Keresés

Részletes keresés

Szinalkó Creative Commons License 2010.02.06 0 0 3739
Szia!
Nem procion,spec.állati eredetű szőr és selyem festék.
Citroms,naps,karminvörös,fekete.
A feketétől lett néhol zöldes,néhol rozsdabarna.
Előzmény: boszi99 (3738)
boszi99 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 3738
Szia!

Nagyon szép lett a színe!
milyen színekkel dolgoztál: ( procion?)
Előzmény: Szinalkó (3737)
Szinalkó Creative Commons License 2010.02.04 0 0 3737
Sziasztok!
Mi van veletek?Mi ez a nagy csend?Nem ezt szoktam meg tőletek!!
Senki nem alkot?
Én most a selyemfestéssel is kísérletezgetek.
Szinalkó Creative Commons License 2009.12.31 0 0 3736
.Itt az új év, új jót hozzon, régi jóktól meg ne fosszon, de ha az új jót nem is hozhat, vigye el a régi rosszat! Boldog Új Évet Kíván:
Szinalko


http://hu.netlog.com/go/explore/videos/videoid=hu-695468

Szinalkó Creative Commons License 2009.12.28 0 0 3735
Bocsi de a net játszadozik velem és a lényeg lemaradt!
Íme itt vala!!

http://www.youtube.com/user/patsern#p/a/u/0/m1aOhov6I5U
Szinalkó Creative Commons License 2009.12.28 0 0 3734
Sziasztok!
Remélem lassan Ti is kihevertétek a karácsony "őrületét"!Négy napig nem csináltam "semmit" azaz nem nemezeltem s elvonási tüneteim lettek!Ma azonnal előpakoltam és ezt bírtam összehozni.Csecsemő manótutyi.
Na erre varrjatok gombot!12cm hosszú a kunkorival együtt!Tiszta őrület!Ezt még lehet majd fokozni.
Márta néni lelkesen nemezelget is és hatalmas ötletéhez ezt találtam!
Gondoltam megosztom veletek is hátha még mindenki nem hallott róla.
Szerintem fantasztikusan jópofa technika!
Jó élvezkedést mindenkinek!
Megkérjük Katafát járjon utána hol lehet beszerezni ezt a csoda anyagot!
Üdv és BUÉK mindenkinek!!
Sok sok jó ötletet,szép munkákat,sikereket kívánok!!!!
szi-zsu Creative Commons License 2009.12.12 0 0 3733
Sziasztok!
Ma, nálunk volt játszóház. Zselatinnal festettünk, nézzétek meg a részleteket itt
ildiq Creative Commons License 2009.12.01 0 0 3732

 

 Márta néni !

 

 Köszönöm szépen, magamtól nem biztos, hogy megtaláltam volna, de most gyorsan elmentettem a kedvencekbe.

 

A nemezelés jó lenne, de se pénz, se elegendő hely, és ami a legfontosabb: ezt nekem először meg kellene tanulnom !

Előzmény: Márta néni (3731)
Márta néni Creative Commons License 2009.11.28 0 0 3731
http://martaneni.uw.hu/munka/nagykendo.html   tényleg nem könnyű megtalálni. Ezt a nemezelést ők is tudnák biztos, csak piszkosul drága az alapanyag hozzá. (igaz nagyon kevés kell belőle.
Előzmény: ildiq (3730)
ildiq Creative Commons License 2009.11.28 0 0 3730

 Márta néni !

 

Sajnos a bogyós históriát nem találom, nade sebaj, egyszer  majd csak rábukkanok.

 

Az istápoltjaim 16 éven felüliek, fiúl és lányok.akik kikerültek az iskolából.  Enyhe és középsúlyos  fogyatékosok. Velük veszélyes szerszámokat nem lehet használni. Most két kislánnyal szövünk, egy fiúkám hímez.

 

A sálak nagyon szépek, ha valaki ezt viseli, biztosan megfordulnak utánna.

Előzmény: Márta néni (3729)
Márta néni Creative Commons License 2009.11.28 0 0 3729

Katafa!

 

Ez egy ausztrál (vagy Új Zélandi? na mindegy) szalaggyapju, Leknert Renátától rendeltem a festékkel együtt. meg a selyemponge-t is. Na az maga a csoda ahogy azt festeni lehet. A procionnal is, meg ezzel a sewooval is. (de nem egyszerre, mert az egyik savas, másik lúgos.)

 

Ildiq

 

Régi szép idők, a birkaszaros gyapju története, meg a foltkór pathológiaája is ott van még a honlapomon, tudod hogy kell megkeresni, rákattansz a névre,  és előjön a bemutatkozással együtt. Na az a gyapju még DNS-ben sem hasonlít ehhez amivel most dolgozok.

Mennyire fogyatékos gyerekekkel foglalkozol? Mert a pancsingolást csináltuk már gyerekekkel is, de ez a tű mégis veszélyes, tíz év felett nem ajánlott, vagy csak gyerekenként egy felnőtt.

 

Előzmény: ildiq (3725)
kuckós Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3728
Köszi Era! Sajnos a kézi hímzés nem az erősségem, talán inkább géppel dolgozom ki. Még alszom rá egyet-kettőt!
Előzmény: kustrae (3727)
kustrae Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3727
Én hímeznék rá.Néhány év alatt kész is lenne :)
Előzmény: kuckós (3726)
kuckós Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3726
Köszönöm Márta néni! Hát igen, a vasalás az hagy némi kívánnivalót még!
A Te gyapjúid is nagyon,nagyon szépek!
Most felteszek egy újabb festett anyagot, nem tudom mi a véleményetek? Szerintem így ahogy van, egy falikép kívánkozik belőle. Szerintetek?





Előzmény: Márta néni (3722)
ildiq Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3725

 

 Márta néni !

 

 Gyönyörűek a festett gyapjúid !Csak úgy ontod magadból a szebbnél szebb dolgokat, hol egy míves darab a régi hímzésekkel, aztán egy kis festés......

 Szoktál Te aludni ?

 Egyébként mi már találkoztunk, igaz jó régen volt, kiállítás megnyitóra voltunk hivatalosak hozzátok, még Terike idejében. Akkor született  A foltvarrás pathológiája című, immár klasszikusnak mondható műved.

Ha már itt jártam, megkérdezném, hogy szintén elég régen olvastam egy históriát, ami gyapjú hazavitellel, áztatással, birkabogyók lehalászásával volt kapcsolatos, akkor könnyesre röhögtem magam rajta, de nem emlékszem, hogy ki volt a szerző. A stílusa alapján Rád gyanakszom! Ha igen, hol találom ?

Előzmény: Márta néni (3722)
ildiq Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3724

 

  Köszönöm az üzenet továbbítását, és bocsi, de azt hittem, hogy az Ibolya csoportjába tartozol. A nemezelt és festett dolgaid gyönyörűek, gratulálok !

Előzmény: Szinalkó (3720)
katafa Creative Commons License 2009.11.20 0 0 3723
HŰHA! De mi ez, amit festettél? Nyers gyapjú?
Előzmény: Márta néni (3722)
Márta néni Creative Commons License 2009.11.19 0 0 3722

Nagyon szép munka, de amíg Te azt kivasaltad....na azért nem irigylünk.

 

Ez nem procion, de festés. A Shewo gyapjufestékkel készült, mikróban. azóta csináltam még egy ekkora adagot, de nem tudom fotózni csak természetes fényben igaziak a szinei. Annyira tömény festék ez is, hogy 45 deka gyapjut festettem meg négy nem nagyon púpos kávéskanállal.

Előzmény: kuckós (3705)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 3721
Láttátok "A selyem sikolya" című francia filmet?
Nagyon szép szerelmi/emberi történet pazar színészi alakításokkal. Aki nem ismeri, témába vág a selyem rajongóknak.
Szinalkó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3720
Szia!
Üdv!Köszi az üzenetet átadom. Hunka Ibolya megbízásából tettem fel Nektek is a hírlevelet.
Én nem vagyok foltvarró csak tiszteletbeli tag,-és rajongótok, selyemben és nemezben "utazom"robogva!
Üdv mindenkinek és további sikeres,örömteli alkotást kívánok főként most az ünnepek előtt!
Előzmény: ildiq (3719)
ildiq Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3719

 

  Szia !

 

  Én volnék a guruló orsó kezdeményezője. A mi darabjainkat hamarosan viszi a postás !

Előzmény: Szinalkó (3715)
ildiq Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3718

 Szia !

 

 Én volnék a guruló orsós projekt kezdeményezője. A mi darabjainkat hamarosan viszi a postás !

Előzmény: Szinalkó (3715)
Szinalkó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3717
Szia!
Milyen szép márványosra sikerült!Gratula!
Előzmény: Laurendilla (3709)
Szinalkó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3716
Szió!
Nagyon tetszik a függöny,igazán jól sikerült!
Előzmény: kuckós (3705)
Szinalkó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3715

Kedves Varrótársunk!


Szeretettel meghívunk
2009.november 28.-án szombaton a pécsi Vasutas Müv. Házba
a téli varrónapunkra.
Cím: Pécs Váradi Antal u. 7/2. A varrás 1o- 6.ig tart. és a karácsony jegyében telik. Varrunk karácsonyfadíszt és ajándéknak való dolgokat, és új eszközökkel is megismerkedhettek. Vásárolhattok majd a helyszínen is anyagokat, de alapvetően némi karácsonyi anyagot hozzatok magatokkal. Persze a varrós dobozt a jókedveteket, és a saját ötleteiteket , munkáitokat se hagyjátok otthon.
Szokás szerint egy pár falatra és egy kávéra a vendégeink vagytok!
Remélem most is jól fogjuk magunkat érezni, hiszen elég régen találkoztunk.

Kérünk benneteket, hogy a csoporttársaitoknak, barátaitoknak, kedves érdeklődőknek adjátok tovább a meghívást !
A varrás alatt kiállítjuk a debreceni foltvarrótársainkkal együtt készült "Guruló orsó" befejezett
darabjait is.
Várunk mindenkit szeretettel:
Hunka Ibolya
a Hunyor Vasutas Foltvarró Kör tagjainak nevében
kuckós Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3714
Köszönöm, nekem is nagyon tetszik!
A Te selyemfestésed sem semmi! Nagyon szép lett!
Előzmény: ezkriszti2 (3710)
Szinalkó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3713
Szia!
Nagyon szép lett! Gratulálok!Ugye micsoda őrület?A selyemmel is lehet csodákat művelni!
Előzmény: ezkriszti2 (3712)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3712
Végre én is festettem hernyóselymet is. Imádom. Lehelet vékony, ha feldobom úgy csinál mint a több mint testőrben, (ha mond valakinek ez valamit. :-) És persze szinte fénylik, úgy csillog.
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3711
Bekevert ekrű?! De kiváncsi vagyok milyen lesz!
Előzmény: Laurendilla (3709)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3710
Nagyon egyedi függönyöd lett! Sok örömet benne!
Előzmény: kuckós (3705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!