Keresés

Részletes keresés

egyszovatai Creative Commons License 2024.03.12 0 0 201

Ha még aktuális nekem van. Tudok adni.

Előzmény: disjointedjoe (200)
disjointedjoe Creative Commons License 2011.08.06 0 0 200

Sziasztok! Van valakinek csodatölcsérből ilyen színváltozat, vagy esetleg halvány rózsaszín? Nekem lila és fehér van, de nem akarnak cirmosat variálódni.

taormina1 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 199

Szia, van még palánta, lehet értejönni!

Tao

Előzmény: vnovak (198)
vnovak Creative Commons License 2011.05.22 0 0 198

Kedves taormina1! Én is neten keresgéltem, hol lehetne magot venni, amikor rátaláltam a topicra... Esetleg aktuálisak még a számodra feleslegessé vált palánták? És lehetne belőle kérni is? Köszi előre is.

Előzmény: taormina1 (196)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 197

Tegnapelött dobtam ki vagy 200 magról kelt kis növényt.  Ha egyszer ültet az ember, akkor soha sem szabadul meg töle. Minden évben hagyok kb 3-4 növényt aztán tavasszal meg jön az írtás.Már zöldült a "határ" a sok kis növénykétöl.

Merre laksz, mert még biztos kel ki belöle. És 100 % hogy fehér színü!

Előzmény: Törölt nick (194)
taormina1 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 196

Ipari mennyiségü Mirabilis palánta átvehetö Budapest Xl. kerületében!

taormina1 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 195

De! Privátban keress!

Előzmény: Törölt nick (194)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.01 0 0 194

Üdvözlet mindenkinek!

 

Nem tud véletlenül valaki segíteni rajtam fehér csodatölcség magokat illetően?

Sehol nem lehet kapni! :(

 

Előre is köszönöm!

 

Robesz

CBNora Creative Commons License 2010.07.03 0 0 193
Virágzik a Mirabilis longiflora.
Hááát.... Nem csodálom, hogy nem ez a faj terjedt el a kertekben. Szépnek szép, alaposan megszagolva illata is van, csak alig lehet látni.
A férjemnek az volt a véleménye, hogy semmi különös. És nem is látszik, hogy ez egy hosszú virág, csak egy kicsi virág, aminek hosszú a szára.
Este 7 körül kinyílik, reggel 1/4 5-kor már csukva van. Korábban meg nem nézegetjük. A fotók este 8-kor készültek.


Ju13 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 192

Értem, köszi. Csináltam az előbb néhány képet, de elszúrtam, túl közeli lett. Most meg leszakadt itt az ég, nem lehet kimenni:((( de azért a színeket ki lehet venni.

 

Ez egy tövön van a két virág!

 

 

Szépen kezdenek virágozni, látok már jónéhány bimbót:)))

hacsak ki nem rohadnak szegények ettől az özönvíztől!!!! Brrrr, ez kicsit sok a jóból!:(((

Előzmény: nbanna (191)
nbanna Creative Commons License 2010.06.17 0 0 191
Amíg szabadföldben volt, keveset öntöztem, de az akkori helye félárnyékos volt, ill. déltől már nem sütötte nap.
Szerintem az átteleltetett is nyílhatna hamarabb, ha előbb teszem friss földbe és kezdem öntözni.
Előzmény: Ju13 (190)
Ju13 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 190

Értem. Hát, kíváncsi leszek rá jövőre... sok helyem nekem sincs, de olyan növényt akartam, ami nemcsak jól néz ki, hanem elnyomja a gyomok nagy részét is. Remélem, beválik.

Nem az átteleltetettnek kéne hamarabb nyílnia; mármint, amit gyökérről ültettél...?

És amíg szabadföldben nevelted, mennyire locsoltad?

Előzmény: nbanna (189)
nbanna Creative Commons License 2010.06.17 0 0 189
Nem tetszett, hogy tavasszal tele volt az ágyás mirabilis-magoncokkal. Ezért tartom cserépben. Nincs olyan sok helyem (virágoskert), hogy nagyobb területen csak csodatölcsért tartsak. A gumó szárazon cserépben is jól áttelel.
Persze, ha a kertben tartod, kevesebb vízzel is beéri.
A 2-3 éves gumó egyedül van 18-as cserépben (nagyobb kellene már), az ideiek hármasával 15-ösben
Hamarosan nyílnak - nincsenek elmaradva a szabadföldiektől.
Nóra! Nagyon elegáns a fehér Mirabilis!
Előzmény: Ju13 (186)
Ju13 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 188
Húúúú ez tök jól néz ki! Képet léccci, ha kinyílt!:))
Előzmény: CBNora (187)
CBNora Creative Commons License 2010.06.16 0 0 187
Mekkora cserépben vannak?
Nekem most M. longiflora van cserépben, már látszanak a bimbók. Az fehér, képen jól nézett ki, kíváncsi vagyok, milyen lesz élőben.
Pirosból kaptam magokat, de mikor akartam vetni, nem találtam meg. A szomszédasszonynak viszont keltek újak, a fagyok után majd elkérem tőle a répákat. Ő nem szokta átteleltetni.
Ju13 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 186

Visszaolvastam, az a piros az tényleg nagyon szép!

Korábban írták, h szinte igénytelen, csak néha kell meglocsolni szárazságban... hát én a múltkori hőségben kb 2 naponta itattam. Azért remélem, most nem fog kirohadni ennyi esőtől!

Miért cserépben tartod? És mekkora cserépbe mennyi növényt tettél?

Előzmény: nbanna (185)
nbanna Creative Commons License 2010.06.16 0 0 185
Az enyémek cserépben vannak, csak délelőtt süti őket a nap, és megkívánják a rendszeres öntözést. Néhány (sárga) magonc minden évben kikel a régi helyen, de a cserépben nevelteket elkülönítve tartom, az egyszínű piros, a Pszeudocsííz-től kapott "pázmándi piros" (kép: 147. hsz.). Fehéret is kerestem, egyelőre hiába.
Előzmény: Ju13 (184)
Ju13 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 184

Finoman szólva nincs nagy tolongás errefelé:((( közben természet-anyánk válaszolt nekem, már néhány bokor nyílik. És kivétel nélkül sárga-piros cirmosak, illetve egyik az inkább sárga-ciklámen. Remélem, nem az összes lesz ilyen, örülnék egyszínűeknek is.

A vízre azért várnék választ, pls!

Előzmény: Ju13 (183)
Ju13 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 183
Most találtam néhány bimbócskát, kb 1--1,5 cm nagyok, már látszik a színűk is:))) milyen gyorsan fejlődnek ki a virágok? És, azt szeretném még tudni, h D-i fekvésű, nagyon napos helyen van; szereti, ha rendszeresen locsolják, vagy inkább szárazságot kedvel?
taormina1 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 182
Kérem szépen, hogy akinek igértem Mirabilist, ma vagy holnap jöjjön érte, mert nem tudom tovább tartani!
taormina1 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 181
Megismételném ezt a páratlan lehetöséget!
Előzmény: taormina1 (172)
nbanna Creative Commons License 2010.05.05 0 0 180
Évekig hagytam a földben a répagyökereket, tavasszal mindig kihajtottak (fal melletti helyen). Végül kiszedtem őket, mert mást szántam oda - vastag, 20-25 cm-es példányok voltak. A cserépben nevelt Mirabilisek gyökerei csak 4-5 cm-esek, nem is hajtott ki valamennyi. ( Nem akartam, hogy tele legyen vele a kert, nagy cserépbe ültettem).
Előzmény: Ju13 (178)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 179
Igen erröl a gyökéreltevésröl is hallottam már, de miután minden gond nélkül maga is újra kikel a magokról, szerintem felesleges a gyökérrel szórakozni. Persze nyugodtan kipróbálhatod! Sok sikert!
Előzmény: Ju13 (178)
Ju13 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 178
O.K. köszi.! Úgy döntöttem, ma vetek egy marékkal, reggel már jól meglocsoltam a földet neki:)))
Amit írsz, azt már több ismerősöm mondta, el is hiszem nektek, csak, ahogy írtam, sok év óta most tavasszal nem felejtettem el, hogy ilyet akarok:)))) A kis palánták szép kis erősek, tömzsik - úgy értem, az igazán szépek. Ma meg küldöm az utánpótlást:))) kíváncsi leszek rá! De, olvastam ebben a topikban azt is, h répagyökere van, és át lehet teleltetni + előhajtatni tavasszal, mint pl a canna-riziket. Ha lesz őszre ilyen belőle, tutti kipróbálom!:))))
Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 177
Én legelöször az utcán szedtem le a magokat egy növényröl, és csak elszórtam, mert mondták, hogy kikel az ugyis. Hogy melyik hónapban, arra már nem emlékszem. Próbáld meg, kikelni biztos kikel, maximum nem lesz olyan sokáig örömed benne, mintha már pl. márciusban elszórtad volna. Már 4 éve nem ültetek, hanem szórom ki a kis magoncokat, mivel rengeteg mag leesik a növényröl virágzás közben, és szinte mind kikel tavasszal.
Szerintem ha valakinek ilyen növénye van egyszer, utána már szinte lehetetlen kiírtani.
Előzmény: Ju13 (176)
Ju13 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 176
Egyébként, tudsz nekem válaszolni a tegnapira? Márhogy, lehet még magot vetni, nincs még késő hozzá?
Előzmény: Törölt nick (174)
Ju13 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 175
Na de gondolom, hozzád sem a szél vitte, hmmmm???:)))) ugyanis, nekem még sosem volt ilyenem, és valahogy ki sem kelt... csak évek óta áhítoztam utána, mindig, amikor nyaranta láttam virágozni. De minden tavasszal következetesen elfelejtettem magot ültetni, tehát pl nálam nem jelent meg a kertben. Val'szeg jövőre már nálam is működhet, amiről írsz:)))
Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 174
Én is dobálom ki a magoncokat. Nálam ami kihullik mag az elözö évben, az mindig jövöre kikel. Most olyan 2-3 cm nagyok.
Nem kell ezt a növényt ültetgetni, palántázni! Kikel az magától is.
taormina1 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 173
Van még böven Mirabilis!
Előzmény: taormina1 (172)
taormina1 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 172
Szeretnék korlátlan mennyiségben fölajánlani gyönyörü Mirabilis palántákat.
Mindegyik alapszínü, kevert színeket nem tartok: sárgák, lilák, pirosak, fehérek.
Egyetlen föltétel a személyes átvétel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!