Keresés

Részletes keresés

Primófej Creative Commons License 2007.01.27 0 0 240

Egyszer már eztet leírtam, de mégegyszer megemlitem itt ez a cikk bizonyítéknak

http://hvg.hu/karrier/20070127_eu_birosag.aspx?s=hk

Mi a lószart csinálsz 60 évesen ha mint itt lenyulják a pizedet?

Látjátok az uniós törvénykezés szarik rájuk, ezen kell elgondolkozni!!!!

Pedig ez Ángelus ország és itt a Vadkeleten mi lesz? Mégnagyobb lenyúlás!!!!

=Daniken= Creative Commons License 2007.01.23 0 0 238

OFF

 

Ez azért van mert ezek ILYENEK!:-)

 

Kínaiakkal dolgozom együtt. minden szart megesznek. mindent ami egészséges, változatos és "jót tesz a férfiasságnak".

 

Így esett meg aztán, hogy egyik exkollégám 2 hétig hányt a szabadságán, mert vmi nemzeti park büféjében vmi "assetudommilyen" hüllőt evett és majd megdöglött utána:-))

 

ON

Előzmény: Jar Jar Brinks (237)
Jar Jar Brinks Creative Commons License 2007.01.23 0 0 237

Hát én ilyesmit nemennék meg,igazhogy nemisvagyok se kínai se koreai,hanem magyar.

Deviszont dolgoztam egy itt élő vietnaminak,és istenbizony eldugtam a perzsacicát mikor legközelebb jött, úgy nézet rá.

:) 

Előzmény: =Daniken= (236)
=Daniken= Creative Commons License 2007.01.23 0 0 236

kínaiak esznek kutyát, meg a koreaiak.

 

én csak annyit kérdeztem a kínaitól, aki mondta: "Tehát Te megeszed a legjobb barátodat?"

 

hát nem tudott mit mondani:-)))

Előzmény: Jar Jar Brinks (228)
=Daniken= Creative Commons License 2007.01.23 0 0 235

Ez a topic cím végre újabb űrt tölt be.

ezen a kérdésen már marha rég gondolkozom.

a bruttó fizum masszív, tetemes részét elviszi a TB.

évente jó ha egyszer vagyok beteg. a gyógyszerért is fizetek, de azért, hogy minden egyes alkalommal felírja az orvos az Augmentint-mint minden alkalommal-tökre feleslegesnek tartom.

Ráadásul ez a tetves dobozdíj vagy mi a franc, egyszerűen undorító.lemész, veszel teljesen alapvető gyógyszert, fájdalomcsillapítót stb. és mgegyszer annyit fizetsz a köcsög államnak. ha pedig nem receptköteles, hát akkor legyen az is receptköteles, hogy jattolj az orvosnak.ha a kisnyugdíjas beteg lesz, de még nem jött meg a nyugdíja, akkor mi lesz? dögöljön meg?

elvileg én azért fizetek TB-t, mert elcseszett a rendszer és tulajdonképpen most mi az öregekért is fizetünk, amivel nincs baj.elfogadom.

hogy értünk ki és mit fog(nem fog!) fizetni, maaaajd,  magasról teszek, nem hiszek benne. de ez már végképp pofátlanság.hogyha vmi tényleg komoly bajod van, akkor a TB nem fedezi, ha műtét vagy kezelés kell pl;komplikációk, súlyos betegség...

A múltkor volt a "hiradóba" hogy azok az orvosok lesznek/vagy nem lesznek motiválva, ahol kevesebb a beteg.

Az orvosnak kurvára semmi köze ahhoz, hogy a lakosság hogyan vigyáz a maga egészségére. ezért ne tapossuk már a földbe.

 

arról már nem is beszélek, hogy az orvosi műhibapereket hogyan kezelik.

 

Nekem mindezek után méginkább tele a tököm ezzel az országgal.

Az hogy az összes bal-jobb+közép politikus hazudik, megszoktam.

De tényleg ez a remek ebben a politikában, hogy motiválja az embert, hogy hagyja itt ezt az országot. és így én is a legjobb úton haladok afelé, hogy egyszercsak lelépjek.

és szarok az egész hóbelebancra.

voltak már páran, akik kint éltek le 20-30 évet, dolgoztak, kerestek, egzisztenciát építettek, aztán hazajöttek unokázni és a kinti nyugdíjból kényelmesen megvoltak.szartak ők a magyar államra.

nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt egyre inkább addig feszítik a húrt, amíg csak lehet. a belünket is ki fogjuk fizetni adóra, az adó adójára, meg a többi sarcra.

A pénzt újra ellopják, aztán újra behajtják a sok hülye magyaron.

 

rajtunk.

 

hánynom kell.

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.23 0 0 234
F-o-s a jogrendünk nah. Minden törvényt újra kellene formázni low level formattal, aztán újra sys-elni.
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.23 0 0 233
Persze mint a reklámban. "Mindenkinek joga van a szabad foglalkozás meválasztásához és a szabad munkaválasztáshoz" -vagy valami ilyesmi, pontosan most nem idézem. Mégis ha valaki teszemazt drogdíler foglalkozást választ azt üldözik.

"Azért érzed, hogy valami nem kvadrál, ugye?"
Előzmény: swill (231)
khomeini Creative Commons License 2007.01.23 0 0 232
"Természetesen az ésszerű kockázati tényezők benne vannak a felosztó/kirovó rendszerben. Ami mindenképpen kilóg belőle, az az extra magas és egyben önként vállalt (tehát nem a megélhetést célzó munkavégzéssel járó) kockázat. Pl. extrém sportok!"

És pl. a dohányzás, kábítószer-fogyasztás, alkoholfogyasztás, igaz?

Kh.
Előzmény: Törölt nick (226)
swill Creative Commons License 2007.01.23 0 0 231
Sokszor nem, de mégtöbbször igen. Mint ahogyan az is, ha valaki részegen megy át az úton és elüti az autó. Ezek ugyanúgy kockázatok.
Ráadásul ha nekem nem fizeti a tb, ha megsérülök "extrémsportolás" közben, akkor minek fizetek tb-t? Ráadásul többet mint az átlag, lévén magasabb a jövedelmem. Tehát: magas biztosítási díjat fizetek, cserébe viszont korlátozzák amit kaphatok. Viszont ha valaki alkoholos vagy drogos befolyásoltság alatt kel át az úttesten, és esetleg még kevés tb-t is fizet, ő nincs kizárva.
Azért érzed, hogy valami nem kvadrál, ugye?
Előzmény: Törölt nick (229)
arnys Creative Commons License 2007.01.23 0 0 230
és ezt ti még megeszitek?
Előzmény: Jar Jar Brinks (228)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.23 0 0 229
” mint a dagadt disznók, akik 40-50 éves korukra millió betegséggel fognak küszködni”
Részben igaz, bár a túlsúly valószínűleg nem önkéntes, saját döntés eredménye!
Előzmény: swill (227)
Jar Jar Brinks Creative Commons License 2007.01.23 0 0 228

Tessék,igynéz ki egy dagadt disznó:

Erre már nemkölt a TB.

:)

Előzmény: swill (227)
swill Creative Commons License 2007.01.23 0 0 227
Az ún extrém sportok nem lógnak jobban ki belőle, mint a dagadt disznók, akik 40-50 éves korukra millió betegséggel fognak küszködni, hatalmas terhet róva ezzel a tb kasszára.
Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.23 0 0 226
Természetesen az ésszerű kockázati tényezők benne vannak a felosztó/kirovó rendszerben. Ami mindenképpen kilóg belőle, az az extra magas és egyben önként vállalt (tehát nem a megélhetést célzó munkavégzéssel járó) kockázat. Pl. extrém sportok!
Előzmény: upi2000 (218)
bullseye Creative Commons License 2007.01.23 0 0 225

tetszik ez az alapfelvetés.

ugye úgy működik a TB, hogy mindenki fizet be a fizetése alapján, és abból ellátják akit kell. Ill. így nem működik, mert ugye sokan csak mnimálra fizetik, holott... meg ott az az 1.1millió jogosulatlanul kezelt tavalyról (vagy ők már hős ellenállók?). Így persze nem elég a pénz, viszont midnenki nyafog, hogy xart kap a pénzéért, + aki egészséges, az pláne nyafog, hoyg a betegek/öregek/dohányosok/extrémek/kövérek lenyúlják őt. A kormány - lehet, persze, hogy nem ilyen logika mentén, de - nem a TB százalékot növeli, hanem a tényleges igénybevételre kiír egy minimális illetéket, akkor az a baj.

 

Jar Jar Brinks Creative Commons License 2007.01.23 0 0 224

"Nincs munka. Nagyon sokaknak nem jut, akárhogy küszködnek."

 

Bocsánat,de erről megvan a saját különbejáratú magánvéleményem.

 

1:Munkahelyem hónapok óta nembír felvenni 4 CNC-köszörűst,mert nincs.

Lassan ez már a termelés rovására megy.

 

2:

"A hegesztő például hiányszakmának számít Baranyában, pedig ezért a munkáért 2 – 300 ezer forintot is fizetnének havonta. A Munkaügyi Központ pedig indítana ilyen tanfolyamot, de a 22 ezer regisztrált Baranya megyei munkanélküliből nem tudnak kiállítani egy 14 fős csoportot, mert nincsen érdeklődés."

 

Pedig egyikhez sem kell túlnagy IQ-bajnokság , hamég énis megfelelek.

:)

Előzmény: Aragorn (183)
upi2000 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 223

:))

pontosítok, lyukas kút, amiből elfolyik a víz (van ilyen, és javítható)

 

A NaCL hétköznapi elnevezését ismerem, de a TB mégse Karthagó..:)))

Előzmény: Mr. Royce (220)
upi2000 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 222

tényleg kutyautő volt a doki, először a hülyeségre kellett volna pirulát adnia:))))

 

Igen, nehéz a változtatás és van elég hiba a rendszerben. Bár nem igen hiszem, hogy a mamikák a dobozdíj miatt kevesebb gyogyit fognak  szedni.....

Előzmény: unnamed (217)
Mr. Royce Creative Commons License 2007.01.23 0 0 221
na ja, a mamókákat én sem sajnálom, magamat, mint a gyógyszerkassza egyik finanszírozóját annál inkább...
Előzmény: unnamed (217)
Mr. Royce Creative Commons License 2007.01.23 0 0 220

márbocs, de a feneketlen kutat lehetetlen betemetni :)))

 

én továbbra is az aktív nátriumkloridos kezelést javasolnám (sóval behinteni)

Előzmény: upi2000 (215)
Bimbum Creative Commons License 2007.01.23 0 0 219
Semmi értelme, de legalább nem árt.
Előzmény: Mr. Royce (198)
upi2000 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 218
A kérdés végtére is az, hogy a TB esetében lehet-e egyáltalán kockázat alapján válogatni? Szerintem a felosztó-kirovó rendszerű biztosítás alapelvével ütközik, de erről még biztos lesz sok vita a szakmában...
Előzmény: Törölt nick (214)
unnamed Creative Commons License 2007.01.23 0 0 217
Mondjuk ebben benne van a sok gyógyszer is.

Egy kis tanmese: évekkel ezelőtt ismerős elment háziorvosnak egy vidéki községbe. Jött a mamóka, kezében a lista, azon vagy harmincféle gyógyszer, azt akarta feliratni. Többek között olyan szerek is voltak rajta, amik nem férnek össze egymással. Mert a "régi doktor úr írta fel ezeket". Ifjú titán kidobta a szerek kétharmadát, felírt 5-6 modern szert, és heti háromszor húsz perc sétát. Nagyon nem volt sikere. Miután ezt megtette jó pár öreggel, elterjedt a hír, hogy milyen kutyaütő az új orvos, nem is volt maradása. A régi rendszer visszaállt, mamókák kétpofára zabálhatják megint a gyógyszert és belepusztulhatnak. Mondjuk én nem sajnálom őket. :)
Előzmény: upi2000 (200)
Vajk Creative Commons License 2007.01.23 0 0 216
Sztem kellene húzni egy vonalat az időben mondjuk mai napot.
Innentől kezdve mindneki minimális =valóban minimális)TB t fizessen, ez lenne a közkórházak finanszírozásának alapja,
űés ha valakinek ez nem elég, fizethet többet magánbiztosítóknak.Közkórház lesz kb 5 db, ennyit fent lehet tartani.
A többi kórház üzemeltetési jogát eladni a biztoítóknak, ők ruházzanak be, csilivili kispárnákat szerezzenek be és ha valaki ide akar menni, akkor mehessen, de nyilván egy magánTB befizetése esetén.
Az államnak a mai naptól "csak" azt kellene finansziroznia, hogy akik most 20 évesek , de nem akarnak a normál TB felett fizetni, azok ellátását biztosítsa, 50 év alatt rendben lenne az eü

Nem?
upi2000 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 215

Miért ne lehetne javítani a helyzeten? Van ahol jobb, van ahol roszabb ez a dolog, nyilván sehol sem tökéletes, de sokat lehetne rajta javítani....

 

Ha van egy feneketlen kutad, betemetheted, és áshatsz egy másikat, vagy betömheted a lyukat.. kérdés, melyik éri meg jobban?

Előzmény: Mr. Royce (210)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.23 0 0 214
” Ezek után jogos lenne, ha a dohányosok, alkoholt x mértéken felül fogyasztók, túlsúlyosak is fizessenek többet.”
Ebben tulajdonképpen egyetértünk! Persze nem lehet a dolgot az abszurdumig vinni. A kockázatot nem lehet századmilliméteres pontossággal mérni!
Előzmény: upi2000 (207)
Mr. Royce Creative Commons License 2007.01.23 0 0 213
olvasni, olvasni, olvasni.
Előzmény: Törölt nick (211)
upi2000 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 212

minden biztosítás esetében lesznek olyanok, akik csak befizetnek, de nem költenek (ez esetben a szerncsés egészségesek)

Az üzleti biztosítás előnye persze az, hogy a befolyt összegből csak azok részesülnek, akik be is fizetnek, tehát egy "holtsúly" nem terhelné. Ugyan akkor azt is figyelembe kell venni, hogy a TB esetében egy sokmilliós veszélyközösség van, a maga hátrányával és előnyével. A másik esetben ez nem lenne, szvsz ugyan az a szolgáltatás még a "holtsúly" nélkül is drágább lenne. Ha mégsem, akkor marad a társadalmi, morális, szolidaritási kérdés, mi legyen azokkal, akik nem tudják/akarják fizetni a biztosítást?

Előzmény: Vajk (209)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.23 0 0 211
” te szegény vagy, te kis géppisztolyos?? javaslom az internet-előfizetésed lemondását!”
Ezzel válaszoltál a hsz. LÉNYEGÉRE? Vagy arra nincs válaszod? Nem csodálom, nekem sem lenne…
Előzmény: Mr. Royce (108)
Mr. Royce Creative Commons License 2007.01.23 0 0 210

A lenyúlóemberek más témakör, de nem látok bele. Ha így van, akkor esetleg megfelelő törvényekkel, átláthatóság, számonkérhatőség biztosításával lehetne javítani rajta.

 

ez nagyon szép, de ugye magad sem hiszed el? :)))

 

Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehet az egész rendszert költséghatékonyabbá és takarékosabbá tenni, de ehhez pénz kell, nem elvonások...

 

még több pénzt ebbe a feneketlen kútba inkább ne!

Előzmény: upi2000 (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!