Keresés

Részletes keresés

lean Creative Commons License 2007.02.28 0 0 192
Szóval jelentkezem.

1. mammamija
2. lean
Előzmény: mammamija (190)
mammamija Creative Commons License 2007.02.27 0 0 191
... szerintem jön a barátnőm is, csak ő még nem tudja:)))
Előzmény: violini (189)
mammamija Creative Commons License 2007.02.27 0 0 190
Én lennék az első???? na persze, mindjárt éjfél van:))

Szóval jelentkezem.

1. mammamija
Előzmény: violini (189)
violini Creative Commons License 2007.02.27 0 0 189

Jelentkezési lista a festőstalira:

 

violini Creative Commons License 2007.02.27 0 0 188

Nem tudom,mért lett kicsi,bocs!

 

Előzmény: violini (187)
violini Creative Commons License 2007.02.27 0 0 187

Van egy teremjelöltünk a korábban vázolt festőstalihoz,ami 5000/óráért bérelhető.Nagyon komplett,kultúrált,világos,műanyag kádak,lavórok tengere is rendelkezésre áll.

Katafa!Hány órára lenne szükségünk?Ezt elfelejtettem tőled kérdezni.Ettől,és a résztvevők számától függ,megéri-e,ki tudjuk-e fizetni. Katafa vázolt egy 2400 Ft-os alapköltséget festékre/fő. Ha sikerül összehoznunk az ideális max.14 főt(többen nehezen is férnénk ott),és azt vesszük hogy vélhetően tokkal-vonóval megér mindenkinek 5000 Ft-ot ez a program,festékestül mindenestül,akkor is 7 órát tölthetünk ott.Szerintem ez nem hangzik rosszul.A terem a József Attila Művelődési Házban van,Gyöngyösi u-i metrómegállótól 10 perc gyalog,de van busz is(4es).

Katafa a közeljövőben 3 hétvégén is ráér(hipp-hipp-hurrá!),márc. 17-én,ápr.14-én és 21-én.Szerintem a márc. 17-ét kilőhetjük,hosszúhétvége kellős közepe,bizonyára sokan mennek  jobbra-balra,ráadásul elég közel is van.Akit érdekel,íratkozzon fel a köv. hsz-ben a szokásos bővítéses módszerrel,a neve mellett jelezve mely időpontok jók neki hogy lássuk,melyik jobb legtöbbünknek.Aki még bizonytalan,kérem jelezze a neve mellett!

A terem mindkét hétvégén mindkét napon szabad,így 4 időpont van összesen : 14 Sz ,14 V, 21 Sz, 21 V .

FONTOS: véleményezzétek,megfelelnek-e a pénzügyi feltételek!

Akkor lehet lefoglalni a termet,ha tudjuk mikor és hányan megyünk biztosan.Hogy mikor kell fizetni,ill. kell-e előleget adni,még nem kérdeztem,de pótolom.

(ha van valaki,akit a lelkesedése elhozna Pestig,de nem tud hol aludni,egy embert szívesen látok ha nem zavarja a helyszűke.Megoldjuk.)

 

violini Creative Commons License 2007.02.27 0 0 186

Várjuk! :-) Eltűnődtem,mi lesz még,lesz-e egyáltalán valami a képen.

Jó játék lenne,ha mindenki borítékolná mit képzel folytatásként,aztán ha kész,összegyűjtve közzétenni.Biztos nagyon érdekes dolgok sülnének ki!

Előzmény: Márta néni (185)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.27 0 0 185

Megnyugtat, hogy felismerhető hogy szivárvány. Nem voltam egész biztos benne. Ha már az ember lányának ennyi szép festett rongya van... Majd ha kész lesz felteszem.

 

Előzmény: violini (183)
muli Creative Commons License 2007.02.27 0 0 184

Szia Violini!

 

Köszi, megnéztem tényleg nagyon jól összegyűjti a növényeket! Te begyűjtés után azonnal felhasználtad a növényeket, vagy szárítottad?

Előzmény: violini (182)
violini Creative Commons License 2007.02.26 0 0 183

A szivárvány nekem is nagyon tetszik!

 

Előzmény: Márta néni (175)
violini Creative Commons License 2007.02.26 0 0 182
Muli! A 164-es hsz-ben ott a link.Már ha a listára gondolsz.Ha az "érési" időkre,akkor szólj,küldöm.(ezen nincs olyan sok növény,mint a Wikipédiáson,csak amit megtaláltam és használtam)
Előzmény: muli (180)
borcsamama Creative Commons License 2007.02.26 0 0 181

Köszönöm. Remélem összejön egyszer egy olyan festős hétvége mint ami tavaly volt. Már nagyon bánom hogy akkor nem jelentkeztem.

 

 

Előzmény: Márta néni (179)
muli Creative Commons License 2007.02.26 0 0 180

Sziasztok,

ma keveredtem erre az oldalra, és olvastam, hogy van egy listád a festőnövényekről. El tudod küldeni? Engem is érdekel a fonalfestés, pláne növényekkel.

Előzmény: violini (172)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.26 0 0 179

Konyhában-étkezőben járólap van, ott semmilyen nyomot nem hagy, konyhai pulton se, az asztal le van takarva nylonnal, ott se hagy semmilyen nyomot, kötényemen csak ha ügyetlenkedek. Csak a mikrosütőn látok nyomokat, de az nem prociontól, hanem Ibériától származik. A fürdőben se marad utána semmi, mikor öblítem, és mosom. Szóval ez nem lehet kifogás.  

A legalsó úgy lett, hogy a vízvezetékcsőre lett csavarva, de nem egészen jól, mert későn kaptam észbe, és már be volt vizezve az anyag.  A barna az eleve bronz, de lehet a magenta-zöld párosításból is . Én most ennek a lilának örvendezek, magenta-kékből lett.  

Előzmény: borcsamama (177)
gubike Creative Commons License 2007.02.26 0 0 178
Szép lesz a falon levő szivárvány.
Előzmény: Márta néni (175)
borcsamama Creative Commons License 2007.02.26 0 0 177
Márta néni, ezek nagyon szépek!!  Procionnal készültek? Megkérdezhetem hogy a procionnal való festés mennyire hagy maradandó, feltakaríthatatlan nyomokot? Neked már van tapasztalatod ezügyben.
Előzmény: Márta néni (175)
b_ildikó Creative Commons License 2007.02.26 0 0 176

Schööööön! :-))))

Kéretik szépen a legalsónak a technológiáját elárulni, valamint hogy aztat a drappot hogyan tetszett előállítani.

 

(A háttérben millen szivárvány van születőben?)

Előzmény: Márta néni (175)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.26 0 0 175
Ezek a tegnapi bibirkéléseim eredményei. az nem baj, hogy nem fordítottam a lábára a képet.
martam Creative Commons License 2007.02.24 0 0 174
Én is köszönöm, vettem az adást :)
Előzmény: violini (172)
foltos Viki Creative Commons License 2007.02.24 0 0 173
Köszönöm a kimerítő választ! :)))
Előzmény: violini (172)
violini Creative Commons License 2007.02.24 0 0 172

Ez a korszakom lezárult,amikor egy faluból (a legszélén laktunk ráadásul) Pestre költöztünk. Van egy listám,mi mikor érik,mikor érdemes keresni - ha valakit érdekel szívesen elküldöm - ,ez és a lelőhelyek felkutatása saját tapasztalat,de az okosságokat én is az alább említett könyvből vettem.Pont arról panaszkodtam,hogy sajna anyagot nekem sem sikerült festenem,csak fonalat. A fonalba ecettel vagy sóval fixáltam,timsóval teltebb színeket,rézgáliccal a sárga festékanyagból zöldet,vasgáliccal pedig sötétebb árnyalatokat lehet kihozni.Ez a pácolás.

Előzmény: foltos Viki (171)
foltos Viki Creative Commons License 2007.02.24 0 0 171

Violini!

Nagyon pöpec a színmintád!

Honnan szerzed be hozzá a növényeket?

Előzmény: violini (166)
martam Creative Commons License 2007.02.24 0 0 170

Köszönöm, Márta néni, megkaptam, elolvastam.

Vajon a festőnövényeket  mivel lehet fixálni? Próbáltam sóval, ecettel, nem sikerült.

l

Előzmény: Márta néni (169)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.24 0 0 169
Írtam mélt, hogy hogy készült a 125-ös  hsz-n látható anyagok.
Előzmény: martam (168)
martam Creative Commons License 2007.02.24 0 0 168

Violini!

Megnéztem a festőnövények listáját, és eszembe jutott, hogy talán két éve próbálkoztam én is bodzával, céklával stb festeni, a lé gyönyörű volt, reméltem, hogy a vászon is, de megakadtam a fixáláson. Ahogy elkezdtem öblíteni, az összes - majdnem az összes - szín kijött belőlük, és csak egy tompa szürkés-lilás-kék és halovány rózsaszín maradt.  Úgyhogy feladtam, pedig egy szép nagy bodzabokor van a kertünkben, és minden évben vérzik a szívem a pocsékba ment bogyókért. ( Bodzalekvárt nem főzök !)  Szóval, ha van valami ötlet, őszre - megköszönném. És bodzabogyót szívesen szállítok!

 Amúgy a tompa árnyalatú kékkel azt tettem, hogy  még nedvesen megszórtam a tömény Ibériával, azt hiszem sötétkékkel vagy sötétzölddel, ami pici, szabálytalan pöttyös foltokat adott. Annyira nem volt rossz. Ha egyszer megtalálom, megmutatom.

Előzmény: violini (164)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.02.24 0 0 167

 

Violini!

Ezeket Te festetted? Saját tapasztalat?Nagyszerű!

violini Creative Commons License 2007.02.24 0 0 166

OFF:

 

violini Creative Commons License 2007.02.23 0 0 165
Jaj,ezt már mutattad a másikban,és akkor is tátva maradt a szám! Nagyon fogok örülni,ha egyszer sikerül megtanulnom festeni a Procionnal,de a szívem igaziból a növényekért dobog.Próbáltam vásznat festeni azokkal,amikkel gyapjút,de olyan halovány lett,hogy az már nem is volt szín. :-((
Előzmény: Márta néni (157)
violini Creative Commons License 2007.02.23 0 0 164

A Proci biztos élénkebb színeket csinál,ahogy olvasom itt,de ezek között is sikerültek teltebb színek,meg én nagyon szeretem a pasztelesebb árnyalatokat is. Holnap megpróbálom lefotózni a mintagyűjteményt.Majd kiírom,hogy OFF.Merthogy nem Procionos.De én imádtam csinálni.Csak már sajna nem jön be az ablakon a határ.

Ez most kicsit OFF:

 

A ház kontúrjain,a létrákon,pókhálón látszik 1-2 árnyalat,de ez töredéke csak a színeknek.

Az indigó klassz lehet,mert kéket semmivel sem tudtam előállítani.Még kökényből és bodzából sem,pedig abból elvileg lehetne.

Akit érdekel ez is, Kemendi Ágnes: Festőnövények c. könyvéből mindent megtudhat,sok érdekességel együtt.

itt pedig van egy lista a festőnövények listájáról,ami ugyan nem tartalmazza a pácolással elérhető színmódosításokat,de kezdetnek megteszi.
Előzmény: Márta néni (157)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.23 0 0 163
És mért nem írtad így alá, hogy Sunbonnetsue? Mert így csak tudtam volna mihez kötni! Eddig csak egy ismeretlennek voltam hálás, most Neked vagyok.
Előzmény: sunbonnetsue (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!