Keresés

Részletes keresés

taormina001 Creative Commons License 2023.03.13 0 0 401

Most látom ezt csak.
Tényleg nem stílusom ez; bármikor szívesen szedek szét észérvekkel még röptében minden arra érdemes eszmefuttatást, de szerintem ennek az írásnak a szerzöje veszélyes elmebeteg. Egyszerüen minden egyes mondata hamis, tele csúsztatásokkal, logikai és módszertani képtelenségekkel, ami megfüszerezve a tudományosság látszatával válik igazán veszélyessé.

 

Különben pedig micsoda mocsok ez a Facebook, ami ilyen agyrémeknek nyújt plattformot! Eggyel több érv, hogy végérvényesen és nagyíben elkerüljem, és ezt minden kedves Index-olvasónak is csak melegen ajánlani tudom.

Előzmény: CBNora (400)
CBNora Creative Commons License 2023.01.10 0 0 400
taormina001 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 399

Perverzió pur.

Előzmény: Samubá (396)
Dr.Mabuse Creative Commons License 2020.12.21 0 0 398

végül is neten találtam kis műfenyőt  led fűzért  külön-külön. ezt össze lehetne applikálni.

majd holnap megnézem a hipermarketben , hát nagy reményt nem fűzök hozzá , hogy ott lesz ilyesmi..

Előzmény: Dr.Mabuse (397)
Dr.Mabuse Creative Commons License 2020.12.21 0 0 397

annyi xart árulnak, mégis ami éppen kéne az nincs.

keresgélve nem láttam sehol még a neten sem.

olyan kis méretű műkarácsonyfa kellene amely 10, 20, 30 centi nagyságú , és elemes színes led sorral van felszerelve.

végül is a ledsort már tavaly is tudtam venni 500 forint volt, de ilyen kicsi műfenyőt nem láttam .

Samubá Creative Commons License 2020.11.29 0 0 396

Egy kis info a fenyő mint karácsonyfa termesztésről. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=kCO8QrasOQo

 

https://www.youtube.com/watch?v=kV4JJMv3RZM  

 

 

 

Előzmény: ZsuR (392)
Evif Creative Commons License 2020.11.27 0 0 395

Sziasztok, január végén-február elején kapható 500-1000 forintért visszavitt cserepes fenyő a kertészetben. Olyan mentsd meg fenyő. Mi veszünk és elültetjük, amikor megnő a kívánt magasságra kivágjuk karácsonyfának. 

ZsuR Creative Commons License 2020.01.29 0 0 394

Karacsonyfaink utoelete... megtalalta azt a helyet ahol hasznos tud lenni - segit megkotni a partot...

ZsuR Creative Commons License 2020.01.09 0 0 393

Ertem amit mondsz.  De... itt boven van erdo, es ha valahol kell akarmi oknal fogva, potoljak, erdoket is ultetnek, nem csak eladasra szant fenyot.  Itt elek - a fakat tiszteletben tartjuk. Gondozzuk oket akkor is ha nem eladasra megy - es potoljuk ha kell.

 

Előzmény: taormina001 (391)
ZsuR Creative Commons License 2020.01.09 0 0 392

Igen... ha erdorol lenne szo... de itt nem az, egesz egyszeruen foldmuvelesi terulet.  Nem zabot vetettek, hanem fat ultettek... 

Előzmény: taormina001 (391)
taormina001 Creative Commons License 2020.01.09 0 0 391

és milyen csodálatosan díszítené az erdöt, ha egyszerüen csak élhetne még pár száz évet.

Előzmény: ZsuR (390)
ZsuR Creative Commons License 2020.01.06 0 0 390

A karacsonyfa leszedes ideje eljott... sokan mar meg is tettek.

Nem egeszen komposztalas - de jobb mintha elegetnek az elszaradt fenyoket, az ocean parti homokot kotik meg veluk!  A vart 200 fa helyett kb 2000 erkezett... szep osszefogas!

 

...ahol nincs ocean... de van valamilyen modja a ledaralasnak, csodalatosan lehet vele javitani a talajt!

ZsuR Creative Commons License 2019.12.27 0 0 389

Azt hiszem felreertettel... a munka amit az elo fenyo ad, a fenyot ulteto munkasokra ertettem. Ultetnek, gondoznak, kivagnak, eladnak...

Előzmény: taormina001 (388)
taormina001 Creative Commons License 2019.12.27 0 0 388

Azért nem sikerült, mert nem gyökeres az, hanem földlabdás.
Egyszer próbáltam, senkinek se ajánlom végignézni azt a kínlódást, ahogy próbál élni egy ilyen fa, és lassan-lassan, nyár közepére végül föladja.

De még ha sikerülne is; mekkora kert kellene ahhoz, hogy évente megismételd ezt a mutatványt?

De még ha volna is akkora kert: ezek a növények egyszerüen nem házikertbe valók. Senki sem gondol azokra a faóriásokra, amikké évtizedek múlva válnak, kiirtva maguk alatt mindent, ami él. Én még sose emeltem kezet növényre, de a nagyapámtól örökölt kertemben élt két ilyen óriás is, kb 5-6 m-re a háztól. Egyre nagyobbak foghíjasabbak, ferdébbek és rondábbak lettek. Professzionális fakivágót kellett hozzájuk rendelni. ennek már vagy 15 éve, de a földarabolt törzsüket ma is használom növényalátétnek a nyárra a helyükre kikerülö szobanövények alá. A másik helyén most ciszterna van.

Azt a gondolatot meg végképp nem támogatom, hogy valami képtelen, természetellenes gyakorlatot csak azért tartsunk fönn, mert valakiknek "munkát ad". keressen más munkát; most van elég.

Előzmény: ZsuR (387)
ZsuR Creative Commons License 2019.12.26 0 0 387
Előzmény: taormina001 (386)
taormina001 Creative Commons License 2019.12.26 0 0 386

A topiknyitó idei -kesze-kusza- gondolatai:

- komolyan egy lefolyástalan edénybe ültetett hevenyészett apró tiszafa lenne az ultimativ megoldás ezen a videon?

- komolyan úgy gondolja, hogy a földlabdás fenyök életben tarthatók? (Annak ellenére, hogy maga is hangsúlyozza a különbséget a ´földlabdás´ és ´gyökeres´ kifejezések között?

- hogy lehet, hogy ezért a barbár szokásért még abban a korban sem szégyelljük magunkat, söt a legtermészetesebb életszükségletként kezeljük, mikor már lassan szégyen lesz autóba, neadj Isten repülögépre ülni vagy állatokat fogyasztani.

- nekem mindnképp ezek az alternativ-kreativ megoldások tetszenek a legjobban, ha már muszáj ragaszkodni valamihez, vagy gyerek van a családban.

Előzmény: Szabó Nándi (385)
Szabó Nándi Creative Commons License 2019.12.16 0 0 385

Sziasztok! találtam egy vicces videót arról, hogy hogyan válasszunk karácsonyfát környezetbarát módon. 

 

A videó a linkre kattintva elérhető :)

 

https://youtu.be/xeW-u0qjpV0

 

ZsuR Creative Commons License 2019.12.11 0 0 384

Otodik eves a mu fenyom... nem latszik a kora rajta :))... a garazsban lakik - es nincs allott szaga mint paran mondtak.  Igaz, rajta maradt ketto fenyo illatu illatosito tavalyrol, mikor kinyitottam a zsakot, kellemes fenyo illata volt... nem erezni nagyon muanyag illatnak - sot... en igazan nem szeretem a levego illatositokat, igy aztan meg is lepodtem azon, hogy ezt kedvelem - igaz csak karacsonykor.

 

 

 

ZsuR Creative Commons License 2019.11.07 0 0 383

Hm... ha nem tetszik, vissza tudod vinni?

 

Előzmény: muranyi85 (382)
muranyi85 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 382

Ez megtörtént. Bíztam benne, hogy lesz kirakva belöle összeszerelt, de nem volt, csak dobozban. Attól pedig nem lettem okosabb :)

Előzmény: ZsuR (381)
ZsuR Creative Commons License 2019.11.07 0 0 381

A helyedben en elmennek szemelyesen es megneznem... nem masok velemenyere gondolva vasarolni... ha meg akarod venni, akkor ugyis elmesz, nem?  Ha tetszik megveszed, ha nem tetszik nem veszed... :))

 

 

Előzmény: muranyi85 (380)
muranyi85 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 380

Az újságban. 

 

Előzmény: ZsuR (379)
ZsuR Creative Commons License 2019.11.07 0 0 379

Te hol lattad?

 

Előzmény: muranyi85 (378)
muranyi85 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 378

Sziasztok! 

Mátol van a Lidl-ben  22.222Ft-ér 3D-s fa. Van valakinek tapasztalata vele, hogy néz ki? Milyen minődégű? 

ZsuR Creative Commons License 2019.03.19 0 0 377

En orzom a diszeket - ritkan jon hozza uj.  Ha ranezek a fara,sok emlek van rajta... nekem ez tobb mint egy ujfajta, tervezett diszites.

Előzmény: Stefanundpartner (376)
Stefanundpartner Creative Commons License 2019.03.18 0 0 376

Nekünk tavaly még hagyományos fenyőnk volt, de idén már műfenyő lesz az tuti. Ehhez mèg egy komplett díszítés is kelleni fog, mert a régi karácsonyfadíszek már cserére szorulnak. Én már most elkezdtem inspirálódni, találtam is egy jó kis webáruházat ahol már most is van karácsonyi dekoráció. https://esperanzabolt.hu/karacsonyi-dekoracio De ahogy nézegetem szerintem az idei karácsonyfa és a díszek nem állnak meg 50 ezer alatt... fel lehet kötni a gatyát

ZsuR Creative Commons License 2019.03.11 0 0 375

"Nem tudom ki találta ki ezt az örületet. A világ legnagyobb farizeussága!"

 

Miert?  Ultetik a fakat, mint a kaposztat, fogyasztasra... amig nincsenek kivagva, javitjak a levegot, munkat adnak az embereknek... aztan oromet.  Es ha az ember tovabb viszi a gondolatot, az unnepek utan vissza kerul a folbe, gazdagitja... 

 

Hogy miert valasztottam a mufenyot?  Oregseg.  Sporolas... lassan majd ez is el fog mulni, marad egy ag (talan), mert eleg nehez volt mar iden felallitani, sot, a szetszedeshez a fiam segitseget kellett kerni...

 

Ha tehetnem, igazit hasznalnek... de hat vannak akadalyok.

Előzmény: taormina001 (374)
taormina001 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 374

Hát ez nagy jótétemény volt!

 

Nálunk az utcán még mindig szanaszét hevernek. Pedig a város térítésmentesen begyüjtené, de az emberek akkor teszik ki, amikor ök jónak látják, még véletlenül se akkor, amikor elszállítanák.

Nem tudom ki találta ki ezt az örületet. A világ legnagyobb farizeussága!

Engem a vágott virágtól is kiráz a hideg, van aki meg egy egész, sok éves fát vág ki, hogy egy hétig fenyöszag legyen a lakásában.

Előzmény: ZsuR (370)
ZsuR Creative Commons License 2018.12.07 0 0 373

Nekem is tetszik a fazonja- es a tuskei is...

Előzmény: szuszetti (371)
ZsuR Creative Commons License 2018.12.07 0 0 372

Igen... en is erre gondolam... de hat... ha csak ego egett ki, azt tudom javitani... :((  (elegem van a "troubleshooting" poziciobol).

Előzmény: szuszetti (371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!