Keresés

Részletes keresés

KMG Creative Commons License 2012.03.26 0 0 53

Egy kis személyes siker. Ha nem is könyv, de gyerekirodalom:

http://kaposvarnettv.hu/

 

Kletta Creative Commons License 2009.05.11 0 0 51
A Móra kiadó honlapja szerint május huszonhatodikán jelenik meg G. Szabó Judittól a Kristályszív akció, ami úgy tűnik, szintén a Kovács családról szól.
Előzmény: Imimet (26)
Kletta Creative Commons License 2008.06.02 0 0 50
Azt hiszem, mostanában jelenik meg G. Szabó Juditnak egy újabb könyve a Kovács családról, a Különös sziget.
Előzmény: Kletta (29)
bookworm Creative Commons License 2008.05.28 0 0 49
Bocsánat, hadd helyesbítsek: a Könyvklub adta ki először a Cseresznyefa utcát meg a parkot, legalábbis nálam a polcon az van fenn :)
Előzmény: Imimet (44)
Holdkooros Creative Commons License 2008.02.28 0 0 48
"Ráadásul az ilyen papírú könyvek kétszer annyi helyet foglalnak el a polcon."

De a mai gyerekek úgyis csak feleannyit olvasnak - akkor ez nem okozhat gondot...
Előzmény: Imimet (39)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 47
Bocsánat, már meg is van. Így az előző hsz. tárgytalan.... :-*)
Előzmény: tunderlala-3 (46)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 46

Sziasztok!

 

NAGYOOOOON KERESEM!!!!!!!!!!!!!!

 

Böszörményi Gyula: Gergő és az álomvámpírok 1.

 

Sehol nem találom a neten, és boltban sem, 2006-ban adták ki utoljára....a nagylányomnak meg van az összes Gergő könyve, nagyon szeretné ezt is! :p

 

Tudna valaki segíteni, hol lelhetem fel, esetleg valakinek lenne eladó?

 

Köszönöm, üdv.,

Lala

Creative Commons License 2008.02.20 0 0 45
Köszönöm a segítséget.
Előzmény: Imimet (44)
Imimet Creative Commons License 2008.02.20 0 0 44
Szerintem korábban a Móránál csak az első 3 rész jelent meg, talán a Ciceró adta ki elsőként a további két kötetet, és nem tudok róla, hogy más részek megjelentek volna magyarul.
E-book nem hiszem, hogy lesz, de elég olcsón beszerezhetők, pld.:
http://bookline.hu/control/producthome?id=11807&type=22
http://www.pagony.hu/index.php?page=20&option=product&id=4379
Előzmény: Té (43)
Creative Commons License 2008.02.20 0 0 43
Kösz a felhomályosítást, én csak az első hármat ismertem, a többiről nem is tudtam. Ahol csak angol címet írsz, azokat ki sem adták magyarul? E-bookban esetleg nincs meg valakinek a két utolsó magyar nyelvű?
Előzmény: Imimet (42)
Imimet Creative Commons License 2008.02.20 0 0 42
Ezek jelentek meg a Cicerónál:
A csudálatos Mary
A csudálatos Mary visszatér
A csudálatos Mary kinyitja az ajtót
Mary Poppins a Cseresznyefa utcában
Mary Poppins a parkban

de több része van, mind öt, ezek vannak:
Mary Poppins (1934)
Mary Poppins Comes Back (1935)
Mary Poppins Opens the Door (1943)
Mary Poppins in the Park (1952)
Gingerbread Shop (1952)
Mr. Wigg's Birthday Party (1952)
The Magic Compass (1953)
Mary Poppins From A-Z (1962)
Mary Poppins in the Kitchen (1975)
Mary Poppins in Cherry Tree Lane (1982)
Mary Poppins and the House Next Door (1988)
Előzmény: Té (40)
KMG Creative Commons License 2008.02.20 0 0 41
Nos, ebben nem vagyok kompetens, én csak fordító vagyok. A honlapon megtalálod az elérhetőségeket, írj nekik egy emailt. Bár ha anyagi okokból olyan a minőség, amilyen, kétlem, hogy változni fog.
Előzmény: Imimet (39)
Creative Commons License 2008.02.20 0 0 40
A Mary Poppinsnak 5 része van? Én csak háromról tudok.
Előzmény: Imimet (39)
Imimet Creative Commons License 2008.02.20 0 0 39
Köszi, ez remek hír. A Ciceró honlapján, a fórumon olvasható, hogy idén jön a Fecske-völgy is, és jövőre sokak örömére a magyarul még ki nem adott Peter Duck!

Egy bajom van csak ezzel a Klasszikusok fiataloknak sorozattal: pl. a Mary Poppins 5 részét is összegyűjtöttem, de bajom van az illusztációkkal. A papír minősége, vastagsága, szerkezete nem engedi meg, a szép, aprólékos rajzok jó minőségű kinyomtatását, ezért a szépen cizellált ábrák maszatos foltokká válnak. Van összehasonlítási alapom, a Mary Poppins 35 évvel ezelőtti Móra kiadása is megvan: a kisebb ábrák is szebbek, részletgazdagabbak, mert jó papírt választottak.

Sajnálatos, hogy valami pénzügy vagy egyéb okoból emellett a papír mellett döntöttek. Nem tudom miért, most divat ez a durva szélű, vastag papír, ami alkalmatlan szép grafikákhoz, mégis ezt használja pl. a Könyvmolyképző vagy a Helikon Kiadó is, ott is hasonló problémákat okoz a dolog.

Ráadásul az ilyen papírú könyvek kétszer annyi helyet foglalnak el a polcon.
Előzmény: KMG (38)
KMG Creative Commons License 2008.02.19 0 0 38
Szinte biztos, hogy lesz. Nagy valószínűséggel a Doktor Dolittle lakókocsija. És kész a Doktor Dolittle állatkertje is, kérdés, azt mikor adják ki. Nem hiszem, hogy egy éven belül kiadnák mindkettőt.
Előzmény: Imimet (37)
Imimet Creative Commons License 2008.02.18 0 0 37
Tudni már valamit, lesz idén új Dolittle könyv?
Előzmény: KMG (33)
...McHaals... Creative Commons License 2007.08.30 0 0 36
Ja, és azt tudtátok, hogy a Mikrobi is László Endre nevéhez fűződik?
...McHaals... Creative Commons License 2007.08.30 0 0 35
Én meg a Szíriusz-sorozatnak állok neki :)
Gyerekkoromban rongyossá olvastam őket, de hála a technikának, digitális formában rákerültek a telefonomra...
kiscement Creative Commons License 2007.08.22 0 0 34
Ráhibáztál:) Épp Szabó Magda-projektre álltam rá. Nemrég olvastam az Abigélt, legutóbb meg a Születésnap-ot. Hihetetlen jók! Igaz, utóbbiban volt egy kis közhelyes "az önzetlen őrs megoldja mindenkinek az életét", de ettől függetlenül nagyon tetszett. Az ajtó-t ajánlotta egyik kolléganőm is, lehet, hogy az lesz a következő:)
Előzmény: Té (32)
KMG Creative Commons License 2007.08.22 0 0 33

Van egy jó és egy rossz hírem.

A jó: elkészült a Doctor Dolittle's Zoo fordítása (egyelőre a nagy fordítói fantáziáról árulkodó Doktor Dolittle Állatkertje címet viseli), és hamarosan hozzálátok a Doctor   Dolittle's Caravanjához (Doktor Doilttle Lakókocsija). A rossz hír: idén biztos nem jelenik meg egyik se. és jövőre is lehet, hogy csak az egyik.

A Zoo a Doktor Dolittle Utazása közvetlen folytatása, a Caravan pedig a Cirkuszé. Tehát ha ez a kettő megjelenne, végre helyreállna a történeti sorrend. (Illetve majdnem, létezik még a Doctor Dolittle and the Green Canary, ami a cselekmény időrendje szerint a Caravan után jönne, de a Green Canary egyrészt olyan könyv, amit sokkal később írt Lofting, csak időrendileg ide szúrta be, másrészt ebben a könyvben jóformán alig szerepel a doktor. Szóval szerintem előbb jelenjenek meg a jobbak.)

Creative Commons License 2007.08.22 0 0 32
Ha még mindig "ifiregényeket" olvasol, ajánlom Szabó Magda Álarcosbálját. E-bookban el tudom küldeni ha kéred. Ha pedig "komolyodsz", akkor szintén Szabó Magdától az Az ajtó-t.
Előzmény: kiscement (10)
kiscement Creative Commons License 2007.07.19 0 0 31
Én is ezt kezdtem olvasni tegnap este; eddig nagyon tetszik.
Előzmény: Belle Epoque (30)
Belle Epoque Creative Commons License 2007.06.29 0 0 30
most olvasom a macskát visszafelé simogatják-ot. sajnálom, hogy tizenévesen nem került a kezembe. most is jó, de akkor valahogy másképpen hatott volna.
Kletta Creative Commons License 2007.06.28 0 0 29
Asszem, mostanában megjelent még egy, A Madárijesztő-ház.
Előzmény: Imimet (28)
Imimet Creative Commons License 2007.06.26 0 0 28
Van még a Rózsás Letícia is, de azt hiszem az a legújabb.
kiscement Creative Commons License 2007.06.26 0 0 27

Hárman a szekrény tetején

Megérjük a pénzünket

Mari, ne bomolj

Ez mindennek a teteje!

Barbara, ez aztán már több a soknál!

Sok a csinos lány

 

(Azt hiszem)

Előzmény: Imimet (26)
Imimet Creative Commons License 2007.06.26 0 0 26
G. Szabó Judit Kovács család könyveinek olvasási sorrendjét tudja valaki?
Könyvtárból végigolvasnám, de sorban.
Kletta Creative Commons License 2007.06.17 0 0 25
Azt hiszem, ilyesmi volt benne, bár arra nem emlékszem, hogy véglegesen elköltözött volna.
Előzmény: kiscement (24)
kiscement Creative Commons License 2007.06.01 0 0 24
Most boldog vagy: azt hiszem, egyszer régen még elkezdtem olvasni, de túl kicsi voltam még hozzá, és nem sokat értettem belőle. Valami rémlik; nem ott volt egy nagyon hosszú szőke hajú lány, kopott farmerban, aki elköltözött a pasijához? (Ne írjátok le a folytatást, mert lehet, hogy elolvasom...:))
Előzmény: Kletta (22)
KMG Creative Commons License 2007.05.25 0 0 23

Igazából nem gyerekirodalom, de gyerekekről szól Molnár Ferenc kis karcolatgyűjteménye (a címe azt hiszem, Józsika és más történetek, vagy esetleg Gyerekek) Nem tudom, van-e újabb kiadása, nekem antikváriumból van meg kis füzetecskében. Elég nyomasztó, de számorma hihetetlen, mondhatni kérlelhetetlen keménységgel és zsenialitással mutatja meg a kegyetlen időket a gyerekek ártatlan gondolkodásán keresztül. Sajnos csupa Nemecsek Ernő-i sors, de szerintem szenzációsan írta meg. Például van egy, amiben az egyik kisgyerek azzal állít be a beteg barátjához:

- Hallottam, kint az előszobában a doktor bácsi azt mondta anyukádnak, hogy meghalsz. Nekem adod a srófra járó fotelkereket?

Aztán arról vitatkoznak, hogy a hallottas lovak fején a fekete tollbóbita oda van-e erősítve, vagy beleszúrják a lovak fejébe.

Egy másik nagyon durva, amikor a kis (monjuk) Józsika azt mondja a kis Móriczkának (ez nem a viccbeli Móriczka):

- Apukám azt mondja, nem játszhatok veletek, mert megöltétek a Jézuskát.

Mire a zsidó kisfiú:

- Azok nem mi voltunk, biztos a másik Kohnkék voltak, a földszint egyben.

Mindenkinek ajánlom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!