Keresés

Részletes keresés

laci19751001 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 460

Sziasztok!!

Egy kis segitségget szeretnék kérni...

Pakson a TÉGLAGYÁRBAN szeretnék fotozni de zárva és nem tudom ki a tulaj vagy aki ki tudná nyitni nekem.

Köszi a segitetek!!!

mentoslaci@citromail.hu

0620

377

1866

Mormogi Papa Creative Commons License 2013.06.02 0 0 459

Oké, kösz szépen előre is a képeket. Bőven ráér, hová sietnék vele :D

Előzmény: nyugdíjas obsitos (458)
nyugdíjas obsitos Creative Commons License 2013.06.02 0 0 458

Bár nem vagyok paksi, de rövidesen megyek Paksra és csinálok Neked néhány képet. Addig egy kis türelmet kérek! :) Üdv!

Előzmény: Mormogi Papa (457)
Mormogi Papa Creative Commons License 2013.05.16 0 0 457

Egy paksi fotós tudna nekem néhány képet kattintani az Ifjúság útja és a Kurcsatov utca kereszteződésének környékéről, több irányban fényképezve. Persze csak akkor, ha úgyis arra jár.

 

Google Street View van már Pakson is, de csak a főutcákat érintették az autók, a többi utcát nem lehet bejárni. Régen ezen a részen laktam, és mostanában nem tudok Paksra látogatni. Előre is kösz.

23Roberto23 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 456

Minden tiszta!Köszi szépen még 1x!

Előzmény: gabor-82 (455)
gabor-82 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 455

Ha el találsz  az Atomrőmű Sport Egyesület csarnokig akkor annak a jobb oldalán egy betonút mentén, majd földúton egyenesen el tudsz jutni autóval az M6-os felüljáróig, de onnantól már tájvédelmi körzet és parkolási lehetőséged sincs, mivel a földútról nem térhetsz le.

Parkolásnak ajánlom még a Sörkert büfét, vagy a felüljáró elött van egy lovas tanya, onnantól azt hiszem behalytani tilos tábla van, kicsit beljebb pedig tájvédelmi körzet.

 

Előzmény: 23Roberto23 (454)
23Roberto23 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 454

Köszi szépen, a linket is!

Gondolom a lakótelep meg vmi sportcentrum van ott onnantól gyalogosan lehet megközelíteni?Vagy az autópálya alatt még át lehet menni autóval?

Köszi!

Előzmény: gabor-82 (453)
gabor-82 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 453

A tanösvény: Át az M6-on a piros csík mentén.

Előzmény: 23Roberto23 (451)
gabor-82 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 452
Előzmény: 23Roberto23 (451)
23Roberto23 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 451

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani hogy a paksi Ürge-mező tanösvényhez hogyan lehet oda jutni?Parkolási lehetőség van?

Thx előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.09 0 0 450

Köszönöm kedves válaszodat, abban az időben sokkal jobban éreztem magam Pakson,

habár köztudott,hogy senki sem szeretett katona lenni de azért csak szép 2 évem volt

Pakson. 78-ban még kis csühös járt abban az évben mikor bevonultam, Paksra.

Azért próbáltam ide írni hátha valaki mégis reagál a múltból. Az is előfordulhat,hogy van aki

nem szívesen emlékszik rá én igen. Én budapesti vagyok 56 éves. 78 márciusától az erőmű

területén a pakett üzemben voltam darukezelő és 10/3ban dolgoztunk. Az úgy néz ki, hogy

10 nap munka(napi 12 óra váltásban délelött utánna meg délután reggel 6 tól este 6-ig,

vagy este 6-tól reggel 6.ig. Köszönettel: Csányi Tibor katona darus.

Előzmény: O.Zsé. (449)
O.Zsé. Creative Commons License 2011.01.09 0 0 449

Szia Tibor

 

De jó hogy idetetted ezeket a régi képeslapokat :)

 

Az általad leírt helyek most a 21. században már vagy megszűntek, vagy gyökeresen átalakultak.

 

Szinte az összes panelépület megújúlt, de szerencse, h volt a felújítókban annyi érzék, hogy a tulipános házak dekorációját átörökítették az új épületre is.Nagyon szépek lettek.

A buszállomás már csak buszmegálló, a márvány, a ragacs, a nagy étkezdék már a múlté. Áruházak vannak a helyükön.a volt ÜTI épületben kiskocsma van. A katonai garázsok magántulajdonban.

 

Szóval a város dinamikusan fejlődik.

 

Paksi barátaimak tuti vannak képei, h feltegyék ide.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.09 0 0 448

Kedves Paksiak ! Én Csányi Tibor itt Pakson voltam katona 1978-79 ben, 1 század 2 rajában.

Ha valaki emlékszik azokra az időkre jó lenne ha tudna esetleg válaszolni. Azt szerettem

volna kérni ha valakinek lenne fotója az akkori időkröl mikor még volt ott katonai szolgálat.

A Barátság utcai tulipános házsorokról  mostani fotókat ez ott van ahol a buszok régen

megfodultak és ott volt a buszállomás is és a Márvány Étterem, mögötte meg a nagy

étkezde. Oda jártunk ebédelni még oda is masírozva mentünk és az ott lévő buszfordulóban

tartották nekünk az alaki kiképzést 1978 január és februárban,március elejétől pedig a

Paksi Atomerőmű épíkezésén dolgoztunk1979 decemberéig és 15én szereltünk le.

Azt szeretném kérni ha valaki tudna erről a környékről mostani képeket feltenni ide.

Nagyon tudnék neki örülni sajnos nem tudok leutazni Paksra, autom meg nincs.

wollnerpal Creative Commons License 2010.06.09 0 0 447
A páratlan hetek keddjén 17 órakor rendszeresen találkozunk továbbra is a Paksi VMK-ban.
2010. 06. 15. és 29.
Előzmény: coxycanon (446)
coxycanon Creative Commons License 2010.05.12 0 0 446
Jó sűrűn látogat ide bárki is! :(
coxycanon Creative Commons License 2010.04.05 0 0 445

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni az illetékeseket, hogy van-e még találkozó 2 hetente?

Fotósok baráti köre működik-e még?

 

Gábor

Paksigreg Creative Commons License 2010.03.16 0 0 444
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Ma vettem egy Canon EF-S objektívet, de a vázam még nem érkezett meg. Keresnék egy paksi fotószeretőt aki szánna rám a délutánjából egy pár percet hogy a vázával kipróbáljuk minden működik e az objektíven.
Ha ráérsz és tudnál segíteni akkor légyszi írj egy e-mailt a gergely.grosz@gmail.com címre. Ha elküldöd a telefonszámod felhívlak és megbeszéljük a részleteket!

Köszönöm!

Üdv, Gergő
faboferi Creative Commons License 2010.02.27 0 0 443
Az MMK Nonprofit Kft. és a Mezőföld Természetfotó Egyesület
tisztelettel meghívja Önt és kedves családját
2010. március 1-én 18 órakor
Dunaújvárosba az MMK Kassák Galériában megrendezett

„A mi világunk, 2010”

című kiállítás ünnepélyes megnyitójára.

A kiállítást megnyitja: Schlosser Tamás főszerkesztő
NATIONAL GEOGRAPHIC MAGYARORSZÁG

Közreműködnek: Kiss Adrienn - ének
Kereki Anna – vers

A kiállítás megtekinthető: március 01 – március 26-ig
naponta 8-20 óráig (vasárnap szünnap)
d_judy Creative Commons License 2009.06.19 0 0 442
A Gemenc Természetvédelmi és Sportegyesület valamint a Tolna Megyei Önkormányzat Balassa János Kórháza meghív minden érdeklődőt a Szekszárdi Fotóklub
bemutatkozó fotókiállításának megnyitójára
, és az azt követő vetítéses előadásra, melyen a Szekszárdi Fotóklub tagjai bemutatják a kiállításon nem szereplő képeiket.

A kiállítást megnyitja Dr. Almási István főorvos, természetfotós
2009. június 26-án 17 órakor a szekszárdi kórház igazgatóságának folyosói galériáján.

A vetítése helye a szekszárdi kórház igazgatóságának tárgyaló terme a kiállítás helyszínén (megközelíthető a Wesselényi utcai porta felől), időpontja 2009. június 26, (péntek) 17.15.

A rendezvény bárki számára nyitott, a részvétel ingyenes.
A kiállítás 1 hónapig lesz megtekinthető munkanapokon 8 és 15.30 h között.



Akit érdekel, szeretettel várunk.
Davidon Creative Commons License 2009.04.30 0 0 441
Megyek beszerzem :)
Előzmény: bak-ancs (438)
bak-ancs Creative Commons License 2009.04.30 0 0 440
Hát ez nagyon nagyvonalú :-) A turistának nagy előnye, hogy azon be van jelölve a terület. :)
Előzmény: Zozzantoz (439)
Zozzantoz Creative Commons License 2009.04.30 0 0 439
Térkép nagy vonalakban:) Igaz nem túrista...
bak-ancs Creative Commons License 2009.04.30 0 0 438

Nem tudom van-e Dél-Mezőföld térképed (környéki természetfotósoknak kötelező felszerelés :-)), az alapján könnyen megkereshető - egyébként Tengelic irányában.

Előzmény: Davidon (437)
Davidon Creative Commons License 2009.04.29 0 0 437
Jövök a szokásos kérdéssel:) : Merre érdemes indulni, ha ilyet akarok fotózni?
Előzmény: bak-ancs (436)
bak-ancs Creative Commons License 2009.04.29 0 0 436

No és ne feledkezzünk el a pókbangóról és a tátorjánról sem (a sömörös kosborról már nem is beszélve) :-)))

Persze az utóbbi kettőt csak feltétetlezem, de valószínűleg már virágzanak - minden hamarabb nyílik a megszokottnál. Az alábbi pókbangót viszont ma kaptam lencsevégre:

 

 

pókbangó

 

Árvalányhajasnak meg ajánlom a bikiácsi Ökör-hegyet, amit a jövő hétvégi Demeter teljesítménytúrák érintenek. Az pazar látvány ilyenkor...

Előzmény: wollnerpal (435)
wollnerpal Creative Commons License 2009.04.29 0 0 435
Akit érdekel kinyílt az Árvalányhaj.
Található az Ürgemezőn és Cseresznyésben az iskola után az első földúton balra menve hatalmas mezőben.
Pali

d_judy Creative Commons License 2009.04.15 0 0 434
Köszönöm
Davidon Creative Commons License 2009.04.13 0 0 433
Nagyon hangulatos, szép fotók.
Előzmény: d_judy (432)
d_judy Creative Commons License 2009.04.13 0 0 432
Köszi a választ. Sajna nem sikerült eljutnom egyik helyre se ezek közül. De azért nem maradtam otthon, és sikerül lencsevégre kapnom egysmást.
bak-ancs Creative Commons License 2009.04.09 0 0 431

Szedres mellett valóban van egy nagy sáfrányos (Szedres előtt balra, tábla is jelzi - a partfal alatt), és a Paks közelinek megközelítését pár hozzászólással lejjebb leírtam. Már elvirágzott - szerintem mindenhol. A paksinál most már tavaszi héricsekre érdemes "vadászni" :-) (a szedresit kevésbé ismerem)

Szekszárdhoz közel érdemes most kinézni a Sötét-völgybe, A Haramia-forráshoz vezető kék mellett májvirág "rengeteggel" találkozhatsz...

Paks környékén érdemes lehet kilátogatni az Ürge-mezőre. Az apró nőszírmokból még biztosan találni, megjelentek már a fürtös gyöngyikék, a homoki pimpók - lassan az agár kosborok is virágozni fognak.

Előzmény: d_judy (428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!