Keresés

Részletes keresés

Ormió Creative Commons License 2014.11.03 -1 0 988

Sziasztok,

a Rawtherapee-ból hogy lehetne kiszedni a kékes fátyolt? Nagyon jó progi, most a 64 bites rendszeremen le sem fagy már. Nagyon szeretem a színvilágát, de sajnos minden képemnek van egy kékes alaptónusa, amit nem tudok kiküszöbölni. Nikon vázam van, az ajánlott színtér beállításokkal használom a programot. (hiába próbáltam változtatni ezeken, a fátyol maradt).

dorog.zultan Creative Commons License 2014.10.31 0 0 987

Sziasztok, 

 

lehet valahogy Win7 alatt classic Canon 5D raw-hoz használni DPP 4.x szoftvert?

 

üdv

Ziggi_zug Creative Commons License 2014.08.27 0 0 986

No, sikerült feltölteni. Íme.

Ziggi_zug Creative Commons License 2014.08.27 0 0 985

Szia!

Kipróbáltam. A Canon Digita Photo Professional ami jött a géppel. Az is szürkít rajta, csak nem editáláskor, hanem JPG mentéskor... 

A legszembetűnőbb, ahogy a a hisztogramon is látszik, hogy megváltoznak a megvilágítottsági adatok, pedig minden alapon van. :(

Tanácstalan vagyok, mert a képek alapvetően a JPG képeken néznek ki jobban (és a gép LCD-jén is ez látszik, nem a RAW-nak megfelelő megvilágítás.

(megpróbálom feltölteni a képet, egyelőre nem engedi a rendszer. http hiba ???)

Előzmény: Degeczi (980)
Degeczi Creative Commons License 2014.08.27 0 0 984

Végig ott vigyorog a felső sorában, h "Slideshow" :) ami persze exportálható is

Előzmény: _K_Gabor_ (983)
_K_Gabor_ Creative Commons License 2014.08.27 0 0 983

Köszönöm! Igazából lehet, hogy épp a legegyszerűbb megoldásra nem gondoltam. Még csak most ismerkedek a Lightroommal, nem gondoltam, hogy ilyet is tud. :-) 

Mac -et használói körben a Fotomagico nevű program amit sokan dícsértek, azt hittem mindenképp a Lightroom-on kívüli megoldást kell találnom.

Köszönöm mégegyszer! 

Előzmény: Degeczi (982)
Degeczi Creative Commons License 2014.08.26 0 0 982

Esetleg mondjuk a Lightroom, hmm?

Előzmény: _K_Gabor_ (981)
_K_Gabor_ Creative Commons License 2014.08.26 0 0 981

Tisztelt Fórumtársak!

 

Segítséget szeretnék kérni. Lightroomban feldolgozott képekből szeretnék egy slideshow-t, mpg4 / mov  vagy avi formátumban, ami alá zenét is tudok adni, aztán kiírhatom dvd-re, vagy lementhetem egy pendrive-ra.

Erre tudnátok ajánlani valamilyen programot Windows alá?

 

Köszönöm szépen előre is!

Degeczi Creative Commons License 2014.08.21 0 0 980

Canont nem ismerem, de a Nikon RAW feldolgozó programjai átveszik a fényképezőgép beállításait, így külön állítgatás nélkül ugyanazt az eredményt adják, mint a beépített JPG

 

Canonon is ez lenne logikus, ezért azt nézd meg, a beállításokat (fehéregyensúly, kontraszt, színtelítettség, stb.) a programban azonosnak találod-e azzal, ami a vázon használtál

 

Látatlanban nem lenne kizárt az sem, h a programod korábbi legyen, mint a fényképezőgéped, és akkor érthető, ha nem korrekt módon dolgozik (bár általában ilyenkor egyszerűen meg szokták tagadni a működést, nem ismert file-ra panaszkodva)

Előzmény: Ziggi_zug (979)
Ziggi_zug Creative Commons License 2014.08.21 0 0 979

A Canon Photo Professional-al is kb. hasonló a helyzet. A beolvasás és jpg konverzió után olyan az egész, mintha egy szürke film lenne a kép előtt. Ott sincs semmi bekapcsolva..., vagy legalábbis nem találtam semmit. Igazából a kép (főleg geometriai) adatait akartam volna szerkeszteni, a többit (szín, megvilágítás, stb.) nem nagyon, de így erősen bele kell nyúlnom, akármelyik programmal is. Ez feleslegesen sok munka, jobb lenne, ha nem nyúlkálna bele egyik program sem "optimalizsálna" a develop során, hanem hagyná ahogy van.

Előzmény: Degeczi (978)
Degeczi Creative Commons License 2014.08.20 0 0 978

Úgy tűnik, mintha nem igazán értenéd a RAW lényegét: ez nem "módosítás" a külső cégtől származó alkalmazásban, hanem az általa használt (gyáritól teljesen eltérő!) feldolgozási algoritmus eredménye.

Az eredeti kamera-JPG-el azonos eredményt csak gyári programmal érsz el egyszerű módon, minden más programmal csak közelíteni tudod több-kevesebb munka árán.

 

Előzmény: Ziggi_zug (977)
Ziggi_zug Creative Commons License 2014.08.20 0 0 977

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez-e a megfelelő fórum, de egyelőre jobbat nem találtam. A probléma a következő: ACDSee Pro7-ben a RAW fájlok autómatikusan "develop"-álódank és kapnak egy szürkés tónust Develop és Edit módban. Ha a View-ban a beépített jpg-t használom, akkor ott jól jelenik meg a kép. Hogyan lehetne a progi alapbeállítását megváltoztatni, hogy ne alkalmazzon semmilyen módsítást, mielőtt én hozzákezdenék a munkához?

A histogramon is látom, hogy az autó feldolgozás után megváltozik a sötétebb tónusok felé. Kb. 0.9 eV-ve kell felhúznom a képen az expót, hogy kb. helyes legyen. Hogyan lehetne ezt az egész autó feldolgozósdit kikapcsolni?

Köszönöm.

Kreta Creative Commons License 2014.07.27 0 0 976

ott is elvész ha másik képre lépek, de hasznos funkció az is! köszi!

Előzmény: faki (975)
faki Creative Commons License 2014.07.27 0 0 975

Beugrott: Pillanatképek (az előzmények alatt). Ez valami ilyesmire is jó, csak nem nagyon használtam még.

Előzmény: faki (974)
faki Creative Commons License 2014.07.27 0 0 974

Nem ismerem a Lightroom-ot, a RawTherapee-t is csak kissé, de nem találkoztam még benne ilyen egyszerű megoldással. A feldolgozási beállítások mentése és visszatöltése vagy az előzmények lehet segítség, esetleg a RAW duplázása...

Előzmény: Kreta (973)
Kreta Creative Commons License 2014.07.27 0 0 973

Olyanra gondoltam mint ami a LR-ben van. Ott a katalógusban egymás mellett látszanak az egy darab kép különböző verziói.
Ezt a részét még nem értem az RT gondolkodásának, de egy-egy képre nagyon bejön!

Előzmény: faki (972)
faki Creative Commons License 2014.07.27 0 0 972

Nem tudom pontosan, mit takar ebben az esetben a virtuális másolat? Ha azt, hogy egy kép feldolgozási paramétereit akarod elmenteni és utána más beállításokkal újra elkészíteni, akkor csak az aktuális pp3 kiterjesztésű fájlt kell megőrizned vagy bepipálod konvertálásnál, hogy mentse a kép mellé.

 

A Rawtherapee használata

Digitális fotótanfolyam online

 

Előzmény: Kreta (971)
Kreta Creative Commons License 2014.07.27 0 0 971

RT tud virtuális másolatot, vagy ne is keresgéljem?
Nagyon szép FF verziót csináltam, de jó lenne ha külön úton lehetne a színes is.

Előzmény: * Balamber * (970)
* Balamber * Creative Commons License 2014.06.21 0 0 970

Ez szerintem jó:

 

http://rawtherapee.com/

Előzmény: Százbolha (969)
Százbolha Creative Commons License 2014.06.21 0 0 969

Jó régi ez a fórum.

 

Régen a RawShootert használtam, most a DPP-t, de kéne valami jobb. Lehetőleg ingyenes RAW konverter.

 

valeka Creative Commons License 2013.07.02 0 0 968

Szervusztok!

Xubuntu 12.04-en használom a legújabb rawherapee-t (4.0.11). Ezel kapcsolatosan kérdezek.

Van egy felülről fényképezett tárgyam, amit szeretnék átalakítani úgy, mintha közéről fotóztam volna. Ehhez a /Transzformáció/Perspektíva/függőleges csúszkát húzogatom negatív értékre, ami szépen meg is hozná az eredményt, de levágja a kép alját az RT, ami az egészet használhatatlanná teszi. (A /Transzformáció/Objektív/Geometriánál kiszedtem a pipát az automatikus kitöltés elől.) Hol tudok ezen segíteni. Valahol el tudom mozdítani a képet? Kicsinyíteni? Keretet igazítani hozzá, utána vágni? Sehol sem találtam. A világhálón sem botlottam megoldásba, biztosan rossz helyen kutattam. Lehet, hogy csak az én programom csinálja ezt? Másnál netán jó?

Köszönöm szépen ötleteiteket előre is!

Degeczi Creative Commons License 2013.06.07 0 0 967

igen, más márkáknál is természetes, hogy nem a teljes érzékelőfelületet használják képalkoltásra, és egy ingyenes konverter érthető, ha nincsen hozzáigazítva a gyári feldolgozás beállításához (a LR persze illene)

Előzmény: weagle (966)
weagle Creative Commons License 2013.06.07 0 0 966

Sziasztok!

 

Mostanában kezdtem el dolgozni raw képekkel és a következőre lettem figyelmes:

Fényképezőgépen (Olympus E-410) beállítom a raw+jpeg fotózást (felbontásra 3648*2736-ot ír). A jpeg kép ennyi is, a gyári konverterrel is ennyit ad. De kipróbáltam Lightroom-mal, ott az exportált jpeg felbontásra változatlan, de az egész kép jobbra és le van csúszva az eredetihez képest. Ugyanez a kép RawTherapee-val már nagyobb felbontású (3712*2792) és kissé más képarányú is (nem szimplán nagyítja a képet, mert rajta van egy oszlop, ami az eredeti-n nincs). A kérdésem, hogy más is találkozott már ilyen jelenséggel, illetve ez egyáltalán hogyan lehetséges?

 

Üdv, weagle

ötfelezős Creative Commons License 2013.05.24 0 0 965

A Rawshooternek volt két változata, az essential az ingyenes volt. A fizetőset is meg lehet szerezni szerintem kis utánjárással. Megvenni már nem lehet, mert elmúlt a cég.

A fizetősnek volt egy pár kényelmi szolgáltatása is, görbe, fill light, stb, amiből kifolyólag én már nem is használtam más képjavítót.

Korabeli összehasonlító tesztek szerint a leggyorsabb és a legjobb minőségű rawfeldolgozó volt. Egyébként ennek az alkotó gárdáját vette át az Adobe, így lett a Camera Raw és a Lightroom.

Előzmény: Alexander6969 (954)
ötfelezős Creative Commons License 2013.05.24 0 0 964

Sajnos, már nem nagyon emlékszem. :(

Előzmény: Alexander6969 (953)
Degeczi Creative Commons License 2013.05.24 0 0 963

dehogynem tudható: vissza tudja nézni a képeket a fényképezőgépen, tehát a filerendszer nem lehet kérdéses, különben már ez sem működne

Előzmény: monyesz (962)
monyesz Creative Commons License 2013.05.24 0 0 962

A fgép nem tudható mennyire kezeli korrekt módon, mert a szgépre kötve sem tudta kiolvasni a kártyát.

Azért javasoltam a fgéppel leformázást, hogy biztos legyen a FAT32 (ne esetleg exFAT), amit az oprendszernek ismernie kell, hacsak közben nem valami hardveres eszközzel van gond.

Előzmény: Degeczi (961)
Degeczi Creative Commons License 2013.05.24 0 0 961

azt írja, a fényképezőgép korrekt módon kezeli: tehát FAT32 kell legyen, mert az mást nem ismer

Előzmény: monyesz (960)
monyesz Creative Commons License 2013.05.24 0 0 960

Hát épp az lenne a kérdés, hogy mire van formázva a kártya!

Mert vagy annak a fájlrendszere nem jó, vagy a kártyaolvasó-usb kábel-szgép vonalon nem stimmel valami. Ezért lenne jó másik gépen is megpróbálni a kártyát elolvastatni.

Előzmény: Degeczi (958)
[Goon] Creative Commons License 2013.05.24 0 0 959

Mikor kéri hogy rakj bele lemezt?

Nem lehetséges, hogy az első csatlakozáskor az op.rendszered rinyál valami driverért (noname kártyaolvasó!!!)?

Előzmény: Alexander6969 (951)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!