Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2022.01.01 0 0 411

Buék.

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.17 0 0 410

A fehér paradicsom volt azzal a sok hóval idén Planica! :)

Előzmény: Veszpremi (409)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.17 0 1 409

Jó verseny volt. De pár ezer embert nyugodtan be lehetett volna engedni, van ott elég hely. Nem értem miért volt teljes zárlat.

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.17 0 0 408

Sírepülő Vb-t tartottak is! Karl Geiger igencsak jól ugrott! Nézők nélkül furcsa volt, de a kivetített közönség is adta magát! :D

Előzmény: Veszpremi (407)
Veszpremi Creative Commons License 2020.03.25 0 0 407

Reméljük!

Előzmény: Törölt nick (406)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.25 0 0 406

Idén nem is lett verseny! :( Na majd jövőre! :)

Előzmény: Veszpremi (405)
Veszpremi Creative Commons License 2015.03.31 0 0 405

Egy kis idei planicai beszámolót - esetleg képekkel is - nem vennénk zokon :)

Veszpremi Creative Commons License 2015.03.05 0 0 404

A péntek nem lesz veszélyes. Annyira profin irányítanak, hogy mindössze követned kell az irányítást, értik a módját a szlovén zsaruk. Kifelé meg türelem, amíg megmozdítható a kocsi, olyankor szoktunk még nézelődni, nagy piknik az egész :) Rúd mindig bevihető volt, nekem is volt össz tán 4 méternyi is :)

Előzmény: Bubbble (403)
Bubbble Creative Commons License 2015.03.04 0 0 403

Köszönöm a gyors választ. Erről a planciai topikról meg is feledkeztem, most így visszaolvasva sok kérdésre választ kaptam. A pénteki napra van jegyünk, bízom benne, hogy a parkolás és a ki-be jutás nem lesz nagyon durva, tartok tőle kicsit...

A próbasorozaton is már gondolom a nézők java ott van, időben kell érkezni..

Zászlórudat beengednek? Azt olvastam valamelyik nap, hogy nem lehet bevinni biztonsági okokból, amit furának tartok, mert minden versenyen rengetegen lengetik.

Előzmény: Veszpremi (402)
Veszpremi Creative Commons License 2015.03.04 0 0 402

Párat alszunk, és eljön az új sánc avatása Planicán! És tán lesz új világrekord is?

 

Az új sánc miatt lehetnek változások, ezeket nem tudom, infó a megközelítésről pl. itt található, ahol le van írva, hogy jegy fent a Wurzenpass tetején (ezer méter fölött) is vásárolható, de ez sosem okozott gondot, 5 másodperc a kerítésnél is. http://www.planica.si/Traffic%20and%20Tickets

 

Mivel most úgy tudom, hogy 2 sánc épült egymás mellett, ez több helyet foglal, könnyen lehet, hogy teljesen megváltozott a nézőterek elhelyezése is, azaz lehet, hogy sok minden nem igaz abból, amit itt eddig leírtunk, tudunk! Az alábbiak a régi helyzetet tükrözik, bármi megváltozhatott! Sajnos új térképet nem találtam.

 

Ahogy szemben állunk a sánccal, jobboldalon mennek ki az ugrók, esély csak ott van rá, hogy autogrammot kapjál. De ott újabban az új tribünök és a sajtó szinte teljesen elfoglalta a helyet, azaz nem nagyon lehet hozzáférni az ugrókhoz.

 

Szombaton mindig nagy a tömeg, korán menni érdemes, vasárnap általában nincs tumultus, sokkal simább. A péntek is.

 

A térkép is a régi állapotot tükrözi, jobboldalon láthatók a fenti parkolók sorban, de szombaton sokszor lejjebb állítanak meg autókat, sőt erdei úton is álltunk már 2 sorban (onnan kijönni!!!): https://maps.google.hu/maps?t=h&ll=46.4770116,13.723684&spn=0.0048563,0.0094027&output=classic&dg=ntvb

 

Előzmény: Veszpremi (401)
Veszpremi Creative Commons License 2013.02.05 0 0 401

Szemben állva a sánccal az aréna bal oldalán vannak főleg az állóhelyek. Érdemes korábban kimenni, mert látnivaló mindig van és jó helyet is úgy lehet elfoglalni. A feljutás úgy megy, hogy egyetlen úton halad fel a forgalom (végig tereléssel) és beterelnek a helyedre, sok autó szorosan egymás mellett parkol afféle öblökben, ahonnan majd csak sorban lehet kimenni a verseny után, a kijutás jóval lassúbb a bejutásnál. Nyilván bejutni is korábban lehet gyorsabban. Időt nehéz mondani, kb. egy fél óra mondjuk a felautózás, jegyet azonnal kapni, és besétálhatsz. Tán távcsövet is érdemes vinni. És úgy helyezkedni, hogy kivetítőt is lássál. Mindezért érdemes jóval korábban kimenni, hogy körülnézhess, elhelyezkedjél, van mit bámulni mindig, ha mást nem, a sok jópofán beöltözött drukkert, vagy egy-két forraltbort leönteni :)

Előzmény: Tudor82 (399)
Veszpremi Creative Commons License 2013.02.05 0 0 400

A síugrás topikban írtam erről nem is olyan régen (az sajnos zártkörű topik):

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123120559&t=9050423

Előzmény: Tudor82 (399)
Tudor82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 399

Köszönöm a gyors választ! Annyit kérdeznék még csupán, hogy a 20 EUR jegyek hova szólnak pontosan, mert nem találtam sehol olyan térképet, amiből ez egyértelműen kiderülne. A Kompas magyar honlapján van ugyan egy animáció, de azon csak az A és B tribün van feltüntetve, az viszont nem, hogy az állójegyek pontosan a nézőtér melyik részére szólnak. Ja és még egy kérdés. Mennyivel a verseny kezdése előtt érdemes odaérni a helyszínre? Gondolom kell azért hagyni időt, mire az ember le tud parkolni és a jegyet is meg tudja venni.

Veszpremi Creative Commons License 2013.02.03 0 0 398

Mi egy kivételével mindig a belépéskor a kapuban vettünk jegyet, még a sírep VB esetén is volt, amikor hatalmas zsúfoltság volt. Ott még olyan nem volt, hogy ne engedtek volna be teltház miatt. Az ülőhelyekről nem tudok nyilatkozni. Egyszer viszont rendeltünk jegyet, de akkor az nem érkezett meg a kellő időpontog, azaz akkor is kint vettünk :)

Szállás elég nehéz, de pl. Kranjska Gorán lehet próbálkozni, tapasztalatunk szerint a szlovén minőség nem mindig a megszokott osztrák, de az ára osztrák. Ezért az utóbbi 2 esetben mi az osztrák oldalon szálltunk meg (csalódás nélkül) és átjártunk a versenyekre. Akár Villach-ban (maga a város és környéke is nagyon szép), de pl. Arnoldstein-en is lehet megszállni, közel van.

Előzmény: Tudor82 (397)
Tudor82 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 397

Sziasztok!

 

Idén tervezem, hogy a helyszínen nézem meg a Planicai versenyt. Kicsit utánanéztem a jegyeknek és megtaláltam a hivatalos jegyforgalmazó magyar honlapját, ahol előre lehet jegyet venni a versenyre. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e előre venni jegyet, vagy ezt bőven elég a helyszínen megtenni. Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy előfordulhat-e olyan eset, hogy a helyszínen már nem kapok jegyet, mert "teltház" van. Előre is köszönöm a választ! Esetleg ha van szállásról információja valakinek, azt is szívesen fogadom.

Baggio001 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 396

Amint korábban írtam, idén először mentem Planicára. Várakozáson felüli fantasztikus élmény volt a pénteki verseny, főleg Kranjec győzelme miatt, amitől a hangulat óriási volt. Mindenkinek ajánlom, aki szereti az "őrületet". Persze nem látni annyit, mint a TV-ben, de ezeket a "flúgos" embereket élőben látni kivételes élmény. (Bocs a jelzőért, de hát úgymond normális ember ilyet nem csinál.)

Egy-két tanács: ha valaki szereti a hangulatot itókával fokozni, az vigyen magával, mert ott igen drága, pl. egy sör 4EUR. Az italt viszont a bekerített állórészre és persze a tribünökre nem lehet bevinni, de az állórész feletti külső részről hasonlóan jól látni. Érdemes vinni kisszéket, ha sok a 2-3 óra állás valakinek, valamint távcsövet, hogy sáncot és az ugrókat is jól lásd.

Előzmény: Veszpremi (394)
Riex Creative Commons License 2012.03.17 0 0 395
Veszpremi Creative Commons License 2012.03.08 0 0 394

Ne-ne, szó sincs fizetésről. jó ott fönt parkolni, a hangulat is már ott kezdődik, nyugodtan tudsz átöltözni, nézelődni.. No, ahogy mondtam, szombat mindig a legzsúfoltabb, a péntek nagyon laza és vasárnap is mindig jóval kevesebb a néző, emiatt gyorsabb a kocsikázás is. A szombatot most megpróbálják kicsit leszabályozni előre vett jegyekkel, stb., itt van infó róla word-ben: http://www.planica.si/traffic%20and%20tickets

Szombaton nagy tömeg lesz, az szinte tuti, látván a szlovénok utóbbi sikereit. Mi egy nap nézünk le, valsz. pénteken majd. A péntekről meg azt kell tudni, hogy a sánc fekvése miatt délután elég hideg van a délelőtti versenyekhez képest, azaz fel kell öltözni rendesen!

Előzmény: szezo1 (393)
szezo1 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 393

Köszi az infókat, már csak egy kérdésem lenne, a parkolásért is fizetni kell fenn a parkolóban?

Veszpremi Creative Commons License 2012.02.29 0 0 392

Szokták lent hagyni néhányan a kocsit a főúton (ami Kranjska Gora-Tarvisio út), de onnan gyalog messzi van, én még mindig felmentem és sosem bántam meg. Kivétel eccer a sírep VB jó pár éve, amikor akkora tömeg volt (most nem lesz annyi), hogy lejjebb egy erdei műútra állították párosával a kocsikat, engem is, meg a topikból másokat is. Ott akkor lehetett elmenni, amikor az előtted állók közül már mindenhol az egyik legalább elment. No, az nem volt rövid :) Ráadásul onnan is gyalogolni kellett elég mély hóban. Én felmegyek, ha lent leszek, az tuti. Jegy: http://www.planica.si/Visitors/Tickets

20 pengő/nap az álló, a tribün nem éri meg, mert annyival nem jobb. Jegyet ott vesszük mindig a kapunál/kerítésnél, mikor belépsz az aréna területére, ott árulnak, korábban nem érdemes megvenni, ha csak nem olcsóbban adja (pl. ajándék jegyet elad, ilyen is volt már).

Előzmény: szezo1 (391)
szezo1 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 391

Köszi, de lehet hogy inkább Ratece-ben hagyom az autót. Jeggyel kapcsolatosan van-e valami infód, hol lehet venni és mennyiért?

Köszi előre is!

Veszpremi Creative Commons License 2012.02.29 0 0 390

Választásod nem nagyon van, a rendezők beirányítanak a parkolóba a helyedre :) Ez az esetek többségében fönt van a sánccal szemben, jó kilátással a sáncra.

Mint írtam itt már párszor, kifelé nyilván akkor tudsz jönni, ha szabad az utad, ez néha - a közönség létszámától függően, főleg szombaton vannak sokan mindig - fél óra, egy óra is lehet rossz esetben, de kibírható. Ha meg lent a főúttól nem messze parkolsz, akkor fel kell gyalogolni meg vissza a sánctól, az is sok lehet.

Előzmény: szezo1 (389)
szezo1 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 389

Sziasztok,

Szeretném kérdezni, hogy hol érdemes parkolni Planicán?. Azt hallottam hogy elég nagy a gáz verseny idején.

Veszpremi Creative Commons License 2012.02.25 0 0 388

Addigra konszolidálódnak az útviszonyok, bár fent szép hófal marad, az tuti. Most nézegetem, lehet, hogy mi is lenézünk 1 v. 2 napot megnézünk meg tekergünk, de osztrákoknál lakunk, az tuti, én a szlovénokat nem kockáztatom.

Előzmény: Baggio001 (387)
Baggio001 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 387

Köszi Veszprémi. Jómagam a Tarvisio felőli megközelítést választottam volna, de az általad javasolt útvonalon (bár a hét elején pl. le volt zárva a szlovén autóklub honlapja szerint) van a bunkermúzeum is - mint azt felfedeztem -így mindenképpen arra megyek.

Előzmény: Veszpremi (386)
Veszpremi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 386

Nagyon sima. Menni a Wurzenpasson át kell, rendes emelkedő, majd lejtő a másik oldalon, óvatosan kell menni mert szűk is (hófal tuti lesz még), de semmi extra. Ha leereszkedsz a másik oldalon, akkor jobbra mész (olasz irány) és onnan már a rendőrök ill. táblák mutatják az utat, balra fel a szorosban a sánc irányába, ott már a gyalogos tömeg is látható. A rendezők szépen beirányítanak a parkolási helyedre, sok választási lehetőséged nincs :) Ha nagyon felmész, akkor kicsit tovább tart majd a kijövetel, de nem vészes, van mit látni fent, szemben a sánc :) Én ott szeretek leginkább parkolni fent. Jegyet a bejáratnál szoktunk venni, tele van árusokkal minden. Az aréna nem nagy, meg fogod látni, nem jelent gondot a mozgás.

Előzmény: Baggio001 (385)
Baggio001 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 385

Hi, én még sosem voltam, de idén mindenképpen megyek (sőt a családot is viszem).

Szívesen fogadok minden jótanácsot, elsősorban az útvonallal (kocsival), parkolással, az aréna körüli "mozgással" kapcsolatban.

Előzmény: Veszpremi (384)
Veszpremi Creative Commons License 2012.02.19 0 0 384

Idén megy valaki Planicára?

Kemi87 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 383
Köszi, mindenképpen megnézzük ezt is :)
Előzmény: Veszpremi (382)
Veszpremi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 382
Mi tavaly a Barbi által javasolt Arnoldsteini panzióban nagyon jól elvoltunk, abszolút ajánlható, ott már ismerik a planicai magyar zarándokokat. Hátrány az előnye, Ausztriában van, minden nap átkocsikáztunk 3 országot, az olaszok felé mentünk-jöttünk a versenyekre.
http://www.tiscover.com/fertala
26 ojró/kopf reggelivel, az apartmanja meg reggeli nélkül 75 összesen. Van saját konyhájuk is, néha összedobnak egy kaját, meg lent a központban is kajáltunk.
Előzmény: Kemi87 (381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!