Keresés

Részletes keresés

Eszkimo049 Creative Commons License 1 napja 0 0 3571

Sziasztok!
Van egy szép állapotú Almásy László - Autóval Szudánba, ovális logós kötetem. I. kiadás (1929, ha jól tudom) - 83 képpel és térképpel. Mivel ezt az Almásy könyvet már több változatban is láttam - 82 képes, és 83 képesben is térkép nélkül - ezért is kérdezném, hogy mennyire számít kuriózumnak, vagy ritkának a 83 képes, térképpel ebben az ovális logós változatban (és ebben az állapotban.. :) ) ?
(Mintha ezt olvastam volna valamikor régebben, hogy Almásy Szudánjából, a többi változathoz képest ez a variáció a ritka.)

Ha esetleg megtetszett, szívesen várom az ajánlatokat a papplevente9610@gmail.com email címre. Fotókat csatoltam: a lapok nem foltosak, nem színeződtek el, térkép nem szakadt, kötés nem laza, az eredeti könyvkereskedés bélyege benne van.

Köszönöm

Aviator01 Creative Commons License 2020.11.16 0 0 3570

Mindegyik kötetnél ami megjelent Klasszikus II. változatban létezik ez a kettősség. A K/II. kötésváltozatnak 5 féle alváltozata van, úgy tűnik minden kötetnél (illetve Taylor/Agostini 2x, mert kétféle kiadás van belül).  Egyenlőre még egy címből sincs meg mind az 5, de dolgozom rajta :)

Előzmény: Barents (3568)
Mathau Creative Commons License 2020.11.13 0 0 3569

Azért az irreálistól szerintem nagyon messze van. Néhány éve ez alatt a középszar példányokat sem adtam el. Most valóban lent van ennek a kötetnek az értéke, hirtelen sok előkerült. Aki régóta gyűjti ezt a sorozatot, tudja, hogy sok kötetnél ez egy libikóka, hol fent van, hol lent. Nekem van két duplumom is belőle, várják, hogy ismét ritkának számítson, nem kérnek enni. 

Egyébként én azt vallom, hogy a reális érték, mindig az, amiért el lehet adni, aztán persze mindenki magának határozza meg, hogy neki mennyit ér meg az adott kötet, mennyi számára az a reális ár. 

Előzmény: [fidelio] Farinelli (3567)
Barents Creative Commons License 2020.11.11 0 0 3568

Klasszik II. kötésváltozatnál érdekes, hogy több cím is két eltérő típusú gerincfelirattal jelent meg.

[fidelio] Farinelli Creative Commons License 2020.11.11 0 0 3567

Szia,

Igen, a régikönyvesre gondoltam. Szerintem is irreális, gondolom valakinek az utolsó hiányzók egyike lehet.

pár hete a darabanthnál licitáltam a Levegőben, homokon-ra, ott végül 30-ért ment el+jutalék, ami így már szintén sok. Még azon a héten sikerült a vaterán 15-el olcsóbban megvenni... Ahogy látom, nehéz a valós árat meghatározni, mert sokszor van valaki, aki elviszi teljesen irreális szférába. A MUFK sorozat pedig még irreálisabb.

Előzmény: Morg4n (3566)
Morg4n Creative Commons License 2020.11.11 0 0 3566

Szia! Két éve kezdtem gyűjteni a sorozatot, így túl régi tapasztalataim nincsenek. Idén viszont úgy látom, elég nagy az ingadozás (főleg aukciókon). Volt Hefty kötet, ami 300e Ft fölött kelt el, én az enyémet 25e Ft-ért vettem két héttel később. Pár hónapja lemaradtam egy Sivatagról, az 7eFt-ért ment el, azóta volt 30e és 50e Ft is. Idén legalább hatot láttam, Hefty-ből is volt legalább 4. Ha valakinek már csak 1-2 kötet hiányzik, nyilván kicsit mélyebben a zsebébe nyúl. Ha a régikönyves aukcióra gondolsz, az ottani árat én is sokallom, arról a példányról már letettem (pedig nekem már csak a Sivatag hiányzik).

Előzmény: [fidelio] Farinelli (3565)
[fidelio] Farinelli Creative Commons License 2020.11.10 0 0 3565

Sziasztok,

Nemrég találtam rá a fórumra, érdekes és hasznos dolgokat olvastam itt. Az MFTK-ból Cholnoky:Sivatag, és a Hefty-kötet hiányzik. Szerintetek mennyi a Sivatag reális ára? Licitálok egy példányra, de kezd irreális lenni, annyira talán nem ritka, mint ahol most tart. (Még gyerekként kezdtem el gyűjteni 1992 körül a sorozatot, akkor még a Kanitz-ot polcról meg lehetett még venni antikváriumban)

Urbi vagyok Creative Commons License 2020.11.09 0 0 3564

Helló Gyűjtők!

Jelezni szeretném, hogy a sorozatom maradékát feltettem a vatera.hu-ra, 3 héten belül járnak le az aukciók.

1. Chun Károly. Mélytengerek világa. 
2. Savójai Lajos Amádé. Az Észak csillaga a északi sarktengeren. 
4. Baktay Ervin: A világ tetején 
6. Up de Graff: Az Amazonasz óserdeiben (kettő példány ugyanabból) 
8. Alberto de Agostini: Tiz esztendö a Tüzföldön 
9. Italo Balbo: Repülőrajokkal az óceánon át 
10. Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába 
11. Almásy László: Ismeretlen Szahara 
12. Baktay Ervin: A boldog völgy országa 
13. Italo Balbo: Diadalmas szárnyak 
14. Sten Bergman: A viharok hazájában 
15. Forbáth László: A megújhodott Mongolia 
18. Baktay Ervin: A Pandzsáb 
19. Bánhidi Antal: A Gerle 13. útja 
21. Leidenfrost Gyula: Keserű tenger 
23. Hedin Sven: Ma Csung-Jin menekülése (kettő példány ugyanabból) 
24. Tucci - Ghersi: Kincses Tibet 
28. Cholnoky Jenő: Erdélyi Képek

Ha valakit érdekel valamelyik kötet, a vaterán elérhető még pár napig.

Köszönöm!

Aviator01 Creative Commons License 2020.10.21 0 0 3563

Igen, kézben fogva a legjobb...

Akárhogy is legyen, nagy fogás :)

Előzmény: Mathau (3562)
Mathau Creative Commons License 2020.10.21 0 0 3562

Túl jó minőségűnek tűnik nekem az a vászon, hogy kiadói lehessen, de lehet a képek csalókák...

Előzmény: Aviator01 (3561)
Aviator01 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 3561

Hmmm....

Kép alapján nem tudom eldönteni. Az első és a hátsó borítón is a papír borítás rá van ragasztva a gerinc vászonra, azt nagyon nehéz sérülés nélkül megcsinálni. Belül a szürkésfekete előzéklapok szintén stimmelnek, és nem látom hogy el lennének szakadva (ha a gerincet cserélik, általában az előzéklapot is kell, vagy legalábbis látszik hogy javítva lett). Nem tartom kizártnak hogy ez az eredeti gerinc, csak az antikváriumos azt gondolta hogy restaurált.

Előzmény: Barents (3560)
Barents Creative Commons License 2020.10.19 0 0 3560

A gerinc sajnos nem túl szakszerűen restaurált, amint az antikváriumi bejegyzés is megerősít.

Előzmény: Aviator01 (3556)
altimus Creative Commons License 2020.10.19 0 0 3559

Megvette valaki fix aron 150eFt-ert. Szep allapotban volt amugy.

Nehany eve ennek a toredek araert sikerult hozzajutnom ehhez a konyvhoz.

Előzmény: akuka1984 (3557)
AnoniMiki Creative Commons License 2020.10.18 0 0 3558

Köszönöm a gyors segítséget!

Előzmény: Aviator01 (3554)
akuka1984 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 3557
Aviator01 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 3556

Nagyon érdekes, a bejegyzések alapján a sorozat egyik utolsónak elkészült kötete lehet. Gerincről láthatnánk egy képet ? Nekem úgy tűnik hogy a gerinc az eredeti kötés része, lehet hogy már nem lett rányomva a szokásos minta meg a kötet címe.

Előzmény: Barents (3555)
Barents Creative Commons License 2020.10.17 0 0 3555

Köszönöm, próbálok új változatokat találni és az ismerteket beszerezni:)

Megjött az Almásy, sajnos nincs túl jó állapotban, pl. a gerinc vászonnal pótolt, de a kötéstáblák eredetiek és a térkép is megvan.

Tényleg fura, hogy első kiadás; talán utólag köttette be a könyvét a felvidéki tulajdonos (Szalai Sándor, Vágfarkasd - háború alatt visszacsatolt település). Elképzelhető, hogy postán küldte el a kiadónak a könyvtestet 1944 februárjában (ld. a szennylapon a postai bélyegzővel lepecsételt bélyeget, ill. úgy látom a viasszal valamilyen cédula lehetett még rögzítve).

Előzmény: Aviator01 (3552)
Aviator01 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 3554

Gyorsan megnéztem, valóban mindegyik kiadás változatban csak két térkép melléklet van a második kötet végén, átlapozva a szöveg közt sem találtam harmadikat, de lehet hogy valahol elbújt.

A Teplitz panoráma az I. kötet legvégén van, a kunyhó ősszel kiadástól függően a 88, 96 vagy 104 oldallal szemben az I. kötetben.

Előzmény: AnoniMiki (3553)
AnoniMiki Creative Commons License 2020.10.17 0 0 3553

Segítséget szeretnék kérni.

A birtokomba került az Észak csillaga képes borítós változata (I-II.) Elég jó állapotú, de mivel van kivált melléklet, a térképekkel kapcsolatban is elbizonytalanodtam.

- A belső címoldalon 24 mellékletet, 2 panorámát és 3 térképet jelez, ehhez képest csak 2 térképet találtam benne: 1. a Cagni parancsnok alatt indult szánkóexpedíció útvonala (kicsi), 2. Ferencz-József-Császár-szigetcsoport (nagy, kihajtható). Itt elveszett valami, vagy két térképpel jelent meg a könyv?

- Érdeklődöm továbbá a Teplitz-öböl panorámakép és A kunyhó őszkor melléklet eredeti helye iránt. Sajnos a könyv nem tartalmazza a mellékletek listáját, így a kivált mellékletek helye sem határozható meg másik példány nélkül.

Előre is köszönöm, ha valaki rászánja az időt.

Aviator01 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 3552

Gratulálok, nagyon sikerült belehúzni mostanában :)
Érdekes hogy az 1. kiadás van benne, én a 2. vagy 3.-ikat vártam.

Előzmény: Barents (3548)
Aviator01 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 3551

Már régóta tervezem hogy könyv formában megírom, idén tettem is egy nagy lépést efelé, az összes meglévő kötetemet lefotóztam kívül-belül, már csak meg kell írni és kiadót találni ... :)

Addig is a kb 10 évvel ezelőtti állapot: http://www.fjexpeditions.com/frameset/MFTK.htm

Előzmény: altimus (3549)
altimus Creative Commons License 2020.10.16 0 0 3550

Az MFTK sorozatbol az egyik kedvenc konyvem. Igazabol az a legerdekesebb benne, hogy egy emberolto alatt mennyit valtozott nemcsak a vilag, hanem elsosorban az emberek szemlelete, vilaglatasa.

Előzmény: Barents (3548)
altimus Creative Commons License 2020.10.16 0 0 3549

na, igy mindjart mas es jobban ertem az izgalmat :).

ebben az esetben viszont jo lenne latni errol valami osszefoglalot, tablazatot, ha valaki venne a faradtsagot, illetve nem banna eziranyu kutatasanak eredmenyet megosztani az itteniekkel.

Előzmény: Aviator01 (3546)
Barents Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3548

Még nem kaptam meg a könyvet, neten találtam, ez a kép volt még fent róla:

Majd teszek fel jobb képeket ha átvettem!

Előzmény: Aviator01 (3547)
Aviator01 Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3547

Lehet tudni hogy melyik kiadás van benne ?

Előzmény: Barents (3543)
Aviator01 Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3546

@altimus

Abszolut van, az egyes kötésváltozatok jól beazonosítható kiadási ciklusokhoz köthetők. Korábbi minta alapján viszonylag jól beazonosítható, hogy mik azok amik létezhetnek, csak még nem láttuk.

Előzmény: altimus (3545)
altimus Creative Commons License 2020.10.14 0 0 3545

Van valami logika, szabaly, minta ... a kulonbozo kotestervek mogott az MFTK eseteben? Nekem ugy tunik, hogy nincs. Epp abba kotottek a konyveket ami volt a raktarban. Kulonosebben nem figyeltek erre, illetve senkit se erdekelt, hogy milyen lesz az egyes kotetek kotese. (Epp emiatt kulonosebb izgalmat se erzek, ha egy-egy uj valtozat elokerul, hiszen akar elokerulhetett volna valami teljesen mas is. A keszito szamara abszolut irrelevans volt a konyv kotese.)

Mathau Creative Commons License 2020.10.14 0 0 3544

Nagyon érdekes! Nem tudnál róla néhány jobb képet feltenni? Vagy netes találat?

Előzmény: Barents (3543)
Barents Creative Commons License 2020.10.13 0 0 3543

Mathau Creative Commons License 2020.10.13 0 0 3542

Szerintem nem, mutasd :)

Előzmény: Barents (3541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!