Keresés

Részletes keresés

farkas_janos Creative Commons License 2013.05.22 0 0 75

a képek valahogy lemaradtak ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

farkas_janos Creative Commons License 2013.05.22 0 0 74

én ilyet dobta össze benzin pénz nélkül úgy 23.000Ft-ból. Olyan 8 óra alatt építettem egyedül nem sietve. (+ 1 nap beton száradás)

 

A rács a régiből megmaradt gondoltam pont jó lesz, legalább oldalt van most kis "polc"... :)

 

4 zsák előrekevert beton

3 zsák előrekevert habarcs

96 db kisméretű tégla

György2 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 73

Üdv:

Én egyedi méretre készíthető grillrácsot vagy vaslapot szeretnék az épített kerti sütőgetőbe.

Ha valaki tud ilyen hol tudok jelezze.

Köszönöm

Előzmény: successful77 (70)
sanda balázs Creative Commons License 2012.04.16 0 0 72

egy ilyet milyen kőböl érdemes csinálni?

Infomaker Creative Commons License 2011.09.28 0 0 71

tervezek venni egy kéményes műkő grillt, tudjátok az az elemes típus. Van olyanból olyan, amibe tárcsát lehet tenni vagy bográcsot?

successful77 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 70

szerintem egy kicsit barbis lett a színvilág, de tetszik :-)

 

en meg tegnap hoztam össze egy tárcsát a grill fölé.

 

Előzmény: *zoli* (69)
*zoli* Creative Commons License 2011.08.24 0 0 69

Sziasztok!

 

Egy ideje olvasgatom a topicot. Kedvet kaptam egy kerti sütő építéshez, amit aug. 6-án felavattam, meg vagyok vele elégedve.

210x60 cm alapterületű, 68x40 cm-es grillrács, 60 cs átmérőjű tárcsa.

Pár fotó:

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeasusman Creative Commons License 2011.06.29 0 0 68

Sziasztok!

 

Még nagyon kezdő vagyok ilyen téren... Az lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerülhet egy ilyen kerti sütő megépítése, ha

mindent én veszek hozzá? És, hogy lehet kiszámolni, hogy mennyi tégla kell egy ilyenhez?

Itt van a Linkje a kerti sütőnek amire kiváncsi vagyok:

http://karby-miki.hupont.hu/11/kerti-sutok

 

Nagyon szépen köszönöm!

Csutka Rozi Creative Commons License 2011.06.28 0 0 67

Vegyél faszénbegyújtó csövet, az Aldiban most volt, de a Lidl is árulja.

abban alágyújtasz és a kürtő hatás miatt az egész adad áttizzik

tök fölösleges az aranyárban lévő és amúgy is egészségtelen gyújtót használni

http://lh3.googleusercontent.com/public/8SAGQEB_CaERnddd7IDlWxJW1zHU-bEjBn5OdlkjCZKEWfoSeRdPkutEg81BmulUpTk62D11BgD0IIe2Tk7-thjoncl71vr--UgA_rjDm882vMp6tNlXLdXAjKQnpBdhwn8miHz3CUsynKhWC8ag5Vp5Ohm4eGmnLHwPMq0K1g

Előzmény: Atom-anti (64)
NeomatiK Creative Commons License 2011.04.13 0 0 66

Én csak úgy irogatok ide, nem vagyok a témában jártas. De  ez ügyben talán a cserépkályhás topikban hamarabb tudnak segíteni. Én se hallottam még ilyen ragasztóról.

 

Előzmény: zsloti (63)
NeomatiK Creative Commons License 2011.04.13 0 0 65

Etilalkohol (finomszesz) kicsit drága mulatság lenne. Ugyanis elég magas jövedéki adó is van rajta. Ezt a szeszesitalok árain látjuk is.

Most nem tudom, hogy van, de kb 11-12 éve 1 hlf (hektoliterfok) jövedéki adója kb 1700 Ft volt.

Ha bográcsban sütsz és védve van az étel, akkor végülis mindegy mivel tüzelsz alatta.

 

Előzmény: Atom-anti (64)
Atom-anti Creative Commons License 2011.04.13 0 0 64

Úgy olvastam egyes külföldi és magyar oldalakon, hogy a faszén elég nehezen gyullad be, nem elég egy gyufát dobni alá. Ha nem téves az értesülés, ezért szoktak gyújtófolyadékot használni. A hagyományos gyújtófolyadék viszont káros lehet az ételre, bár néhány oldal azt írja, hogy amikor már szürkésen izzik a faszén, akkora a hője miatt már elpárolgott belőle a gyújtófolyadék. Megint más oldalakon tiszta szeszt is javasolnak a begyújtáshoz, míg más leírások ezt tiltják, megint újabbak csak arra vonatkoztatják a tilalmat, hogy a balesetveszély miatt nem ajánlott szeszt használni, amúgy, óvatosan adagolva az is kiváló gyújtófolyadéknak. Gyakorlatom nincs a témában, az oldalak pedig mindenfélét állítanak. Mi az igazság?

Előzmény: NeomatiK (62)
zsloti Creative Commons License 2011.04.11 0 0 63

Üdv

Vásároltunk egy beton grillt az egyik nagy barkácsáruházba

A leírása azt írja ragasszuk össze az elemeit hőalló betonragasztóval

Na az mi fán terem?

Ti hogy oldottátok meg?

Köszi

zs

NeomatiK Creative Commons License 2011.03.28 0 0 62

úgy emlékszem, hogy bográcsozáskor a kis tűzbe sima alufóliába csomagolt hagymát és almát, krumplit raktunk. Már rég volt, nem emlékszem mennyire bírta a fólia.

 

Begyújtani? Hagyományos gyufás módszer nem jó?

Előzmény: Atom-anti (61)
Atom-anti Creative Commons License 2011.03.24 0 0 61

A szabvány konyhai alufólia bírja a grill hőjét? Nincs ilyennel tapasztalatom, de mivel a neten árulnak vastag grilles-sütős alufóliát, ebből arra következtetek, hogy a hagymányos, vékony fajta nem bírja. Hogy is van ez?

 

Begyújtani mivel érdemes? Azt olvastam, hogy ilyen pertóleumos gyújtófolyadékkal nem érdemes, mert mérgező gőzök szabadulnak fel, ártanak a kaja ízének és egézségtelenek is. Aztán vannak az elektromos gyújtók, de azok nem épp olcsóak. Valami más, lehetőleg olcsó módszer?

lauloises Creative Commons License 2010.08.25 0 0 60

Ha valaki még a tepsin agyal: én betettem a régi tűzhelyünknek a lehajtható tetejét. Pont 60 cm, tökéletes!

prwhrqkt Creative Commons License 2010.07.31 0 0 59
sziasztok!
azt szeretném kérdezni,hogy lávakő jellegű kis sütőlapot szoktatok-e használni?

nekünk van egy olyan 40x20 centis kb 2-3 centi vastag lap , /ami része egy kis furcsa szettnek ,"kapva van" /
na ezt a kő lapot feltettem a grillsütőre,ott jól átforrósodott,és arra pakoltam a cuccot.
de hirtelen odaégett ,megszenesedett.

nem tudja megmondani valaki,hogy hogy kell ezt használni normálisan?
lauloises Creative Commons License 2010.06.21 0 0 58
megneztem a linket, ecceru, de nacceru :) ha kesz kepet kerunk :)
Előzmény: Tofi (55)
lauloises Creative Commons License 2010.06.21 0 0 57
a faszenes tepsi az meg nekem is hianyzik. valszeg az kulon lesz csinaltatva bele ismerossel, 3 mm-es lemezbol. a lemezre majd meg teszunk egy regi vas labtrotlot, hogy kapjon egy kis levegot majd a szen alulrol is, majd meglatas.
ha meretben jo, szerintem gondolkodhatsz sima sutotepsiben is, nekem az sajna kicsi.
Előzmény: Tofi (55)
pedro1978 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 56
SZiasztok!

segítségeteket kérném. szeretnék épiteni olyan kögril szerü fedeles grillet bontott téglábol. ha valaki tudna tervekkel és javaslatokkal segíteni azt nagyon megköszönném.
Tofi Creative Commons License 2010.06.17 0 0 55
Sziasztok!

Mivel a ház bővítésekor felszabadult egy szép mennyiség bontott tégla, ezért gondoltam építek egy kerti grillt belőle.
Erre találtam is egy jó kis leírást (http://www.gardenersworld.com/how-to/projects/barbecue/), de egy dolgot egyelőre nem találtam: mégpedig azt a "tálcát", amire a faszenet lehetne rakni (grillrácsot találni mindenfele, azzal nincs is gond).
Láttatok már ilyen boltban, vagy van ötletetek, hogyan / miből lehetne készíteni?

Köszi előre is
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.05 0 0 54
Próbaképpen tegyél olyan téglát tűzbe, amiből építenéd. Vagy rámehetsz disznóperzselővel is hogy extrém körülmény között teszteld.

Meglátásom szerint a grillsütős tűztől nem lesz baja a normál (égetett) téglának.

Előzmény: lauloises (53)
lauloises Creative Commons License 2010.06.02 0 0 53

Sziasztok!

 

Kerti grillt építenék és ennek kapcsűán kérdem, hogy mennyire fontos, hogy a hővel közvetlenül érintkező részeket samottból építsem? Mi a veszélye, ha sima téglából csinálom? Egyébként én is az Ötlet Mozaikos verziót veszem alapul asszem :)

 

Köszi és Üdv:

 

T.

 

 

zordonC3 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 52
Akkor már tudom hazafelé menet miért b*sszák szét mindig a terepjárók az utat a kanyarban, mindig tiszta sárfelhordás az egész :D

Négy éve nem bírtam rájönni és lusta voltam megnézni... :))))))))
Előzmény: Axióma (51)
Axióma Creative Commons License 2010.04.08 0 0 51
Pomazrol indulva Pilisszentkereszt elott nem sokkal az egyik kanyarban kell balra fordulni, ott van egy taborhely, egyszerre tobb tuzrako hely (szokott tomeg lenni idealis idojarasnal). Pontos koordinatakat nem tudok, de az alabbi geolada egeszen kozel van: http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=668
Előzmény: D4NI (50)
D4NI Creative Commons License 2010.04.08 0 0 50
sziasztok tud valaki koordinátákat kijelölt sütőhelyre a pilisbe?
*zoli* Creative Commons License 2010.03.30 0 0 49
Ezt a grillsütőt most találtam én is hasonló építésében gondolkodom.
Előzmény: Discomsc (47)
subyka Creative Commons License 2009.10.07 0 0 48
kerti grill építését vállalom, alacsony árakon. http://www.felujitas.eoldal.hu/
Discomsc Creative Commons License 2009.07.23 0 0 47
Sziasztok!!

Szeretnék én is grillezőt építeni bontott téglából, olyan retro-feelingre....
igazából már van rá elképzelésem, d ha kap6nék 1-2 rajzot, képet....megkönnyítenétek a dolgomat, és lehet, h letisztulnak a kételyeim...
olvastam a hozzászólásokat, tanultam is belőlük...
rini.zenta@citromail.hu címre várok minden ötletet, rajzot, képet. Előre is nagyon köszi mindenkinek!!!
Üdv
ikarepma Creative Commons License 2009.06.23 0 0 46
nem lehet valahogy életre kelteni?
Előzmény: Törölt nick (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!