Április 21.-én Első bácskai geopiknik a parkerdőben. Hagyományteremtő céllal a tavasz kezdetekor szeretnénk egy összejövetelt tartani. Ládázás, evés, ivás, beszélgetés. Meglepetések.
Kampányindító kincskereső játék a Magyar Turizmus Zrt és a Magyar Geocaching Közhasznú Egyesület szervezésében 2007. március 24.
Tudod mennyi kincset rejteget Magyarország? Játssz velünk és fedezzük fel együtt Magyarország természeti kincseit!
A Magyar Turizmus Zrt. a 2007-es belföldi kampányévet, a Zöldturizmus Évét egy országos, kincskereső játékkal indítja el.
A játékban bárki résztvehet, aki kalandos formában szeretne megismerkedni Magyarország természeti kincseivel.
2007. március 24-én, 9 és 17 óra között az ország 11 természetközeli helyszínén alakítunk ki kincskereső bázisokat. Ezekről a bázishelyekről kiindulva, 1-5 kilométeres körzeten belül 5-5 felfedezésre váró természeti kincset kell megkeresni a játékosoknak. Hogy melyek ezek a kincsek, az maradjon egyenlőre titokban. Minél több kincset talál meg valaki, annál értékesebb garantált nyereményben részesül. A kincseket többféle módon kereshetik meg a játékosok:
* Saját GPS készülékkel illetve GPS-képes, navigációs programot futtató tenyérszámítógéppel (PDA) rendelkező játékosok a helyszíneken, papíron megkapják a pontok koordinátáit és ez alapján önállóan keresik meg a kincseket. * 9, 11, 13 vagy 15 órakor egy -a GPS működését is bemutató- túravezető segítségével, csoportosan keresik meg az ellenőrzőpontokat * Hagyományos kincskereső leírás alapján, önállóan keresik meg a rejtekhelyeket.
Érdemes velünk játszani, mert értékes ajándékok várják a szerencsés kincskeresőket!
A kincskereső bázishelyszínek:
Észak-Magyarországon: Felsőtárkány: Bükki Nemzeti Park Nyugati Kapu Oktató- és Látogatóközpont (3324 Felsőtárkány, Ifjúság út 34.)
Észak-Alföldön: Hortobágy: Hortobágyi Nemzeti Park Látogatóközpont (4071 Hortobágy, Petőfi tér 13.)
Dél-Alföldön: Szarvas: Körös-Maros Nemzeti Park Látogatóközpont (5040 Szarvas, Anna-liget)
Tisza-tónál: Tiszafüred-Örvény: Faluház (5358 Tiszafüred-Örvény, Liget u. 8.)
Nyugat-Dunántúlon: Kőszeg: Tourinform Iroda (9730 Kőszeg, Jurisics tér 7.)
Közép-Dunántúlon: Pákozd: Mészeg-hegyi Turisztikai Központ (8095 Pákozd, Katonai Emlékhely, Mészeg-hegy)
Dél-Dunántúlon: Magyaregregy: Máré Vár (N46 13.532 E18 19.339)
Balatonnál: Tihany: Tihanyi Családi Szabadidőpark (8237 Tihany, Aranyház u., a Belső-tó mellett)
Mi is egyféleképpen Bajai cachsereknek érezzük magunkat, mivel minden nyarunkat ott töltjük Baján a Dunaparton. Az egyik ládánkat is Baja közelében helyeztük el a <a href="http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=1775"> GCvodi</a>-t, a másikat meg a tényleges lakóhelyünk közelében a <a href="http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=1768"> GCbaro</a>-t. Örülünk, hogy más is érdeklődik a geocaching játék, szabadidős tevékenység után.
Tetszőleges GPS alkalmas(persze azért nem árt ha ahordozható fajtából van ;) )de több száz láda megkereshető GPS készülék nélkül is, ezek jelezve vannak a ládaleírásnál, sok sikeres kesser keres GPS nélkül.Cél GPS vagy PDA alkalmazásáról kimerítő infók kaphatók a www.geocaching.hu kütyük fórumában.
www.geocaching.hu-n olvasható a játék lényege, a városban és a környékén is van már ilyen rejtek,nameg az egész országban, de nekem úgy tünik hogy kis városunkban ez kevéssé ismert dolog.