Keresés

Részletes keresés

merQree Creative Commons License 2007.01.12 0 0 103
tegnap kaptam szamlakivonatot, es megfekudtem a rohogestol.
kamat: 15 HUF
kamatado: 3 HUF

kivancsi lennek, hogy a 3 HUF atutalasi koltsege, es az allami konyveles ebbol ? HUF-ba kerul. biztosan megeri nekik ez a 3 HUF?
Willie Creative Commons License 2007.01.06 0 0 102
A szegedi ATM-ekkel sosem volt problemam ilyen szempontbol. Bar mondjuk en a helyedben a bankommal kifizettettem volna a hitelkartyahasznalat koltsegeit.
Mondjuk vannak olyan bankok, amelyeknel elore be kell jelenteni, ha kulfoldre utazol mert tiltjak a kulfoldi penzfelvetelt. Egyik haverom jart igy a Kanari-szigeteken.
Előzmény: Derek (99)
Willie Creative Commons License 2007.01.06 0 0 101
Ezert erdemes utazas elott megnezni, hogy van-e a kornyeken ATM es ha nincs akkor mar elore keszpenztartalekot vinni es lehetoleg mindenutt kartyaval fizetni csak a legvegso esetben a kp-hez nyulni. Vagy bemenni egy szupermarketba es kerni "cash back"-et a vasarlas utan. Vagy, ha minden kotel szakad akkor bemesz egy postar veszel 90 centert egy money ordert a kartyaddal aztan meg visszavaltod.
Előzmény: Derek (99)
Willie Creative Commons License 2007.01.06 0 0 100
Nem igazan ertem, hogy mirol beszelsz. Mivel nincsenek koltsegek, mit kene tisztan latni? A szamlaforgalmat meg az interneten lehet ellenorizni igy pontosan meg lehet allapitani, hogy a bank lenyul-e valamit a penzedbol. Nos nekem mindig centre pontosan ugyanannyi volt az egyenlegem mint, amit vartam. Sot ha Mo-on hasznaltam a kartysmat, akkor meg jobb is, mivel jobb arfolyamon valtottak a dollart forintra, mint a valutavaltoknal
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (98)
Derek Creative Commons License 2007.01.06 0 0 99

"Viszont azert eleg nehez olyan helyre menni, ahol a Chase-nek nincs ATM-je"

Az USA-ban de Europaban nemigen talalsz.Bar en Baltimore-ban sem talaltam. Vagy egy eszak Louisianai kisvarosban ahol egy honapig dekkoltam a Katrina miatt,igaz ott nem is volt ilyesmire szukseg ,mert szamitva a rendszer osszeomlasara a hurrikan elott eleg mennyisegu keszpent vettem fel elore,igy ott szukseg sem volt ra,de ott is csak helyi mezogazdasagi bankok  voltak es egy orszagos halozatu sem.

 

 

 

 

Hitelkartyarol en akkor vettem le penzt ,ha nem tudtam masrol.Pl MO-on egyszeruen a checkcardomat Szegeden az ATM-ek nem fogadtak el valamiert es kenytelen voltam hitelkartyat hasznalni,szerencsere egynek tudtam a PIN -jet mert keszpenzfelvetelre sosem hasznaltam. Fel is hivtam a Chase-t MO-rol,hogy mi a fene van,de azt mondtak ok nem tiltottak le a kartyat valami a magyar rendszerben volt.

Előzmény: Willie (97)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2007.01.06 0 0 98
Amit leírsz, az intransparent charging eminens esete. Én bizony nem vezetném a számlámat egy olyan banknál, ahol nem látom tisztán a költségeket.
Előzmény: Willie (92)
Willie Creative Commons License 2007.01.06 0 0 97
Viszont azert eleg nehez olyan helyre menni, ahol a Chase-nek nincs ATM-je. Meg olyan helyre is, ahol nem tudsz kartyaval fizetni. Aki meg hitelkartyarol vesz fel penzt az idiota, mivel ott nincs grace period igy a kamat rogton elkezd ketyegni.
Csak azt akartam egyebkent bemutatni, hogy ha egy kicsit is odafigyelsz akkor az USA-ban a banki szolgaltatasokaert egy fillert sem kell fizetni.
Nekem annak idejen a Citizens Bank-os szamlam volt olyan, hogy a vilagon mindenutt ingyen vettem fel a kartyammal penzt.
Előzmény: Derek (95)
Derek Creative Commons License 2007.01.06 0 0 96
advance, bocs
Előzmény: Derek (95)
Derek Creative Commons License 2007.01.06 0 0 95
A Chase most 3 dollart szamol fel ha mas ATM-bol veszel ki a checking szamladrol,fuggetlenul,hogyaz USA-ban , vagy MO-on,szamlavezetesi dij nincs ,minden tranzakcio interneten ingyenes,ha hitelkartyarol veszel fel keszpenzt akkor meg felszamoljak a cash advence fee-t ami a chase-nel jelenleg 10 dollar vagyis hitelkartyarol lehetoleg ne vegyen fel senki keszpenzt.
Előzmény: Willie (87)
Willie Creative Commons License 2007.01.05 0 0 93
Amugy ha nem hiszed amit leirtam itt van az USa egyik legnagyobb bankjeanak a folyoszamla ajanlata:
http://www.chase.com/ccp/index.jsp?pg_name=ccpmapp/individuals/checking/page/checking_overview
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (91)
Willie Creative Commons License 2007.01.05 0 0 92
Nem a bank abbol el, hogy hahasznalja az ugyfelek penzet. Azaz neked a betet utan fizet 2% kamatot es azt a penzt kihelyezi 6%-ra akkor mondjuk egy 5000 dollaros beteten van neki havi 16 dollar haszna, ami tobb mint a havi szamladij lenne. De nem am csak 6%-ra tudja kihelyezni, hanem pl. hitelkartyak eseten nem ritka a 15-20-25%-os kamatlab sem ott meg mar akar 70-80 dollar nyeresege is osszejohet. Tehat neki az a fontos, hogy az emberek hozza vigyek a penzuket mert minel tobb penzt visznek be hozza, annal nagyobb a haszna es ebbol boven telik a penztaros fizetesere is.
Mo-on viszont az a modi, hogy az ugyfelekkel megfizettetik a bank mukodesi koltsegeit es a penz forgatasabol szarmazo hasznot zsebre teszik. Nem veletlen, hogy a magyar bankszektor kimagasloan nyereseges Europaban
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (91)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2007.01.05 0 0 91
"de soha egy kanyi vasat nem fizettem szamlavezetesi dijkent sot minden altalam hasznalt banki szolgaltatas ingyen volt."

Ez egyébként egy teljesen hihető példa. A bank abból él, hogy vasárnap zárva tart. :))
Előzmény: Willie (83)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 90
Ez sajnos ilyen, egyirányú út, csak az fizet, aki kapta a kamatot, aki adta, annak nem jár vissza a 20%-a. :-))

Nem ez az erdekes :-))) , meg ertem is a gondolatmenetet, de azert meglepett, hogy a decemberi negativ kamat ellenere ratettek az adot a pozitiv reszre. Ezek szerint napi adoszamitas van, nem havi.

(hoppa, megis csak logikus, hiszen a kamatot nyilvan naponta szamitjak)

ZOH
Előzmény: Devil Inside (78)
bogel Creative Commons License 2007.01.05 0 0 89
hozzáállás. Kapsz 18

na így, hogy más is értse
Előzmény: bogel (88)
bogel Creative Commons License 2007.01.05 0 0 88
Ritka egy süsü hozzáállást kapsz. 18 (tizennyolc!) forint kamatot, te meg a kormányt szidod. Válts bankot, vagy kössed le a pénzed, ne légy látraszóló lúzer!
Előzmény: torvill (-)
Willie Creative Commons License 2007.01.05 0 0 87
Szeritnem ott is vannak olyan szamlak, ahol egeszen egyszeru felteteleknek valo megfeleles eseten nem kell szamlavezettesi dijat fizetni. Persze az en szamlamnak is volt valami 5-10 dollar kozotti havidija, de elengedtek, mivel rendszeresen oda utaltak az osztondijam. gondolom az inaktiv szamlak szmaanak csokkentese volt ezzel a cel. Vagy volt olyan szamla, amin, ha folyamatosan volt legalabb 300 dollar, akkor elengedtek a dijat. Tehat nevleg ott is vannak dijak csak igazabol senki sem fizeti oket. Sot volt egy olyan szamlam is, aminel a kapcsolodo VISA kartyaval teljesen ingyen vehettem fel penzt ATM-bol Mo-on. Meg a szokasos ATM-dijat sem kellett kifizetnem, mert a magyar ATM-ek akkor meg nem feleltek meg az USA eloirasoknak, azaz nem figyelmeztettek a penzfelvevot elore a tranzakcio dijarol, igy az nem iskerult jovahagyasra.
Előzmény: Devil Inside (85)
HanG99 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 86
megtörtént, gázművek :)

körberöhögtem a csekket, majd interneten keresztül utaltam :)
Előzmény: ooloo (30)
Devil Inside Creative Commons License 2007.01.05 0 0 85
USA-t nem tudom, osztrák bankokat néztem, kb. 15€/negyedévnél (magyarra: 1250 Ft/hó) kezdődnek a számlavezetési díjak és ez az alsó kategória nem tartalmaz minden szolgáltatást.
Előzmény: Willie (83)
pert1 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 84
Azoknak a befektetési alapoknak a 90%-át is a bankok cégei kezelik, így ők nem nagyon fizetnek rá. Sőt mivel ezekben a befektetésekben fekvő pénz csak addig kamatmentes, amíg át nem forgatja a befektető valami másba, sok száz milliárd jól bebetonozott hosszútávú pénzt kezelhetnek, és ezen is van némi extra hasznuk (bár az előző kamatadó sem él 7-8 évnél tovább).
Előzmény: csg67 (77)
Willie Creative Commons License 2007.01.05 0 0 83
"Emellett a számlavezetési díjak jóval alacsonyabbak, mint tőlünk nyugatra "

Nekem volt USA-ban ( eleg nyugatra van? ) 3 banknal is szamlam, de soha egy kanyi vasat nem fizettem szamlavezetesi dijkent sot minden altalam hasznalt banki szolgaltatas ingyen volt. Minden szmalahoz automatikusan ingyen jart az internet banking, meg a dombornyomott VISA ill MC kartya.

Amugy a kamatado kerekites miatt folosleges izgulni, mivel gondolom ez csak adoeloleg, amit levonnak es az ev vegen mikor beadja a delikvens az adobevallast ,akkor majd visszaienyelheti a kerekites miatti tulfizeteset. Azaz a 18 Ft-os peldabol kiindulva egy ev alatt ugye 43 Ft kaamatadot kell ra megfizetni es helyette 48 Ft-ot vonnak le. Felteszem (gondolom Indian mar a reszeleteket is tudja) az adobevallasban szerepelni fog harom sor az egyik a 2007-es evben megszerzett kamatjovedelem a masik az ennek az adoja a harmadik az erre befizetett adoeloleg. Namost, ha a 3. sor nagyobb mint a 2. akkor az illeto a kulonbozetet levonhatja pl. az SZJA-jabol.
Előzmény: Devil Inside (74)
Devil Inside Creative Commons License 2007.01.05 0 0 82
Akkor annyi. :-)
Előzmény: csg67 (81)
csg67 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 81
Tegnap esti műsor volt a 600-ra biztosan emlékszem
Előzmény: Devil Inside (80)
Devil Inside Creative Commons License 2007.01.05 0 0 80
A portfolio.hu-n voltak akkoriban számok, rengeteg pénz mozdult meg és rengeteg ment befektetési alapokba. (Nem emlékszem a pontos számokra, de a 100 milliárdos nagyságrend rémlik.)
Előzmény: csg67 (77)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 79
ez a megoldas.munkahelyen felmondani az allast es bankokat jarni egesz nap.kurcsanyiaban
Előzmény: Törölt nick (76)
Devil Inside Creative Commons License 2007.01.05 0 0 78
Ez sajnos ilyen, egyirányú út, csak az fizet, aki kapta a kamatot, aki adta, annak nem jár vissza a 20%-a. :-))
Előzmény: Törölt nick (71)
csg67 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 77
Azt hallottam egy rádióműsorban, hogy kb 600 milliárd mozdult meg a kamatadóra, ami az eddigi legnagyobb pénzmozgás a hazai gyakorlatban (bár ez még mindig csak kis töredéke a teljes lakossági betéteknek). Jó lenne azt hinni, hogy ez pozitívan befolyásolja majd a bankokat.
Előzmény: Devil Inside (74)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 76

"Helyesbítek, 2.5 forint kamatig adómentes az összeharácsolt pénzük a bankszámlájukon."

 

Á, tehát szét kell szórni a pénzt a bankokban. Alakul a megoldás, hasznos lesz még ez a topik -

Előzmény: csg67 (72)
Devil Inside Creative Commons License 2007.01.05 0 0 75
:-)))
Előzmény: csg67 (72)
Devil Inside Creative Commons License 2007.01.05 0 0 74
A bankszektorban eddig nem volt igazán éles a verseny, ezért charge-olhatták össze vissza az ügyfeleket. Most kezdődött el egy valamivel komolyabb hirig, hogy több közepes bank (HVB, Raiffeisen, Erste, talán CIB...) nekiállt ezerrel fiókokat nyitni és a valódi verseny kialakulásához alapvetően hozzájárult a kamatadó bevezetése, mert nyáron ennek kapcsán ajánlott termékek miatt kezdték el sokan átvinni a pénzüket máshova és jöttek pl. rá, hogy nemcsak az OTP létezik...

Amúgy a készpénz be és kifizetés kapcsán akadnak költségei a banknak és nemcsak a pénztáros munkabére, szóval mint szolgáltatásért nyugodtan szedhetnek jutalékot. (Mint ahogy máshol is szednek - ha nincs benne a számlavezetési díjban.)

Emellett a számlavezetési díjak jóval alacsonyabbak, mint tőlünk nyugatra - igaz így kevesebb szolgáltatás is van benne, amikre mindre külön jutalékot szednek.

A bankok nem jótékonysági intézmények, hanem üzleti vállalkozások. Versenyeztetni kell őket, mint a tejfölöket a szupermarketben és akkor normális áron normális szolgáltatást adnak: nem 80 darab kettesével bevitt papír után kérnek még egy teljesen lényegtelen 81-diket jelzáloghitelhez, amikor a versenytársnál 3 papír megvizsgálása után időre folyósítják a kért összeget.
Előzmény: Törölt nick (59)
csg67 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72
Helyesbítek, 2.5 forint kamatig adómentes az összeharácsolt pénzük a bankszámlájukon.
Előzmény: csg67 (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!