Keresés

Részletes keresés

gubike Creative Commons License 2009.05.23 0 0 3503

Itthon vagyok.

Köszönet mindenkinek a 100 % kikapcsolódásért. Most annyira aprólékosan nem terveztem el, miből, miben, hogyan és mit akarok, mint legutóbb, de biztos vagyok benne, hogy most is szépséges szineket kevertem. Ha meg nem, viszem legközelebb átfesteni :-)

Zazálea Creative Commons License 2009.05.23 0 0 3502
Julcsíkám, szerintem én vittem a prímet akarás dolgában, de vagyok is olyan boldog, mint a mézesheteken az ifjú ara. :o)
Sajnálom, hogy nem voltál, vittem Neked meglepetést, én meg kaptam Katafától...
És olyan, de olyan volt, hogy ... fúúúúúúúúúú...
Már öblögetek ezerrel, mert ugye, azt kell, némelyiket már ma, hát akkor szót kell fogadni.. :o)
Képek később, meglepetés... nem tudom, később:...?

Katafa külön bejegyzést érdemel, lesz olyan is. :o)
Előzmény: pjulcsy (3501)
pjulcsy Creative Commons License 2009.05.23 0 0 3501
Köszi, de lehet hogy én magam sem megyek:( Iszonyatos fogfájás gyötör tegnap délután óta, most kezd bedagadni az arcom is:(
Szerintem valaki ott fönt nagyon azt akarja, hogy ne menjek. Pedig nálam jobban talán csak Zaza akart menni:)
Előzmény: katafa (3500)
katafa Creative Commons License 2009.05.22 0 0 3500

Komórka!

 

Olyan Csillaghegy tájt elágazik az út balra, azt hiszem "Üröm-Budakalász" van kiírva, ott térjetek le a Szentendrei útról.

 

Műanyag doboz fedele nem égetően szükséges, csak azért jó, mert ha le kell tenni a földre festékestől, és véletlen belerúgsz, nem dől ki:(

 

AMúgy meg, szerintem fejezzétek be a gyűjtögetést, majd csak elleszünk valahogy!

 

Julcsy! Sajnálom a lánykád - nem akarod elhozni? bár nem tudom, mennyire szórakoztató. Van egy nagy udvar is, esetleg ott is ellébecolhat.

Előzmény: komórka (3498)
Zazálea Creative Commons License 2009.05.22 0 0 3499
Katafát csókolom: :o)

Komórka! Tele van már az autó? :o)

Mindenki más(nem, ez nem a "futottak még" kategóriája):amikor már azt hittem, hoyg jól állok, akkor kinyitottam Ildi precíz listáját és teleírtam egy fél jegyzettömböt, most ZM-mel megyünk és beszerezzük a hiányzókat. :o) Takarófólia esetében meglehetős bizonytalanság vett légyen rajtam lakozást, veszek jó erős szemeteszsákokat, aztán majd vigyázunk. Papír... na, az megint macerás, mert mi itthon csak Rubicon-t, Geo-t, Wellness-t, meg ilyeneket olvasunk, a család meg most éppen önzősködik. Ilyen családom van, na. :o)))

Veszek műanyag poharat, valaki azt írta, nincs neki,ne aggódjon, viszek valamennyit, jut is, marad is.
Sütit viszont nem viszek most. :o(((((
komórka Creative Commons License 2009.05.22 0 0 3498
Kérdésem lenne? Kocsival megyünk a Margit hidtól. Úgy tudom, balra kanyarodni Békáson nem lehet, vagy előbb kell lemenni, vagy elmegyünk Budakalászig. Akivel megyek, szintén nem ismeri kocsival az utat.
kuckós Creative Commons License 2009.05.22 0 0 3497
Sziasztok lányok! Lehet, hogy hülye kérdés, de a dobozok tetejét is vigyem?
Két tálcám van, az egyiket kölcsön tudom adni, és a takarófóliám is elég nagy! Van vagy 16 fagyis dobozom, meg 14 tejfölös is.
Én viszek 3 in1-ben kávét egy tizes csomaggal. Gondolom vizet tudunk hozzá melegíteni!
foltosvirág Creative Commons License 2009.05.22 0 0 3496

Én is összeírtam ezeket, sajnos tálcám és takarófóliám nincs.

Hogy nehogy éhenhaljunk sütök egy kis sütit és 2-3 ásványvizet, ezeket már hűtöm.

Sajnos  műanyagpoharam nincs.

Előzmény: Zazálea (3494)
katafa Creative Commons License 2009.05.22 0 0 3495
Te!
Előzmény: Zazálea (3494)
Zazálea Creative Commons License 2009.05.22 0 0 3494
Ilyen anyagot én is viszek magammal. Ma jutottam el a patikába, vettem 20 ml-es fecskendőt (3 db), kis tégelyeket, gézt. Van molinóm (felszabdalva, átmosva, meg minden, ami kell) 10 méter, némi gyári textilem, derékban elvágott palackom, egy-két dobozom (a fene család nem akart fagyit enni- most), egy jó kis műanyag edényem. Bea hoz nekem valami pincértálcákat, Ildikótól kapok még flakont. 2 kesztyű (most konkrétan nem ugyan nem találom), 20 darab simítózáras tasak. 1-2 befőttes üveget is viszek.
Mi kellhet még? De komolyan.
foltosvirág Creative Commons License 2009.05.21 0 0 3493
Ha lenne egy kis színe az alapnak, akkor nem festeném át, de ilyen fehéren, nekem nagyom -nem is tudom jó kifejezés ide- steril, üres
Előzmény: katafa (3492)
katafa Creative Commons License 2009.05.21 0 0 3492

Lehet. Biyonyos körökben nagy divat átfesteni gyári anyagokat.

Előzmény: foltosvirág (3491)
foltosvirág Creative Commons License 2009.05.21 0 0 3491

Kaptam egy használt ágyneműhuzatot, fehér alapon  színes kisvirágok. Szeretnék neki egy kis színt adni a fehér helyett ( nem baj, ha a virágok színei is változnak) , lehet ilyet ?

Zazálea Creative Commons License 2009.05.21 0 0 3490
Akkor én viszek. Mint a gyerekek utazás előtt, olyan izgatott vagyok. :o)
Előzmény: katafa (3489)
katafa Creative Commons License 2009.05.20 0 0 3489
Dehogy, sőt. Én méterben veszem:) Pamutfonalat is.
Előzmény: Zazálea (3488)
Zazálea Creative Commons License 2009.05.20 0 0 3488
Kezdek szemtelenedni, olyat lehet, hogy gézt festeni? Vagy ez agyament ötlet nagyon?
(de még ez a megfogalmazás...)
foltosvirág Creative Commons License 2009.05.20 0 0 3487
Köszönöm
Előzmény: katafa (3486)
katafa Creative Commons License 2009.05.20 0 0 3486
Azért nem kell beíndítani a mosógépet, de nyomd bele egy kis mosószeres forró vízbe.
Előzmény: foltosvirág (3485)
foltosvirág Creative Commons License 2009.05.20 0 0 3485

Szép reggelt mindenkinek!

 

Szeretnék vinni a  szombati festésre csipkeszalagot, azt is ki kell  mosni 60 fokon?

 

Már nagyon várom, kimostam minden anyagot, készülök nagyon.

KicsiKató82 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3484

Köszönöm a válaszokat! Vegyszerbolt híján inkább úgy kellett volna kérdeznem, hogy "ugye patikban is van"?:)) No majd beizzítom rá a patikus barátnémat, ő sokat jár Pestre is, tuti hoz nekem:))

 

Nagyon jó mulatást nektek szombatra, kattintgassátok sűrűn a fotómasinákat mosás előtt és után:)))

Zazálea Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3483
Ez pozitív stressz, tudod, ami feldob és kreatívvá tesz... tényleg! :o)))
Én iszonyúan várom, de iszonyúan!
Előzmény: katafa (3482)
katafa Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3482
Na, ne má'! Remélem, csak pozitív értelemben "izgultok". Úgy én is...
foltosvirág Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3481
Én is nagyon izgulok, remélem sikerülni fog .
Előzmény: Zazálea (3480)
Zazálea Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3480
Megnyugtató. :o))))

Egyébként Katafának üzenem, hogy rettenetesen izgulok, 2 tétel között mosom az anyagaimat, inkább.... :o))))
Előzmény: 36évi (3477)
katafa Creative Commons License 2009.05.18 0 0 3479
Gubike meg Évi már mindent elmondtak előttem a karbamidról. Én az utóbbi időben már nem használom, mivel a könyvekben/blogokban szereplő "receptek" zöméből kimaradt. Amúgy vegyszerboltban keresd. Patikában is kapható, de jóval drágább.
Előzmény: KicsiKató82 (3474)
36évi Creative Commons License 2009.05.18 0 0 3478
Vegyszerboltban tuti, mi az pesti Azurban szoktuk venni.
De mintha mondta volna valaki, hogy a patikában is fellelhető, csak tán kicsi kiszerelésben.
A hosszan tartó festésekhez kell (zacsis, tálcás), amiknél fontos, hogy ne száradjon ki az anyag a félnapi állástól, ezt késlelteti.

Ja meg még az jutott eszembe, hogy egyszer Cic aszonta, hogy ez valami műtrágya is valójában (ezt valami mezőgazdásztól kérdezd meg, ha ezen a vonalon indulsz).
De a vegyszerboltban nem tévedsz nagyot, az hótziher.

Előzmény: KicsiKató82 (3474)
36évi Creative Commons License 2009.05.18 0 0 3477
Általános. :)))
Rettenetesen sűrű a program, próbálj minél többet ülve molyolni, mert nagyon strapás a lábnak, deréknak.
A szívfájdalmam, hogy dolgozom aznap, úgyhogy még látogatóba se nagyon tudok felszaladni (mindig szoktam... :) ), de nektek nagy élvezkedést kívánok.
Hidd el, nagyon fogod szeretni. :)))

Előzmény: Zazálea (3476)
Zazálea Creative Commons License 2009.05.17 0 0 3476
Hát, Katókám, ilyeneket majd a szeánsz után vagy akkor se. :o)
Én majd nagyon fogok figyelni, aztán, hogy mi sül ki belőle, megmutatom, de attól tartok, nem minden jut át az első kapun. Van egy beépített gate-keeper a fejemben, ami azon átjön, az benn is marad, ami nem ... ismételni kell a bejutást. :o))))

Azt tudom, hogy azt tanácsolták nekem, hogy nagggyoooooon figyeljek. Mondjuk, azt nem kérdeztem meg, hogy ez egy általános tanács, vagy kimondottan nekem szóló. :o)))
Előzmény: KicsiKató82 (3474)
gubike Creative Commons License 2009.05.16 0 0 3475
Nem tudom, de nincs is rá mindenáron szükség. Egyszer Karcagon véletlenül nem volt, mégis nagyon jó kis szineink kerekedtek. Én nem láttam különbséget, mikor legközelebb meg volt. Arról már nem is beszélek, hogy egy kissé meghaladja az értelmi képességeim, mikor is kell használni. Annyit sejtek, hogy késlelteti az anyag száradását meg a festék kötődését. De nem is ezt kérdezted.
Előzmény: KicsiKató82 (3474)
KicsiKató82 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 3474
Aki 23-án csak álmodozik arról, hogy szabad lenne a napja és veletek tarthatna (mint én:), az lecsal a munkaidejéből, hogy legalább gondolatban festhessen... És nézzétek, mit találtam:
http://dustbunniesundermyloom.blogspot.com/2009/01/painting-with-procion-mx.html

A fejemben már sorakoznak a szebbnél szebb melírozott hímző- és kötőfonalak:)))

Jó szeánszot nektek! (Engem se kell sajnálni, délelőtt még ugyan dolgozok, de délután-éjjel kirúgok a hámból, lagziba megyek mulatni:))

Szép napot mindannyiótoknak!!

ps.: Karbamid hol kapható? Patikában vagy vegyészboltban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!