Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2007.01.25 0 0 22
Direkt irtam, hogy pont ebben nem vagyok biztos, hogy mit vontak le es mit nem! Az remlik hogy a felpincebol nem mindent adtak hozza, de addig ne vonj le ebbol messzemeno kovetkezteteseket, amig meg nem talalom. Valamint az 2006-os adat, ki tudja, a szamitas alapjat is egysegesithettek ennel kedvezotlenebbre.
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.25 0 0 21
Na azért, szóval a topiknyitó nem mondott igazat, amikor azt állította, hogy beleszámolták (az önkormányzatnál) a pincét, mert ha lenne a számításról határozat, akkor az összeg is benne lenne, és nem kéne totóznia, hogy akkor most 300 vagy 360. Szóval ez is csak egy fikatopik.
Előzmény: Axióma (19)
Axióma Creative Commons License 2007.01.25 0 0 20
(Bejelentettuk az onkorinal: ertsd, az adocsoportnal is, nekunk kellett kulon utanamenni hogy azonnal atvaltsanak, mert dec. 30-an lett jogeros a haszn.vetelink... amugy vszinu idovel a foldhiv-on keresztul is odajutott volna. Es nalunk a lakcimbejelentest kotik ahhoz, hogy aki alairja mint szallasado, az fizeti az epitmenyadot...)
Előzmény: Axióma (19)
Axióma Creative Commons License 2007.01.25 0 0 19
Hat anno mikor felepult a haz akkor bejelentettuk az onkorinal is, az ep.eng. alapjan allapitotta meg a nm-eket, melyik utan kell fizetni (asszem lakoter szumma, plusz garazs, de a pinceben a tarolot meg kazanhazat nem szamolta, de ebben tevedhetek). Amikor kijon az ertesito, akkor abban asszem csak az osszeg van es meg a kiszamitasi szabaly.
Na megis megkerestem, egeszen hivatalosan amig nem volt haz addig telekado volt, most meg epitmenyado. Sajna a kiszabasi papirokat most valamiert nem talaltam meg, de azt igen, hogy tavalyra evi 12800Ft a hazunkra osszesen, 2 reszletben fizetendo. Ha megtalalnam, vagy megkapjuk az ideit, beirom reszletesen.
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.25 0 0 18
És hogyan néz ki az adót megállapító határozat? Benne van, hogy x m2 y Ft/m2 és neked kell kiszorozni, vagy benne van a határozatban a fizetendő összeg maga is?
Előzmény: Axióma (17)
Axióma Creative Commons License 2007.01.25 0 0 17
hazra es/vagy telekre, meret alapjan, benne lakoktol fuggo kedvezmenyekkel - szoval ingatlanado, a csekk is ilyen cimen jon
Előzmény: sylvanus67 (16)
sylvanus67 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 16

Az nem telekadó amiről te beszélsz?

Vagy magánszemélyek kommunális aója? Vagy mit tudom én?

Előzmény: Axióma (13)
Axióma Creative Commons License 2007.01.25 0 0 13
Tevedsz. Van, nagyon reg ota, csak az onkori dontotte el, mennyit ker. Meg az ures telekre is fizettunk, igaz nem sokat, mi pl. Pomazon. Amirol most szo van, az az aregysegesites es kotelezoseg...
Megjegyzem 330nm hazat aki nem tud fenntartani, menjen vissza az idealis meretbe (25nm/fo atlagosan lakoterben). Ha olcson epitettek akkor nyernek rajta egy vagon penzt... Es ugyan havi majd 30e sok, de ha a fenntartasi koltsegek %-aban neznenk (felujitasi alappal is szamolva!), akkor mar nem annyira kellene veszes legyen.
Előzmény: sylvanus67 (11)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.25 0 0 12

Van előnye is, az igatlanárak padlóra kerülnek.Most aki egyszobás házban lakik bármikor elcserélheti azonos értékben egy tízszobásra.A magasabb adójú ingatlanok ára lecsökken

Nekem csak 120 m2-es van 18 M ft-ért vettük, most ha 5 m Ft-ot fog érni akkor ez egy rosszul sikerült befektetés volt.

Nem örülök neki, de ez egy gyors helyzetelemzés

sylvanus67 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 11

Tudtommal ingatlanadó még nincs.

 

AZ más lehet.

Előzmény: wilsagi (5)
Megfontolom Creative Commons License 2007.01.25 0 0 9

Nem az én ingatlanom ekkora állat!

 

Ha ekkorára vágyott, hát biztosan meg volt az alapja! Én ekkora alapokkal nem rendelkeztem soha, még családi segítséggel sem. Pedig dolgoztam, és dolgozom most is, mint állat. De ki is fizetem az összes járulékot, adót, stb. Nem bliccelek sehol, a benzint és a gázolajat is benzinkúton vásároltam, vásárolom.

 

Nos így aztán nem tellet ekkora ló ingatlanra, és nem is kellene ekkora adót fizetnem.

 

Ennyi!

 

De sírjatok csak!

 

 

Előzmény: weress (8)
weress Creative Commons License 2007.01.25 0 0 8
Havi harminc pluszban, az tényleg sok. (Főleg, ha az egyéb költségek emelkedését is számolod.) Szinte mindenkinek az lenne. Persze, ha te milliárdos vagy....
Előzmény: Megfontolom (7)
Megfontolom Creative Commons License 2007.01.25 0 0 7
Sírnál még egy kicsit?
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.25 0 0 6

Izé, nem lehetnék nálatok kutya?

Szívesen laknék 60 nm-es kutyaólban, remélem ott se spóroltatok a négyzetméterekkel.

Ugatni jól tudok, há nem? De.

Előzmény: wilsagi (5)
wilsagi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 5

Igen.

 

Bocs: újra számoltam: talán nem 360, de így is 300 000

Előzmény: akrisz1 (4)
akrisz1 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4
és ez gondolom éves "díj"
Előzmény: wilsagi (3)
wilsagi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 3
900 HUF/mm
Előzmény: akrisz1 (1)
wilsagi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 2
Négyzetméter, de beleszámolták a pincét is.
Előzmény: akrisz1 (1)
akrisz1 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 1

ez tényleg nagyon brutál

mi alapján állapitották ezt meg ( négyzetméter, érték ) ?

ebből lehet tudni, hogy jövőre mire számithat a nép

tongue Creative Commons License 2007.01.24 0 0 0
H0pp egy nullás!
Előzmény: wilsagi (-)
wilsagi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 topiknyitó
Van még valaki - esetleg Ürömről - aki elképesztően magas ingatlanadó kivetéséről kapott értesítést ? Mi a véleményetek ?? Nekem 360 000 forintot kell - jelen állás szerint  - befizetnem újonnan épült házamra. 5 éve építem és még most sincs kész. Nem vagyok milliomos, részben családi segítséggel épül, szinte minden munkát mi magunk csinálunk/csináltunk. Most pedig a tisztelt önkormányzat azt gondolja, hogy mi krőzusok vagyunk és brutális adót vet ki ránk. Jár hasonló cipőben valaki ???  Lehet ez ellen tenni valamit ??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!