Keresés

Részletes keresés

allampolgar_ Creative Commons License 2007.03.29 0 0 120

Tévedsz. A 7% az amit a biztosítótt fizet. Ehhez jön még 8% amit a foglalkoztató fizet pluszba. tehát 7% + 8% = 15% és akkor még az egészségügyi hozzájárulást, ami EHO néven fut még nem is számoltam. (kb. 2000 Ft / hó).

 

http://www.apeh.hu/fizetendo_jar

 

De lásd lenetebb az eszmefuttatásomat, amit egy kolléga átemelt egy másik topicból.

Előzmény: Törölt nick (113)
éhséglázadó Creative Commons License 2007.03.29 0 0 119
allampolgar_ válasz | megnéz | könyvjelző 2007.03.29 19:10:39 (10)

Mag a 300 Ft, az egy dolog. De nem is ez itt a legfelháborítóbb, hanem a beszedés módja és mikéntje. Mégpedig az, hogy kinek is éri meg ez a pénzbehajtás így.

 

Csak egy kis adalék a jól eltalált, költségtakarékosan beszedhető 300 Ft-os vizitdíjra visszatérve.

A cél ügye az, hogy Mari néni és Gizi néni ne ugorjon már be minden reggel az SZTK-ba traccsolni.

Kb. 4 Millió ember az aktív foglalkoztatott Magyarországon.

Kb. 4,5-5 Milló ember kapott mentességet a vizitdíj alól! (18 év alatti, rendszeres kezelés alatt álló, kisnyugdíjas, stb.)

Namármost a 4 millió aktív dolgozón felül max. 1 millió ember aki fizeti a 300 Ft-ot. (tehát az aktív + 25%)

Évente egy átlag ember 6 szor találkozik orvossal. Az 6*300 Ft = évi 1800 Ft.

A 131,000 Ft-os járulék-alap után (ügye ez a minimum ami után lehet fizetni) havi 21,600 Ft-ot, azaz évi 259,200 Ft-ot fizetek be a TB-nek.

Ezt ügye havonta utalom, az OEP megtalálja az összeget a saját számláján.

Ezek eddig TÉNYEK!

Ehhez képest, ügye mivel szinte csak az aktív dolgozók fizetnek (+ 25 %, azaz 1 millió ember még) véleményem szerint miután a 259,200 Ft-ot beszedték tőlem ügye úgy, hogy az OEP-nek nem kellett érte semmi pluszt tenni, megmondom őszintén a maradék 1800 Ft-ot (vagy tudod mit, az 1800 Ft + 25% = 2250 Ft-ot ügye...) eléggé nem költség hatékony módon szedi be az állam bácsi!

Hiszen a nemfizetőket ki lehetne szűrni pusztán egy TAJ kártya ellenőrzéssel!

Mari néni és Gizi néni úgyis mentességet kap nagy általánosságban!

Ahhoz meg kicsikét drága ez a rendszer, hogy a 259,200 FT-on felül azt az 1800 Ft-ot beszedje tőlem.

Biztos én látom csak így, és aztán mégiscsak megéri ez az 1800 Ft hogy, 4-5 Milliós vizitdíj automatákat üzemltessünk, (többezer darabot) vagy emberi erővel intézetenként 2-3 kollága egész nap nyugtát írjon, illetve  ügye irodát, pénztárat kell kialakítani nekik.

De véleményem szerint én szívesebben elutalnám azt az 1800 Ft-ot a 259,200 Ft mellett, TALÁN KÖLTSÉGHATÉKONYABB LENNE!

Szánalmas az egész.... szó sincs itt gazdaságosságról, meg átalakításról, egyszerű pénzbehajtó akció, de az is agyatlanul, korrupció a köbön....

éhséglázadó Creative Commons License 2007.02.14 0 0 118

Holnap kipróbálom!

:-D

karesz2 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 116

Hányásbiztos automaták, mert a betegeknél ugye előfordul.

Főként a dolgoktól felfordul az ember gyomra.

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.23 0 0 115

Jó, akkor egészségbiztosítási járulék:

 

http://tinyurl.com/37z7ol

 

Előzmény: aamen (114)
aamen Creative Commons License 2007.01.23 0 0 114
"a társadalombiztosítási járulék a bruttó bér 7%-a"

nem a tarsadalombiztositasi jarulek, nem a brutto ber, es nem a 7 %-a.
a tobbi stimmel:-)

Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.23 0 0 113
Jelenleg a társadalombiztosítási járulék a bruttó bér 7%-a, 200eFt-nál havi 14eFt azaz évente 168eFt. Mi a fenéért kéne még minden receptfeliratás alkalmával 2000Ft-ot fizetni?
Előzmény: frimi (21)
zividivi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 112
//"...Megigérték a toronyórát aranylánccal és Te elhitted, most pedig bűnbakot keresel..."//

Az aranyláncot már nem, de hogy a toronyórát is zsebre fogják vágni, arra valóban nem számítottam. Márcsak azért sem, mert akkor még elég erős volt az MDF "borzalmas tagsága" ahhoz, hogy ezt megakadályozza.

Dehát éppen ezeket az embereket szórta ki legelébb a Szabó Iván-Katona Kálmán-Debreczeni József féle megbízott különítmény.
Előzmény: ooloo (110)
aseasystem Creative Commons License 2007.01.23 0 0 111
Ütősebb birságokat. De ez OFF.
Előzmény: ooloo (109)
ooloo Creative Commons License 2007.01.23 0 0 110
Megigérték a toronyórát aranylánccal és Te elhitted, most pedig bűnbakot keresel. Nem más, Te (én, mi) vagy a hibás. Nem lehet úgy tenni, mint ha az a forradalom megtörtént volna. Ha mégis ezzel próbálkozol, a bolsik árkot röhögnek köréd... :(
Előzmény: zividivi (105)
ooloo Creative Commons License 2007.01.23 0 0 109
Ne viccelj. Csak a parkolóellenőrök bére és annak a járulékai bőven meghaladják a befizetett összeg 5%-át. Ex poci még a 20-at is... :(
Előzmény: aseasystem (107)
vili, a véreb Creative Commons License 2007.01.23 0 0 108
eztet amúgy is az mdf szorgalmazza. tennap volt a kossuth rádióba.
Előzmény: HangyaTS (71)
aseasystem Creative Commons License 2007.01.23 0 0 107
Mennyi a banki átutalás költsége stb? Képzeld el, ha nem jönne ki 5 százalékból...
Meg lehet oldani, ha másként nem, ütősebb bírságokkal (és törvényi háttérrel)
Előzmény: ooloo (103)
vili, a véreb Creative Commons License 2007.01.23 0 0 106
még a legszocrászuorult mamókáknak is van móbájlfónjuk. a leszkatt néprétegekrő nem is beszélve. nekik olykor fejenként több is van... :D
Előzmény: HangyaTS (71)
zividivi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 105
Te tértél át a forradalom hiányára, én csak követtelek.

//"....Ki a franc igérte meg neked és milyen erő birtokában, hogy kukoricára térdepelteti a bolsikat?.."//

Senki. Kimondottan agyagbadöngölésükrül lehetett abban az időben hallani. Meg valamiféle rendszerváltásról. Senki sem azt ígérte, hogy a nómenkletura és annak szemlélete marad. Ez utólag derült ki.
Előzmény: ooloo (101)
ooloo Creative Commons License 2007.01.23 0 0 103

Kapjál már agyadhoz! Mi is 5 százalék haszonnal dolgozunk... nem képtelenség.

 

Az valóban nem, nem is kirívó. De ha Te a bevétel 95%-át egyből postázod a tulajdonosnak, akkor a maradékból kellene a költségnek és a haszonnak is kijönnie. Ebben rejlik a csacsiság... :(

Előzmény: aseasystem (100)
jegec Creative Commons License 2007.01.23 0 0 102

 

Csodálkoznék ha Molnár Lajos ingatlanügynökségi miniszter nem terjesztené ki tevékenységi körét a vizitdíj automaták értékesítésére és engedélyezésére is, mert ebben is nagy lovetta van, amit a Szadeszosok nem szoktak kihagyni.

 

Lásd Magyar Valentin és Kovács Kálmán működése.

ooloo Creative Commons License 2007.01.23 0 0 101
Az előző rezsim elszámoltatásáról beszéltél korábban, most pedig átváltottál a békés átmenetre és az uralkodó kaszt lopásaira. Ki a franc igérte meg neked és milyen erő birtokában, hogy kukoricára térdepelteti a bolsikat? Ha '90 végén kivirít valaki egy hiteles ügynöklistával, belebukik az egész akkori kormánykoalíció. Szép egyenletesen elterültek az egykori elvtársak az összes formációban, hogy még véletlenül se törhesse ki senki a nyakukat... :(
Előzmény: zividivi (98)
aseasystem Creative Commons License 2007.01.23 0 0 100
"Akkor viszont a fenmaradó 5%-ba a hasznon kívül a költség is bele kellene, hogy férjen. No ez az ami képtelenség."

Eredetileg 2 gyár gyártotta ezeket a vasakat. Ugyanazokat, közös licenc alapján. Folyamatosan nyomás alatt tartották a két gyárat a termelékenység növelése érdekében. Az egyik gyár, amelyiknek a vezetése képtelenségnek tartotta az elvárásokat az tönkre is ment közben... de le is ment az előállítási költség rendesen...

Kapjál már agyadhoz! Mi is 5 százalék haszonnal dolgozunk... nem képtelenség. Akarat kérdése.


Azzal kell kezdeni a parkolási díj rendszert, hogy addig kell csökkenteni a cégnél maradt pénzt, amíg mondjuk 10 cég közül el nem pusztul évente egy-kettő. Elhiheted, rá fognak jönni a költségcsökkentés módjaira...

"Amennyiben Te képesnek érzed erre magadat, a következő tenderen okvetlenül indulnod kell. Mindenkinek alá fogsz tudni kínálni..."

Ezt megbeszéltük. Te finanszírozod én szervezem. A részleteket megbeszéljük. Okés?
Mélben megküldöm a bankszámlaszámomat, 10 misit küldj át kezdetnek.
Előzmény: ooloo (99)
ooloo Creative Commons License 2007.01.23 0 0 99

Amíg nem jut a parkolási díj 95+ százaléka az önkormányzatokhoz... - írtad.

 

Akkor viszont a fenmaradó 5%-ba a hasznon kívül a költség is bele kellene, hogy férjen. No ez az ami képtelenség. Amennyiben Te képesnek érzed erre magadat, a következő tenderen okvetlenül indulnod kell. Mindenkinek alá fogsz tudni kínálni...

:o)

Előzmény: aseasystem (95)
zividivi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 98
Békés átmenetet ígért az összes párt, nem pedig törvényes zsebrevágását az országnak.
Előzmény: ooloo (96)
zividivi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 97
//"..Ezer éve így működik ez kedves hazánkban.."//

A "liberális" történelemátírók szerint. Egyébként, ha nem filmekből és pletykákból dokumentálnák még a történelemet is, hanem valóban, ez itten ezer éve csupán egy szemét társaság működött volna, akkor is: NEM VÁLTOZTATNI KELLENE RAJTA, HANEM MINDENÁRON FOLYTATNI SZÜKSÉGES?
Előzmény: ooloo (93)
ooloo Creative Commons License 2007.01.23 0 0 96

Jogosítványt csupán arra kaptam, hogy válasszak valami képviseletet, ami majd elszámoltatja az elődállamot.

 

Aki ilyen elszámoltatást igért Neked, rútul becsapott, mert erre sem ereje, sem pedig felhatalmazása nem volt senkinek. Azt a forradalmat '89-'90-ben Neked (nekem, nekünk) kellett volna megcselekedni. Elmaradt. Nem a mások hibájából... :(

Előzmény: zividivi (91)
aseasystem Creative Commons License 2007.01.23 0 0 95
Mi öt százalékos haszonért olyan gépeket építünk, amik felemelnek egy teherautót.
Mondjuk 60.000 Ft-ból megvesszük a vasakat, villanymotorokat, vezérlőelektronikát, leszabjuk, hegesztjük, barnítjuk, festjük a cuccost, dokumentációt adunk, fizetjük a raktározási, szállítási költségeket, munkabért és közterheket stb stb stb.
És van rajta 5% körüli haszon.
Ugyanezt a cuccot megveheted a boltban 250.000 Ft-ért.

Nincs nyomás rajtuk, ezért 190.000 Ft-ot elnyelnek. Rajtunk nyomás van, ha nem vagyunk ügyesek, kiviszik a gyártást Kínába...

Visszatérve a prkolási/vizitdíj rendszerre és az öt százalékra. Meg lehetne oldani. Horribile dictu, el kell kobozni a tilosban parkoló autókat és el kell árverezni őket :)
Szemlélet és törvényi háttér kérdése az egész :)
Előzmény: ooloo (86)
zividivi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 94
Nem!

A rongyosokért, akiknek egy kifli sem rongyos.
Előzmény: emeszpéeszdéeszfan (92)
ooloo Creative Commons License 2007.01.23 0 0 93

Szerintemn ugyan háború a felfegyverzett hatalom és a fegyvertelen társadalom között, de úgy adják be a jónépnek, mintha ez lenne a várvavárt aranykor.

 

Ezer éve így működik ez kedves hazánkban, mi ebben az újdonság? Koppánytól Dózsán és Damjanichon át pl. Dudás Józsefig hosszú a sor, hogy miként jártak, akik fordítani akartak a keréken... :(

Előzmény: zividivi (89)
emeszpéeszdéeszfan Creative Commons License 2007.01.23 0 0 92
Amiatt a rongyos 300 Ft miatt tépitek itt a szájatokat?
zividivi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 91
//"...Elszámoltattad őket? :).."//

Én?

Jogosítványt csupán arra kaptam, hogy válasszak valami képviseletet, ami majd elszámoltatja az elődállamot. Arra már nincs lehetőségem, hogy a képviselőn számonkérjem ügyem intézését. Viszont a képviseletet jól meg kellett fizetnem az üresjáratáért is.

Nesze neked értékmérés!
Előzmény: ooloo (88)
seanfrancis Creative Commons License 2007.01.23 0 0 90

Mecmester neked tetszik ez a vizitbíj automata ? Szerinted jó üzlet ezekszerint. Kinekis ? Nem gyártasz ilyen automatákat véletlenül :) ?

Ok akkor te csak szavazz majd erre a kormányra én nem fogok !!

Előzmény: macmester (25)
zividivi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 89
//"..Mennyit ért az élet például a II. vh. alatt? Lófaxt..."//

Na ez volt egy igazi padödö lufi! Háború, vagy béke van most szerinted?

(Szerintemn ugyan háború a felfegyverzett hatalom és a fegyvertelen társadalom között, de úgy adják be a jónépnek, mintha ez lenne a várvavárt aranykor.)
Előzmény: ooloo (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!