Keresés

Részletes keresés

running wild 42 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 4709

Tehát: tegnap bevettél összesen 2 mg Rivotrilt. Ma levágsz belőle 0.2 mg-ot. Ha több kisebb tablettád van, akkor elhagysz belőlük 0.2 mg-nak megfelelő mennyiséget, ha 1 db 2 mg-os tablettád van, akkor levágod késsel a 10%-át, és ezt minden nap megteszed. 2-3 hétig szeded az 1.8 mg nyugtatót, aztán megint levágsz belőle 10%-ot. Az újabb csökkentett adagot is 3 hétig szeded, aztán megint vágsz. 6-8 hónap után eljutsz odáig, hogy már csak egy kis morzsa van, ami 0.2 mg. Azt még szeded 2-3 hétig, majd elhagyod. És ezzel letetted a nyugtatót.

Előzmény: sneeblejack (4708)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4708

És ezt az (5-10%) csökkentésű Rivotrilt 2mg/mennyi ideig szedjem ??

Előzmény: running wild 42 (4705)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4707

Szia ! Kicsit zavart voltam mikor írhattam. Szednem kell még Liryca 75mg (pregabalin) ízületi gyulladásra. Ezt sem volt könnyű elhagyni,némi függőséget okoz..Fájdalomcsillapitás,és a nyugodt pihenésre hatékony..    Köszönöm a visszajelzést -:))  Ezt nagyon elírtam 😨

Előzmény: zorka22 (4706)
zorka22 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4706

Szia! Az előző hozzászólásodban azt írtad, hogy a benzó elhagyásával már a finisbe érkeztél!

Most pedig azt kérdezed, mikor kezd el? Akkor most melyik az igaz?

Előzmény: sneeblejack (4704)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4705

Szia! Bocsánat, hogy beleugatok, mert nem engem kérdeztél, de a legalkalmasabb időpont a csökkentés elkezdésére a mai nap. Ha csak 5-10%-ot vágsz, azt nagyon nem is kéne, hogy észrevedd. Ismerősi körben van pár függő. Azt vettem észre, hogy mindig van kifogás, hogy miért NEM kezdik el a csökkentést. "Most stresszelek a munkahelyen, most rossz passzban vagyok, most festjük a konyhát, stb." Ők soha nem fogják letenni, mert valójában nem is akarják. Nem nagyképűsködni akarok, de én már legalább 3x letettem a nyugtatókat. Csak balesetek, műtétek miatt újra telenyomtak, vagy kötelező volt szedni pl pulzus problémák miatt. De amikor kikupálódtam, azonnal elkezdtem a csökkentést. Ezek agyra ható legális drogok, jobb tőlük megszabadulni. Inkább hamarabb, mint később. 

Előzmény: sneeblejack (4704)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4704

Sikerült beszereznem patikai vonalon,stabilnak látszó gyógyszervágó készüléket.. Készen állok elhatározás án,hogy a Rivotril 2mg/este elhagyom fokozatosan. Nem tudom hogy mikor kezdjem ? A helyzet az hogy most napi 8 órában felelőségteljes munkát végzek. Szerinted mennyiben fog engem az elvonás akadályozni a napi munkában ??                                                                          Amennyiben erre a helyzetre,tudsz mondani nekem érdemben okosságot,szívesen vennem !!

Előzmény: Törölt nick (4644)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4703

szia !  egyetértek veled,mert a Zoloft 25mg-ot kb.,1 hónapja emeltem vissza 50mg-ra !!  Azért tettem,mert éreztem hogy szükségem van rá átmenetileg !  Most kezdem érezni az emelt dózis áldásos hatását -:)) Viszont a benzodiazepin elhagyásával lassan a finisben leszek..                                   Olyan szinten nem viselt meg,nagyon odafigyeltem a csökkentés folyamatára !!!

Előzmény: Törölt nick (4697)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4702

Gyógyszer + terápia hozza a legjobb eredményeket.

Előzmény: gombóc63 (4700)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4701

Nálam 3 fajta is a kukában végezte :) De valóban az itt a lényeg, hogy ilyen állapotra kellene szedni valamit, mert ez csak mindennapos szenvedés. A Frontin ezen nagyobb dózisban sem fog segíteni (sőt, képes fokozni a depressziót, ahogyan azt a topictárs is észrevette a plusz tablettánál).

Előzmény: gombóc63 (4699)
gombóc63 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4700

Viszont terápiával ötvözi.

Előzmény: Törölt nick (4698)
gombóc63 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4699

Amikor az állandó fejfájásom miatt antidepresszánsokat próbálgattak rajtam mindig azt mondta az orvos ( ő neurológus volt fejfájásambulancián) hogy ha kijön mellékhatás nem szabad szedni, más kell. Én is kaptam olyat, amitől nem aludtam. Szóval amikor jó pszichiátert említettem én is megfelelő gyógyszerre és terápiára gondoltam. 

Előzmény: Törölt nick (4697)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4698

Ezekre a panaszokra a legjobb magánpszichiáter is antidepresszánst fog írni, főleg több év Frontin szedés után.

Előzmény: gombóc63 (4696)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4697

Pedig én akkor is leírom ide, ha megkapom érte a magamét a többiektől, hogy ezen az állapoton egy jó antidepresszáns sokat segítene, akár teljesen jól is lehetnél.

 

Persze azt legalább egy hónapig kell szedni, és igen, csúnya mellékhatások lehetnek addig. Dehát így is szarul vagy folyamatosan, ki lehet húzni az elejét, ha meg beválik, akkor újjászületsz.

Előzmény: gyurmy40 (4695)
gombóc63 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4696

Igen, ott olvastalak, olvaslak, de már régóta küzdesz a pszichés problémával is. Nincs rá módod, hogy magánrendelésen keress egy normális pszichiátert? 

Előzmény: gyurmy40 (4695)
gyurmy40 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4695

Kértem már segítséget",de nem sikerült. 1 illetve 2 évvel ezelőtt antidepresszánsokkal próbálkoztak. Az egyiktől éjszakai szívdobogásaim és még nagyobb rohamaim voltak.(citalopram). A másik valami E" betüs két hét szedés után nem tudtam aludni tőle semmi álom nem jött a szememre 3 nap nem alvás után le kellett tennem. A harmadik szintén álmatlanságot okozott és reggel olyan voltam tőle mint az örült szaladtam ki a világból arra sem emlékeztem állitólag hogy beszéltem reggel a felségemmel. Ebből áll ma a "segítség" egy kórházban. Illetve volt egy időszak amikor még nem voltam ennyire rosszul de éreztem hogy baj van , hogy befektetnek és benttartnak pár hetet de azzal kezdték első lépcsőben leszedálnak és kiütnek , akkor mondtam kösz nem.  Igazából nem lettem volna ennyire leépült ha tudnám "használni a testemet és nem kellene a felszivódási problémáimmal küzdenem...de ez egy másik topic.

Előzmény: gombóc63 (4694)
gombóc63 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4694

Te nem szinte depressziós lettél, hanem az vagy. Régóta olvaslak itt-ott, beszéltünk is, már akkor érdektelenségre panaszkodtál, és minden tüneted erre hajaz. Kérj segítséget, ebből egyedül nem mászol ki. Hónapról hónapra csak rosszabbul vagy, hol ettől, hol attól. 

Előzmény: gyurmy40 (4693)
gyurmy40 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4693

Értem.Más is mondta ezt gondoltam beveszek egyel többet mi történik de sokkal rosszabb lett. Szinte depressziós lettem , tompa, ,olyan rossz érzés volt. Igy is vannak problémáim, de úgy látszik nem ettől a gyógyszertől vagy nem az elvonás miatt.  Így is fáradt és erőtlen vagyok néha na ettől aztán még jobban. Máskor meg ideges feszült ,na arra jó volt.  A koncentráció zavart se az elhagyás se a plusz bevétel nem segítette kipróbáltam. Most úgy érzem teljesen leépülőben vagyok , hetek óta, ma megpróbáltam lemosni a kocsit a gőzborotvával de alig tudtam fogni a pisztolyt szinte az egész testem tiltakozott a mozgás ellen, égtek az izmaim pedig csak 5 perc volt.  Most lementem sétálni egy kicsit de 10 perc után mint aki hegymenetnek menne a végén már a lábaim szinte cserben hagytak. Érdekes ha mozgok úgy hogy a fejemet is használom pl lépcsőzés lehajolás iszonyatos fűlzúgásom támad. Otthon sem találom a helyem mert nem tudom azt csinálni amit szeretek s mert a mozgás fáraszt és erőtlen vagyok. Ma megpróbáltam egy kicsit számitógépezni de egyszerűn képtelen voltam a betűket olvasni , megint nem ment a figyelés :(( 

Előzmény: running wild 42 (4692)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4692

Persze, úgy is lehetnek elvonási tüneteid, hogy nem csökkented, hanem az eredeti dózist szeded. Ezt hívják tolerancia elvonásnak. Hozzászokott a szervezeted, és már nem hat eléggé a nyugtató. Ami pont úgy működik, mint a keménydrogok. A heroinista először csak 1x szúrja magát 1 héten és napokig mámorban van. Aztán már 3 naponta kell a drog, majd minden nap, végül egy nap alatt többször is. Ekkor már mámor sincs, azért drogozik, hogy ne legyen rosszul.

Előzmény: gyurmy40 (4691)
gyurmy40 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4691

Probalom tartani magam de most nehez. Elvonasi tunetem hogy lehet mikor nem is csokkenzettem az adagomat? Tegnap bevettem este egyel tobbet el is aludtam de csak 4 orat tudtal aludni reggelig hanykolodtam. Ejszaka allandoan pisilni jartam mondjuk ez is egy regi tunet csak most 3 alkalommal is kint voltam..

Előzmény: running wild 42 (4690)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 4690

Ne ess pánikba, ez is elvonási tünet. Nekem 2 éve zsibbad a bal combom, ha beleszúrnék egy tűt, azt se érezném. Az elvonás óta van, és lehet, egy darabig így is marad. A 10 mg messze van a halálos dózistól. Én magam hónapokig szedtem 6-8 mg-ot/nap, és már nyugodt sem voltam. Ismertem egy srácot, aki 20 mg rivotrilt (ami 40 szem 0.5-ös!) evett meg egy nap, és jött-ment. Mondjuk mentálisan nem volt a toppon szegény, könnyű volt pl sakkban megverni. 

Előzmény: gyurmy40 (4687)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.05 0 0 4689

Messze van tőle. Halálos adagot magában szinte nem is lehet bevenni, nagyon sok pálinkával már sikerülhet.

Előzmény: gyurmy40 (4686)
gyurmy40 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 4688

Sajnos úgy érzem nem most fogom csökkenteni ezt a gyógyszert. Pedig hányszor próbáltam már. Sajnos se a Vitaminok se az antidepresszánsok nem segítettek benne igaz egyiket sem csináltam végig max 2 hetet. De ha nem tudsz aludni akkor nem tudom folytatni a leszokást sem. Hülye voltam volt egy időszakom amikor abszlute nem kivántam s nem voltak tüneteim akkor kellett volna csökkenteni és lejjebb vinni.Most úgy érzem nem vagyok olyan pszhiés állapotban hogy lejjebb vigyem. Hacsak nem maga a gyógyszer okozza a problémákat  de azt nem hiszem. Örülök hogy másnak ez sikerül és van kiút ebből is.

Előzmény: Törölt nick (4684)
gyurmy40 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 4687

Félek nagy a baj. Minden előjel nélkül ma reggel nem tudtam lábra állni mert fájt a lábam. Amíg feküdtem nem éreztem semmit ahogy felálltam és elkezdtem tenni venni egyre jobban fent  a combcsont oldalán. ma egész  nap sántítottam de nem gondoltam semmi rosszra gondoltam csak becsipödött egy ideg. délután azért a feleségemet elkisértem vásárolni akkor már húztam a lábam, s amikor kijöttem az áruházból kb. 3 másodpercre elszédültem , sötét lett minden még szerencsére a feleségemnek estem. Megíjedtem most.  Bevettem egy plusz frontint:( Sok ez a tünet fülzúgás, bizonytalan érzés , nyelvbizsergés, húzó fájdalom s merevség a tarkón hátul, most a lábam is mintha az egész testem valami bénultság döntené le. Nem tudom mit tegyek júniús 28 még messze van a neurológiai vizsgálatig:( Ráadásul sofőr vagyok sosem volt vezetés közben gondom de mi van ha akkor jön rá ez megint...a lábamról nem is beszélek fogalmam sincs mi van vele és csak akkor fáj ha felállok, s sántitok.

gyurmy40 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 4686

10 mg  xanax szerintem már halálos" dózis naponta....

Előzmény: running wild 42 (4682)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 4685

Reka szépen leírta. Addig kell csökkenteni, amíg el nem jutsz a nullához. Aztán soha többet ne vegyél a szádba nyugtatót. 

Előzmény: sneeblejack (4683)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.04 0 0 4684

Úgy látom, hogy már nincs szükség tanácsra. :) Mivel én frontint csökkentek, nem is tudtam volna ilyen körültekintően tanácsot adni neked rivotrillal kapcsolatosan. A csökkentést - én azt tapasztalom - érdemes 2-3 hetente csinálni. Ha túl sok a tünet, és belefáradsz, vagy elviselhetetlennek érzed, tarts egy hónapos szünetet két csökkentés között, várd meg, amíg lecsillapodnak. De 4 hétnél - max. 6 - tovább nem érdemes várni a csökkentéssel, mert hozzászokik a dózishoz a szervezeted, és toleranciába kerülhetsz vele. Az meg nem kellemes...

Előzmény: sneeblejack (4683)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.04 0 0 4683

Nagyon köszönöm még 1x a támogató tanácsaidat ! -:)) A Rivotril 0.20mg mennyi ideig szedjem ? Egy idő után még ez is csökkentenem kell majd ??

Előzmény: running wild 42 (4682)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 4682

Szia! Én azt csinálnám a helyedben, hogy a 2 mg-os helyett 0.5, vagy 0.25 mg-osat íratnék fel. Mivel a 2 mg 10%-a 0.2 mg, nagyon nem is kéne vagdosni, max a 0.25-ből lefaragnál egy kicsit és kész is. Amúgy a rivotrilt éles késsel simán el lehet vágni. A frontin keményebb, azt inkább reszelni szokták. Nem kell görcsösen ragaszkodni a 10%-hoz. Ha véletlen 0.18 mg-ra, vagy 0.23-ra sikerül a vágás, az sem katasztrófa. Az a lényeg, hogy elkezd csökkenteni. Külföldön a súlyos függőknél bevett szokás, hogy nagyobb mennyiséget gyorsabban csökkentenek. Pl ha 10 mg xanaxot szed, akkor hetente elhagy 1 mg-ot, azaz 10 hét alatt leteszi. Ez nagyon kemény, de sokan sikeresen végigcsinálták már. Csak a teljes mennyiség egybőli letevését nem javasolják sehol, mert az nem csak elviselhetetlen tüneteket okoz, de konkrétan életveszélyes. Ehhez képest a kórházakban így csinálják az elvonást. Persze csak Magyarországon, Svájcban nem. :)

Előzmény: sneeblejack (4681)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.04 0 0 4681

Szia ! Valóban nagyon sok horrorisztikus történet kering a neten,az elvonásokkal kapcsolatban. Nem hogy pozitív töltést adna az embereknek,hanem inkább negatív irányban pozicionálja a betegeket. A te beszámolód egy pozitív töltést ad az embernek,hogy meg tudja csinálni,mert nem is olyan ördögi dolog az elvonás !! -:)) Csak azon szoktam agyalni,hogy nehogy túllépjem azt az 5-10%-ot !!  A Rivotril 2mg,egy kerek tabletta.                                                                                                        Szerinted reszeljem,faragjam,vagy miként oldjam meg ??

Előzmény: running wild 42 (4680)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.03 0 0 4680

A támogatást nagyon szívesen! Mint látod, sokan küszködünk a gyógyszerekkel, a tünetekkel, és/vagy az elvonással. Én nem vagyok orvos, így sajnos nem tudom látatlanból megmondani, hogy mi okozza a tüneteidet. Sajnos lehet a gyógyszer mellékhatása, a tolerancia elvonás tünetei, vagy az alap betegség is. És még nem említettem a hőséget, a viharokat, a hirtelen légnyomás változást, stb. Lassú csökkentés esetén nem lesznek súlyos tüneteid, mínusz 5-10%-ot nem is nagyon vesz észre a szervezet. Azt szokták javasolni, hogy előbb a benzót hagyja el az ember, és csak utána az antidepresszánst. + Be kell vetni alternatív technikákat amikkel a gyógyszerek lesznek helyettesítve. Sport, jóga, relaxálás, kellemes hobbik, stb. Amúgy a neten rengeteg tájékoztató van fent az elvonásról. A "horror-történeteket" viszont kerüld! Nincs szükség még több félelemre.

Előzmény: sneeblejack (4672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!