Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 1691

de nem is volt minden hadvezér épelméjű ?

Előzmény: vörösvári (1689)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 1690

Nalunk azt a fiam nézi, de nekunk is javasolta...viszont en nem vok sorozatfuggo...sot tv fuggo sem....ha van idom inkabb olvasok.

Előzmény: vörösvári (1689)
vörösvári Creative Commons License 2019.06.28 0 0 1689

A Trónok harcánál is égnek állt néhány hadtörténész haja az eszement harci taktikák miatt, amit egyetlen épelméjű középkori hadvezér sem alkalmazott volna :)

Előzmény: Törölt nick (1688)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 1688

A Határtalan régészet legújabb számában kritikus cikkek vannak a történelmi témájú filmek kivitelezésével kapcsolatban / építészeti , fegyvertechnikai stb /. Egy átolvasást megér.

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 1687

Ha jól néztem utána az említett írók sci fi írók...őszintén szólva az nem az én műfajom , így nem is tudom összehasonlítani pl Scarrow-wal.

 

...de természetesen ízlések és pofonok...az hogy vmi nekem nem jön be nem jelenti, hogy rossz :)

 

Nekem annyira Benkő regényei sem jönnek be , túl sok mindent zsúfol beléjük ,  minden fellelhető forrást, krónikát , legendát, mondát , régészeti és egyéb eredményeket...plusz erőteljesen a saját fantáziáját....túlzsúfolt...de ettől még másoknak tetszhet.

Előzmény: turosz (1681)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 1686

Oks  , lehet hogy kicsit túlreagáltam :)

Előzmény: turosz (1681)
vörösvári Creative Commons License 2019.06.27 0 1 1685

Igen, szerintem a Távoli Tűz a legjobb magyar sci-fi, ahogy egy kis városállamból egy birodalmat hoz létre az úrhajós és közben meggyorsítja a műszaki-társadalmi fejlődést, az nagyon tetszett. A sorozat utolsó tagja, az utolsó kísértés nem sikerült olyan jól.

Nálam Verne könyveivel kezdődött az egész, aztán jöttek a Galaktikák és a többi.

Előzmény: turosz (1684)
turosz Creative Commons License 2019.06.27 0 0 1684

Off:

Igen a belépő nálam is Conan volt, de a képregények. Aztán kaptam a könyveket, míg a szülők véletlenül a szintén osiris-es Káosz évét meg nem vették, ez egy hosszú barátság kezdete lett :)

1. sci-fi meg a könyvtárosnőnk ajánlotta Nemere Túl a Plútón-ja volt, itt is megpecsételődött a sorsom :)

On:

A gyerekkori nagy kedvenc a a sci-fi/fantasy keverék Zsoldos Távoli tűz-e volt, ezt szintén ajánlanám a történelmi regények kedvelőinek, mert gyakorlatilag az, és milyen jó... Barone Birodalom hajnala c. nagyon jó történelmi regénye, ami nagyban idézi nekem ezt a stílust.

Előzmény: vörösvári (1683)
vörösvári Creative Commons License 2019.06.27 0 0 1683

Igen a Phoenix, tőlük vettem meg az első fantasy könyveket, az első Conan könyvem tőlük van :) A szocializmusban valamiért nem szerették a fantasy műfajt, csak sci-fit adtak ki könyv formában ( egyedül a Hegylakóra emlékszem kivételként ). Emlékszem az egyik régi Galaktikában volt is egy ilyen kritika, hogy milyen rosszak a Conan történetek, ahol a fizikai erőt magasztalják, a varázslók ( lásd értelmiség ) meg a gonosz szerepét töltik be :) 

Előzmény: turosz (1682)
turosz Creative Commons License 2019.06.27 0 0 1682

Ismerős címek-szerzők :) Én is a Phoenix-Cherubion-Valhalla könyvekkel indultam anno. Gyakorlatilag mind ott sorakozik a polcaimon.

Sci-fi-ben én nem tudnék szerintem top10-et sem összerakni, viszont fantasyból gondolkodás nélkül rávágom Erikson Malazai Bukottak sorozatát, mint kihagyhatatlan kedvencet. Hogy ne offoljak teljesen, több 100 történelmi regény elolvasása után is azt kell mondanom, hogy legjobban ő írja le a civilizált birodalom vs. nomádok érinkezésének problémáit-következményeit.

Előzmény: vörösvári (1676)
turosz Creative Commons License 2019.06.27 0 0 1681

Szerintem valamit félreértettél a kritikából.

 

Egyrészt ahogy írtam is, ez egy spinoff, és egy társszerzővel írta - már ha valóban nem csak a nevét adta hozzá - és minőségben közelében sincs a saját sorozatának, így ha te ezt nem olvastad, akkor az eredetiből hiába is indulsz ki.

"sztem nem csak az a jó könyv ami kizárólag mélyen szántó gondolatokat tartalmaz...."

Ki állította az ellenkezőjét? :) "Mélyen szántó" gondolatokat én nem hiányoltam, mivel az összes Macro-Cato könyvet olvastam, nem is vártam ilyeneket :) Történelmi hitelességet sem, főleg, hogy néhány fontos személy és törzsnéven kívül vsz minden kitaláció. A konkrét problémaimat leírtam, így most nem ismételném, de annyit megjegyeznék, hogy előtte pont jó pár W40K regényt olvastam, aki tudja mi az, az érteni fogja, hogy pl. Abnett erre köröket ver, max. Goto szintjét hozza, bár nála a "szint" az erős kifejezés :))

Egyébként én is így vagyok vele, ha tetszik egy könyv, akkor általában összeszedem az összes itthoni hasonó stílusú-korban játszódó regényt és azokat is elolvasom, néha meg szakkönyvet/-eket is melléjük.

 

Előzmény: Törölt nick (1680)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 0 1680

S Hódítót ugyan nem olvastam , de a több nálunk megjelent Scarrow könyvet igen , sztem nem csak az a jó könyv ami kizárólag mélyen szántó gondolatokat tartalmaz....Történelemtanár írta, az hogy mennyi a valóság, mennyi a fikció arról mindig ír. Könnyed hangvételű, filmszerűen pergő  és arra is jó, hogy felkeltse az ember figyelmét a korral kapcsolatos témákra , én ha elolvasok egy egy ilyen regényt, akkor nekiállok búvárkodni a valós eseményekkel , szereplőkkel és minden a korral kapcsolatos kérdéssel kapcsolatban.

Ott a Gladiátor , semmivel sem ér többet a történet , van benne bőven fikció de mégis nézhető , időnként látványos film lett belőle...sztem Scarrow könyveiből is simán lehetne jó filmeket csinálni...és nem minden évben a Robin Hood vagy a Godzilla újabb változatát kiszenvedni...

Előzmény: turosz (1673)
történet2 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1679

Jó, majd megpróbálom leírni, hogy az én olvasatomban hogyan értelmeztem. :)

Előzmény: vörösvári (1678)
vörösvári Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1678

Akkor tényleg olvasd el, vékony könyv, 2-3 nap alatt végezni lehet vele :) Majd meséld el mire jutottál. 

Előzmény: történet2 (1677)
történet2 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1677

A téma amit a mű boncolgat most közel áll hozzám. El kell olvasni a könyvet, hogy megtudjam létezik-e az a pont, s akár létezik akár nem, ő milyen következtetésre jutott a mű fő kérdésével kapcsolatban és milyen életet választott.

Előzmény: vörösvári (1669)
vörösvári Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1676

Nahát, én is sci-fi és fantasy rajongó vagyok, a történelem mellett ilyen könyveket szoktam olvasni :) Még néhány keményfedeles összest is beszereztem a Szukitstól, Lovecraft, Robert E Howard  Conan történetei vannak meg és kakukktojásként Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes összesét is most szereztem be tőlük, Doyle amúgy sci-fi történeteket is írt, Az elveszett világ a legjobb ezek közül, olvastam. Fantasy témában a Cherubion könyvkiadó könyveit gyűjtöttem főleg.

Előzmény: turosz (1675)
turosz Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1675

Áh, több élet sem lenne elég :)

Nálam súlyosbító körülmény, hogy párhuzamosan mindig olvasok - hobbiból :) - legalább egy töris szakkönyvet, és emellett súlyos sci-fi és fantasy rajongó is vagyok... Na meg ott van a szépirodalom is. 

Előzmény: vörösvári (1674)
vörösvári Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1674

Igazából soha nem lehet végezni ezzel, annyi történelmi témájú könyvet adtak ki :) 

Előzmény: turosz (1673)
turosz Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1673

Nem a könyv hossza aggaszt, hanem az olvasásra váró könyvek 4 számjegyű listája :))

 

Ha már szó volt róla, tegnap fejeztem be Scarrow Hódítóját. Akkora "szemét" volt, hogy azon gondolkodtam közben, ez volt-e az első könyve, amit ráaadásul folytatásokban írhatott valamilyen felületre, aztán most látom, hogy társszerzője volt, ami szerintem azt jelenti, hogy max. a nevét adhatta ehhez némi átnézéssel, és valójában T. J. Andrews írhatta ezt a valamit :)

 

Persze, ahogy látom a molyon van ennek is közönsége.

Amire számítani lehet: Főhőst hívatja a törtető és tehetségtelen főnök, kap egy eleve rosszul tervezett, vagy épp öngyilkos akciótervet, amit ha nem teljesít kivégzik, mindig a szükségesnél kevesebb erővel kell végrehajtani, mindig minden elromlik és lehetetlen helyzetbe kerülnek, amiből a főhősünk valami váratlan húzással kivágja magát és csapatát, vagy épp az egész sereget. Legyen bármilyen jelentéktelen küldetés mindig a térség biztonsága, a légió, sőt a britanniai hds., sőt az egész tartomány sorsa múlik ezen és ezt minden alkalommal hosszan ecseteli is az író :)

A váza persze ugyanez a Macro-Cato sorozatnak is, mint ennek a spinoffnak, csak itt már olyan "felesleges" dolgokkal sem vackolnak, mint a karakterábrázolás, fejlődés, emberi kapcsolatok stb. Kizárólag egymásra hányt küldetések vannak a fenti minta alapján, újra meg újra kezdődik minden előről, ráadásul - ezért gondoltam, hogy folytatásos valami lehetett - nem egyszer újra bemutatnak egy már megismert karaktert, leírnak egy már ismertetett korábbi sztorit stb.

Csak saját felelősségre ajánlom :)

Előzmény: vörösvári (1672)
vörösvári Creative Commons License 2019.06.24 0 0 1672

Nem egy vastag könyv, hamar végezni lehet vele :)

Előzmény: turosz (1671)
turosz Creative Commons License 2019.06.24 0 0 1671

Fenn van a listámon rég, de még nem került sorra, talán majd most :)

Előzmény: vörösvári (1666)
turosz Creative Commons License 2019.06.24 0 0 1670

Igen a M.Aurelius könyv egyik veteülete ez, ehhez jön még az utód miatti aggodalom - a hírhedt Commodus - és a külső szemlélő császárképe.

A hamis Neró-t nagyon rég - kb. 20 éve - és tiniként olvastam, de annyira tetszett, hogy azóta minden Feuchtwanger regényt elolvastam. Gyakorlatilag minden regénye történelmi is egyben. Nem a Nero a legjobb, a legnagyobb kedvenc a Rókák a szőlőben, de a Goya, Jud Süss is kiváló. A hamis Nero inkább a háttérben manipuláló szenátorokról szól, persze a fazekasból lett csaló is szép lassan elhiszi a szerepét és felveszi annak viselkedési normáit. Közben meg kavarog a Közel-Kelet...

Előzmény: történet2 (1667)
vörösvári Creative Commons License 2019.06.24 0 0 1669

Ez a könyv mindig aktuális lesz. A hatalomról szól és annak visszaéléseiről.

Előzmény: történet2 (1668)
történet2 Creative Commons License 2019.06.24 0 0 1668

Jól érzem, hogy Dávid ​király krónikájának a mondanivalója aktuális és valószínű az is fog maradni?

Érdekes lehet megtudni hol van az a pont, van-e egyáltalán, ahol Ethánnak a történettudósnak végérvényesen választania kell a lelkiismeretével összeegyeztethető út vagy az ellenkező között és nem léphet felemás megoldásba.

Előzmény: vörösvári (1666)
történet2 Creative Commons License 2019.06.24 0 0 1667

Köszönöm az ajánlást! Rengeteg a mű, nem  könnyű igazán jót találni.  Marcus A. utolsó napjai izgalmasnak hangzanak, főleg két látsószögből. Gondolom/feltételezem utolsó napjaival  amint szembesül más értelmet nyernek a tettei, fontosnak hitt lépésekben kevesebb jelentőséget és kevésbé fontosnak hittben többletet  fedez fel, és az élmény az lehet hogyan láttatja velünk ezeket a folyamotokat az iró. Kíváncsivá teszi az embert, vajon Marcus sajátos ’ lelki békére’ talál meglátva a végső összefüggéseket és a körülötte élők ’igazabb’ arcát, vagy a zavarogó indultatok között még magával is szemberfordul-e?   A hamis Néró hatalomvágya sem lehet rossz...

Előzmény: turosz (1665)
vörösvári Creative Commons License 2019.06.23 0 0 1666

ha már komolyabb irodalmi szerzők és zsidó téma, Stefan Heym Dávid király krónikáját érdemes elolvasni, nagyon jól megírt történet egy kicsit máshogy értelmezve a Biblia leírását :)

Előzmény: turosz (1665)
turosz Creative Commons License 2019.06.23 0 0 1665

Igen, ezek a vallás, vallásfilozófia, filozófia stb. "bugyraiban" is elmerülnek :)

De azért a külföldi listában is vannak komoly, "nehéz" alkotások: Geise M.Aurelius-a mindenképp ilyen

https://moly.hu/konyvek/alexander-giese-marcus-aurelius

Feuchtwanger A ​hamis Néró-ja meg inkább szatíra, a Zsidó háború klasszikus darab, és általában elmondható, hogy az életrajzi regények komolyabb olvasmányok: Graves, Toman, Massie, Williams és Haefs könyvei ilyenek.

Előzmény: történet2 (1664)
történet2 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 1664

"Nekem a magyar írók jórészt kimaradtak, Spiró klasszikusa mellett szintén nagyon jó Popper: Pilátus testamentuma ill. Faludy: Karoton-ja. De ezek mind inkább szépirodalmak, így vegye kézbe akit érdekel :)"

Jó, hogy az ajánlásod kitért arra, hogy ezek inkább szépirodalmi művek, az én érdeklődésem a könyvek iránt ezzel felkeltetted. 

Előzmény: turosz (1661)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.23 0 0 1663

A 49 utáni időszakról , pontosabban az erdélyi szervezkedésről is van egy jó kis regény, Beke György : Világos árnyékában a címe

Előzmény: Nathán a rabbi (1633)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.23 0 0 1662

Nem olvastál még Scarrowtól ??? Súlyos mulasztás :D A Sas sorozatból 17 jelent meg eddig , 16 magyarul is /mindet olvastam... / és készül a 18.is.

Könnyed, olvasmányos, filmszerűen pergő...nekem nagyon bejön.

Itt találsz leírásokat az összes könyvéről : https://simonscarrow.co.uk/the-books/

A Napoleon és Wellington pályafutásáról szóló négy részes is nagyon jó...kár hogy az összes regényét még nem vették meg a magyarok..:(

 

Saylornak egyszer álltam neki , félbe maradt...talán még sorra kerül, bár a krimik alapból nem érdekelnek.

Sidebottomnak meg a stílusa nem jött be , egyik regényének nekiálltam , de kb 50 oldal kínlódás után abbahagytam , persze ettől még lehet jó.

Aztán Robert Fabbri Vespasianus sorozata is jó....lenne, ha évekkel az első kötet megjelenése után hajlandóak lennének kiadni a folytatásait is...nálunk.

Aztán ott van Anthony Riches , bár az ő műveit még nem olvastam, de ígéretesek.

...vagy Marcellus Mihály ha már magyar  író kell :)

 

...de nekem ebből a korból a legnagyobb kedvencem Fehér Tibor : Aquincumi lovas c. regénye , amúgy is szeretem az írásmódját , szinte az összes regényét olvastam , nagyon jók.

 

 

 

....közben még eszembe jutott , hogy évekkel ezelőtt olvastam egy regényt Stilicho-ról ,

 

 , de az istennek nem jut eszembe se cím, se író...hátha itt valakinek ?

Előzmény: vörösvári (1657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!