)
Farkas Csabi Creative Commons License 2020.01.20 0 0 9800

Összetétele megegyezik a vulkáni hamuval. Megy kertbe... Nem alom arra alkalmatlan van benne tortszem stb. A kutyám szereti 😁 fűteni jó kazán száraz 3 éve fogyasztás 2-2.5kg/óra . Most hegesztem az új pellet kazánom 25 függőleges csővel fustgáz lassitóval..  hamuzócsigaval... Elkészült az uj égőfej a linken a regi... 

Előzmény: ksanci (9799)
ksanci Creative Commons License 2020.01.19 0 0 9799

Jah, hogy ez inkább alompellet :)

Egyébként mi a rákot csinálsz ennyi hamuval? :) Ha igaz, amit írsz, az jópár köbméter /fűtési szezon!

Előzmény: Farkas Csabi (9798)
Farkas Csabi Creative Commons License 2020.01.19 0 0 9798

Szia. Tönköly búza pellet :) hamutartalom 40 % Defro. stb kilőve kb. 10 percenként akar leállni tisztítani :) A hamu pedig igy néz ki :) kiég aminek kikel. Össze áll mivel 40% hamutartalom nem súlyban térfogatban...... nem mozdul ..   link.. reggelre 2 vödör hamu... de akkor is csak 3200 Ft / mázsa ..  60 mázsa/év..... nem hőszigetelt házban, ablakok 3 szárnyas fa :) https://www.youtube.com/channel/UCHNH3SIQaAXCyE7wmpu3Nxw    link ..

Előzmény: ksanci (9789)
saldatore Creative Commons License 2020.01.19 0 0 9797

Nekem celsius van ezt bátran ajánlom!

Nekem a 25-29kw-os van!

Előzmény: rézműves1 (9795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!