Keresés

Részletes keresés

sankó36 Creative Commons License 2020.01.07 0 0 9742

Értelek én csak a gyakorlat mást mutat mint az elmélet.

Előzmény: Farkas Csabi (9740)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.07 0 0 9741

Ez teljesen így van és az összes házi tüzelőberendezésnél kívánatos, (függetlenül a tüzelőanyagtól) hogy ne legyen a kazánban kondenzáció...ezért nálam is 50°C-nál indul el a kerigető szivattyú...

De az idén egy ESBE-szelepet is beépítek a felszálló és a visszatérő cső közé, a nagyobb biztonság érdekében...

Előzmény: lala1961 (9736)
Farkas Csabi Creative Commons License 2020.01.06 0 0 9740

Üdv. Agri pellet pontosan tönköly búza tisztításakor keletkező melléktermék...Jelenleg is van a cégnek kb. 3000-6000 mázsa eladatlan.( minden ott dolgozó kap 25 mázsát ingyen minden évben, igaz senki se tudja rendesen elégetni  ) Folyamatosan teremődik. De mivel a salak kb. 30-40%  így nem aggódom, hogy elfogy. A gyári kazánok égőfejek  meghalnak bele. Defro stb. már mind próbálva. Az általam egy orosz égőfejről másolva nem mozgó rostély stb. Egy pofon egyszerű megoldással bele lapátolja a hamut a kazánba..   A kéményem 3 év teljesen száraz.. a kazánom is ...... korróziónak nyoma sincs. Most hegesztek egy pellet kazánt magamnak 25 db. függőleges csővel, füstgáz lassítóval. Nem kevesebbet akarok fűteni, hanem az 57 fokos vízről elég ha 65 re emelekedik 3,6kg/óra fogyasztással. A hamuzást is meg kell könnyítenem ezért készül az új kazán. azokról is rakok majd képeket.... 

link: https://www.youtube.com/channel/UCHNH3SIQaAXCyE7wmpu3Nxw

 

Előzmény: rézműves1 (9733)
ksanci Creative Commons License 2020.01.06 0 0 9739

Akkor még egyszer a kedvenc cikkem a témában :) :

 

 

És ebből egy idézet. Nem a kén okozza a problémát, sőt, ipari környezetben szénnel keverik a tüzelőanyagot:

 

"A lágyszárú növények tüzeléstechnikai szempontból fontos tulajdonsága, a hamutartalom, mely a faanyag hamujának többszöröse lehet, valamint a hamuolvadáspont. A szalma és szár káliumot és klórt is tartalmaz, melyek csökkentik a hamu olvadás pontját. Ezek az alkáli anyagok gyakorlatilag jelen vannak az összes évente aratásra kerülő lágyszárú növényi maradékban. A NYME KKK Ökoenergetikai kutatásokban különböző biomasszák hamuolvadását is vizsgálták. Eredményeik alapján a faalapú tüzelőanyagok olvadási és salakosodási hőmérséklete általában ezer fok felett, 1100-1200 C körül található, ezzel szemben a lágyszárú anyagok hamuja már 650 és 800 C körül megolvadhat [TóváriMarosvölgyi 2011]. Az alkáliák az égés során szublimálnak, és a hőcserélőben a sók finom por formájában kicsapódnak. Ez a kazánokban korróziós problémákhoz is vezethet. Lágyszárúak erőművi hasznosítása során gyakran co-firing technikával védekeznek, vagyis szénnel keverik a biomasszát. Mivel a kis és közepes kommunális kazánok egyike sem üzemel ilyen körülmények közt, ezért a kazánokba lerakódhat az energiafű és szalmafélék égetésekor a kálium-klorid kristály. Emiatt sem egyszerű piacot generálni az agripelletnek. Ehhez először ki kell fejleszteni olyan kazánokat, amelyek agripellettel is megfelelően működnek"

Előzmény: sankó36 (9737)
ferroli p7 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 9738

Üdvözlök mindenkit! Érdeklődnék, a napraforgó pellettel hogy üzemel a FERROLI SUN P N égőfej? Olvastam többen próbáltátok már, van aki jelenleg is azzal fűt. Véleményetekre lennék kíváncsi,meg arra hogy milyen beállítást kíván a napraforgó pellet.

sankó36 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 9737

Mielőtt megírtam volna az előző írásomat direkt felhívtam az egyik kertész kollégát aki határozottan

tagadta a korróziót vagy más káros hatásokat.

Szerintem az égetés módjában és intenzitásában lehet a megoldás. A szóban forgó láncos kazánokban

alacsonyabb intenzitással de hosszabb ideig ég a szotyi, a pellet égőkben meg nagy intenzitással de

rövid ideig ég a szotyi pellet. És talán ebben lehet a különbség.

Arról nem beszélve hogy ezekben a kazánokban régen szenet égettek és ott aztán tényleg volt kén.

Előzmény: rézműves1 (9735)
lala1961 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 9736

Üdv ! Csak belekotyogok ,hogy a belső pára/kondenzáció csökkentésével/minimalizálásával talán csökkenthető lenne a kazán gyors tönkremenetele !:-) De lehet csak szerintem.

Előzmény: rézműves1 (9735)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 9735

Adná a jóisten, hogy így legyen...de mivel magam is műszaki ember vagyok, rögtön feltünt amikor szotyihéjjal kezdtem fűteni, a savkorrózó, vagyis a lemezek rozsdásodása a kazán belsejében...persze rögtön utánaolvastam és tényleg, ez a több mint 10-szeres kéntartalom miatt van, ami a kevés párával kénsavat alkot...ha belegondolunk, akkor ilyen nagy egységeknél sokkal többet jelent a gazdaságosság, mint a kisebb élettettartam, mert a spóroláson, akár két kazánt is vehet...

Előzmény: sankó36 (9734)
sankó36 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 9734

Nem akarom kétségbe vonni azt amit leírtál a korrózióval kapcsolatban,én is olvastam hasonló

írásokat,csak érdekesség képpen írom le hogy van néhány kertész ismerősöm akik szotyihéjjal

fűtenek már sok éve és fene baja sincs a kazánoknak a szotyihéjtól.Ezek 1000 kw vagy annál nagyobb kazánok.

Előzmény: rézműves1 (9733)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 9733

Ügyes és akár még jó is lehet, de sajnos van egy szemét tendencia, még az Agripellet fronton is...mire legközelebb mész, már lehet, hogy 4.000.- lesz és utána 4.500.-5.000.-...mert nagy a kereslet és mindenki nagyot akar szakítani és erre nincs rezsicsökkentés, úgy emelik, ahogy nekik tetszik...

Az OBI-ban karácsony előtt, már 100FT/kg-ért vette a szomszéd az agripelletet.

 

Arról nem beszélve, hogy bizonyítottan tönkreteszi, pont a lemezkazánokat a hamu savas kémhatása. Sajnos elég durva hamuja tud lenni...egy mérnök barátomtól tudom, hogy nem a lemezt eszi meg, habár az is elég feltünően rozsdásodik, hanem a hegesztésekben, az ausztenit-kristályokat támadja meg és ezzel egy idő után a hegesztésnek annyi...csak még azt nem tudjuk, hogy ezzel mennyit rövidül a kazán élete...:(:(...

Utána néztem és bizony több vizsgálat is alátámasztja sajnos ezt...

Előzmény: Farkas Csabi (9732)
Farkas Csabi Creative Commons License 2020.01.05 0 1 9732

Üdv. Mindenkinek. Egyszerűt olcsót szeretnék bemutatni kis pénzű embereknek ! 

Hagyományos kb 50% hatásfokú lemezkazánba készített agri pellet égőfej. AGRI pellet gabonaipari melléktermékekből készített jó hőértékű de nagyon sok hamutartalmú pellet. Hamu kb 30-40! Összetétele viszont elégve mint a vulkáni hamu. Talaj javítására is használható. Gyári kezánok égőfejek nem égetik el. Erőművekbe viszik. Most jön a lényeg 2019.12.26.-ai vásárlás 3200Ft/mázsa ! A készített égőfej a vezérléssel együtt kb 40.000 Ft javítható, házilag fillérekből. 3 éve fűtünk vele hiba nélkül.  ..bárkinek szívesen elmondom részletesen. Kellékek két idővezérlő kínából 5000Ft volt a kettő. Egy doboz elekronikai bolt 4 db kapcsolóval 4500ft, bontott ablaktörlő motor 2500ft egy digi termosztát kínából 2500 ft. méhtelepi vas kb 12.000 Ft 2db régi pc táp venti ez volt a garázsba.... igen kézzel gyújtom be ... de utána már csak akkor áll le ha hűik a víz a csőtermosztát fordítva van bekötve... ha kifogy a pellet hűlik a víz leállítja a 220 voltot t ápról. Ja egy db 12v 150w led táp adja az áramot.... rossz kazán hagyományos komcsi 3 szárnyas ablakok stb.. szigetelés nélkül. 60 mázsa / tél 3,6 kg / óra a fogyasztása...

ksanci Creative Commons License 2020.01.01 0 0 9731

És boldog új évet mindenkinek! :)

ksanci Creative Commons License 2020.01.01 0 0 9730

Persze egy nyaralónál, vagy egy rendszertelenül használt épületnél biztosan hasznos, ez elismerem :)

Illetve ez az egész okosotthonos cucc számomra akkor lehet érdekes, ha mondjuk egy komplett rendszerként tud működni, pl. a fűtés-redőny-szellőztetés-napelem-napkollektor-jelenlét érzékelés egymással összefügg. Akkor pl. már értelmesen beszélhetünk optimális energiafelhasználásról.

Előzmény: ksanci (9729)
ksanci Creative Commons License 2019.12.30 0 0 9729

Ha egy lakás valamilyen elfogadható szinten szigetelve van, akkor igazából a programvariáció csak annyi, hogy pl. amikor nem vagy otthon egy hétig, mert elmentek nyaralni, akkor nem 22 fokot tartasz a lakásban, csak 19-et.

Egyébként nem változtatod. Sajnos ez az egész egy olyan felfogásból indul ki, ami már nem igaz: amikor voltak a hagyományos fűtési rendszerek, a szigeteletlen vastag falak, ahol a lényeg az volt, hogy bedurrantom a kazánt 90 fokra aztán fűtsön, szabályozni nemigen volt mit ezeknél, a "fölösleges" hőt a falak nyelték el - itt volt értelme a hőtároló tömegnek -, és hát "fölöslegesen" minek fűtsön az ember, de jó is lenne távolról beindítani.

Csakhogy manapság a fűtést tizedfokos skálán lehet szabályozni, nem kell a feldurrantott rendszer hőjét tárolni, mert már nem kell durrantani. 

De olyan faszán hangzik, hogy a telómról tudom szabályozni. Mit?! Egy nagyon szar rendszernek lehet, hogy szüksége van arra, hogy állandóan beelnyúljunk, de egy jónál soha, az csak működik magától...

Előzmény: feketefelhoo (9728)
feketefelhoo Creative Commons License 2019.12.30 0 0 9728

Valószínűleg igazatok van, jobban belegondolva nem sokszor van gyakorlati haszna egy ilyen kütyünek.

 

Csak arra gondoltam, hogy ha este 10-ig dolgozom (pl. mint ma) és eszembe jut, hogy elfelejtettem beállítani a programot, na akkor de jó lenne kellemes hőmérsékletű lakásba haza érkezni.

 

Egy tetőtéri lakásról beszélünk, az egész egy légtér, kivéve a fürdőszobát persze. 16-17 foknál még nem volt hidegebb.

 

Viszont sokkal jobban alszom ebben a hűvösben.

Előzmény: ksanci (9725)
kazánkérés Creative Commons License 2019.12.30 0 0 9727

Kellemes ünnepeket minden kedves fórumtársnak! 

 

Az lenne a kérdésem,  hogy az érdi pelletexpert termékei közül a FerroliSUN P7-hez mindkét pellet megfelelő?

Előre is köszönöm. 

rézműves1 Creative Commons License 2019.12.29 0 1 9726

Nagyon szivesen, engem is itt "homályosított" fel egy nagyon kedves fórumtárs már vagy öt éve, de végül is erre való ez a fórum. Igaz én sok segítséget kaptam az importörtől is, mert a tulaj a barátom. Ha nem lett volna kazánom, amibe beépítettem a SUN-P7-esemet, akkor én is olyat vettem volna.

Jó kísérletezést...jó az a cucc és szerintem ár-érték arányban az egyik legjobb. De a minőséggel sincsenek gondok...

Előzmény: csúcshegy_pellet (9724)
ksanci Creative Commons License 2019.12.28 0 0 9725

Hát, ez tipikusan az a hozzállás, hogy nem fűtünk, amikor nem vagyunk otthon, legyen csak -20 fok, aztán majd "kűdjük az sms-t". :) 

De nem ismerem a paramétereidet, nálunk 19 fok a legalacsonyabb beállított hőmérséklet, de eddig még sosem süllyedt fűtés nélkül idáig a belső hőmérséklet. Szóval akárhogy is, de ennél hidegebb sosem lesz bent, ha meg kevés, gyorsan felfűti a házat a rendszer.

A magam részéről ezért tartom parasztvakításnak a gsm/wifi és egyéb "okosotthon" megoldásokat, de mégegyszer írom: nem ismerem, nálad mi a helyzet. Mi nem költünk ilyesmire, az biztos :)

Előzmény: feketefelhoo (9720)
csúcshegy_pellet Creative Commons License 2019.12.28 0 0 9724

Köszönöm a segítséget és a tanácsokat. Megpróbálom és jelentkezem. Én is nagyon szeretem ezt a berendezést, mert nagyon jól működik. :) 

Előzmény: rézműves1 (9717)
KZoltán 78 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 9723

Sziasztok. Használ közületek valaki Lengyel Ekoenergia 35-kw-os adagolót?

Zolket Creative Commons License 2019.12.28 0 0 9722

Szerintem vegyél egy olyan termosztátot ami tudja kezelni a gsm funkciót.

Ha a POINT kályhára rárakod a gsm egységet akkor nem figyeli a környezeti hőmérsékletet és ha sms-t küldesz a kályhának de amúgy jó idő van a házban akkor ez be fog kapcsolni. ha termosztátos gsm-ed  van akkor a termosztáton beállított érték fölé nem megy.

 

Előzmény: feketefelhoo (9718)
videkiatlag Creative Commons License 2019.12.28 0 0 9721

Ültess mellé egy anyóst 0-24ben...majd ő nyomkodja...

Előzmény: feketefelhoo (9720)
feketefelhoo Creative Commons License 2019.12.28 0 0 9720

Például, ha dől a megszokott program, akkor is be tudom fűteni a lakást, mire hazaérek.

 

A gyári modult megtaláltam, de 60.000-t nyilván nem ér meg ez a luxus.

Előzmény: ksanci (9719)
ksanci Creative Commons License 2019.12.28 0 0 9719

Üdv!

 

Hát jó pénzért lehet ilyet rendelni az Edilkamintól. De őszintén szólva: minek? 

Elvileg vissza tudnám fejteni, tudnék hozzá töredékéért modult gyártani, de minek? Ha egy bizonyos hőfokot akarok, akkor azt úgyis tartja. Ha elmegyünk nyaralni, vagy valahova, akkor beállítom úgy a programokat. Szóval parasztvakításon kívül mire is jó ez? :D

Előzmény: feketefelhoo (9718)
feketefelhoo Creative Commons License 2019.12.27 0 0 9718

Üdv

 

Edilkamin Point Plus kályhám van. Elméletileg lehet hozzá GSM modult csatlakoztatni, amivel telefonról kapcsolható a készülék.

 

Használ valaki ilyet ? Hol lehetne ilyen modult venni ?

 

 

rézműves1 Creative Commons License 2019.12.27 0 2 9717

Az pedig egy nagyon jó kis cucc, a kazán is meg a fej is és ahogy hallom a többiektől, a pellettel sem szokott gond lenni...szerencsére elég jól van paraméterezve az a fej, tehát pontosan lehet szabályozni...

Talán az "átégési időt" kellene először finoman emelni, vagyis hogy több ideje legyen elégni az anyagnak a kehelyben, mielőtt rápereg a következő adag.. ezt mindegyik fokozatnál lehet, mert nem lehet tudni, hogy ezt éppen a 2-3-vagy négyesben csinálja. De jegyezd fel, hogy mit és mennyit állítottál és mi változott...később esetleg a venti teljesítményéből is vehetsz lejjebb, de azt is csak óvatosan, kis lépésekben.

Előzmény: csúcshegy_pellet (9716)
csúcshegy_pellet Creative Commons License 2019.12.27 0 0 9716

Sziasztok! Ferroli SFL SUN-P7-es kazánom van a hozzá való égőfejjel. Minden klasszul működik, csak egy gondom van, hogy nem égeti el tökéletesen a pelletet, amit az érdi Pellet Expert-től vásároltam. A pellet szerintem teljesen jó, az lehet a baj, hogy nagyon erősen fúj a begyújtás után, ugyanis csak akkor jelentkezik ez a probléma, a még el nem égetett pelletet kifújja a rostélyból.... Állítsam kisebbre a befújás erősségét? Köszönöm a válaszokat és a segítséget. :)

KZoltán 78 Creative Commons License 2019.12.26 0 0 9715

Sziasztok. Kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem régen vásároltam egy 35 kw-os szén és apríték adagolót. Az lenne a problémám hogy 40 foknál nem akarja jobban felfűteni a vizet a rendszerben. Mi lehet a probléma? Próbáltam szénnel napraforgó ocsuval de kb ugyanazt a hőt értem el mindkettővel.

Gergő Nagy19911115 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9714

06303401488 a számom keress meg sms ben tudok képeket kuldeni

Előzmény: gmkiev (9713)
gmkiev Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9713

Kérhetek képet és műszaki leírást a termékekről?

Előzmény: Gergő Nagy19911115 (9712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!