Keresés

Részletes keresés

elefantbaby Creative Commons License 18 órája 0 0 99588

 A bánatért kell 3 nyertre játszani?

Lehet nehéz lesz rápörögni.

Bennem is apadt a lelkesedés.

Előzmény: A Sporttárs (99585)
JPoole Creative Commons License 21 órája -2 2 99587

Ennek elég nagy esélye van szerintem.

Előzmény: Winters__ (99586)
Winters__ Creative Commons License 26 órája -1 3 99586

Mekkora lesz ha előbb véget ér a döntő párharca, mint a bronzé :D

Előzmény: A Sporttárs (99585)
A Sporttárs Creative Commons License 26 órája 0 0 99585

Így, hogy a bronzért is hármat kell nyerni (miért????), még ott is alakulhat hasonlóan. 

Előzmény: elefantbaby (99584)
elefantbaby Creative Commons License 1 napja -3 3 99584

Persze,egetrengető nem történt.

Az év elején ezt aláírtuk volna.

Csak év közben már változott a mi és a csapat igénye,döntőt remélt mindenki. Meg itt volt a 3. meccs mizéria. Ezért kicsit csalódott most mindenki. A bronznak nincs értéke,az ezüstnek is csak a döntő meccsek hangulata miatt.

Reméljük őszre össze tudnak hozni valami ehhez hasonló jó kis társaságot.

Előzmény: A Sporttárs (99583)
A Sporttárs Creative Commons License 2 napja -1 3 99583

Szerintem nem történt semmi eget rengető a playoffban, nehéz is lenne megmondani, mi az edző felelőssége. Mindenki tudta, látta, hogy az idei keret légiósválasztása jól sikerült, sokkal jobban, mint szinte az összes magyar csapaté, és amíg heti egy meccset kell játszani, ez az Alba szinte bárkit meg tud verni. Amíg a nemzetközi kupa miatt kicsit erősebb volt a terhelés, talán jobban próbára voltunk téve, de egyrészt nem tartott sokáig, másrészt azért a kupában nem volt sok sikerélmény, vagyis már ott látszott, hogy erősebb rotációjú és a magyar szinthez mérten jobb kerettel rendelkező ellenfelekkel lehet gondunk.

 

Persze sajnálatos, hogy egész szezonban veretlen hazai pályán a csapat, és a legelső vereség a 17. meccsen rögtön véget is vet a reményeknek, de ennek sincs jelentősége. Mivel az alapszakasz megnyerése nem volt reális, végül is előbb-utóbb a hazai veretlenség sem óvott volna meg minket. A Szolnok sokkal bővebb kerete pedig talán egy ötödik meccsen őrölt volna fel, az sem lett volna nagy öröm. Szerintem a bronzéremért zajló párharc kimenetelétől függetlenül a csapat kimaxolta, ami benne van, az pedig a bajnokság kritikája, hogy egy alapvetően hatemberes rotációval ilyen simán lehet másodiknak lenni egy alapszakaszban.

 

Éppen ezért bár szimpátia és tudás miatt is jó lenne megtartani néhány játékost, az alapvető kérdés úgyis az lesz, lehet-e bővíteni a kereten. Úgy bővíteni, hogy a mennyiség ne menjen a minőség rovására. Ez, már csak a szóba jöhető magyar játékosok röhejesen kis száma miatt is elég kérdéses. Talán van edző, aki Kass vagy Takács szintű fiatalokból egy szezon alatt többet hoz ki, ezt nem tudhatjuk, de gyanítom, nem ezen fog múlni (bár jó lenne). A kérdés inkább az, a többi csapat mennyire nyúl bele jövőre, mert ha lesz, aki jól igazol, simán lehet, hogy az ideihez hasonló kerettel jövőre nem lesz csalódás egy vesztes elődöntő...

 

A döntőre kíváncsi leszek, elvileg a Falco sokkal erősebb, de nyilván most azért eléggé együtt van a Szolnok, a megszokott hangulati aláfestéssel lehet kemény ellenfél. Azért meglepne, ha nyernének.

roland88 Creative Commons License 2 napja 0 3 99582

Azért a 3. Negyedben vezettünk 7 ponttal is, igaz főleg Chambers extrájának köszönhetően, de akkor hátul is kapartunk, ha Voja akkor hozzá tudott volna tenni és nem labdát ad el (sajnos nem tudta elengedni a múltkorit, nagyon látszott, a leggyengébb meccse volt a rájátszásban), meg dobást hagy ki, akkor talán jobban is elmehettünk volna, de aztán a negyed végén szétfutottak minket. Az utolsó negyedben is volt még egy kis momentumunk, de aztán elfogytunk :/

Én is gratulálok a csapatnak, hősiesen küzdöttünk, ebben most ennyi volt. Jó szezon volt, jó meccsekkel, egy tényleg szerethető csapattal, és remélem, hogy 2-3 légiós marad ebből a csapatból. A bronzot jó lenne megszerezni becsületből, és a nemzetközi miatt, de ne becsüljük le a Zetét.

Előzmény: elefantbaby (99576)
hirskontra1 Creative Commons License 2 napja 0 3 99581

Én gratulálok a Csapatnak, egy nagyon szerethető gárda, és szép lesz az a bronz is. Sajnálom, hogy nem jött össze a döntő.:(

 

Búfelejtőnek, akinek van kedve, holnap jöjjön ki a Dávid Kornél KA - Tiszaújváros döntőre NB1 zöld csoportban este 6-tól, bajnoki döntő 3-ik meccse, első kettőt behúzta a DKKA!

Hacky_Tomi Creative Commons License 2 napja -6 1 99580

Mert Vickovics ideszólt Siminek (tudod a spanja), hogy kell nektek ez a sérült, amatőr játékos, hogy ne legyen munkanélküli, vagy a Kaposvár tudjon spórolni!

 

Az edző megmondta egyértelműen, hogy neki nem kell a csapatba!

Előzmény: gzu (99579)
gzu Creative Commons License 2 napja 0 3 99579

mondjuk az alapszakaszban nem Takit kellett volna építgetni, hanem esetleg Kiss Benedeket. Tuti volt olyan meccs vagy meccsek amikor nem csak az utolsó percben lehetett volna pályán. Én nem láttam azt, hogy Kass olyan marha jó.

Mellesleg az is felmerül, hogy Fazekast minek hoztuk a csapathoz, edzésre kellett gondolom a többiek mellé.

Előzmény: elefantbaby (99577)
JPoole Creative Commons License 2 napja -1 1 99578

Én sem azt mondom, hogy Zubillaganak távozni kell, de nem fázok a gondolattól se.

Előzmény: elefantbaby (99577)
elefantbaby Creative Commons License 2 napja 0 3 99577

Az edző kérdése.....valóban érdekes. Valóban a múlt szezonban,meg az ideiben is ott volt az egyéni minőség. A múlt éviben több. A Zollnerrel mégsem ment. Ha mást nem,az egyéni képességek kibontakozásának engedését,meg a jó csapatmorál kialakítását mindenképp a javára kell írni. Ebben a szűk évben a Taki Milánt mindenképp jobban be kellett volna építeni. Mondjuk az első félidőben nem jutott neki idő.

Edzőből nem nagyon van választék. Egy idegen mindig lutri(mint egy ismeretlen légiós). Mondjuk az Olaj nagyon betalált(látszólag).

elefantbaby Creative Commons License 2 napja 0 6 99576

Bekövetkezett az ami a pénteki után,főleg Roberts sérülése miatt várható volt. Ennek ellenére még az első félidő teljesen vállalható volt az elég sok hiba ellenére is. Aztán a második félidőben felőröltek bennünket,a széteső csapatjátékkal párhuzamosan. Mondjuk a csapatjáték egész meccsen akadozott. Most aztán meglátszott,hogy a pályán nem tartható Philmore helyett nem volt használható csere,meg Voja meg Siani nem tudott kicsit leülni rendezni a gondolatait. Egyéni villanások, megoldások voltak,ami ha bejött kicsit szorosabb lett. A párharc előtt is veszélyesnek gondoltam az Olajt,ami be is jött. Ha a múltkori meglett volna,akkor az 5. is 50-50 lett volna.

A bronz gondolom a nemzetközi miatt azért fontos,de egyébként nem sokat ér. De az ezüst sem sokat.

Jövőre gondolom új csapat lesz,biztos Simiéknek vannak terveik. A Voja-Chambers- Dickey triót én megtartanám,aztán kellene magyar,és attól függően még két légiós. Barnett meg Roberts nem rossz,de nem tudom. Én azt gondolom Robertsnek jó karrierje lesz,de Barnettben kb ennyi van. Lehetne még,de már így is hosszú.

Én nem panaszkodok, sztem jó szezonunk volt ezzel a szűk csapattal.

Jó arcok voltak a csapatban,ők is szerettek itt lenni,mi meg szerettünk meccsre járni. Ha jövőre ilyen(bővebb)társaság jönne össze,én most aláírnám.

Winters__ Creative Commons License 2 napja 0 1 99575

Szerintem ő csak Székely után volt. Meg Tenter után.

Te jó ég, milyen évek vannak mögöttünk...

Előzmény: JPoole (99574)
JPoole Creative Commons License 2 napja 0 0 99574

Ilyenekre emlékezni... :D

Góbi Ricsi nem kapott valamikor meccset? Másodedzőként tuti le kellett ülnie 1-2-szer. 

Előzmény: Winters__ (99573)
Winters__ Creative Commons License 2 napja 0 1 99573

Pethő Ákos volt 2 meccs erejéig Ramirez és Shivek között.

Előzmény: JPoole (99571)
JPoole Creative Commons License 2 napja -2 2 99572

Az ezüst a Somogyi - Pongó - Vojvoda sorral nem egy nagy nyújtozkodás, hanem elvárás.

A keret gyengébb lett idén, de az ellenfelek is, így ez a top4 is minimum elvárás.

 

Ne játszunk Falco szurkolót, hogy alábecsüljük a kerettől elvárhatót. ;)

Előzmény: russelalba (99570)
JPoole Creative Commons License 2 napja 0 2 99571

Dzunics

Ramirez

Shrivek

Mihevc

Forray

Zollner

Zubillaga

 

kit hagytam ki? :)

Előzmény: Winters__ (99569)
russelalba Creative Commons License 2 napja 0 6 99570

A két mérlege egy év közben átvett akkor éppen bukdácsoló csapattal egy ezüst, majd idén egy jóval gyengébb kerettel egy (remélhetőleg) bronz. Nem gondolom, hogy megérné mással próbálkozni, hacsak nem tényleg bizonyítottan extra edző érkezne.

Előzmény: JPoole (99567)
Winters__ Creative Commons License 2 napja 0 5 99569

Ennél a csapatnál az elmúlt 6 évben 7-8 edző volt (múltkor néztem utána, most csak saccra írom, de kb. helytálló).

Ő átvette és nyomott előbb egy ezüstöt, majd egy alapszakasz 2. helyet, ill. egy final four-t (remélhetőleg bronzzal a végén).

Szerintem hiba lenne nem megtartani és az állandóságra törekedni.

 

Ami hiányzik:

 

+

Teremtett/hozzájárult egy olyan közeghez, amiben szeretnek a játékosok játszani (khm Zollner).

Olyan játékot játszat, amit mindig is szerettek Fehérváron

 

-

Nem járult hozzá a fiatalok fejlődéséhez, de ehhez vélhetően a fiataloknak is köze van.

Előzmény: JPoole (99567)
JPoole Creative Commons License 2 napja 0 3 99568

Szégyenkeznivalója nincs a csapatnak.

Előzmény: russelalba (99565)
JPoole Creative Commons License 2 napja 0 2 99567

Szerintem nem rossz, de semmi extra.

 

+
Ismeri a bajnokságot.

Ismerjük mit tud és mit nem.

Látványos játékot akar játszatni.

-

Fiatalok nem fejlődtek a szezon közben alatta (sem).

Taktikailag nem tett hozzá sokat, az egyéni képességek miatt jutott oda a csapat ahova.

Időkérések ritmusával, tartalmával is volt néha kérdőjel.

 

Nem igazán volt kiemelkedő képességű edző az elmúlt években a kispadon, de nem is könnyű ilyet hozni.

Lesz-e olyan hazai csapat, aki többet ajánl neki? Paks - Debrecen?

Előzmény: russelalba (99565)
Winters__ Creative Commons License 2 napja -1 4 99566

Azt se felejtsük el, hogy a legtöbb magyar csapattal ellentétben mi nemzetközit is nyomtunk és így hoztuk ezt a teljesítményt.

Akkor is, amikor heti 2 meccsünk volt, miközben mások ettől a tempótól még hónapokra voltak.

Gratulálok a csapatnak, nincs miért szégyenkezni!

 

Pályaelőnnyel a Zetét verni tudjuk. Még Roberts nélkül is, bár nyilván úgy egy fokkal nehezebb lesz.

 

Előzmény: Kornel61 (99563)
russelalba Creative Commons License 2 napja 0 5 99565

Nagyon remélem, hogy marad. Ebből a keretből ennyit lehet kihozni, többet esélytelen. Előre a bronzért, szerintem nincs szégyenkeznivalónk.

Előzmény: JPoole (99564)
JPoole Creative Commons License 2 napja 0 0 99564

Vajon Zubillaga marad-e?

Elég sok pad üres lesz itthon...:)

Kornel61 Creative Commons License 2 napja 0 3 99563

Elfáradtunk, elfogytunk. Sajnos várható volt, alapszakaszban túlteljesítettünk minden elvárást, aztán bíztunk benne, hogy sikerül valahogy döntőbe jutni.

sajnos nem, ez a realitás!

 

JPoole Creative Commons License 2 napja -3 0 99562

- Edzők között van különbség.

- Az az 1 sérülés, amiről egész évben szó volt.

 

 

Winters__ Creative Commons License 2 napja 0 0 99561

Igen, hulye vallalasok tomkelege

Előzmény: Kornel61 (99560)
Kornel61 Creative Commons License 2 napja 0 0 99560

3. negyed utolsó 3 perce teljes blokk, most vesztjük el!

Kornel61 Creative Commons License 2 napja 0 3 99559

Nagyon szeretnék szerdán meccsre menni.

Hajrá fiúk, csak így tovább!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!