Keresés

Részletes keresés

DirectStove Creative Commons License 2020.01.19 0 0 9790

Ksanci!

 

Az agri pellet nagyon tág periférián mozog. A megszokott agripelleteket, napraforgó, kukorica, szalma ezeket igen begyújtja, és égeti addig ameddig tudja minden égőfej, de vannak olyan agripelletek is amelyeket nagyon sok égőfej be sem gyújt. 

 

pl. Spanyolországban olíva héjjal, maggal is fűtenek, de tudják jól, hogy savas, és macerás, de olcsó. Viszont speciális készülék kell hozzá, mert azok tudják csak kezelni hosszú évekig. 

 

Nekünk is van olyan készülékünk, amit 10 éve magokkal hajtanak (cseresznye, meggy, szilva).

 

Mindennek megvan a maga helye, csak sokan ezt nem veszik figyelembe. 

 

 

Előzmény: ksanci (9789)
ksanci Creative Commons License 2020.01.19 0 0 9789

Bármelyik pellet égőfej eléget bármilyen agripelletet, a gond nem itt van, hanem a hamukezeléssel. Mozgórostély vagy önkihordó kell, különben gyorsan megtelik az égetőkehely vagy ami ennek megfelel.

Én egyszer a kályhában kipróbáltam, prímán égett, fűtőtt, mint állat, csak éppen egyetlen begyújtással termelt annyi hamut, amit a jó fapellet hetek alatt sem. Plusz salakosodott is, az még a hamunál is nagyobb gond. 

Előzmény: Farkas Csabi (9785)
sankó36 Creative Commons License 2020.01.19 0 0 9788

" Gyári égőfejek nem égetik el"  Ezt honnan tudod? Próbáltad vagy csak hallottad?

Hol lehet ezt a pelletet beszerezni?

Előzmény: Farkas Csabi (9785)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.19 0 0 9787

Szerintem ahol valamennyire forró égéstermék (füstgáz) távozik a kéményen keresztül, ott a 92% csak álomvilág...mint ahogy a gáznál, a kondenzációs kazánnál a 110%...parasztvakítás...csak az elekromos fűtés tud a 100% közelébe kerülni, de azért ott is lehetnek veszteségek, csak jóval kisebbek.

Előzmény: saldatore (9786)
saldatore Creative Commons License 2020.01.18 0 0 9786

Én évi 4-5tonnát fűtök el,23fok mindig,átlagos szigeteléssel 100nm2!!

Nekem egy Celsius combi kazánom van 30kw-os égőfejjel,3.telet fűtöm vele!

Ha ez a rendszerem kifekszik utána DS DUALTHERM kazánt fogok venni mivel az már begyújtja a hasábfát is és átáll fáról pellet tüzelésre!

A fogyasztás szerintem kevesebb lenne mivel ez nagyon spéci cucc!

Ezek a ferroli meg bmax úgymond a legolcsóbb égőfejek,sok pellet megy kárba vele a hatásfok meg nem 92% ahogy azt írják!

Csak azért fűtök pellettel mivel nincs gáz nálunk!

 

Mai világban mi olcsó itt?!

28eft 1e köbméter fa,és mennyi meló van vele,inkább fűtök pellettel ugyan ott tartok ahol fával!

 

Farkas Csabi Creative Commons License 2020.01.18 0 0 9785

Szia. évekig oda került. Eu-s pályázatra le pelletálják.... 3 éve fűtök vele.... 6mm átmérő kb. 1-3 cm hossz..  Ez keletkezett ipari gyártáskor hulladék.... Korlátlanul van minden évben. 3 éve fűtök vele.. fűtőérték kiváló, hamu tartalom extra nagy. valamit valamiért ... Gyári égőfejek nem égetik el.. ezért kellett magamnak égőfejet csinálni.. hozzászólásaimban .. láthatók..

Előzmény: ksanci (9783)
ksanci Creative Commons License 2020.01.18 0 0 9784

Ezt meg mindenkinek:

 

Az, hogy papíron milyen a szigetelés, l****t nem számít, mert sajnos ritka, hogy tényleg jól is csinálják meg. Kell egy jó hőkamerás kép a házról, aztán lehet gondolkodni rajta, hogy a jónak hitt hőszigetelés jóval többet is tudna, ha szakszerűen rakták volna fel.

Csak ugye hőkamerás képeket nem szokás hőszigetelés után készíteni...

ksanci Creative Commons License 2020.01.18 0 0 9783

Na álljunk meg egy kicsit...

"Eddig a szemételepre öntötték"

 

Akkor most hulladékkal, vagy pellettel fűtesz? Mert a pellet előállításása azért nem ingyen van és nem is túl egyszerű, ha pelletálják, az már biztosan nem a szeméttelepre megy.

 

Előzmény: Farkas Csabi (9781)
winetoo77 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 9782

Udv!

akkor senkinek nincs tapasztalata a burnit pell eco 30-al kapcsolatban?

Farkas Csabi Creative Commons License 2020.01.17 0 0 9781

Üdv. 3 éve fűtök ipari hulladékkal. Tönköly búza pellettel. Gabonaipari melléktermék, jelenlegi ára 3200ft+fa. Állandóan keletkezik. a cégnél akitől hordom már erőművekbe is hordják, annyi van évente. A nagy hamutartalma miatt csak specko égőfejek égetik el, sok hamu ! Összetétele égés után megegyezik a vulkáni hamuval, talaj javításra használható ... Eddig a szemételepre öntötték meg a földekre. Hibás szemek, búza haja stb.. élő fát nem vágtak ki érte ! 

Előzmény: DirectStove (9780)
DirectStove Creative Commons License 2020.01.17 0 1 9780

Nem hulladékot dolgoznak, fel az már régen volt! És nem azért van külfödről, mert az jó drága, hanem mert Magyarországon nincs alapanyag, mivel a EU szétverte a Magyar fűrészüzemek nagy részét. Nem fogok vitát indítani, de mi az, hogy áfa csalt stb... Ha lenne egy kis rálátásod erre, akkor nem írnál ilyen hülyeségeket. És hidd el van rálátásom, mert jelenleg is van 800 tonna raktáron!

Előzmény: Tomix75 (9779)
Tomix75 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 9779

Nos a pellet ára érthetelen, mivel a hulladékot dolgozzák fel és azt árulják napjainkban átlag 90.000 Ft/T tonna áron (DIN+) vicc. Ráadásul a javát külföldről hozzák be, és EKAER ide vagy oda simán áfacsalt termék, tehát ezen is van állami támogtás, csak másképpen. :-))

 

Az, hogy 65-70 fokos vizet kell egy rendszerbe küldeni szerintem nem szól a pellet irányába, abban az esetben ha két kiló pellet egy köbméter gáz fűtőértéke, ezt nem tudom pontossan, csak abból amiket olvastam.

 

Pellet:180 Ft gáz:117 Ft, tételezzük fel jóindulatúan, hogy mindkét esetben 90% százalékos a hatásfok akkor is a gáz nyert.

Előzmény: DirectStove (9776)
Tomix75 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 9778

Szia Kolosch,

 

nincs puffer tartály, hidrováltó van. A 30 fokot motoros keverőszeleppel állítom be. A keverőszelepet a kazán gyári elektronikája vezérli. A kazánt illetve a keringtető szivattyúkat termosztát vezérli, csak akkor kering a víz, amikor a helyiség hőfoka a beállított alá csökken. A kazán 60 fokos vízre van beállítva, de ha a termosztáttól nem kap bekapcsolási jelet akkor nem melegíti a vizet. Nálam sokat számít, a kinti időjárás. például -5 fok napsütéses időben be se kapcsol, mert a nap sugarai 25-26 fokot csinálnak pár óra alatt. (hatalmas üvegfelületek, déli tájolás)  Borult 0-5 fokos időben viszont napi több alkalommal is bekacsol, pl.: tegnap 05.00-09.50, valamint 15.10-18.30, és még este 23.15-kor indult el. Ezek voltak az üzemidők.

 

A Nálad tapasztalható 2-3 óra égési idő alatt elfüstölt 15-20 kg pellet szvsz. nagyon sok, ott valami nincs rendben. Vagy tényleg ilyen sokat számít a két kazán közötti 10% hatásfok különbség, ami lehet több is, mert ki tudja melyik gyártó mit kamuzik, általában mindenki felfele. :-)

 

Összegezve a Te tapasztalataidat meg az enyémet. Megerősítik, hogy pellettel fűteni rohadt drága mulatság. 

Előzmény: kolosch (9777)
kolosch Creative Commons License 2020.01.17 0 0 9777

Szia Tomix75!

Neked van puffer tartályod? Az állandó 30fokot a padlóban hogyan éred el? Folyamatosan keringteted a 30fokos vizet, vagy amikor a termosztát bekapcsol, akkor keringtetsz 30fokos vizet? Naponta hányszor kapcsol be a kazánod és mennyit megy kb?

 

Azért kérdezem, mert nekem is jó a szigetelésem (30cm poroterm, 20cm EPS szigetelés, padlófűtés alatt 10cm hungarocell, tetőnél szintén 30cm tőzeggyapot, 3 rétegű nyílászárók, stb...). Összesen 6,5KW hőveszteség. Szintén padlófűtés mindenhol.

108nm-ert fűtök (plusz van egy  40nmes pince, de azt nem fűtjük)

Egy  kicsit gyengébb kazánt (Ferolli SFL3 és SUNPN égőfej) használok, gyanúm szerint nem a legjobb beállításokkal. NINCS PUFFERTARTÁLYOM.

Ez azt jelenti, hogy Computerm termosztát 21,5 fokra  van beállítva. Amikor  leesik a  21,5fok alá, akkor bekapcsol a padlófűtés. Ekkor kb 2-3 órát megy a kazán, mire újra eléri a 21,5 fokot. Hőtehetetlenség miatt utána felkúszik kb 22,5 fokra. Ezzel nincs  is gond, mivel a jó szigetelés miatt ebben az időben kb 15-20 óra alatt esik  1 fokot. Viszont, ez alatt a 15-20 óra alatt mire  újra  bekapcsol a fűtés, teljesen kihűl a padló és az aljzatbeton. Ezért a 2-3 órás fűtése alatt 1-1,5 zsák pellet megy el (15-20kg). Nagyobb hidegben 1 nap alatt 1,5-2 zsák megy el, ami napi 2000-2700 Ft között mozog. Ezt elég erősnek érzem ilyen szigetelés mellett 108nm-re.

December enyhébb volt, akkor 35 zsák (fél tonna) pellet ment el.

Előzmény: Tomix75 (9775)
DirectStove Creative Commons License 2020.01.17 0 0 9776

Ok értem! 

 

De kár, az almát a körtével összehasonlítani. Egy társasházi épület teljesen más fizikával működik mint, az Önálló családi ház. A társasház 1 nm-re lebontva mindig jobban fog teljesíteni. Az adatok alapján tisztán látszik, az ytong háznak jobban kellene teljesítenie, a társasházhoz képest (de ez nem az ytong ház hibája). Egyébként az tény, hogy ilyen épületekbe jobb megoldás "jelenleg" a gázkazán (a társasházba mindenképp). De egyébként nem értem, hogy ehhez az ytong házhoz, miért a pelletet választotta? Ha minket keresett volna meg egyértelműen nem ezt ajánlottam volna! 

 

Amúgy ha hőmennyiségre bontjuk le, akkor tisztán látszik, hogy miért nem érdemes összehasonlítani a társasházzal. 1 kg pellet energia tartalma átlagosan 1 kg/5 kWh, szóval a 2.500 kg * 5 = 12.500 kWh  ha ezt átfordítjuk a gázra, akkor 9,4 az osztónk azaz az Ytong ház +- 1324 m3 gázt fogyasztana. Ha  117 Ft/m3 a gázáron számolunk, akkor durván 155.000 Ft/év lenne gázzal fűteni. A pellet ezzel szemben drágább lesz az biztos, de hozzá tartozik az is, hogy ha ott helyben megtudja venni olcsóbban, akkor megint más a matek. Plusz még az is (és én ezért nem vettem volna pelletet), hogy a pellet az régebbi házaknál teljesít zseniálisan, ott ahol 65 vagy magasabb előremenő vízzel kell fűteni, és ez egy kulcs kérdés, mert a kondenzációs kazán is máshogy produkálna ha feltekeri 70 fokra, ha ezt megtenné visszatérhetünk újra ezekre a számokra. Ezért kár ezt így összemérni, mert a pellet nem abba az ytong, padlófűtéses házba való, de máshova jó megoldás.  

 

Én mindig épület szerkezetre, és életvitelre ajánlok fűtés, mert mindenhova nem jó a pellet, de mindenhova nem jó a kondi gázgazán, vagy a hőszivattyú, vagy a villanyfűtés sem. Például, ha hőszivattyút rakott volna ehhez a házhoz, akkor a 12.500 kWh fűtési energia mellet az csak 4200 kWh áramot fogyasztana, ami a kedvezményes villamos tarifával már csak 113.000 Ft/ év lenne. De ez is csak akkor ha 45 foknál nem magasabb az előremenő vízhőfok. 

 

Még annyit a pellet védelmében, hogy ha megfigyeljük, akkor mindenhova oda van írva, hogy kedvezményes tarifa, meg támogatott stb... Miért csak a gázt, és a villanyt támogatják? A fát, és a pelletet miért nem? Ha pelleten is meglenne ez 30% támogatás, akkor nem lenne itt miről beszélgetnünk. És ez szerintem kimeríti a hátrányos megkülönböztetés fogalmát, mert milyen ország az ahol az adófizetők pénzéből az egyiket támogatjuk (mert azt ők adják), a másikat nem.   

Előzmény: Tomix75 (9775)
Tomix75 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 9775

Üdv.

 

Nézzük részletessen,

 

közel passzív ház azt a szigetelésre értettem. Alul padlófűtés alatt 15cm hungarocell, falak 50cm ytong lambda tégla, nyílászárók rehau geneo 3 rétegű üveggel. Emelet: tető szigetelés 30cm rockwoll közetgyapot, több rétegben. Gondolom abban egyetértünk, hogy ez közel áll a passzívház szigeteléséhez. 220 nm-et fűtők 23-fok és kb 2,5 tonna pellet / év. Max vízhőfok a padlófűtésben 30 fok, radíátor nincs.

 

2,5 tonna pellet: 225.000Ft / fűtési szezon. 1nm= 1022Ft / szezon

 

Komoly kazán nálam Defro Smart Ekopell 12KW, kerámia betéttel ami a füstgázokat terelgeti stb., gyári adat 90% hatásfok. Ugyanez az adat mondjuk egy Ferroli SFL 3 kazánnal (gyári) már csak 80%. Feltételezem, hogy egy házilag átalakított 20 éves régi kazán közel sem fog annyit tudni mint az előbb említettek, tehát azzal még drágább lesz a fűtés.

 

Üzemeltetek egy 450 négyzetméteres társasházat, 6 lakás. Vaillant 50KW kondenzácíós kazán, szigetelés jó, de nem annyira mint az elöző ingatlannál, pl: itt 30cm porotherm+10cm hungarocell a falazat. Szintén csak padlófűtés, 35 fokos vízzel, 500 literes HMV tároló innen kapják a meleg vizet. Havi gáz számla télen max 65.000 Ft/hónap, de 10 fok körüli téli hónapokban inkább csak 50.000ft/ hónap. 

 

Mondjuk 5 hónapot fűtünk, számoljunk 65.000ft/ hónappal= 330.000 ft meleg vízzel egyűtt / fűtési szezon. 1nm= 733Ft / szezon, meleg vizzel együtt

 

Amennyiben a szigetlések egyformák lenének simán kijönne, hogy dupla annyi a fűtés pelettel.

 

A kondenzácíós kazánnál, hogy jön ki a 110% annak nem állok leírni, olvass utána, meg fogod találni, de szerintem a leírt számok alapján is látható, hogy annyira nem csak marketing.

 

 

 

Előzmény: DirectStove (9771)
ivs154 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 9774

szia!

 

gyújtógyertyád van hozzá esetleg?

Előzmény: Gergő Nagy19911115 (9759)
Farkas Csabi Creative Commons License 2020.01.16 0 0 9773

Szia . Tekerj lejjebb !!!!!!! nézd meg hogyan modernizáltam a régi hagyományos kazánom :) Agri pellettel, amit semmi gyári égőfej se hajlandó elégetni !!!!! 3 éve megy a fűtés hiba nélkül évi 50-60 mázsa agripellettel ami viszont csak 3200Ft mát 3 éve nem változott az ára, hogy yel ne kiabáljam....

Előzmény: nickon123 (9762)
ivs154 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 9772

sziasztok!

 

van egy pellegrino pellet kandallóm.

kiment benne a gyújtóelektróda.

hol tudok Pesten venni hozzá mert itt vagyok 3 gyerekkel és nincs fütésünk

valaki javasolta hogy autóba való is jó lehet hozzá.

ez valós lenne?

köszönöm ha válaszoltok

DirectStove Creative Commons License 2020.01.16 0 1 9771

Kedves Tomix75! 

 

Elég sok minden nem stimmel leírásban:

 

1. Ha a kondenzációs kazán hatásfoka 110%, akkor úgy termeli a gázt? Magyarul ez egy marketing fogás, amivel a vásárlókat becsapják. Az atmoszferikus gázgazán maximális hatásfoka anno 83% volt, és ehhez képest 10% javulást tud elérni egy hatékony kondenzációs kazán, abban az esetben ha 50 fok, alatti előremenő vízhőfokkal üzemeltetik. Na így lett belőle 110%. 

 

2. Milyen az a komoly kerámia betétes pellet kazán? Miért függ össze a kerámia betét a pellet kazán hatásfokával?

 

3. Ha passzívház közeli épületben laksz, akkor elég ha kétszer megszárítod a hajad, és már szellőztetned is kell. Persze ez a vicc része volt, de a lényeg az, hogy szinte alig kell fűtened. Ha évi 250.000 Ft-nyi pelletet elhasználsz az közel 3 tonna, azaz még közelében sem vagy a passzívháznak. 

 

4. Ha napraforgó pellettel fűtesz, akkor sem fogsz olcsóbban kijönni mint ha fa pellettel fűtenél egy jó minőségű pellet kazánban. Én például 220 m2 fűtők 23 fok van mindenhol, és évi 4 tonnát fűtők el fa pelletből, amikor napraforgóval használtam, akkor 6 tonna ment el. Plusz arról nem is beszélve, hogy a napraforgó minden kazánt szétszed 5-8 év alatt. Továbbá azt mindenki elfelejti, hogy a fűtésRENDSZER az nem csak a kazánból áll, hanem jó kéményből, jó hőleadókból, jó fal, és szigetelésből (tető, homlokzat, stb..). Szóval nem a kazán fogja egyedül meghatározni, hogy mennyit fog fogyasztani, hanem a komplett rendszer. 

 

Üdv,    

Előzmény: Tomix75 (9764)
sankó36 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 9770

Amit kifejezetten szénre terveztek azt úgy nevezik hogy retorta égőfej és olyan vastag csigája van

mint egy húsdarálónak. Én inkább szotyihéjjal próbálkoznék, közelebb áll a pellethez és olcsóbb

mint a szén.

Előzmény: Stummer Gergő (9769)
Stummer Gergő Creative Commons License 2020.01.16 0 0 9769

A dara szenet szerintem biztos. Csak nem tudom, hogy lefújná e a hamut. Meg, hogy meddig tartana a Begyújtás. 

Előzmény: sankó36 (9767)
winetoo77 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 9768

Udv mindenkinek!

Tanacsot szeretnek kerni! Tervben van egy pelletego vasarlasa a viadrus u22 basic kazanra. A kerdesem az lenne ketto fajta ego kozott vacilalok a ferolli sun p7 es a Burnit pell eco 30 kw kozott. A kazan 24kw-os. A ferolli ak az egestere szimpatikusabb mert nem tudja kifujni a meg elegetlen pelletet, a burnit meg konyebben tisztithato es massal is lehet etetni. Melyiket ajanljatoK jobban. Meg a ferollirol annyit h tobb a forgalmazo, mig a burnitet kevesebb helyen kapni.

sankó36 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 9767

Szerinted a szenet tudná mozgatni a csiga ?

Előzmény: Stummer Gergő (9766)
Stummer Gergő Creative Commons License 2020.01.16 0 0 9766

Sziasztok!

 

Daraszénnel valaki próbált már égő fejbe? 

monguz1555 Creative Commons License 2020.01.15 0 1 9765

A nomek kft által forgalmazott égőfej, teljesen rendben van.

Eddig még mindig emberi hibából, hülyeségből tiltott le.

130 nm szigetelt házban, derékmagasságban elhelyezett termosztát, 19,5-20,5 C közötti hőmérsékletet tartva, kb 25-35 kg most a hidegekben a szotyihéj pellet fogyás.

A pellet amit biztosít, jó, kiváló minőségű, ám a gyártónál "valószínüleg" vannak részek bent, amik nedvességet kaphatnak.

Ezek összeállnak, kiszáradnak és a 25 kg-os zsákból kiöntve a napi tárolóban landolnak.

A csigához, amikor leérnek, mint egy sapka ráülnek, és nem tud a csiga megfelelő mennyiségű pelletet szállítani.

Er03-mal leáll a fej.

Tehát a napi tároló tetején szűrni kell beöntés előtt a pelletet.

A por kisebb gond, mivel behordja a csiga, és elégeti a fej, de barnás lerakódás lesz a hamuszürke helyett.

Ezt alul kellene a tartályból rostálni,szűrni.

Amit egy ilyen kazánban figyelni kell, a csigaidők beállításai az adott rendszerhez.

Rövid felhordási, hosszú betolási idővel visszafüstölhet a fej, mivel sok elégetlen anyag keletkezik, és eltorlaszolhatja a légbefúvó furatokat.

Csökkenteni a hőkibocsátást a kéménybe, terelőlemezek a vizzsebekbe, vagy pillanaószelep a kéményhez.

Termosztátnál, 0,1 C fokos hiszterézissel jól használható a rendzser.

Hamuzni naponta kell a 25kg elégetett pellet után.

És hetente kötelező az egész kazán tisztítása.

Nomekes emberke segítőkész, de minden apró hibára ő sem tud megoldást.

Ez a fűtési megoldás, inkább műszaki vénával megoldott egyének játéka.

Mint mondtam, emberi hibából nem működik egy ilyen rendszer.

 

Előzmény: nickon123 (9762)
Tomix75 Creative Commons License 2020.01.15 0 1 9764

Üdv. A számításod jó. Egy kg jó minőségű pellet mire hazakerül minimum 90ft / kiló egy köbi gáz kb 117ft. Gáz kondenzácíós kazán hatásfoka 110%, ilyet kapni már 250-300.000 forintért. Egy tényleg komoly gyári kerámiabetétes pellet kazáné, ezek kb egy misinél kezdődnek 95%. Nekem három éve van pellet kazánom, évi 200.000-240.000 Ft a fűtés költségem, a ház amit fűtök közel a passzív kategóriához. Szóval rohadt drága, és évről évre emelik az árát, de sajna nálunk nincs gáz.  

Előzmény: nickon123 (9762)
Gergő Nagy19911115 Creative Commons License 2020.01.14 0 0 9763

06303401488 keress telefonon!

Előzmény: pingi1 (9761)
nickon123 Creative Commons License 2020.01.14 0 0 9762

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni. Vegyes tüzelésű kazán modernizálásában gondolkodom, hogy minél komfortosabb legyen a fűtés, és kevesebbet kelljen foglalkozni a kazánpakolással. Jelen esetben tervben is van egy puffer beépítése. 

Azonban jelezte az egyik pufferos cég (NOMEK), hogy lehetne modernizálni a fűtést egy utólagosan beszerelhető pellet égetővel, és akkor lehet, hogy még a pufferra sem lenne szükség, a fűtés pedig sokkal kényelmesebb lenne mert nem kell lemászkálni pakolni a kazánt. 

A szóban forgó pellet égető: SMB Mareli Systems bolgár gyártó

A vegyes tüzelésű kazán amibe utólag bele lenne szerelve: Demrad öntöttvas kazán, 28 KW fára, szénre 44. 

A kémény egy 14X27-es 10 méteres téglakémény, aminek kiemelten jó huzata van. 

A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata az említett égőfejjel kapcsolatban. Próbáltam visszaolvasni, és külön rákeresni, de nem nagyon találtam tapasztalatokat róla. Az eladó szerint használható agripellettel is, ő például csak azzal használja. (Szotyi pellet). És a kéménye tiszta. 

A fűtésrendszerünk régi vastag vascsöves, összesen 380 liter víz van a kétszintes házban. Szivattyúval használom, de működik gravitációsan is ha a szivattyút kerülő ágát kizárom. 

Lenne egy másik kérdésem is. Úgy látom minden pelletet forgalmazó oldalon, hogy 1 m3 gáz kw-jához, kb 2 kg pelletet kell elégetni, és ezáltal sokkal olcsóbb mint a gáz. Ez elképzelhető, hogy minden pellet cég oldalán egy régi számítás? Mert ez alapján a számolás alapján a mostani pellet árakkal kb. 1,5-2-szeresébe kerülne így a pelletfűtés. 

(Az agripellettel talán pont annyira jönne ki mint a gázzal. Jól számolom?)

pingi1 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 9761

Üdv pellegrinó kályhát szeretném eladni, mennyit lehet az értéke?

Előzmény: Gergő Nagy19911115 (9759)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!