Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vanchu Creative Commons License 2007.02.02 0 0 18
Ha odafigyelve olvastad volna, amit írtam, akkor valószínűleg felfogtad volna a mondanivalót:

Akármit is csinálsz, (lámpát kapcsolsz, kukásmellényt viselsz) ez csak addig hat, amíg a többieken nincs. Mindenkit nem tudsz kiemelni.

A motoros nagyobb veszélyben van, mint az autós: nehezebb észrevenni (mert kisebb), és jobban is sérül, ha baleset van. Ebből kifolyólag hasznos égetnie a lámpát, mert az kicsit kompenzál ezeken.

Ha az autók is égetik a lámpákat, akkor ezt az előnyét elveszíti.

EZ volt a hozászólásom mondanivalója, sajnálom, hogy nem fogtad fel.

Sehol se írtam, hogy lámpát égetve kevésbé kéne bármire is odafigyelni.
Előzmény: magicmind (15)
Popsi Creative Commons License 2007.02.02 0 0 17
Én ahogy beindítom az autót már nyomom fel a pilácsot..legyen nappal,du, város nem város..Azért nálunk nem tragikus a helyzet szerintem.Olaszoknál elég pocsék még,pedig már ott is kötelező a lámphasználat városon kivül nappal is.Néhány éve még elkeserítöbb volt..Velencénél jártam épp,amikor vmi iszonyat felhőszakadás kapott el..az orromig alig láttam és a sok hülye digó kapcsolt egy helyzetjelzőt..Viszont mamár azért használják..és érdekes módon a ködlámpát(nem ködzáróval) is,és odakinn nem basztatják emiatt egymást.
Merci-autósbolt Creative Commons License 2007.02.02 0 0 16

1et értek!

És örülök , hogy nem vagyok egyedül ezzel a világítosdival.

 

Amúgy meg minden reggel vadászom a nem világítókat.

És a 90 % felkapcsolja.

Van mikor a 3/4 órás út alatt csak 5 f..szfejet látok világítás nélkül.

Azok is a már említett kategóriába tartoznak.(lásd :Biztos, hogy jól vezetsz topik)

Előzmény: magicmind (15)
magicmind Creative Commons License 2007.02.02 0 0 15

Figyelj,

 

 

Az hogy van világítás még nem mentesít attól hogy közlekedés közben kiemelten figyelj magadra és másra is!

 

Szóval ez egy rossz példa hogy a motoros világít meg mindenki és akkor nem veszed észre.

 

 

persze tudom két sávos úton a kocsik között flangálnak! én elengedem őket lehúzódva, de ha netán valaki nem veszi észre és baleset van magukra vessenek .. ez van!

 

 

 

 

köztudott hogy az autó és motor veszélyes üzem!

 

 

 

Előzmény: vanchu (12)
magicmind Creative Commons License 2007.02.02 0 0 14

Uraim,

 

 

 

Én 100% ba világítással járok éjjel nappal. És miért? nem azért mert nemlátok, hanem pl ha a szemedbe süt a nap és jön szembe egy kivilágítatlan azutó simán nem tudod észrevenni, bármennyire is jól látsz!

 

 

Nem véletlen az éjjel nappali világítás. Vagy arról ne is beszéljünk ha kicsit elmélázol a kormány mögött, akkor is egyből figyelmes leszel a szembe vagy oldalról (utcából) jövő járműre!

Merci-autósbolt Creative Commons License 2007.01.31 0 0 13

Kedves Vanchu!

 

Van igazság abban amit írtál.

De szerintem most is az van mert a többség felkapcsolja.

A motoros halálát nem a világítás téma okozta.

Azt csak a felelőség felébresztése miatt hoztam fel példának.

 

Üdv:K.P.

Előzmény: vanchu (12)
vanchu Creative Commons License 2007.01.27 0 0 12
"De, ha te nem akarod felkapcsolni nem muszáj"

De, lakott területen kívül bizony nekem is muszáj. Tisztában vagyok vele, hogy nem nagy dolog, de az általad hivatkozott okos emberekkel ellentétben én arról vagyok meggyőződve, hogy hosszú távon explicit balesetveszélt teremtek vele. (mindazonáltal felkapcsolom, mert attól még betartom, hogy nem értek vele egyet)

A kivilágítatlan autónál persze jobban látszik a kivilágított, de ha mind ki van világítva, akkor 4-5 év, aztán mindenki megszokja. 5-10 év alatt felnő egy olyan új generáció, aki sosem látott mást, és nem is az autót keresi, hanem a lámpát. A kivilágítatlan biciklistának/gyalogosnak/szarvasnak meg még annyi esélye sem lesz, mint előtte. Vagy tegyünk a biciklisre lámpát nappal is? Vagy adjunk rájuk kukásmellényt? Meg persze a gyalogosra is? Vagy legközelebb minden autó eleje és hátulja legyen kötelezően neonsárga, hogy jobban lehessen látni? Hol a határ?

A látni és látszani elv oké, de a nappali kötelező kivilágítást egy átgondlatlan látszatintézkedésnek érzem.

Az ominózus reggelen munkába menet az nem jutott eszedbe, hogy esetleg a motoros még most is élne, ha CSAK NEKI ég a lámpája, és az autósoknak nem? A felkapcsolt lámpa régen kiemelte a motorost az autók közül. Most, hogy mindenki égeti, nincs honnan. Most már csak elbújni lehet, ha lekapcsolom. Fasza.
Előzmény: Merci-autósbolt (11)
Merci-autósbolt Creative Commons License 2007.01.27 0 0 11

Kedves Vachu!

 

Nincs szükségem szemüvegre . És verőfényes napsütésben nem is nagyon zavar, ha nincs kivilágítva egy autó.

Elsősorban a  szürkületi időszak  a veszélyes.

Bár, tőlem okosabb emberek  nyugat Európában már  kitalálták, hogy nappal is kötelező a tompított világítás. 

 

De, ha te nem akarod felkapcsolni nem muszály.

 

Majd telnek-múlnak az évek és talán egyszer ráeszmélsz, hogy nem is olyan nagy dolog felkapcsolni azt a tompított világítást.

 

20 éve vezetek nap mint nap. (persze ez nem jelent semmit)

 

Az utóbbi 5 évben kezdem igazán felfogni a felelőségemet ha vezetek.

 

Lehet, hogy a médiában látott szörnyű esetek hatására.

 

Pl: Az egyik reggel munkába menet a Szentendrei úton, pont egy motoros baleset mellett araszoltam. Nem vagyok túl empatikus. De nagyon felkavart a motoros holttestének látványa. 10 méterre premier plánban fej és jobb kar nélkül.

 

 

Előzmény: vanchu (5)
Merci-autósbolt Creative Commons License 2007.01.27 0 0 10
1-et értek.
Előzmény: Fido Dido (0)
vanchu Creative Commons License 2007.01.27 0 0 9
A topicindító. ;-)

("Mindíg kapcsoljátok fel a világítást!!! Éjjel-nappal...")
Előzmény: Fido Dido (7)
hisztis_picsa Creative Commons License 2007.01.26 0 0 8
Senki... az összes napszakról van szó....
Előzmény: Fido Dido (7)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.26 0 0 7
Ki beszélt nappalról???
Előzmény: vanchu (5)
hisztis_picsa Creative Commons License 2007.01.26 0 0 6
Nem ilyen.... sötét metál lila, fehér csíkokkal.
Előzmény: TT fen (4)
vanchu Creative Commons License 2007.01.26 0 0 5
Aki fényes nappal nem vesz észre 100 méterről egy kivilágitatlan autót, az ne kapjon jogosítványt szerintem.
Előzmény: Merci-autósbolt (-)
TT fen Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4

aki úton-útfélen mutogatja a tuningolt Audiját.

 

Nem ez az?

Előzmény: hisztis_picsa (3)
hisztis_picsa Creative Commons License 2007.01.26 0 0 3

Igen... ködlámpával. Azt is nagyon utálom. Vagy ha kék neon vagy valami ilyesmi van felszerelve.

 

Nem attól autó az autó, hogy feltünősködjön vele az ember. Az a dolga, hogy megbízható, biztonságos legyen és elvigyen oda ahová kell.....

 

"És az utolsó senkik az ismerettségi körükben,"

Lány létemre imádom az autókat és a technikai sportot... az ismerőseim között is van egy lúzer csaj, aki úton-útfélen mutogatja a tuningolt Audiját.... közben pedig egy beképzelt, öntelt senki... mindenki rühelli.

Előzmény: Bíborköpenyeslovag (2)
Bíborköpenyeslovag Creative Commons License 2007.01.26 0 0 2
Ennél már csak az jobb, mikor a helyzetjelző mellet valami szúrós projektor, esetleg ködlámpa világít.

Ezek mind feltünési viszketegségben szenvednek. ;)

És az utolsó senkik az ismerettségi körükben, ezért valahogy fel kell magukra hívni a figyelmet.
Előzmény: hisztis_picsa (1)
hisztis_picsa Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1

Én is nagyon unom már azt, hogy helyzetjelzővel jönnek és ha villantok akkor nem értik mit akar az ember lánya.

 

A másik véglet, az a paraszt, aki nem képes tompítani.... villogok neki és akkor se esik le neki. Gyülölöm!

Előzmény: Fido Dido (0)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.26 0 0 0

Én azt tapasztaltam, hogy a világítás nélkül menők 90%-nak fogalma sincs róla, hogy miért villantok rá, sőt, ezek nagy része azt sem veszi észre, hogy villantottam. A legtöbb annyira stresszesen vezet, hogy örül, ha közben maga elé tud/mer nézni.

Előzmény: Merci-autósbolt (-)
Merci-autósbolt Creative Commons License 2007.01.26 0 0 topiknyitó

Miért nem kapcsolod fel?

 

És miért mész helyzetjelzővel?

Az csak parkolásra való!!!

Hol tanultad ezt???

 

Az oktatók többsége is világítás nélkül megy a tanulóival. Jó példa !

 

Ha szólok neked, miért nem kapcsolod fel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!