Keresés

Részletes keresés

b o g e y Creative Commons License 2024.01.12 0 0 170

„... bátran, türelmes, hosszadalmas aprómunkával kiküzdhetjük magunknak mi is, ez a kis nép itt Európa közepétől kissé keletre, hogy olyan berendezkedésben élhessünk, amilyet a többség akar. Amelyben folyton újra meg újra birkózni és megegyezni képes egymással szegény és gazdag, kicsi és nagy, hagyományőrző és újító, jobb és bal. Ahol egyetlen érdeket és véleményt sem fojt el a hatalmi monopólium, rendőri erőszak. Ahol egyetlen életformát és gondolatot sem üldöznek, még akkor sem, ha az a többségnek nem tetszik. S csak a másokat pusztító érdeknek, erőnek szabnak gátat közös akarattal teremtett és érvényesített törvények. Olyan berendezkedésben, amelyben senki sem lehet egészen elégedett, mert nem övé minden hatalom.”

 

Ma lenne 80 éves Solt Ottilia (1944-1997) szociológus, a Szabad Demokraták Szövetségének alapító tagja. Emlékét a II. kerületben, a Komjádi Béla utcában emléktábla, a Frankel Leó út és a Harcsa utca találkozásánál tér is őrzi.

(saját fotó)


 

kisérőlevél Creative Commons License 2008.12.11 0 0 169
Nem tudom mit szólna, ha látná, hogy a jelenlegi poltikai "elitnek" hová sikerült juttatnia a cigányügyer?!
ejropalepke Creative Commons License 2008.12.11 0 0 168

Az a gyanúm, hogy azért vagy te SZDSZ-tag, mert azonfelül, hogy rögeszmésen tartozni akarsz valahová, még állhatatosan is teszed azt.

Azért lassan  elérkezett az idő, hogy a magadfajta megszállott apologéták is, akiknek még egy aprócska kétely sem tépázza  kikezdhetetlen hitét, elmélázzanak rajta, hogy ez az a párt-e, amelybe egykoron beléptek?

Ugyanis kívülről olybá tűnik, hogy éppen a kicsit is kritikai szemlélettel bíró emberek már régesrég kiléptek a pártból, és borzadva figyelik az SZDSZ megérdemelt agóniáját.

 

Előzmény: Libera nos, Domine! (156)
pindiy Creative Commons License 2008.12.10 0 0 167
Csak vigyázz az egézségedre....
Előzmény: Libera nos, Domine! (156)
Kero Creative Commons License 2008.12.10 0 0 166
*
Gondolunk rad sokat
Előzmény: mammamija (30)
anyabanya Creative Commons License 2008.01.31 0 0 165
már 11....
vizinikk Creative Commons License 2008.01.10 0 0 164

az hagyján, hogy szembenéz az ország valós helyzetével, de annak részben okozója is....

mindenesetre érdeklődéssel nyugtázom, minek is örülsz te folyamatosan. Valami elnyújtott mániás-depresszióban szenvedsz, ahol most van az eufóriának az ideje?

Előzmény: Libera nos, Domine! (161)
anyabanya Creative Commons License 2008.01.10 0 0 163
Szerintem meg nem kéne Teréz anyát sem sértegetni...
Előzmény: cren (150)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2008.01.09 0 0 162
Miért ne tudhatnám? Már amennyire az ilyesmit egy nem szakembernek tuni lehet.
Előzmény: CLASSFIGHTER (160)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2008.01.09 0 0 161
Ezeket már elmondtam a Miért szeretjük a Miniszterelnök Urat? c. topikban. Éppenhogy örülök neki, hogy a második Gyurcsány-kormány - a Fidesszel ellentétben - szakított a hazudozással, és szembenéz az ország valóságos helyzetével.
Előzmény: ppp_petike (157)
CLASSFIGHTER Creative Commons License 2008.01.09 0 0 160
nem tudhatod
Előzmény: Libera nos, Domine! (152)
CLASSFIGHTER Creative Commons License 2008.01.09 0 0 159
nem érdemes.
Előzmény: Libera nos, Domine! (156)
CLASSFIGHTER Creative Commons License 2008.01.09 0 0 158
érdemes!
Előzmény: anyabanya (-)
ppp_petike Creative Commons License 2008.01.09 0 0 157
Ez mind szép, de a lényegi választ kispóroltad: ennyi hazugság és elkúrás után miért hiszel továbbra is rendületlenül abban, hogy holnaptól jó útra térnek a fiúk és nem fogják ezt is ezerrel elkúrni?
Előzmény: Libera nos, Domine! (156)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2008.01.09 0 0 156
Néhány dologban tévedsz, kezdjük ezzel. Senkitől sem várható el, hogy nyomon kövesse egy magamfajta szerény nick "munkásságát" a Polidilin, ezért el kell mondanom, hogy nem fekszem be senkinek, sem Horváth Áginak - akit alig ismerek -, sem Kóka Jánosnak - akivel egyáltalán nem rokonszevezem -, sem Gyurcsány Ferencnek, akit ugyan az őszödi beszéd kiszivárgása óta kedvelek, de előtte nem különösebben rokonszenveztem vele (azokból az okokból, amit ő aztán a kiváló őszödi beszédben oly érzékletesen kifejtett).

Az egészségügyi reformot illető - és még ezt a kissé szétcincált reformtörvényt is pozitívan értékelő - jó véleményem azonban nem abból származik, hogy mennyire kedvelek egyes politikai vezetőket vagy pártokat, és mennyire nem másokat. Hanem onnan, alkalmam volt az utóbbi 4-6 évben többé-kevésbé állandó figyelemmel kisérni azokat a tanulmányokat és tanácskozásokat (konferenciákat és politikai rendezvényeket), amelyek az egészségügyi rendszer átalakításáról szóltak.

Ezeknek az előtanulmányoknak, vitáknak a fő szereplői pedig nem a fentiek voltak, hanem ismert egészségügyi és közgazdasági szakemberek, olyanok, mint Bokros Lajos, Molnár Lajos, Mihályi Péter és néhányan mások. Az egészségügyi reform megalkotói. És főleg az SZDSZ-ből azóta kilépett Bauer Tamásnak köszönhetem, hogy kívülállóként - tehát nem közgazdászként és nem orvosként - is meggyőződhettem az egészségügyi reform, a biztosítási alapú, de erőteljes szociális garanciákat tartalmazó polgári egészségügy megteremtésének halaszthatatlan voltáról.

Egészen röviden: nem azért támogatom az egészségügyi reformot, mert SZDSZ-es vagyok, hanem azért vagyok SZDSZ-es, mert az SZDSZ-nek vannak ilyen programjai.
Előzmény: ppp_petike (154)
vizinikk Creative Commons License 2008.01.09 0 0 155

én inkább azt gondolnám, hogy nem szoborba kellene merevíteni Ottiliát, hanem továbbvinni a szellemét. Hogy ne halott világokat kapjon, hanem átvenni a stafétabotot, és folytatni azt, amit ő kényszerűen félbehagyott.

vannak is ilyenek: anyabanya, néhány elkötelezett szociális munkás, cigánygondozó.

de a mai viszonyok között sokkal több ilyen emberre lenne szükség

Előzmény: syrius (149)
ppp_petike Creative Commons License 2008.01.09 0 0 154
Figyu Libera! Nem tűnsz te iskolázatlan taplónak, az eddigi hozzászólásaid alapján azért látszik, hogy tudsz te önállóan is értékítéletet alkotni, racionálisan gondolkodni, művelt vagy, körültekintő és felelőségteljes. Ha jó napod van.

De sajnos a legjobb napjaidon is - valami érthetetlen, gyerekes naívitással - csont nélkül, tövig beszopod az ilyen válogatott baromságokat. Honnan jön ez a feltétel nélküli, fanatikus meggyőződés? Biztosan több élettapasztalattal rendelkezel nálam, de mégsem jöttél még rá, hogy milyen veszélyeket rejt magában ha valaki ennyire fanatikusan és kritikátlanul befekszik a Mozgalomnak, az Eszmének, a Pártnak vagy a Vezérnek. Miért jó ez Neked? Miért kell ilyen elszántan kampányolnod? MEssze van még 2010, majd akkor ráérsz a már működő rendszert dicsőíteni. Addig a bezsarolt képviselők úgyis mindent megszavaznak a köpködőket meg úgysem tudod meghatni. Mert nem bíznak a koalában, abban, hogy az jót akar nekik.

Te bezzeg hiszel nekik, bízol bennük; a Horváth Ágiban, a Kóka Janiban, a Gyurcsány Feriben. Csak azt tudnám, hogy honnan ez a naívitás és a töretlen hit. Miért hiszel nekik, miért előlegezed meg a bizalmat? Mert mernek nagyokat ígérni? Kormányzati negyed, négyes mertó, dübörgő gazdaság, nagy a jólét, nemfogfájni? Vagy mert törvénybe van foglalva? Mint az ötéves adócsökkentés? Szerintem pihenj le, vonulj vissza és tartalékold az erőidet a már megvalósult csodálatos reformjaik méltatására. Mert addig inkább csak agymosottnak néznek sokan.
Előzmény: Libera nos, Domine! (152)
vizinikk Creative Commons License 2008.01.09 0 0 153

na, ezen az oldalamat fogom a röhögéstől.

cigányegészségüggyel foglalkozó ismerősömnek gyökeresen más a véleménye, holott kezdetben ő is szadesz-párti volt.

libera: lehet minket hülyének nézni, de nem biztos, hogy azok vagyunk.

 

Előzmény: Libera nos, Domine! (152)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2008.01.09 0 0 152
Az egészségügyi reform biztonságot és magas szintű egészségügyi ellátást jelent mindenkinek. A szegényeknek is. Ezért támogatná Ottilia.
Előzmény: vizinikk (142)
Derek Creative Commons License 2008.01.09 0 0 151
Pontosan
Előzmény: cren (150)
cren Creative Commons License 2008.01.09 0 0 150
Talán nem kellene Solt Ottilia emlékét sérteni azzal, hogy Teréz anyával, a Vatikán szélhámos pénzszivattyújával együtt emlegeted.
Előzmény: szan49 (141)
syrius Creative Commons License 2008.01.09 0 0 149
Az Demokratikus Ellenzék egyik első alakja volt akit nemcsak megismertem, de akit emberileg is nagyon tiszteltem, szerettem. Később a  kezdeti eufória után egyre elviselhetetenebb lett a politikai légkör és egyre kevesebben maradtak, akiket joggal övezett megbecsülés. Ő ezek közé tartozott, olyan kisugárzása volt, hogy máig hat rám és sose bocsátom meg magamnak, hogy nem voltam ott a búcsúztatóján. Végigolvasva a topicot, nagyon örülök, hogy sokan látják, látták hasonlóan őt és amikor felvetődött egy szobor állítása rögtön arra gondoltam én is áldoznék rá. Addig is meg kell őrizni emlékét, hiszen közbecsülésnek örvendő politikus szinte egyáltalán nem volt a rendszerváltás után. Szerencsés volna, ha az ellenzék is támogatná ezt, de még fontosabb, hogy az SzDSz se sajátítsa ki emlékét, hiszen bár tagja volt a pártnak, de több volt annál. Hogy mit tenne ma azon lehet vitatkozni, de talán nem ebben a topicban. Itt emlékezzünk, idézzük fel alakját, akár ritka képek csatolásával is. (Bár az az egyetlen, ami itt felbukkant is megkönnyeztetett.)
vizinikk Creative Commons License 2008.01.09 0 0 148

szerintem pont abban riasztó a szadi változása, hogyha összehasonlítod a mai kiemelt céljaikat azzal, amit Ottilia annak idején képviselt.

 

Előzmény: anyabanya (146)
vizinikk Creative Commons License 2008.01.09 0 0 147

az angyalok is eldugják a szárnyaikat. és az nagyon jó, hogy bármilyen embertelen is lesz a világ, mégis vannak, akik szembe mennek ezzel.

:-)))

Előzmény: anyabanya (143)
anyabanya Creative Commons License 2008.01.09 0 0 146

Persze, de ez ellen nem tud védekezni.

AZt hiszem, de csak hiszem, vagy hinni szeretném, hogy Ottilia ugy gondolta, hogy a méltósággal együtt jár az egészséghez való jog, az emberek közti szolidáris gondolatok alapfeltételei az emberséges és élni érdemes életnek, hogy a demokrácia csak akkor lesz teljes, ha nem boritják le a hazugsággal és ha a többség véleményét nem hagyják figyelmen kivül...No de az egészségügyi törvényetek lehet okos, de semmikép nem szolidáris. Lehet hogy üzletileg még jó huzás is, de semmiképpen nem emberséges a leszakadtakhoz, a rosszkor rossz helyre születettekhez. Lehet, hogy joglag támadhatatlan, de semmi köze a demokráciához. Lehet, hogy érvekkel védhető, de semmiképpen nem mondható az, hogy nem hazugsággal van körbe bástyázva.

Előzmény: Libera nos, Domine! (137)
anyabanya Creative Commons License 2008.01.09 0 0 145
Nem hinném, hogy ez ilyen egyszerü lenne. Vannak emberi roncsok, de ettől még emberiek. Nem tudhatjuk az okokat, a miérteket és ha nem gondolkozunk el azokon, akkor ne gondoljunk az itélkezésre sem, mert milyen alapon. A méltóság nekik is jár és azt hiszem nem is lehetünk irigyek rájuk. 
Előzmény: Törölt nick (132)
anyabanya Creative Commons License 2008.01.09 0 0 144
Nem, ez nem én vagyok. Ehhez én gyáva lettem volna.
Előzmény: Or Kán (126)
anyabanya Creative Commons License 2008.01.09 0 0 143
A kislány sajnos már nem él, de volt néhány honap, amikor tényleg szerették... Furcsa dolog ez, mert igazán ezek az igazi példaképek, akik csak ugy megélik embeséggel az életüket, de körülöttük néma csend. Talán a többség még le is nézi őket, mert nincs iskolájuk, nagy szájuk, nem szépek és még a tb-nek is sokba kerülnek...talán még feketén is dolgoznak...
Előzmény: vizinikk (131)
vizinikk Creative Commons License 2008.01.06 0 0 142

nem volt jellemző rá, hogy a haszonelvűséget támogassa a szegények érdekeivel ellentétben. persze halottakkal takarózni könnyű, úgysem cáfolnak meg.

egyébként ismerek közismert, a cigányok egészségügyi problémáival hivatalból foglalkozó, eddig liberális cigány származású politikust, aki katasztrofálisnak tartja az eü törvényt.

 

Előzmény: Libera nos, Domine! (137)
szan49 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 141

Eléggé leegyszerűsítve látod a világot. Sok "emberi ronccsal, alkoholistával, drogossal", egyébbel van dolgom. Mindnek megvan a maga keresztútja, szenvedéstörténete. Egy sem önként vált azzá, ami lett. Egyszerűen gyöngék voltak, vagy belefáradtak a harcba. "Akit porig aláztak, porig kell azért lehajolni."

Solt Ottília, Teréz anya, Böjte Csaba tudja és cselekszi/cselekedte ezt az alapvetően emberi gesztust. Tisztelem őket érte.

Előzmény: Törölt nick (132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!