Keresés

Részletes keresés

Szinalkó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3713
Szia!
Nagyon szép lett! Gratulálok!Ugye micsoda őrület?A selyemmel is lehet csodákat művelni!
Előzmény: ezkriszti2 (3712)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3712
Végre én is festettem hernyóselymet is. Imádom. Lehelet vékony, ha feldobom úgy csinál mint a több mint testőrben, (ha mond valakinek ez valamit. :-) És persze szinte fénylik, úgy csillog.
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3711
Bekevert ekrű?! De kiváncsi vagyok milyen lesz!
Előzmény: Laurendilla (3709)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3710
Nagyon egyedi függönyöd lett! Sok örömet benne!
Előzmény: kuckós (3705)
Laurendilla Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3709

itt a legújabb adag... :))) de most lendületben és máris a következőt készítem elő, mivel most rendeltem újakat Katafa jóvoltából - köszi mégegyszer!!!! és egyszerűen ki kell próbálnom az új BRONZ és EKRÜ színeket... izgalmas :DD

 

 

kuckós Creative Commons License 2009.11.13 0 0 3708
Köszönöm szépen! A kád csak az öblögetéshez kellett, mivel az anyag selyem molinó, ezért nem kellett neki nagyon nagy edény. Egyébként egy 20x30-as műanyag dobozba hajtogattam. Kétszer van festve, mivel az első festés nem igazán tetszett, ezért még adtam neki egy kis zöldet. De, hogy miből mennyit azt ne kérdezzétek, mert annyira izgatott voltam, hogy elfelejtettem felírni.
Előzmény: ildiq (3707)
ildiq Creative Commons License 2009.11.13 0 0 3707

Gratulálok a függönyödhöz !

Ekkora darab festéséhez már nagy bátorság kellett, meg gondolom, jó nagy kád !

Előzmény: kuckós (3705)
KicsiKató82 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 3706
Hű, de nagyon jó lett! Azzal a képpel együtt:))
Előzmény: kuckós (3705)
kuckós Creative Commons License 2009.11.13 0 0 3705
Sziasztok!

Elkészült a konyhába függönyöm! Nagyon tetszik, és hálás szívvel gondolok Ildire, amikor csak ránézek!



Szinalkó Creative Commons License 2009.11.12 0 0 3704
MEGHÍVÓ

A HUNYOR FOLTVARRÓ KÖR FOLTVARRÓ NAPOT TART A KARÁCSONY JEGYÉBEN!

Szeretettel meghív minden kedves érdeklődőt,foltvarrót,
2009 nov.28.-án szombaton 10-16 óráig a VASUTAS MŰVELŐDÉSI HÁZBA Pécs,Váradi Antal u.7./2.
Mindenkit szeretettel várnak!
HUNKA IBOLA
foltvarró kör vezetője



Hunka Ibolya megbízásából írtam a meghívót .
katafa Creative Commons License 2009.11.08 0 0 3703
Köszönöm, Ildi!!
Előzmény: ildiq (3702)
ildiq Creative Commons License 2009.11.08 0 0 3702

Katafa !

 

Szívből gratulálok Neked, meg persze minden megválasztottnak !

kuckós Creative Commons License 2009.11.01 0 0 3701
Köszönöm Katafa, a jövő héten kipróbálom, mivel már elfogyott az anyagom. A konyhába festek függönyt, s szerettem volna ha bordó, de inkább terakotta lett. Majd meglátom ha kimosom, hogy milyen, ha nem tetszik, veszek anyagot és próbálkozom újra. Még egyszer köszönöm a gyors választ!
Előzmény: katafa (3700)
katafa Creative Commons License 2009.11.01 0 0 3700
Bordót nehéz:) A piroshoz egy gondolatnyi sötétkéket (kobalt v. tengerész) v. sötétbarnát (brown rose) kell keverni.
Előzmény: kuckós (3699)
kuckós Creative Commons License 2009.11.01 0 0 3699
Sziasztok!

Egyszerűen nem sikerül szép bordó színt kavarnom, mindig átmegy barnába. Van piros, kék, lila sárga (két féle) és fekete festékem, ja és terracotta.
Köszönöm előre is a segítséget!
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 3698
Ja, azt hittem a procionnal csináltad. Köszi az infókat. Gyönyörű, élénk színek lettek. Nekem is úton van a selymem, kíváncsi vagyok mit fogok produkálni belőle.
Előzmény: Szinalkó (3697)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.29 0 0 3697
SZIASZTOK!

Itt van minden amit tudni lehet a festékről!!!

SEWO porfesték (gyapjú & selyem) 5.441 Ft/100g/szín
SEWO porfesték (gyapjú & selyem) 3.078 Ft/50g/szín
SEWO porfesték (gyapjú & selyem) 716 Ft/10g/szín

ÖKO STANDARD FESTÉKEK!
/savas bázisú festék, kimondottan állati szőrök,szálak festésére/
ASHFORD festék /régebbi / Ujzéland gyártmány.
SEWO ugyan az mint a régi csak új néven / Ez olcsóbb és a kettő keverhető!Európában gyártott.
LEHNERT RENÁTÁNÁL KAPHATÓ./Gödöllő/

ALAPSZÍNEK:

Kék, türkiz, pink piros, karmin vörös, c. sárga, n sárga, fekete.

Használati utasítás 200g gyapjú festéséhez Ashford porfestékkel vagy SEWO porfestékkel.

Hozzávalók:
1 lábos, 1 edény, 1 kis tál, 1 pálca keveréshez, 1 pár gumikesztyű, ecet ( fehér )

1. Tegyen egy edénybe vizet és keverjen bele ¼ tk. mosogatószert. Ebbe rakja bele a gyapjút 20 percre, hogy jól megszívja magát vízzel.
2. Készítse elő a lábost annyi vízzel, hogy a gyapjút lepje el és legyen elég hely a gyapjú mozgatásához. ( a lábost csak festéshez használja !)
3. 2g porfestéket keverjen el kevés hideg vízzel, majd rakjon hozzá meleg vizet, hogy a por feloldódjon. Ezt öntse a lábosba és rakjon hozzá 2 tk ecetet , keverje el.
4. Rakja a gyapjút a lábosba és óvatosan mozgassa, hogy egyenletesen vegye fel a színt.
5. Lassan melegítse fel a vizet forráspontig, majd 30-40 percen keresztül hagyja gyöngyözni. Néha óvatosan mozgassa a gyapjút, hogy egyenletesen vegye fel a színt.
6. Ha nagyon intenzívnek találja a kapott színt, a vége előtt 5 perccel adjon hozzá egy kevés ecetet.
7. Mielőtt folytatná, hagyja kihűlni a gyapjút a lábosban.
8. Vegye ki a gyapjút a vízből és mossa át meleg majd hideg vízzel, ezután hagyja megszáradni.
Mivel nem vagyunk jelen a festésnél, semmilyen felelősséget nem vállalunk!
A Németországi nemez professzorok is ezt használják akik profik,20- 30 éve maguk festik a gyapjúkat,selymeket,nem károsítja egyik anyag szerkezetét sem

Előzmény: Laurendilla (3695)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 3696
Állat szép!!!

Cső Csajok! Elmentem remetének....
Előzmény: Szinalkó (3693)
Laurendilla Creative Commons License 2009.10.29 0 0 3695

és ezek milyen festékkel készültek? gondolom valami hideggel - mert sem a gyapjúnak sem a selyemnek nem tesz jót a főzés...

 

nem csodálom, hogy nem tudsz aludni - csodásak, tudod, hogy nekem amúgy is a márványos a gyengém - hhhmmm :D

Előzmény: Szinalkó (3694)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.29 0 0 3694
Sziasztok!
Nem bírok aludni,gondoltam megosztom veletek a gyapjú,valódi hernyóselyem szálak,rostok festésének csodáját!
1, kocka lapokra szőtt lehelet hernyóselyem szál.
2,a létező legfinomabb gyapjú 16 mikronos.
3,gyapjú kunkorik amit díszítésre használunk.
4,hernyóselyem szál méterben.
5,feldolgozva stólának.
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.29 0 0 3693
Sziasztok!
"Na erre varrjatok gombot!"
Spéci szőr , selyem, állati eredetű természetes anyagokat por festékkel ilyenre lehet festeni!
Hát ez őrület!
Tisztára be vagyok zsongva tőle!
A festéket ha nem oldod fel teljesen,beleöntöd a vízbe és nem nagyon kevergeted akkor az anyagon oldódik fel és ilyen mintázatokat ad!
Előzmény: Márta néni (3690)
Laurendilla Creative Commons License 2009.10.26 0 0 3692
Mosószóda a bioboltok legtöbbjében kapható 600-800-1000 forintos áron - kiszereléstől függően.
banyalinda Creative Commons License 2009.10.26 0 0 3691
József krt-on lehet ilyen vegszereket kapni a Vegyszerboltban. Kb. a Corvin mozival szemben
Előzmény: Szinalkó (3687)
Márta néni Creative Commons License 2009.10.23 0 0 3690

Mi legutóbb mikor itt járt Katafa, festettünk gyapjut. Ugyanúgy mint az anyagokat, és nagyon szép, élénk szín lett. Pontosabban nem gyapjut, hanem gyapjufonalat, amit aztán szétcincáltam. A gyapju és a mi pamutfestéseink közt az a különbség, hogy gyapjunál nem kell egymásbafolyásokat, márványozást, stb, mert nem is lehet, azt majd a keféken csinálhatod. Nyugodtan próbáld ki egy negyed kávéskanálnyi festéket kicsi samponos meleg vízben oldj fel, és maroknyi gyapjura öntsd rá.  Semmit nem veszítesz.

Csak a hernyóselymet festi a procion a selymek közt, vagy a seyemviszkózt. Ahhoz érdemes lesz Katafához egy tanfolyamra feliratkozni. De a gyapjun nem lehet rontani vele. Egyébként se tudom elképzelni, hogy valakinek ott a gyapjuja, a festéke, és nem próbálja ki.

ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3689
Jajj, de belecsaptál. Amíg nem jön Katafa!

Esetleg, B+ZS-től nem tudsz kérni használati utasítást? Illene adniuk, szerintem.

Nem vagy se kutyám, se macskám, de szerintem a nem olcsó procion-nal ne rögtön a drága hernyóselymen kezdjél gyakorlatozni. Hanem először pamutvásznon ismerd ki hogy kell használni,hogy lehet a szineket keverni, aztán menj neki a selyemnek.

Mindannyian úgy kezdtük hogy gyakorlatban mutatták, aztán először mégse volt egyszerű. A mit is öntök, hova? Nem misztifikálni akarom, mert aztán belejön az ember, de a kezdők tipikus hibája hogy először sok festéket "pazarolnak".

Konkrét kérdés: külön fixáló nem kell a proc-hoz, de van egy menete a festésnek, amit leginkább látni kell a mennyiségekhez. Pl. nagyon kevés víz kell majd. Szinte semmi.

A selyemhez nem mosószóda kell, hanem azt hiszem szódabikarbóna, de ez egyáltalán nem biztos!!! Még nem festettem selymet, most akarom majd kipróbálni, ha végre lesz selymem. Úgyhogy nagyon várom én is Katafát hogy hogy is van ezzel a selyemmel?
Előzmény: Szinalkó (3687)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3688
Nem! Ez csak egy betűszó. BÉCS. Bárcsak Én Csináltam (volna).
Pl. azt a Tűzmadaras selyemfestményt.
Előzmény: Szinalkó (3686)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3687
Mivel fixáljátok a Prociont?
Tudnál nekem egy rövid tömör érthető használati utasítást küldeni emailben?Megérkezett a festék Bp.-ről csak épp nem tudom mit kezdjek vele!
Selymen szeretném minél előbb kipróbálni.
Most megyek és keresek valahol mosószódát,csak épp azt nem tudom merre induljak,mert ezt sem használtam még soha és nem is láttam az üzletekben.
Köszönettel:
Szinalkó
Előzmény: 36évi (3685)
Szinalkó Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3686
Szia!
Bécs,.... nem értem!Mire gondolsz?
Pécs az a Bécs ?
Előzmény: 36évi (3685)
36évi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3685
nahát, ez a BÉCS valahogy kimaradt nekem... pedig milyen gyakran érzem. :)))
Előzmény: ezkriszti2 (3684)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 3684
Megkaptam, köszi!

Akkor ezt megbeszéltük. A sárga irigység (jó értelemben véve) természetes jelenség a kézművességet művelők között.
BÉCS. Bárcsak én csináltam volna effektus. (ahama után, szabadon alkalmazva.)
Előzmény: Szinalkó (3680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!