Keresés

Részletes keresés

Téli nap Creative Commons License 2021.11.05 0 0 89

Mennyit adnak a hirdetésért ?

Előzmény: Törölt nick (88)
Zöldár Creative Commons License 2017.08.30 0 0 87

 Alumínium tálcán kell sütögetni !!

Előzmény: Sarawak (82)
Tyuki80 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 86

Vízzel töltött spricnivel kell spriccelni.Jó egy ablakmosós flakon is,ha lángol nagyon ,mehet jó pár spricc és kicsit lehűtöd a szenet,de ha türelmes vagy,akkor be lehet állítani a parázs hőjét.

 

Előzmény: Sarawak (82)
einohyl Creative Commons License 2017.08.11 -1 0 85

Ugyan olyan van 10 eft ért is.

A lényeg az, amit sütögetsz benne !!

Előzmény: kissattis83 (84)
kissattis83 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 84

Sziasztok,

szeretnék venni egy jó grillezőt. 

Szerintetek egy weber original premiumot érdemes kb 75-ért megvenni vagy a most akciós jamie olivert 40ért? Utóbbi az ár miatt elég csábító :)

 

Zöldár Creative Commons License 2017.07.08 0 0 83

 Még jobban égjen le az a tűz  és kissé magasabbra tedd a sütnivalót !

Előzmény: Sarawak (82)
Sarawak Creative Commons License 2017.07.08 0 0 82

Sziasztok!

 

Grillezés techinikájával kapcsolatban tud nekem valaki segíteni?

 

Nemrég kezdtem próbálgatni a szabadtéri, kerti grillezést de nagyon lehangolóak a tapasztalataim, folyton megég a hús.

 

Grill faszént használok, megvárom, amíg leég izzó parázsra és akkor teszem rá a húst. A gond az, hogy amint elkezd melegedni a hús, a lecsöpögő zsíradék azonnal óriási lángot szít, ami sütés helyett elkezdi szenesre égetni a húst. Hiába rakom arrébb a húst, ott is csöpög a zsír és rövid időn belül ott is lángolni fog.

 

Már próbálkoztam azzal is, hogy zsíradék felfogó alu tálcát tettem a faszénre, de az meg pár perc alatt úgy égett el, mint ha papírból lenne, szóval csak pénzkidobás volt.

 

Mások hogy oldják ezt meg, hogyan grilleznek? Csak én vagyok ennyire béna? 

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy csak az izzó parázson süljön szépen lassan a husi én ne legyenek mardosó lángok?

 

 

mikk999 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 81

Sziasztok! 

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel az öntöttvas grillel? A kérdésem a stabilitásra vonatkozik: a képek szerint a tárcsa csak úgy rá van rakva a tűztérből kinyúló tartókra. Nem tűnik túl stabilnak... köszi, ha van vélemény, tapasztalat!

http://mikonyhank.hu/shop/1035/28/ontott-vas-termekek/ontveny-grill-sutogeto-magyar-termek-detail

 

Émile Creative Commons License 2013.08.13 0 0 80

 Hordó csak lemezből készül.

De ha kibéleled tűzállóbetonnal,  működni fog.

Előzmény: sanyika77 (79)
sanyika77 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 79
Kerti grill alá szeretnék valamilyen hordóból tűzrakó helyet nem tudom milyen hordó lenne alkalmas?
Valamilyen öntvény lenne jó gondolom nem tudom hol tudnék ilyet beszerezni?
Csendes Gréta Creative Commons License 2013.05.26 0 0 78
Csendes Gréta Creative Commons License 2013.05.26 0 0 77
A kép beillesztése itt nem egyszerű feledat!
Csendes Gréta Creative Commons License 2013.05.26 0 0 76
Sziasztok!Pár hete szilvásváradon jártunk, ott láttam ezt... nagyon hangulatos volt!
farkas_janos Creative Commons License 2013.05.22 0 0 75

a képek valahogy lemaradtak ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

farkas_janos Creative Commons License 2013.05.22 0 0 74

én ilyet dobta össze benzin pénz nélkül úgy 23.000Ft-ból. Olyan 8 óra alatt építettem egyedül nem sietve. (+ 1 nap beton száradás)

 

A rács a régiből megmaradt gondoltam pont jó lesz, legalább oldalt van most kis "polc"... :)

 

4 zsák előrekevert beton

3 zsák előrekevert habarcs

96 db kisméretű tégla

György2 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 73

Üdv:

Én egyedi méretre készíthető grillrácsot vagy vaslapot szeretnék az épített kerti sütőgetőbe.

Ha valaki tud ilyen hol tudok jelezze.

Köszönöm

Előzmény: successful77 (70)
sanda balázs Creative Commons License 2012.04.16 0 0 72

egy ilyet milyen kőböl érdemes csinálni?

Infomaker Creative Commons License 2011.09.28 0 0 71

tervezek venni egy kéményes műkő grillt, tudjátok az az elemes típus. Van olyanból olyan, amibe tárcsát lehet tenni vagy bográcsot?

successful77 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 70

szerintem egy kicsit barbis lett a színvilág, de tetszik :-)

 

en meg tegnap hoztam össze egy tárcsát a grill fölé.

 

Előzmény: *zoli* (69)
*zoli* Creative Commons License 2011.08.24 0 0 69

Sziasztok!

 

Egy ideje olvasgatom a topicot. Kedvet kaptam egy kerti sütő építéshez, amit aug. 6-án felavattam, meg vagyok vele elégedve.

210x60 cm alapterületű, 68x40 cm-es grillrács, 60 cs átmérőjű tárcsa.

Pár fotó:

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeasusman Creative Commons License 2011.06.29 0 0 68

Sziasztok!

 

Még nagyon kezdő vagyok ilyen téren... Az lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerülhet egy ilyen kerti sütő megépítése, ha

mindent én veszek hozzá? És, hogy lehet kiszámolni, hogy mennyi tégla kell egy ilyenhez?

Itt van a Linkje a kerti sütőnek amire kiváncsi vagyok:

http://karby-miki.hupont.hu/11/kerti-sutok

 

Nagyon szépen köszönöm!

Csutka Rozi Creative Commons License 2011.06.28 0 0 67

Vegyél faszénbegyújtó csövet, az Aldiban most volt, de a Lidl is árulja.

abban alágyújtasz és a kürtő hatás miatt az egész adad áttizzik

tök fölösleges az aranyárban lévő és amúgy is egészségtelen gyújtót használni

http://lh3.googleusercontent.com/public/8SAGQEB_CaERnddd7IDlWxJW1zHU-bEjBn5OdlkjCZKEWfoSeRdPkutEg81BmulUpTk62D11BgD0IIe2Tk7-thjoncl71vr--UgA_rjDm882vMp6tNlXLdXAjKQnpBdhwn8miHz3CUsynKhWC8ag5Vp5Ohm4eGmnLHwPMq0K1g

Előzmény: Atom-anti (64)
NeomatiK Creative Commons License 2011.04.13 0 0 66

Én csak úgy irogatok ide, nem vagyok a témában jártas. De  ez ügyben talán a cserépkályhás topikban hamarabb tudnak segíteni. Én se hallottam még ilyen ragasztóról.

 

Előzmény: zsloti (63)
NeomatiK Creative Commons License 2011.04.13 0 0 65

Etilalkohol (finomszesz) kicsit drága mulatság lenne. Ugyanis elég magas jövedéki adó is van rajta. Ezt a szeszesitalok árain látjuk is.

Most nem tudom, hogy van, de kb 11-12 éve 1 hlf (hektoliterfok) jövedéki adója kb 1700 Ft volt.

Ha bográcsban sütsz és védve van az étel, akkor végülis mindegy mivel tüzelsz alatta.

 

Előzmény: Atom-anti (64)
Atom-anti Creative Commons License 2011.04.13 0 0 64

Úgy olvastam egyes külföldi és magyar oldalakon, hogy a faszén elég nehezen gyullad be, nem elég egy gyufát dobni alá. Ha nem téves az értesülés, ezért szoktak gyújtófolyadékot használni. A hagyományos gyújtófolyadék viszont káros lehet az ételre, bár néhány oldal azt írja, hogy amikor már szürkésen izzik a faszén, akkora a hője miatt már elpárolgott belőle a gyújtófolyadék. Megint más oldalakon tiszta szeszt is javasolnak a begyújtáshoz, míg más leírások ezt tiltják, megint újabbak csak arra vonatkoztatják a tilalmat, hogy a balesetveszély miatt nem ajánlott szeszt használni, amúgy, óvatosan adagolva az is kiváló gyújtófolyadéknak. Gyakorlatom nincs a témában, az oldalak pedig mindenfélét állítanak. Mi az igazság?

Előzmény: NeomatiK (62)
zsloti Creative Commons License 2011.04.11 0 0 63

Üdv

Vásároltunk egy beton grillt az egyik nagy barkácsáruházba

A leírása azt írja ragasszuk össze az elemeit hőalló betonragasztóval

Na az mi fán terem?

Ti hogy oldottátok meg?

Köszi

zs

NeomatiK Creative Commons License 2011.03.28 0 0 62

úgy emlékszem, hogy bográcsozáskor a kis tűzbe sima alufóliába csomagolt hagymát és almát, krumplit raktunk. Már rég volt, nem emlékszem mennyire bírta a fólia.

 

Begyújtani? Hagyományos gyufás módszer nem jó?

Előzmény: Atom-anti (61)
Atom-anti Creative Commons License 2011.03.24 0 0 61

A szabvány konyhai alufólia bírja a grill hőjét? Nincs ilyennel tapasztalatom, de mivel a neten árulnak vastag grilles-sütős alufóliát, ebből arra következtetek, hogy a hagymányos, vékony fajta nem bírja. Hogy is van ez?

 

Begyújtani mivel érdemes? Azt olvastam, hogy ilyen pertóleumos gyújtófolyadékkal nem érdemes, mert mérgező gőzök szabadulnak fel, ártanak a kaja ízének és egézségtelenek is. Aztán vannak az elektromos gyújtók, de azok nem épp olcsóak. Valami más, lehetőleg olcsó módszer?

lauloises Creative Commons License 2010.08.25 0 0 60

Ha valaki még a tepsin agyal: én betettem a régi tűzhelyünknek a lehajtható tetejét. Pont 60 cm, tökéletes!

prwhrqkt Creative Commons License 2010.07.31 0 0 59
sziasztok!
azt szeretném kérdezni,hogy lávakő jellegű kis sütőlapot szoktatok-e használni?

nekünk van egy olyan 40x20 centis kb 2-3 centi vastag lap , /ami része egy kis furcsa szettnek ,"kapva van" /
na ezt a kő lapot feltettem a grillsütőre,ott jól átforrósodott,és arra pakoltam a cuccot.
de hirtelen odaégett ,megszenesedett.

nem tudja megmondani valaki,hogy hogy kell ezt használni normálisan?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!