Keresés

Részletes keresés

ka_TARZI_s Creative Commons License 2020.04.09 0 0 95

Én elég rendszeresen fésülök össze magyar hangot angol videóval.

 

Leírást kérnék a két fájlról.

 

Pontos hossz, FPS szám, ilyesmi.

 

A legjobb az lenne, ha mindkét videót megnyitnád a Media Player Classic programmal, és bemásolnád ide ami a "File-Properties-MediaInfo"  fülön van.

 

 

Előzmény: fonixportal (93)
grande645 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 94

Szerintem tedd fel itt a kérdésed,elöbb fogsz vàlaszt kapni!Nekem segitettek a sràcok.

https://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9157541

Előzmény: fonixportal (93)
fonixportal Creative Commons License 2020.03.29 0 0 93

Megszeretném kérdezni ért e itt valaki a film szerkesztéshez csak mert sikerült megszereznem az Uj faj - Breed (2001) filmet angolul és van egy olyan verzióm belőle ami magyar szinkronos de nagyon rossz a képminősége és össze kéne hozni az angol képet és a magyar hangot tudna valaki ebben segíteni?

Farkas19 Creative Commons License 2019.12.03 0 0 92

Ingyenes videoszerkesztő programot keresek, amiben megoldható, hogy egy filmrészlet alatt szines nyilat lehessen berajzolni két pont között, ami folyamatosan növekszik a végpontig anélkül, hogy a filmet ki kellene merevíteni.

pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2019.04.16 0 0 91

Amit belinkeltél, az speciel HD felbontás csak. Az 5perc/67 Mb tömörítési arány ebben az esetben bármelyik korszerű kódekkel (h264, h265, flv,) elérhető, mindössze többmenetes, úgynevezett elemzéses tömörítést kell választani.

 

Viszont egy valami igen fontos dolog - az elért tömörítési arány nagyon nagy mértékben függ a filmanyagtól (mekkora a színtér, milyen gyors mozgásokat, képváltásokat tartalmaz, milyen a tónusa, stb) - letömöríthetsz 5db különböző 5 perces filmet, a kapott eredmények teljesen eltérőek lesznek.

Előzmény: Orsiviki (89)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.04.16 0 0 90

Nem HD? 720 p szeles.

Előzmény: Orsiviki (89)
Orsiviki Creative Commons License 2019.03.21 0 0 89

Sziasztok ! Az lenne a kérdésem ha tud rá valaki válaszolni ,hogy hogyan csináltak egy öt perces fullhd videóból 67 Mb os filet ?.

Én ha kamerázok 5 percnyi felvétel legalább 2 giga.Még ha a Sony vegas-ban utána lekonvertálom is mp4-re az is kb 500 mega .

Na de ilyen minőségben mint ahogy itt a filmben látszik 5 perc 67 mega...hogyan ,mivel? Vagy ezek valami  speciális műhelytitkok,amire mi földi halandók sosem leszünk képesek.Köszi a válaszokat.

https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ&t=1s

Martinling Creative Commons License 2018.03.07 0 0 88

The only thing I know of MPplayer is that it can't support DRM protected videos. Most of us will know that iTunes movies and TV shows are encrypted with DRM technology, and Ubuntu can’t support iTunes DRM videos. Fortunately, there is an effective DRM Converter for Mac for you to remove DRM technology and make iTunes movies and TV shows playable on MPplayer. You can have a try of it and you will feel easy to use them for playing DRM protected videos on MPplayer.

See Also: How to Play iTunes Movies to Google Play

Előzmény: Törölt nick (47)
Carina_S Creative Commons License 2018.01.26 0 0 87

Többször láttam a YouTube-on olyan videókat, amelyeken ki/Bekapcsolható az automatikus feliratozás, amit úgy érnek el, hogy a videóhoz fel van töltve egy "*.SRT" formátumú feliratfájl, amit a megfelelő programmal (Google2SRT) le lehet tölteni abból a célból, hogy utána az a hozzá megfelelő videóhoz a médialejátszó programokban, pl. a "Media Player Classic"-ban a videóval együtt betölthető és vele együtt lejátszható ill. megjeleníthető legyen.

 

[?]Kérdés: a YouTube-ra hogy lehet feltölteni a feltölteni szándékozott videóhoz a hozzá megfelelő "*.SRT" formátumú feliratfájlt, ha nemcsak a videóval, hanem a feliratfájljával is rendelkezem??

AlexBp Creative Commons License 2017.04.28 0 0 86

üdv,

 

Tud esetleg valaki olyan szoftvert, ami képes elválasztani egy felvételen a zenét és az emberi hangot? 

Adott egy koncertfelvétel, és erről szeretném leszedni az énekes hangját, de a zene maradjon (pont ezért a Hz-tartományos megoldások nem jöttek be eddig, mert vitt magával mást is). 

köszi

Carina_S Creative Commons License 2017.02.25 0 0 85

Nemrég találtam egy hasznos kis ötletes programot a YouTube-os videókban lévő automatikusan létrehozott YouTube-feliratok letöltéséhez. Az alkalmazás neve Google2Srt 7.5.2, de a telepítéséhez a Java 6.1-re is szükség van.

 

Itt van a Google2Srt 7.5.2 --->

http://google2srt.sourceforge.net/en/help.html

https://sourceforge.net/projects/google2srt/files/latest/download

 

Itt van a Java 6.1 --->

https://www.java.com/en/

https://www.java.com/en/download/chrome.jsp

 

Google2Srt 7.5.2 -- YouTube-videófelirat Letöltő Alkalmazás
(Telepítési feltételek)
(("Google2Srt-7.5.2_Setuplist.rtf"))

 

A Google2Srt 7.5.2 szoftver telepítéséhez két telepítőfájl szükséges: --->
[1.]>> "chromeinstall-8u121.exe" (Java 6.1 telepítőprogramja)
[2.]>> "google2srt-0.7.5.msi" (Google2Srt 7.5.2 telepítőprogramja)

 

A telepítés lépései: --->
* 1. Lépés:>> A "chromeinstall-8u121.exe" (Java 6.1 telepítőprogramja) telepítőprogrammal feltelepítjüka Java 6.1-et, amely a "google2srt-0.7.5.msi" (Google2Srt 7.5.2 telepítőprogramja) telepítőprogram futtatásához szükséges szoftveres előfeltétel.;
* 2. Lépés>> A "google2srt-0.7.5.msi" (Google2Srt 7.5.2 telepítőprogramja) telepítőprogrammal feltelepítjük magát a Google2Srt 7.5.2 -- YouTube-videófelirat Letöltő Alkalmazást.;.
Ezzel a második lépés befejezésével a Google2Srt 7.5.2 -- YouTube-videófelirat Letöltő Alkalmazás telepítése készen van.

 

A szoftvert nézegetve, az még fordítási lehetőségeket is fel tud ajánlani mindenféle nyelvekre, de ennek mikéntjére még nem jöttem rá... . ((Az egyéb fordítási lehetőségeket egyebek között a Google Fordító nyújthatja!))

 

<-- Ha valakinek szüksége van egy jó feliratmentő alkalmazásra, akkor itt van ez!!

Kicsilulu Creative Commons License 2014.12.27 0 0 84

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy Corel videostudio pro x3 -tól felfelé van- e esetleg valakinek magyar nyelvű leírása a szoftverhez?

Úgy emlékszem, mintha nekem régebben lett volna valahol a gépemre mentve, de egyszerűen sehol sem találom.

A bosszantó, hogy hiába guglizom, ott sincs, csak az angol leírásokat találom mindenhol.

 

Köszönöm, ha valaki esetleg ad egy linket ezzel kapcsolatban!

silencetom Creative Commons License 2014.05.03 0 0 83

Sziasztok!

Pinnacle Studio 14 Ultimate programmal,hogyan tudom megycsinálni,hogy a videókat úgy fűzze össze,hogy külön jelenetek legyenek?

hunVargas Creative Commons License 2014.03.11 0 0 82

Sziasztok!

 

régi vetítőgép- effektet szeretnék csinálni valami egyszerűbb módon.

 

Van nekem After Effects- em, de nem olyan szinten nem tudom használni, hogy ilyet meg tudjak csinálni :(

Van Pinnacle 15, és Sony Vegas 10-em is.

alap- felhasználói szinten tudom sajna csak mindet kezelni (egy pár hete csak)

 

ilyesmi kellene a végére:

https://www.youtube.com/watch?v=vDvHeLTB1To

 

Tudtok ajánlani egy egyszerűbb photo-slide készítő programot, vagy valami tippet hogy tudom megcsinálni?

 

Köszi!

Dalmatácska Creative Commons License 2013.08.05 0 0 81

T.Lista!

 

Szert tettem egy 8 éves Panasonic NV-GS200 3CCD újszerű kamerára.

Fotós multamban a videó eddig elkerült. Eddig csak fényképeztem, nagy-

ritkán videót is fényképezőgéppel készítettem.

Bár ez a DV kamera nem HD technika,  mégis -kora ellenére- a csodás

felvételeket produkál. Ez gondolom a 3CCD -s technikának köszönhető. 

 

Valamikor fénykép összeállításból készítettem családi klipeket, áttűné-

sekkel, szövegbeszúrással, zenei aláfestéssel és narrátor szöveggel. 

Ha jól emlékszem az ingyenes Windows Movie Maker programmal, majd

utána az eredményt a TmpgEnc -el tömörítettem be.

 

Most szerintetek milyen képszerkesztő-tömörítő programmal próbálkozzak?

 

Köszönöm a segítő válaszokat!

Marci

Ui.: az odavetett félmondatos "segítség" helyett, inkább szájbarágósan 

kérem, hiszen amint mondják: "az újszülöttnek minden vicc új"!

BJ46 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 80

Szevasztok!

 

Tud-e valaki ingyenes letöltési helyet javasolni
VEGAS Movie Studio HD Platinum-hoz
magyar vagy német nyelvű használati leírásra.
Üdv.

BJ46

miki_ng Creative Commons License 2011.09.13 0 0 79

Hali!

Egy 2 órás DivX AVI videót szeretnék FLV-be konvertálni, hogy feltehessen youtube-ra.
(720*576, 12000 kbps, 1.3 GB)
Az eddigi próbálkozásaim 200-300 MB FLV-t (512*384, 200kbps 250MB) konvertáltam, de nagyon kockás lett a kép, szinte nézhetetlen.
Hogyan kell beállítani a konvertáló programot (XMedia Recode, vagy amit ajánlanátok...), hogy kisebb, de nézhető filmet kapjak? Mitől lesz ilyen kockás?
(Egy előadás felvétele, igazából, csak az előadó, meg a kivetített kép változik néha, a kép többi része alig mozdul meg. De pont a mozgó rész kockásodik be.)

Carina_S Creative Commons License 2011.05.22 0 0 78

Itt egy kis kínálat a különféle konverterekből:

 

Yasasoft:

http://www.yasasoft.com/tutorials/avitomov.htm

 

DVD VideoSoft:

http://www.dvdvideosoft.com/index.htm

 

Itt esetleg találhatsz video-konvertereket, hátha szerencsével jársz!

 

(Az "'avi to mov" keresőszót beütve jött a felső sor, az alsó már a DVD VideoSoft hivatalos weboldala!)

 

Előzmény: I3EI\ICE (77)
I3EI\ICE Creative Commons License 2011.05.22 0 0 77

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a témában. Régóta halogatom, hogy megtanuljak használni egy valamirevaló videoszerkesztőt, de most, hogy beszereztem egy kis kézi kamerát (Kodak playsport zx3), ez eléggé aktuálissá vált. Fel is tettem egy-két videoszerkesztőt (avs, Corel), de szembesültem egy számomra nagyon fájó korláttal. Egyiken sem találtam módot arra, hogy a megmunkált anyagot 30fps-nél nagyobb framerete-tel rendereljem. A kamerám 720p-ben tud 60 kockát rögzíteni másodpercenként, és főleg ezért esett rá a választás. A Kodak kütyü mov kiterjesztásben menti a videókat.

Tud valaki egy olyan videoszerkesztőt, amivel tudnék a mov fájljaimból pl klippeket összevágni, és a végén 720p@60fps minőségben renderelni?

Carina_S Creative Commons License 2011.04.29 0 0 76

Ja, és még valami:

 

A videó-letöltéseknél a "Freemake Video Downloader 1.1.15" az egészen nagy fájlméretű videókhoz lett méretezve, míg a "Free You Tube Download 2.10.33" a kis és közepes méretű videók letöltéséhez való. (Ha nagyot adsz neki, akkor megáll!)

 

A videó-feltöltéseknél a "Freemake Video Converter 1.3.0" az egészen nagy fájlméretű videókhoz lett méretezve, míg a "Free You Tube Uploader 3.3.14" a kis és közepes méretű videók felöltéséhez való. (Ha nagyot adsz neki, akkor megáll!)

 

Előzmény: Carina_S (75)
Carina_S Creative Commons License 2011.04.29 0 0 75

Közben megleltem azt az ideális szoftvercsomagot, amellyel kapcsolatban ugyan magamnak kellett rájönnöm, hogy ezek párosíthatók össze, és amelyeket magamnak is kellett összepárosítanom, de a video-szerkesztés terén (a filmfeliratozás kivételével) mindent meg tudok vele csinálni.

 

Ez az a csomag:>>>>

 

Telepített Video-Feldolgozó szoftverek:

 

Microsoft Net Framework v4.0 (dotnetfix.exe; v4.0)

Freemake>>

>Freemake Video Converter 1.3.0

>Freemake Video Downloader 1.1.15

DVDVideoSoft>>

>Free You Tube Download 2.10.33

>Free You Tube Uploader 3.3.14

 

Az "*.AVI"-ból DVD-t ("*.VOB" formátumú) videó készítéséhez:

>XiliSoft AVI to DVD Converter 3.0.26

 

Az "*.AVI"-videó (több részre történő) megvágásához:

>Solveig Multimedia AVITrimmer

 

- A Microsoft Net Framework v4.0 keretrendszer a videoletöltők/videofeltöltők, és a konverterek futtatásához nélkülözhetetlen!

 

- A neten mindegyik szoftvert meg lehet találni, csak rájuk kell keresni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 74

Nekem olyan megoldás is megfelelne hogy egy megfelelő hexa editorba egy ugyanezzel a kamerával felvett működő avi-ból "az első részt átilleszteni" vagy hasonló.  Egyszerűen nincs ötletem már hogy mit kéne tegyek :(

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 73

Üdv.

 

Van egy olyan problémám hogy felvettem egy 9 GB-os avi-t Genius webcam-al 320-240-be elvileg simán tömörítetlenül és egyzserűen ha megpróbálom lejátszani akkor csak az első 6 mp-et játsza le bármilyen lejátszó programmal próbálom.

 

Már órákat kínlódtam vele mindenféle módon, de egyzserűen nem sikerült lejátszanom.

 

Total Commanderrel szétdaraboltam 100 MB-os fileokra és akkor az egyik részlet elindult, tehát megvan a felvétel csak egyszerűen "nem férek hozzá" De az a részlet is csak véletlenül vagy nem tudom hogyan mert utána akár hányszor próbáltam nem sikerült elindítanom többet.

 

Nincs arra valami mód hogy megnézzem? Nagyon nagyon fontos lenne.

 

Bármely segítséget nagyon-nagyon köszönök.

clio 16v Creative Commons License 2010.10.15 0 0 72
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!
Szert tettem egy videodigitalizálóra! (ADS TechDVD Xpress)
A csomag része a Video Studio 7-es verziója is!
Ehhez szeretnék magyar nyelvű leírást kérni ha lenne valakinek!
Esetleg ha már használta valaki, akkor pár mondatban a video szerkesztés menetét ha leírná!

Előre is köszönöm a segítséget!
zx-10r Creative Commons License 2010.04.07 0 0 71
Sziasztok. Cyberlink Power director 7-be rakok egy videófájlt és fejjel lefelé jelenik meg. Hogy tudom megfordítani? Csak ennél a fájlnál van a gond.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 68
Nem hinném, hogy attól hirtelen megjavulna, talán a program írórésze nem jól kezeli a hardvert. Legalább valami nehezen olvasható adat lehetne rajta, ha pusztán az írási sebességgel lenne gondja.

Megnéztem a ConvertXToDVD próbaverzióját (ami persze vásárlás nélkül nem teljesértékű, vízjelet tesz a képre). Nem írtam a végeredményt lemezre, hanem ISO-ba mentettem. Utána az ISO-t a VLC-vel megnyitottam. A képen látható, működik is, ezek persze csak apró méretű tesztvideók, a gyorsaság érdekében két kis fájlt dobtam oda neki. Semmit nem állítgattam rajta, csak hagytam, hogy csinálja magának, ahogy akarja.

Illetve az első képen nem látszik, mert a képkészítő programom a videoréteget nem vette le, de a VLC szerencsére tud pillanatfelvételt készíteni a videóból, ez látható a második képen.

Nyilván az ISO más programmal felírható a lemezre, nyilván lemezképként, nem fájlként.



Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 66
Bár előzőleg említettél CD-t is, de én láthatóan DVD-ben gondolkodtam.
Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 65
16x írási sebesség és olcsó lemez párosítása okozhat gondot, főleg egy használtabb, fáradó lézerfej esetében. Fontos adatokat lehetőleg 6x sebességen ír az ember.

(Ez lemaradt a hozzászólás elejéről, amikor átmásoltam a böngészőbe.)
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 64
Lemezminőséget tesztelheted az alábbi programmal. Az első képen látható egy lemez, kisebb hibákkal (piros jelzés), bár a kijelzést befolyásolhatja a program-hardver kompatibilitás is.

Az első (Benchmark) fülnél végezhető teszt mutatja az adatátviteli sebességet. Hibás lemeznél a szabályosan emelkedő görbén beszakadások jelentkeznek, belassul a fordulat.

Következő három kép szimulációs írástesztet mutat. Látható, hogy 6x sebességig CLV módban történk az írás (állandó adatátviteli sebesség, csökkenő fordulat).

8x: Z-CLV

12x és felette CAV, vagyis állandó fordulat, növekvő adatsebesség. Legjobb 6x sebességen írni, de a végeredményt mindenki ellenőrizheti a saját eszközeire vonatkozóan (lemez+író), a lemezminőségi tesztnél, majd annak megfelelően választhat sebességet.

http://signal.uw.hu/NeroDiscSpeed_5.exe

http://signal.uw.hu/Nero_CD-DVD_Speed_4.7.7.16.exe







Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.16 0 0 61
YouTube Downloader létezik, bár az nekem nem szokott működni.

Firefoxhoz is van flash-letöltő kiegészítő, többféle is, de így, megjelenítés nélkül nem tudom, működne-e.
Előzmény: redsw (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!