Keresés

Részletes keresés

didyman Creative Commons License 2018.05.04 0 0 145907

Szeretném letiltani a Windows hálózati diagnosztikát, vagy a viselkedését megváltoztatni, hogy ne ugorjon elő minden egyes alkalommal automatikusan, mikor a hálózati kapcsolathoz nyúlok (általában kézzel beírt IP cím, internet, router nélküli feladatokhoz kell ez). Van erre mód vajon? Kuglival vagy nem sikerül a megfelelő keresőszót eltalálni, vagy piros.

cs_gaborka Creative Commons License 2018.05.01 0 0 145906

Úgy értem saját programban szeretném kiolvasni a fájok ezen értékét, tehát ha jól értelmezem a neten az infókat, valamilyen "low level diks access" példára volna szükségem. 

Előzmény: didyman (145905)
didyman Creative Commons License 2018.05.01 0 0 145905
Előzmény: cs_gaborka (145904)
cs_gaborka Creative Commons License 2018.05.01 0 0 145904

Köszönöm a válaszod, közben megnéztem HxD editorban, és úgy tűnik, vagyis biztos, hogy a számok a fájlhoz tartozó első cluster címét jelzik, szóval ez a része "megfejtődött".

Még azt szeretném megtudni, milyen módon férhetek hozzá Win7 (esetleg 8 és 10) alatt közvetlenül a FAT táblához, hogyan tudom kiolvasni ezen cluster értékeket? Keresgéltem a neten, de nem igazán találok rá leírást.

Előzmény: didyman (145896)
Jahno Creative Commons License 2018.05.01 0 0 145903

IPcím a legkevesebb és nem is nagyon szokták jelentgetni. Főleg most EU-n belül külön zűr lesz vele. Amúgy meg kell venni.

Előzmény: ENGINEER (145901)
didyman Creative Commons License 2018.05.01 0 0 145902

Az azért nem úgy van, hogy egy akármilyen program csak úgy kimegy a netre. Nem volna egyszerűbb tiltani a tűzfalon a programot?

Előzmény: ENGINEER (145901)
ENGINEER Creative Commons License 2018.05.01 0 0 145901

Őszintén szólva van olyan programom is ami nem teljesen "tiszta" és egyre többet hallani hogy egy-egy program jelent és a beazonosításhoz az IP címet használják, mivel más nincs.

Kb. ennyi.

E.

Előzmény: Jahno (145900)
Jahno Creative Commons License 2018.04.30 0 0 145900

Van konkrét ok is, vagy csak általános üldözési mánia?

Előzmény: ENGINEER (145898)
Jahno Creative Commons License 2018.04.30 0 0 145899

Háááá, mire kell? Nekem jó, mert cégekhez Juniper/Cisco/OpenVPN és mindenféle egyébbel csatlakozom, csak így tudok távmelózni és fizetnek. Szóval akár jó is lehet.

Előzmény: ENGINEER (145895)
ENGINEER Creative Commons License 2018.04.30 0 0 145898
Előzmény: didyman (145897)
didyman Creative Commons License 2018.04.30 0 0 145897

Ez elég tág megfogalmazás. Mire akarod használni? Szövegszerkesztőnek példul elég csapnivaló. :o)

Előzmény: ENGINEER (145895)
didyman Creative Commons License 2018.04.30 0 0 145896

FAT-nál láncolt lista van. A fájlrekord-szegmens utolsó darabja EOF, a következő kezdőcíme a FAT táblában van.

Előzmény: cs_gaborka (145894)
ENGINEER Creative Commons License 2018.04.30 0 0 145895

Sziasztok!

Egy nekem nem teljesen tiszta témában szeretném kikérni a véleményeteket.

Kell-e, illetve jó-e ha a windows-os rendszer alatt VPN -t használok? (ProtonVPN)

Kérek mindenféle véleményt,

Köszönöm,

E.

cs_gaborka Creative Commons License 2018.04.27 0 0 145894

Köszönöm a válaszod, igen én is kiválasztom ami kell és nálam is fut :-) Én pont egy ilyen, vagyis másik, konfortosabb kiválasztó programot szeretnék írni, plusz funkciókkal, mivel készítettem a Gotek drive-hoz egy Android programot amivel irányítható illetve kiválasztható a kívánt képfájl.

Ezért volna szükségem a segítségre, illetve információra, hogyan tudhatom meg a fájlok pendrive-on való elhelyezkedésének valamilyen 8 bájtos azonosítóját vagy kezdőcímét, igazából az a gondom, hogy nem is tudom pontosan mi ez a bájtsorozat, mire mutat vagy utal. Az is lehet, hogy valamilyen FAT tábla bejegyzés címe?

Előzmény: Jahno (145893)
Jahno Creative Commons License 2018.04.27 0 0 145893

Nem lesz jó, ahogy a lemezképeket sem tudod cartridgera írni, teljesen más az egész. Amigába szerintem CF kártya a jóság, de ezt a Goteket is láttam havernál, megkérdezem a bajodról, mert tuti túlbonyolítod. Nálam menü van, aztán kiválasztom ami kell és fut.

Előzmény: cs_gaborka (145892)
cs_gaborka Creative Commons License 2018.04.26 0 0 145892

Sziasztok!

Szeretetném megkérdezni, milyen módon, esetleg milyen pl. API függvénnyel lehet egy pendrive-on található fájl kezdőcímét kiolvasni, megtudni?

Lehet nem teljesen érthető a kérdésem, bevallom én sem tudom pontosan mit is keresek... Adott egy Gotek floppy emulátor amelyen találhatóak a lemezkép fájlok (jelen esetben Amiga ADF, de ez valójában nem lényeges) és található egy konfigurációs fájl amely tartalmazza ezek nevét, illetve a nevek egy meghatározott hosszúságú részét olyan sorrendben, ahogyan a két gomb léptetésével betöltődnek. Minden név mellet található 8 bájt és én arra következtetek, hogy talán a pendrive-on valamilyen címet jelölnek ezek, a hozzátartozó nevű fájlra vonatkozólag. Egy konfiguráló programot szeretnék írni ahol ki tudom választani pl. egy mappából a fájlokat és a megfelelő sorrendben eltárolni ebben a konfig fájlban, és hozzá a 8 bájtos címet(?), ennek a kiolvasására vonatkozólag szeretném a segítséget kérni.

A válaszokat köszönöm szépen előre is.

holloo Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145891

Igen, az Avast is gyanús, de minden gépemet azt használok, de ekkora lassulást nem okozott egyiken sem (ha egyáltalán mos tő a bűnös).

Előzmény: holloo (145890)
holloo Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145890

Erre a célra szerintem annyira azért nem gyenge ez a proci. Egy E8500-ast használok egy másik alaplapban, gyakorlatilag hasonló célra, teljes megelégedéssel:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-E5800-vs-Intel-Core2-Duo-E8500

Azért az iCoreX előtt is volt élet.

Előzmény: Hehe164 (145889)
Hehe164 Creative Commons License 2018.04.24 -1 0 145889

"Vajon ennek mi lehet az oka?"

A modern böngészők külön folyamatokban indítják el pl. az új lapok megnyitását. Ez a rendszerindításnál még nincs, úgyhogy nem ez lassít.

Inkább az Avast lassíthat.

Amúgy a processzor nagyon gyenge. (Hasonló órajelű i3 háromszor ilyen gyors)

Előzmény: holloo (145888)
holloo Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145888

Adott egy gép, amin a legújabb 64 bites Firefox van használva (59.0.2). A gép iszonyatosan lassan boot-ol, pedig annyira azért nem rossz gép (E5800, 3.2GHz, 4GB RAM, aránylag gyors vinyó), és gyakorlatilag csak netezésre van használva. Már egy ideje nyomozom, hogy mi lehet ennek az oka, de még nem sikerült rájönnöm. Most éppen az tűnt fel, hogy a Firefox akár hatszor is megjelenik a Feladatkezelőben. Vajon ennek mi lehet az oka?

Bertrand- Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145887

Garfield007 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145886

Ez nem a hagyományos könyvelés, tök rossz szó rá.

Előzmény: Doky586 (145881)
Garfield007 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145885

Jó, köszi.

Előzmény: Second Brick (145882)
Second Brick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145884

"Ezért is akartam kicsiben kipróbalni."

Ma már nem tudod kipróbálni. 

Gondolom asztali géped van, azzal nem fog menni, laptoppal még úgy sem. 

Az alkalmas célgépek pedig nagyon drágák. 

---

https://www.mrcoin.eu/hu/atm

Bitcoin adás-vétel készpénzért, azonnal, Budapest belvárosában és Mosonmagyaróváron!

Előzmény: Jahno (145880)
Second Brick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145883

Ez nem az a könyvelés. 

Olvasd el: 

"Hogy miként jön ehhez a kriptopénz? Nyilván nem köveken cseréljük le a névtáblákat - helyette egy nyilvános hálózat által naprakészen tartott főkönyvben van nyilvántartva az összes valaha lezajlott bitcoin-tranzakció, így minden egyes bitcoin gazdája nyomon követhető.

Az összes könyvelnivaló egységekre bontva, meghatározott méretű blokkokba „csomagolva” kerül eltárolásra, mely tartalmazza az előző blokk címsorát, mely ismét egy sor tranzakciót tartalmaz és elődjére mutat, és így tovább, innen az elnevezés, „block chain”.

Ide kapcsolódik maga a bányászat is, mely tulajdonképpen nem más, mint számfejtés:

a hálózatot alkotó bányászok gépei a megfelelő szoftver segítségével ellenőrzik és hagyják jóvá a nyilvános főkönyvet (a block chaint). Hogy főkönyvhamisítást ki lehessen zárni, munkájuk bizonyítékaként (proof-of-work, POW) pedig egy bonyolult matematikai feladványt oldanak meg, melyet ellenőrizni könnyű, de előállítani nehéz.

Az ezt meghatározó algoritmus, ezáltal pedig a bizonyíték előállítása ráadásul a hálózat összteljesítményéhez mérten válik egyre bonyolultabbá.

Ennek másodlagos célja a hamisítás akadályozásán túl az egyenletes pénzellátás biztosítása. Ugyanis minden egyes, a hálózat tagjainak többsége által jóváhagyott POW után meghatározott mennyiségű Bitcoin (jelenleg 12,5) illetve a könyvelt tranzakciók után járó jutalék üti a bányász markát."

Előzmény: Doky586 (145881)
Second Brick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145882
Előzmény: Garfield007 (145879)
Doky586 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145881

>>> A bányászat meg nem áll egyébből, mint hogy a bitcoin tranzakciókat "könyveli" a géped.

Akkor minek erőgép neki??

Könyvelésre elég egy 10 éves kiselejtezett P4 is sok tárhellyel.

Előzmény: Second Brick (145878)
Jahno Creative Commons License 2018.04.24 -1 0 145880

Ja, forintot adnak, BitCoin konferenciára belépőt nem :-) Elméletét értem, de még élő emberrel nem találkoztam, aki forintositotta volna. Éppen szar az árfolyam, éppen akármi. Ezért is akartam kicsiben kipróbalni.

Előzmény: Garfield007 (145879)
Garfield007 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145879

Az hülyeség, amit jahno állít - köze nincs a dologhoz - mert nem csak taxit, sört vagy pizzát vehetsz ezen a szaron, de a bitcoinodat beválthatod jó magyar forintra is. 

Előzmény: Second Brick (145878)
Second Brick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 145878

"Nem értek ehhez, mi a lényege? Keresnek egy qnagy prímszámot, vagy mi? Ki ad ezért pénzt vagy sört?"

Nem. A bitcoin úgy keletkezik, hogy bányásznod kell. A bányászat meg nem áll egyébből, mint hogy a bitcoin tranzakciókat "könyveli" a géped. Ha egy adott mennyiséggel megvagy, akkor a rendszer ezt úgy jutalmazza, hogy x mennyiségű bitcoinnal "fizet" neked. Természetesen a valóságban a fizetséged sok heti munka után 1 bitcin töredéke lesz csak. Annál is inkább, mert a coinok száma véges, összesen 21 millió darab. Minél jobban közelít a rendszer a 21 millióhoz, annál több munkát kell végezni adott mennyiségű coin elnyeréséhez. 

Ebből önmagában pénz nem lesz, csak egy megugrott villanyszámla, azonban a jó hülyék itt is résen álltak és elkezdtek a reálgazdaságból pénzt pumpálni a rendszerbe, ami magyarul annyit tesz, hogy a virtuális fizetőeszközökért valóságos forintot, dollárt, turgikot, guldent vagy rubelt adtak, ami így már képviselni kezdett némi értéket is. A nyerészkedők pedig felhajtották a bitcoin árát, ami ahhoz vezetett, hogy még több hülyét vonzott a szisztéma és az egész elkezdett egy piramisjátékra hasonlítani. Aki korán befektetett, az azon találta magát, hogy az olcsón megvásárolt, megtermelt bitcoinjára kereslet indukálódott, még hozzá vagyonáron. 

Ha pl. vett bitcoint 10 USD-ért valamikor 2012-ben, az mára 10 ezer USD-t ért, legalábbis ennyiért tudta tovább adni. Akár a reáltőzsdén egy veszett jó papír. Tekintve, hogy sok majom volt, aki sokat fektetett be, így sok lett olyan is, aki ezen meggazdagodott. 

Ez persze olaj volt a tűzre, a nem túl sok hülyéből mára rengeteg hülye lett és a btc (bitcoin) árfolyama az egekbe szökött, az "amíg lószar van, veréb is van" című alapigazság okán.  

Az hülyeség, amit jahno állít - köze nincs a dologhoz - mert nem csak taxit, sört vagy pizzát vehetsz ezen a szaron, de a bitcoinodat beválthatod jó magyar forintra is. 

Kereskedhetsz is vele, ahogy egyesek teszik, vagy például kifizetheted a külön bejáratú, profi  bérgyilkosodat, aki a világ túlfelén él és ott teljesíti a megbízásaidat. Így a bankrendszer kikerülésével, nyom nélkül tudsz mozgatni komolyabb pénzösszegeket. Ezt meg az alvilág valamiért nagyon imádja.

Előzmény: DMA (145872)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!