Keresés

Részletes keresés

jobbhorog Creative Commons License 2010.04.20 0 0 268
jobbhorog Creative Commons License 2010.04.19 0 0 267
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2009.11.14 0 0 266
El is olvastad vagy csak kulcsszavakra ugrottal, mert sz@rul akarsz elni? ?


Mondd ez mikor volt maskent? Ezen remuldozol?

A gyenge eredmény okaira a részindexek világítanak rá. Az OECD-országok átlagához képest Magyarországon drága és sokáig tart egy vállalkozást elindítani, és nem különösebben rugalmas a munkaerőpiac sem. Igaz, e két fontos szempontból még alig foglalunk el rosszabb pozíciót, mint amit a teljes kép mutat, ám más területeken kifejezetten gyengén állunk. Nagyon hosszú például az engedélyezési eljárások és a tulajdonjog-nyilvántartások átfutási ideje, ráadásul ezek sokba is kerülnek.
Előzmény: jobbhorog (-)
jobbhorog Creative Commons License 2009.11.14 0 0 265
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 264
jobbhorog Creative Commons License 2009.09.16 0 0 263
jobbhorog Creative Commons License 2009.08.13 0 0 262
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 261
Bakker, nézd meg a számokat oszt utána győzd meg a Statisztikai Hivatalt, - én nem szivesen hitvitázok egzakt dolgokról...

Arroganciával leplezed tudatlanságodat? Én vettem a fáradságot, megnéztem azokat a bizonyos számokat. És ezér kötöm a trendfordulót 2002-höz.

Egy olyan makroadatot mondj, ami szerinted azt mutatja, hogy 2000-re tehető a lejtmenet kezdete.
Előzmény: PuPu (255)
javított állomány Creative Commons License 2008.05.22 0 0 260

Már miért is haragudnék tanult barátom.

Lehet mégis csak örülnöm kellene hogy a környező

országokban többet lopnak.( kötve hiszem)

Csak az zavar hogy ott egyre nagyobb GDP-ből történik,

nálunk meg már azt is a felvett hitelekből, amit

mindannyiunknak kell visszapettyegetni.

De hát tudom nem vagyok elég pozitív, ne még a zorbán is. :-)))    

Előzmény: PuPu (259)
PuPu Creative Commons License 2008.05.21 0 0 259

Már ne is haragudj, hogy érdeklődöm, de hogy kerülsz itten te képbe?

Már megint berughattál, oszt ílyen állapotban állsz ide osztani az észt, mikor úgyis kevés van belőle?

Nademostfrankón: mit akartál itten kifejteni?

Mármerhogy zavaros írás - zavaros gondolkodás, mint tuggyuk, - nemde?

:O)))

Előzmény: javított állomány (257)
javított állomány Creative Commons License 2008.05.21 0 0 257

Tudod Pupos én tisztában vagyok azzal hogy szellemiek terén

kihívásokkal kűzdök.

S egyáltalán nem vigasztal hogy hogy te még hülyébb vagy.

Pedig nem is vagy környező.

De.

Már akkor annak érzem magam amikor meglátom a bugyikék betüidet. :-))))

Előzmény: PuPu (256)
PuPu Creative Commons License 2008.05.21 0 0 256

A 179 résztvevőt számláló korrupciós listán a 39. hely a mienk, - a környék valamennyi országa - Szlovénia kivételével -  korruptabb, mint mi vagyunk.

Olaszország és Görögország is.

Persze lehet, hogy neked sok korrupciós lóvé üti a markod, de szerintem e tekintetben speciel eléggé elviselhető a helyzet...

Miért van vajon az, hogy bődületes és a hazánkra nézve súlyosan dehonesztáló dolgokat vagytok képesek gátlástalanul terjeszteni?

Semmi nem drága Vityka hatalmáért?

És nem érzed magad néha baleknak?

:O)))

Előzmény: orpheline (253)
PuPu Creative Commons License 2008.05.21 0 0 255

Bakker, nézd meg a számokat oszt utána győzd meg a Statisztikai Hivatalt, - én nem szivesen hitvitázok egzakt dolgokról...

:O)))

Előzmény: Törölt nick (245)
PuPu Creative Commons License 2008.05.21 0 0 254

Talán részletezhetnéd...

:O)))))

Előzmény: orpheline (253)
orpheline Creative Commons License 2008.05.21 0 0 253
Csak a lényeges dolgokban.... ez éppen elég-sőt, sok is....

De bezzeg ha a korrupciót, a közpénzek lenyúlását, meg ilyeneket nézzük.... abban tutira dobogósok vagyunk...:P
Előzmény: zsolti05 (252)
zsolti05 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 252
semmiben nem vagyunk utolsók
Előzmény: subadubadu (249)
PuPu Creative Commons License 2008.05.21 0 0 251

Aztán milyen tekintetben vagyunk utolsók a régióban?

Utolsók azok, akik ilyen hüjeségekkel etetik az olyan ostobákat, mint te is lenni méltóztatol.

Utolsó, gátlástalan, hataloméhes csibészek.

:O)))))

Előzmény: subadubadu (249)
Demokrapia Creative Commons License 2008.05.20 0 0 250
Nem az utolsó helyezésről írtam. Csak több helyen olvastam a topikokban az pénzérmék kölcsönzéséről. Gondoltam helyreteszem az infot.
Előzmény: subadubadu (249)
subadubadu Creative Commons License 2008.05.20 0 0 249
Es az valtoztat azon, hogy mi vagyunk az utolsok a regioban?
Előzmény: Demokrapia (248)
Demokrapia Creative Commons License 2008.05.20 0 0 248
Csak megjegyzem a szlovák euroérmék a szlovák pénzverdében fognak készülni. Év végéig kb. 500 millió darab. Még nem kezdhetik a gyártást, mert hivatalosan is meg kell erősíteni a szlovák eurobevezetést. Elvben már végleges Szlovákiában euro, de hivatalosan még nem. Erre még várni kell júliusig. Nem tudom honnan veszitek ezt a kölcsönkért érméket.
A papírpénzt valóban kölcsön kell kérni, mert a mai szlovák papírpénzeket is külföldön készítik. Tehát meg kell rendelni a nyomást, stb. stb. Ez időbe telik, nem lehet siettetni, mert még egyenlőre meg sem rendelhetik.
Előzmény: subadubadu (247)
subadubadu Creative Commons License 2008.05.20 0 0 247

>>érdekes, eddig a száguldó baltiakkal jöttetek. Az inflációjuk valóban száguld felfelé. A növekedésük pedig lefelé<<

 

Ez meg hagyjan, de a bevezetendo szlovak euro-t sem kepesek bevezetni, csak ugy, hogy az osztrakok adjak nekik kolcson a bankjegyeket es az ermeket. Nekunk pedig nem kell kolcsonkernunk az euro bevezetese celjabol bankjegyeket.

Előzmény: pujii (243)
subadubadu Creative Commons License 2008.05.20 0 0 246

>>Mellesleg jegyzem meg, hogy ez az impotens kormány minden tekintetben többet produkált, mint a rettentően sikeres Orbán-Torgyán kormány (milyen érdekes, - mintha Torgyánt és bandáját folyamatosan kiretusálnátok Lenin elvt Orbán Miháj mellől...)- és még nincs itt a ciklus vége.<<

 

LOL :-)))))))

 

Reg nevettem ilyen jot, koszi :-)))))

Előzmény: PuPu (244)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.20 0 0 245
A trend nem 2002-ben indult, hanem 2000-ben, amikor Orbán elkezdte eltapsolni a szocik által a Bokros - csomaggal felhalmozott tőkét...

Ez az érvelés már a nem feltétlenül agyhalott balos körökben sem trendi, ugyanis hamar felismerték az értelmesebbek, hogy az égvilágon semmivel sem lehet alátámasztani.
De megértelek, öregségedre már minek tanulnál újat, pártunk és kormányunk hivatalos irányvonala pont megfelelő. Se többet, se kevesebbet.
Előzmény: PuPu (244)
PuPu Creative Commons License 2008.05.20 0 0 244

A trend nem 2002-ben indult, hanem 2000-ben, amikor Orbán elkezdte eltapsolni a szocik által a Bokros - csomaggal felhalmozott tőkét, meg amikor a választások után üresre takarított államkasszát és néhány időzített bombát hagyott a szocikra, természetesen mély hazafiságtól áthatva...

Mellesleg jegyzem meg, hogy ez az impotens kormány minden tekintetben többet produkált, mint a rettentően sikeres Orbán-Torgyán kormány (milyen érdekes, - mintha Torgyánt és bandáját folyamatosan kiretusálnátok Lenin elvt Orbán Miháj mellől...)- és még nincs itt a ciklus vége.

Az meg egyenesen sajnálatos, hogy a füleddel baj van és képtelen vagy a térbeli tájékozódásra, - a fel és a le számodtra megoldhatatlan rejtély lehet...

:O)))

Előzmény: Törölt nick (240)
pujii Creative Commons License 2008.05.20 0 0 243

érdekes, eddig a száguldó baltiakkal jöttetek. Az inflációjuk valóban száguld felfelé. A növekedésük pedig lefelé

 

Ezt szokták, oszt megfeledkeznek arról, hogy itt valójában közös  hullámvölgyről van szó, szóval minden régiós társ esetén van amikor fenn és amikor lenn.

Mivel nálunk 2002 utántól volt a fenn, természetes, hogy most van egykis pihenő, szóval lenn.

 

 

 

 

Előzmény: zsolti05 (230)
PuPu Creative Commons License 2008.05.20 0 0 242

Neked talán először meg kellene tanulnod olvasni, mert különben folyvást ilyen hüjeségeket fox írni, mint itt tetted...

Szerinted egyébként milyen problémát kell megoldani, és mi a recepted rá?

:O))))

 

Előzmény: subadubadu (237)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.20 0 0 241
KSH.
De ennek is megvan az oka, mivel némileg eltérő metodika alapján számol mint az Eurostat. Ebben viszont az a jó, hogy Zsoltika már mondhatja (ahogy meg is tette), hogy a magyar infla kisebb mint a cseh.:-)
Előzmény: subadubadu (236)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.20 0 0 240
Én igazán örülnék, ha csupán fideszes "nyavajgások és fanyalgások" lennének, de a 2002-es kormányváltás óta jellemző negatív trendeket nem intézhetjük el ennyivel.

Előbb el kell takarítani a balliberálisok impotens kormányát, utána már lehet okunk némi bizakodásra. De addig semmi, hisz jól látszik az alkalmatlanság. Amíg ezek vannak hatalmon, folytatódik a lejtmenet.
Előzmény: PuPu (235)
halford Creative Commons License 2008.05.20 0 0 239
...azt még a forint is bédől....
subadubadu Creative Commons License 2008.05.20 0 0 238
A hivatalos statisztikakon tulmenoen az elszegenyedo reteg szamara ez  az inflacio sokkal magasabb a fogyasztoi kosar kulonbozete miatt.
Előzmény: Törölt nick (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!