Keresés

Részletes keresés

gubike Creative Commons License 2009.02.23 0 0 3409
Nagyszerű! A zöldjeid is szépek lettek. Örülök.
Előzmény: itakira (3408)
itakira Creative Commons License 2009.02.23 0 0 3408
Gyönyörü az erdőd!Ez a piramis sorbarakás jobb? megvan mind a 15 db.
Előzmény: violini (3406)
gubike Creative Commons License 2009.02.23 0 0 3407

Mind szép lett.

Az enyémek között is van olyan, ami még nem fekete, de nem baj.

Az egyik kék-zöldem a vizzöldtől az égkékbe ment volna át terv szerint, a másik meg a kékfenyő két komponensének (citromsárga és kobaltkék) az oda-vissza szinátmenetese. Nem tudom, melyik másik. Végülis ez a termés, mostmár itt van minden.

Előzmény: violini (3406)
violini Creative Commons License 2009.02.23 0 0 3406

Nagyon tetszenek kék-zöldjeid. Ez a 2 színátmenetes? Nekem kék-sárga lett a kiindulóalapom, de lett néhány értékelhetetlenül ronda árnyalat is.

És milyen sötét az árnyalatok többsége... nekem is van 1-2 sötétebb,de inkább világosra sikerültek.

Mutatom:

Ez kis erdő, olyan 30X40-es. Vastag lenvászon,ezért jól látszik a szövése is,de ezt én szeretem (meg el kellett már használnom :-) Alapvetően elégedett vagyok vele, a nagylányom szobájába fog kerülni egyszer.

 

Ez egy gépihímzett vékony vászon, ilyesmit szerettem volna,ezzel is elégedett vagyok,élőben picit élénkebb.

 

Az első egy korábbi nem szép kékesszürke volt,kapott egy kis lilát. aztán a köv. 2 a kék-sárga átmenetes értékelhető kék árnyalatai. Az első jó kis felhős ég lesz, a 2. picit hidegebb türkisz,mint a képen,és ilyen társra vártam egy szép régi nadráganyaghoz. Az utolsó három aza kategória,amire Szizsu azt mondta,hogy az ilyenek sikerülnek a legjobban,és tényleg :-) A szeánsz végén elcseréletem Beával a lila maradékom kék maradékra, Szizsu is nekem adta a kékét meg egy kis feketét, és egy jó kis mixelés után ment is az üvegbe 3 lenvászonnal.Ezekkel is elégedett vagyok.

 

 

Az első sorozatban meggypirosra vágytam,de lila keveredett.Adriennek pedig meggypiros(nak látszó) volt lila helyett,így elcseréltük.Mosás után aztán minden lett,csak nem meggypiros,de már tudom mi lesz belőle.

Ami pedig nem sikerült,azt nem is mutatom,mert ilyestően csúnyák. Most várnak az átfestésre.

Előzmény: gubike (3401)
gubike Creative Commons License 2009.02.23 0 0 3405

Én is örülök neked, de én már a kiállitás óta tudom, hogy te vagy te. Csak akkor nem volt elég idő.

A varrás még nagyon odébb van. Nálam a nézegetős, simogatós fázis sokáig eltart. Kirakom a vasalódeszkára, s valahányszor elmegyek mellettük, megsimogatom az új szerzeményeimet.

 

A kék-fehér csikos paplanhuzatnál azt hittem, különbség lesz, ahogy a fehéret és a kéket megfesti.  Nem túl nagy a különbség, a sötét szineknél nem is látom. Viszont ami kellemesen meglepett, hogy a fehér része szövésében rózsa mintás, és azt festette meg észrevehetően. Olyan brokátos lett.

Előzmény: Öszike (3404)
Öszike Creative Commons License 2009.02.23 0 0 3404
Gubike! Örülök, hogy megismertelek. Sokszor olvastam a Fórumon a hozzászólásaid, most már arcot is tudok hozzákapcsolni. Nagyon élveztem a szombati festést. Nekem még egy kicsit döcögve ment, és az eredmény se lett mind olyan mint szerettem volna, de ennek ellenére valamiért mégis mind tetszik.
Te viszont nagyon szép szineket festettél! Jó lenne idővel látni, hogy miket varrtál belőlük.
Előzmény: gubike (3401)
itakira Creative Commons License 2009.02.23 0 0 3403
A piramishoz nem sok közöm van, Te csináltad.......igy nekem nem hiányzik szin, majd szétrakom, ahogy a Tied van és ugy nézem meg ujra, de tegnap örültem, hogy készen vagyok a mosással Köszönöm a segitséget, nagyon érdekes szineim vannak.Az erdőm nem sikerült, de majd átfestem,
Előzmény: gubike (3394)
gubike Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3402

Ki

Majd egyszer talán rájövök, hogyan kell a szöveget pontosan illeszteni a képhez.

Be.

Előzmény: gubike (3401)
gubike Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3401

Szóval mutatom.

Kisdunyha:

Utótunkolt, átfestett:

 

Ez pedig az először emlitett kék-zöld a másodfestésekkel:

 

 

Vittem magammal itthonról is festéket, s jelentem, a hároméves is ugyanolyan jó.

Azokból lettek pirosaim, liláim. Még nem szárazak.

Itakira maradék barnáját és kékjét nyomkodtam rá tálcán erre az eredetileg kék-fehér csikos paplanhuzatra. Nem lett erdő, de nem bánom.

 

Előzmény: gubike (3400)
gubike Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3400

Hú, nagyon szépek!

Már azt hittem, téged sem azonosítottalak be :-)

Az a bal alsó sarok Itakiránál a piramis, közösen csináltuk. Ő pamutszatént mártott bele, én egy ötvenen túli kisdunyha-huzatot, és utótunkolásként egy átfesteni szánt vászonlepedőt. Nemsokára mutatom.

Előzmény: teokata (3396)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3399
aztamindenit! :-)))))
Előzmény: teokata (3396)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3398
Jaj, de jó volt nektek. Gondolom ma mindenki mosott. Szépek nagyon.
Előzmény: itakira (3392)
violini Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3397

lefogyni?neked igazán felesleges. Bár amilyen lázasan dolgoztál, enni is csak egyszer láttalak :-))

Holnap tudok fotózni,ma már sötét volt mire meglettem.

Előzmény: gubike (3394)
teokata Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3396

Hű, de szépek!

 

Arról a bal alsó sarki kupacról lehet valami közelebbit tudni? Ez szivárvány? Milyen színekkel készült?

 

Azért kérdezősködök, mert Katafának hála én is kotyvasztgattam itthon, igaz, még csak sorozatokat és egy szivárványt próbáltam ki. Megértem a lelkesedéseteket, három hétvége alatt annyi méter molinót befestettem, utána se mertem számolni:)

 

 

Előzmény: itakira (3392)
komórka Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3395
Nagyon irigykedve olvastam élmányeiteket és ezennel másodmagammal a következőre jelentkeznék. Remélem jó lesz az időpont. Már tudom, hogy ilyen piramisfélét festenék molinóból. A lepedőből festett dolgaim nagyjából elfogytak, de nem olyan jók. Valami finomabb anyag kellene.
gubike Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3394

Itakira! Ha jól számolom, a piramisból az egyik hiányzik.

Mivel nem citromsárgával indítottunk, hanem egy narancsos árnyalattal, a színkörből nem egy kört nyertünk (ha a piramis középső színeit nem vesszük figyelembe),   hanem egy tojás formát. A piros-kék átmenetek rendben vannak, ott a körív körív, de a piros-sárga és a kék-sárga átmeneteknél átkerültünk a szomszédos körre - itt deformálódik a kör tojássá. Ezáltal barnásabb narancsosak és barnásabb zöldek keletkeztek. Érdekes színek.

A mai napom nekem is leginkább a festett anyagaim körül forgott. Fél kilenctől fél egyig öblítettem. Tényleg sokkal kényelmesebb a konyhai mosogatóban.  Három adagban mostam. Kékek-zöldek, lilák-bordók és pirosak.

Még csak a kék-zöld átmenetesem száraz.

Gyakrabban volna szükségem a tegnapihoz hasonló élményekre. Talán még lefogyni is sikerülne egy kicsit.

Örülök a régebbi ismerősöknek is, és hogy többeteket újonnan megismeretelek. Még ha a nevét nem is tudom mindenkinek.

Előzmény: itakira (3392)
ildibea Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3393
ügyes vagy!
Nekem még valami vízben van, valami már sorakozik kivasalva...
Előzmény: itakira (3392)
itakira Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3392
Jó volt a tegnapi nap. Az én "termésem"
ildibea Creative Commons License 2009.02.22 0 0 3391
Most olvastam csak a felhívást, bocsi. :P
Viszont akkor ezúton jelentkezem a következőre, mondjuk az egyik lányommal együtt, úgyhogy akkor most két hely stipi -stopi. :)
Nagyon jó volt tegnap, imádok kutyulni! :)
Megvannak aterveim a köveztkező alkalomra, úgyhogy majd megírom a festékszükségletemet, ha aktuális lesz.
Sárga biztos, hogy lesz benne, több is. :)
Előzmény: katafa (3387)
komórka Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3390
Irtam Katafának és a körlevélre is, hogy sem nekem, sem a húgomnak (Komórka és Márta) nem jó a február 21. Igy köszönettel és fájó szivvel lemondunk. Viszont jelentkeznénk a legközelebbire, ami biztos lesz majd valamikor.
katafa Creative Commons License 2009.02.03 0 0 3389
Ma fogok írni a hoznivalókról, de mindenképpen pamutanyagot beavatva.
Előzmény: itakira (3388)
itakira Creative Commons License 2009.02.03 0 0 3388
Az anyaggal kapcsolatban lenne kérdésem: milyet kell vinni?Még nem rendeltem Simon Urtól eddig anyagot, milyet vegyek?
Előzmény: katafa (3387)
katafa Creative Commons License 2009.02.03 0 0 3387
Sajnos, a festést át kellett tenni (miattam!) február 21-re, ezért úgy tűnik, lenne még egy szabad hely. Az érintetteknek írtam: ildibea még nem válaszoltál!
katafa Creative Commons License 2009.01.30 0 0 3386
Kicsit ciki ezt írnom, de mindig van 1-2-3 ember, akinek az utolsó pillanatban közbejön valami - szóval, még van remény.
Előzmény: matyókili (3385)
matyókili Creative Commons License 2009.01.30 0 0 3385

Úgy látom már csak "tartaléknak" tudunk feliratkozni.

Győrből szeretnénk menni ketten - a múltkoriról is éppen lemaradtunk...

Írok e-mailt is.

Fazekasné Ili

itakira Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3384
Köszönöm az adminisztrációt.
Előzmény: ezkriszti2 (3381)
katafa Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3383
Igen, persze. 13-an lehetünk, de még fel lehet iratkozni tartalékként is, mert mindig van, aki visszalép.
Előzmény: komórka (3382)
komórka Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3382
Nem tudom beleférünk-e:

1. Őszike
2. violini
3. Boszi
4. Szizsu
5. Olga
6. Emma
7. Mariann
8. Adrienn - Csáknir ismerőse
9. ahama
10. Ildibea
11. itakira
12. Komórka
13. Márta - Komórka húga
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3381
Mivel sajnos festeni nem tudok menni, (pedig jó kis csapat lesz), elvégzem az adminisztrációt. :-)

Márc. 21. békási festés:

1. Őszike
2. violini
3. Boszi
4. Szizsu
5. Olga
6. Emma
7. Mariann
8. Adrienn - Csáknir ismerőse
9. ahama
10. Ildibea
11. itakira
Előzmény: ildibea (3379)
itakira Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3380
Jelentkeznék festésre, nem tudom magamat a sor végére irni!itakira

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!