Keresés

Részletes keresés

ildiq Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3561

Sziasztok !

 

Egy kis segítségre lenne szükségem ! Nem tudom a festéseimről a fotókat feltenni, mert nagyok. A fórumot anno végigolvastam és úgy emlékszem, valakinek volt már ilyen gondja. Ha valaki tudna némi eligazítást adni, nagyon megköszönném !

 

Az alábbi idézet ma jött velem szembe, és a festés jutott róla eszembe:

 

 " Mondd el és elfelejtem, mutasd meg és megjegyzem, engedd, hogy csináljam és megértem ."

                           Kung Fu Ce

ildiq Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3560

Sziasztok !

 

Egy kis segítségre lenne szükségem !

A festett anyagaimról készült fotókat nem tudom feltenni, mert túl nagyok.  A fórumot végigolvastam, és úgy emlékszem, valaki már kínlódott hasonló problémával.

Szóval, ha valaki tudna némi útmutatást adni, nagyon hálás lennék.

 

Ma olvastam a következő idézetet: / a festés jutott róla eszembe /

 

" Mondd el és elfelejtem, mutasd meg és megjegyzem, engedd, hogy csináljam, és megértem. "

                                    Kung Fu Ce

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3559
judilla!
Foltosvirág ugyan már mondta, én csak kicsit pontosítok - július 20-25. között foltvarró tábor lesz és remélhetőleg megint sok szép és hasznos dolog fog készülni.
Előzmény: judilla (3556)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3558
Máris kíváncsivá tettél, hogy mit fogsz festeni. :-)))) Majd lemeózzuk élőben. ;-)))
Előzmény: kuckós (3554)
foltosvirág Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3557

Szia!

 

Karcagon foltvarró tábor van minden évben. Nagyon sok klassz dolgot tanulunk és a társaság is nagyon jó.

Előzmény: judilla (3556)
judilla Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3556
Meg lehet kérdezni, h mi ez a Karcag? ott mit fogtok csinálni, és mikor?
kuckós Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3555
Judilla!

Valamikor én is festettem Colombus festékkel, ahhoz ha jól emlékszem nem kellett mosószóda, hanem talán só. De rá volt írva, hogy hogyan kellett elkészíteni a festéket, s főzni kellett. Próbáltam mosógépbe is 90 fokon. Még batikoltam is, egész jó lett! De a procionnal nem lehet egy napon sem említeni! Szerintem a főzéssel roncsolódik az anyag is, no meg elég macera kavargatni. Ráadásul a fazekat jól befogja a festék.
Előzmény: judilla (3553)
kuckós Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3554
Szia Katafa!

Köszi a biztatást, hamarosan neki kell fognom, mivel megyek Karcagra és oda a táskához szeretnék saját festésű anyagot vinni. No meg nagyon izgat a dolog. Már a mosószódát is megvettem, úgy hogy mindenem van most már. Még fecskendőt is találtam itthon meg gumikesztyűt is. Úgy örültem neki, hogy na! Holnap kifőzöm - remélhetőleg - az utolsó adag baracklekvárt és után már semmi nem tarthat vissza!
Ha kész leszek megmutatom!
Előzmény: katafa (3552)
judilla Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3553
KAtafa, kuckós!
Köszi a válaszaitokat! Katafa, ez esetben szeretnék majd mindenképp a szeptemberi szeánszra benevezni, csak ha lehet ne pont szept.10-13 közt legyen, mert akkor nem leszek itthon. Sajnálom, hogy lecsúsztam a most május végi békásiról :-(

Es az működik úgy is, hogy csak ott szállok be festékbe, v előtte kellene rendelnem akkor tőled? Mert eléggé úgy néz ki, h nem fog menni ez anyósékkal...
Ha írok a blogodra, arra válaszolsz? - úgy felvehetjük a kapcsolatot!

S még annyit kérdeznék: mosószóda kb. mennyit tesztek mennyi vízbe, és abban csak előtte áznak a festendők és... v magával a festékkel is ott a mosószóda is? És ha vmilyen más pl. batikfestékkel próbálkozom addig is, ahhoz is jó/kell vajon a mosószóda? Valaha régen, hajdanában danában, próbáltam ilysemiket colombussal csinálni... de közel nem lettek ennyire tutik, mint a tieitek!

Nagyon köszi!




katafa Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3552

Bocsánat, de az utóbbi időben valahogy nem olvastam ezt a topicot - ezért nem válaszoltam többek kérdésére.

Ildiq! Örülök, hogy itt vagy, reméljük, ezzel kicsit megint fellendül itt a forgalom.

Ahama! A Procion nem igazán alkalmas gyapjú festésre ezzel a módszerrel (csak főzve ecettel és ammóniával), de kisebb mennyiségeket persze meg lehet csinálni.

Judilla! Próbáltam nézni a neten, de szerintem Stuttgartban nem lehet kapni. München biztos, meg még néhány hely. Tanfolyam nem tudom, mikor lesz - talán valamikor szeptemberben.

Kuckós! Örülök, hogy sikerült a biznisz a fiad segítségével. Ne félj az egyedül festéstől. Tudod, mosószóda bele és akkor elronthatatlan - majdnem.

kuckós Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3551
Szia Judilla!
Nekem a festéket a "kisfiam" hozta aki kint dolgozik Angliába. Interneten rendelte. Én kértem tőle, hogy milyen színeket szeretnék. 10 dkg-os kiszerelésbe rendeltünk 7 színt, és ezt megfeleztük az egyik barátnőmmel. Az erdős anyagot hajtogatással sikerült ilyenre festeni. Azt a festős hétvégén csináltam, még egyedül nem próbáltam, de hétfőtől szabin leszek és akkor nekiugrok!
Előzmény: judilla (3550)
judilla Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3550
Kuckos, ez a tavaszi erdo nagyon tetszik! enisenisenis... ilyet hogy kell, h ilyen hosszanti csikok legyenek?
Es teneked honnan erkeztek a festekeid?

Katafa, toled hogyan lehet rendelni? (bocs, probaltam rakeresni, de a blogodban erre semmi utalast nem talaltam)

Lesz vmikor mostanaban egy szeansz? v mar csak osszel? addig is probalkoznek.... majd probalok okosodni innen a netrol.

szep napot mindenkinek, ugy latom, csak en huzom az igaz, mindenki mas nyaral :-(
J
judilla Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3549
bocs, pontosítanék: Stuttgartban vannak - ott van vmilyen bolt, ahol találhatnak? Sima kreatív boltban nem sikerult...
Es Jaquard Procion MX-t keressenek, v mit, és mi a neve a kezdo keszletnek?
Nagyon kosziiii!!!!!
J
judilla Creative Commons License 2009.07.09 0 0 3548
kedves mindenki,

anyósék még pár napig épp Németországban, szeretnék hozatni velük Prociont, mit mondjak, pontosan mit és hol keressék? Annyira szeretném kipróbálni, sokat nézegettem már a fórumotokat... :-)
Érdekelne egy tanuló-alkalom is, ha lesz mostanság! (ill. bármikor)

Nagyon köszi!
J
kuckós Creative Commons License 2009.07.08 0 0 3547
Sziasztok! Megérkezett az első festékcsomagom! Egyelőre még csak kerülgetem, nézegetem mint macska a forró kását. Sajnos a sárgabarackok győznek, mert még mindig nem fogyott el a fáról. Talán hét végére, s akkor már nem menekülök, hozzá kell fogni. Kicsit félek egyedül, de majd csak megbírkózom vele. Ha sikerül, megmutatom!
36évi Creative Commons License 2009.07.06 0 0 3546
Jó bizony. Bár én nem csináltam, valszeg semmi extra nincs vele,mivel ezt hidegen fested, a gyapjúnak sem lesz baja tőle. Mosószódás víz, aztán neki a festékkel.
De majd Márti megmondja, ő már minden lehetséges anyagtipust összebabrált vele. :)
Amúgy üdv az első munkanapomon... :( meg :) is...

Előzmény: ahama (3545)
ahama Creative Commons License 2009.07.06 0 0 3545

Ezek szerint a proci jó gyapjúfonalra is?

Pont erről akartam kérdezni :), esetleg kell hozzá egy kis külön hókuszpókusz is ?

 

Előzmény: Márta néni (3536)
ildiq Creative Commons License 2009.07.02 0 0 3544
Egy kicsit szomorú vagyok, úgy látom ,mindannyian elmentetek nyaralni........
ildiq Creative Commons License 2009.06.27 0 0 3543

 

 Üdvözletem Mindenkinek a keleti végekről, Debrecenből !

 Foltvarró őskövület vagyok, már a Céh megalakulása előtt léteztem.

 Katafa tavaly szeptemberben tartott okítást egy általam szervezett tanfolyamon.

 A fertőzést megkaptam, bár nem mondhatnám, hogy azóta  kilométerszámra festettem  volna, de mentségemre szolgáljon, hogy ezen a téren igencsak kiscsoportosnak számítok. Remélem befogadtok Magatok közé így virtuálisan, később meg hátha sikerül személyesen is találkozni egy-két szeánszon.

kyara55 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 3542
sziasztok
tudnátok segíteni?
átmenetesre szeretnék festeni egy anyagot (világosszürkétől feketéig).
és elég nagy lenne 6 méter.
Milyen festéket használjak?és milyen technológiát?
köszönöm a segítséget előre is.
Márta néni Creative Commons License 2009.06.03 0 0 3541
A lányok  nagyon meg vannak vele elégedve. Kb öt méter az anyag, a cső kb 170 centi volt. A lilát tekerted Te, a másikat én, igazad volt, a gumis megoldás nem volt olyan jó, a lilának, amin a madzagot tekerted  jobban kijön a mintázata.
Előzmény: katafa (3539)
gubike Creative Commons License 2009.06.02 0 0 3540
Hát ezek nagyon jók, hány méterek?
Előzmény: Márta néni (3538)
katafa Creative Commons License 2009.06.02 0 0 3539
Hú, Márta, ezek nagyon jól néznek ki! Ezek szerint örültek a lányok a végeredményeknek??
Előzmény: Márta néni (3538)
Márta néni Creative Commons License 2009.06.02 0 0 3538
a nap ugyan sehogy se akart kisütni, de az igazi szinek még szebbek. Kattanjatok a képre, akkor a shibori mintája is látható lesz.
Zazálea Creative Commons License 2009.05.31 0 0 3537
Azért én látom, és ha eddig azért evett ilyenkor a fene, mert nem tudtam, milyen is egy ilyen festés, hát most azért, mert tudom és irigy vagyok. Talpig sárga.
Előzmény: Márta néni (3536)
Márta néni Creative Commons License 2009.05.31 0 0 3536
Tegnap mi is festettünk, még megy a mosógép a shiborikkal, de addig is ide teszem a bontott gyapjupullóverem pancsinghoz tervezett újrahasznosítását, és a selyemsapkát, amit Ildi rendelt nekem. Sajna nem süt a  nap, hogy a szineket jól adja vissza a kép  
Zazálea Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3535
Elképzeltem... :o)
Ez a királykéses kék?
Előzmény: kuckós (3534)
kuckós Creative Commons License 2009.05.28 0 0 3534
Már mutatom is!





Képzelj oda egy napocskát, és egy házikót! Esetleg egy-két madarat!
Előzmény: Zazálea (3533)
Zazálea Creative Commons License 2009.05.28 0 0 3533
És a kék ég hol van?
Előzmény: kuckós (3530)
Zazálea Creative Commons License 2009.05.28 0 0 3532
Izgalom és izgalom között is lehet különbség, ez a jó fajta, úgy látom... de az is lehet, hogy hozzáállás kérdése. :o)
Előzmény: juhizs (3529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!