Keresés

Részletes keresés

eleg Creative Commons License 2015.09.13 0 0 11

Sziasztok!

 

Elromlott a Tokoina objektívem. Talált valaki szervízt?Köszi

belphnaque Creative Commons License 2007.04.09 0 0 10

Tokina 24-200 visszajött. Működik.

Vettem Canon 5d-t. Full frame meg minden.

Tokina 24-200 enyhén vignettál, és sarokban torzít. Soha előtte ilyen bajom nem volt, de hát ez a full frame.

 

:-(

 

Belph.

belphnaque Creative Commons License 2007.03.06 0 0 9

Naja !

 

Most, hogy én is felocsódtam lebénulásomból, elkezdtem aggódni, hogy ekkora pénzt kértek el, és megnéztem, hogy mi is van.

 

Első hülye reakcióból, és a bosszankodás miatt, ami ezzel járt, azonnal utaltam a pénzt.

Utána gondoltam bele, hogy basszus, ennyiért újat is...

Mivel azóta elég idő eltelt, és nem kaptam még vissza, írtam nekik mailt, aminek alapján kiderült, hogy még nem érkezett meg az összeg.

 

Újra felvettem a fonalat, kiderült, hogy valamiért nem ment el a pénz szerencsére.

Ezek után meglestem mennyi egy új, mert eldöntöttem, hogy az egyébként minden szempontból megelégedettségemet hozó objektívet megismétlem, azaz veszek egy újat a javítási költség rész összegéért.

Sajnos már nem lehet kapni.

 

- Megmondam nekik, hogy nem ment el a pénz, és ezért ugyan bocsi, de ugyan hogyan képzelték ?

- Mondták, hogy ők küldtek faxot, én akceptáltam az összeget, ezért megcsinálták.

- Jeleztem, hogy semmi kérdés nem volt, jött egy fax, rajta az összeg meg azonosító számok, és kész. Semmi kérdés. Készüljenek fel, hogy ennyit nem fizetek, mondjanak reális árat, vagy küldjék vissza javítatlanul.

- Visszaírtak, hogy nincs igazam, de azért lecsökkentik az összeget 100 EUR-val.

- Mondtam, hogy köszi, de még mindíg jobban járok egy új vásárlásával, legyen 150.

- A válasz nem, így utaltam ma egy összeget.

 

Tanulság:

Nézd meg mennyi az új (én nem tudtam, úgy kaptam), és találd ki mennyit ér meg.

Kérdezz rá, hogy ők mennyiért csinálnák meg ?

Figyelj, mert a faxos megoldás nem korrekt szerintem, semmi szöveg...

Csak akkor vegyél Tokinát, ha ezzel ráérsz szívni (egyébként jó obi).

 

Tokina sok helyen kapható,és többekről nagyon jókat olvastam, én továbbra is fogok venni ilyet, de lehetőleg Canonban fogok gondolkodni (a vázhoz).

 

Belphnaque

 

 

vulpes Creative Commons License 2007.02.26 0 0 8
Egyetértek!
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 7
Hello!
Na z jó ha megcsinálták:), de nem akrlak elkeseríteni szerintem k*rvadrága, ennyiért vehettél volan egy másik ugyanilyet használtban, vagy akár 2db 28-200 asat. Tuti nem írtad el az összeget?
Előzmény: belphnaque (6)
belphnaque Creative Commons License 2007.02.23 0 0 6

Megoldottam végül a szervízelést.

Még nem kaptam vissza a lencsét, de egy húzós összegért megcsinálták Hollandiában.

75 000 Ft körüli pé'z, elektronika csere vagy valami ilyesmi.

 

Belph.

belphnaque Creative Commons License 2007.01.08 0 0 5
ok, köszi
Előzmény: ceva_sony (4)
ceva_sony Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4
Keresd Cigaro-t, ha jol emlekszem neki volt valami gondja Tokinaval.
Előzmény: belphnaque (3)
belphnaque Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3

Sziasztok !

 

Furcsa, hogy senkinek nem volt még ilyen gondja...

 

Optiformról, Camera Kft-ről, stb. első körben lepattantam, de ami még elhangzott, megpróbálom, nem tudom beleesett-e a szórásba, de nem akarok senkit kihagyni.

 

Hollandoktól jött egy levél, hogy küldjem ide:

 

Tokina Service Euope B.V.

 

Bakkenzuigerstraat 16

1333 HA  Almere

The Netherlands

 

Fax. +31 (0) 36 53 0 55 61

 

info@tokina.eu

www.tokina.eu

 

 

Nevetséges, jó, hogy nem Japánba. Nem foglalkozik senki ezzel az ismert és mindenhol árult márkával ?

 

Belphnaque

 

ui.:köszi

Előzmény: vulpes (2)
vulpes Creative Commons License 2007.01.08 0 0 2
Vagy küldj egy levelet az európai központjuknak Hollandiába, hátha mondanak valamit:

Tokina Service Europe
Olstgracht 1, 1315BG, Almere
Tel:31-(0)36-534-6967 Fax:31-(0)36-530-5561 info@tokinaservice.com
place Boo Creative Commons License 2007.01.08 0 0 1

www.cameo.hu

Kérdezd meg őket, hátha...

Előzmény: belphnaque (-)
nord Creative Commons License 2007.01.08 0 0 0
Kérdezz meg néhány hivatalos forgalmazót (Optiform, digifenykep.hu). Hátha gyorsabbak, mint az edigital...
Előzmény: belphnaque (-)
belphnaque Creative Commons License 2007.01.07 0 0 topiknyitó

Sziasztok !

 

Van egy Tokina 24-200-as obim, amit nagyon szerettem az átfogása és a jó minősége miatt, de egy ideje zárhibás lett. Az elektronikájában van hiba, valami kábel elszakadt benne, és csak a legnagyobb blendén lehet használni.

 

Vittem már mindenhová, de a Tokina szó hallatán már elküldenek a szervízek, és az egyetlen (Akácfa utca), aki szóba állt velem, az sem tudta megcsinálni.

Keresgéltem a neten, csak Hollandiában és Németosrzágban találtam szervízt, pedig biztosan van közelebb is, mondjuk Bécsben, de Londonba is megy most egy ismerősöm.

Az Extreme Digital elvinné valahová, de én még idén szeretném használni az objekítvet. (Ismerősöm hónapokig várt egy garanciális javítást.)

 

Többen árulják, de senki sem szervizeli ?

Nem volt még senkinek Tokina problémája ?

Hogyan lehetne megoldani ?

 

Köszi !

 

Belhnaque

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!