Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2006.12.27 0 0 47
.......nu, a jurába' azé nem usb-s meg 192/24-eses wott az az előd.....
Előzmény: tere (46)
tere Creative Commons License 2006.12.26 0 0 46
Ez van már 138milló éve, de ne zavarjon. Igaz, kicsit másképp nézett ki az elődje.
Előzmény: spacc (45)
spacc Creative Commons License 2006.12.25 0 0 45

Hogy mennyire aktuális a stéma, a Terratek honlapján mán a kínálatban isszerepel kemény 129 ojróért egy hohvertige riaabemenetes júeszbás produktum:

http://entertainde.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=261  

spacc Creative Commons License 2006.12.18 0 0 44

Mama!  Drága Mama!

Öntögetik az urakok az dézsábúl a wizet, oszt közben a gyerek.......

Nem eszméltetek rá még a nagy dilemára?  He?

Koscso_Ferenc Creative Commons License 2006.12.18 0 0 43
Jó ötlet, már megírtam nekik. Azt igérték beleteszik. A napokban olvastam, hogy 1923-ig több, mint 60 millió darab 78-ast adtak el csak a Victor Red Seal sorozatban, csak 1921-ben 55 milliót. Állítólag ezeket ebből az időből meghallgatni egy Orthophonic Credenza Victrola gramofonon különleges élmény. El is kérnek egy-egy működő példányért majd 2000 dollárt.
Egy pár hónapja olvastam valahol ennek a segítségével valamelyik cd kiadó a konkrét hangját digitalizálva kiadna egy csomó 78-as felvételt, de azóta sem láttam ilyen hírt.

Előzmény: Mézga A. (42)
Mézga A. Creative Commons License 2006.12.18 0 0 42
Elég furcsa, hogy a mai elképesztő készülék- és lemezárak mellett alig egy-két cég gyárt változtatható korrekciójú phonót. Megveszik a xxx dolláros - DECCA-görbés - lemezt, és meghallgatják a xxxxxx dolláros, csak RIAA-t tudó rendszerükön.... Amúgy ha már valaki ilyen programokat használ, sőt írat, érdemes esetleg belerakatni a 78-as görbéket is - úgy még tényleg értelme is van a dolognak: 78-ast kevesen gyűjthetnek, még kevesebben tudják korrekten lejátszani, pedig gondolom, lenne rá érdeklődés.
Előzmény: Koscso_Ferenc (31)
_percy_ Creative Commons License 2006.12.18 -1 0 41
Sejtettem hogy szadomazó vagy, mostmár tudom is :DDD
Előzmény: spacc (37)
spacc Creative Commons License 2006.12.18 0 0 40
Békásmegyer -> Flórián tér -> Árpád-híd -> Váci út......... 37 km +  102 +e3,14  lámpa....
Előzmény: Jolida (38)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 39
Autókázás a Dunáig, átúszás, ML keresése, összejön az ötven perc:-)))))
Előzmény: Jolida (38)
Jolida Creative Commons License 2006.12.18 0 0 38
Dunaújvárosnál mész át a Dunán? :-)))
Előzmény: spacc (37)
spacc Creative Commons License 2006.12.18 0 0 37
az a max. 2 db kazetta elfér a kesztyűtartóba......  autókázás közben diéta szok lenni, zömmel Kossuth KH-n. Innen Bigihez uszve 50 perc, és utána még aszt a szart is élvezni tudom...... mert a KH-nál még az is jobb... :)
Előzmény: _percy_ (35)
Jolida Creative Commons License 2006.12.17 0 0 36
Nekem a jobb könyöktámasz van tele CD tokkal. A belük meg benne a CD tárban.
Fél évente azért eszembe jutnak (most is a topiktalis CD-k vannak ott), és olyankor kiganézom. :-)
Előzmény: _percy_ (35)
_percy_ Creative Commons License 2006.12.17 -1 0 35
Kazit a kocsiba'? Ammegmi? :D
Zajos is, sok helyet is foglal, folytassam? :)
Régebben emléxem tele volt az anyósülés alja kazitartókkal, szerencsére ez már elmúlt.... ..bár a kocsiban nem nagyon foglalkozom a minőséggel, éppen elég ha nem idegesít, ahogy szól :-))
Előzmény: spacc (33)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2006.12.17 0 0 34
A Cd váltós izébe nem erőltetném bele a kazit :-) Meg már nincs is meg a jó öreg Nakamisim.
Előzmény: spacc (33)
spacc Creative Commons License 2006.12.17 0 0 33
én úgy hallgatom a "kocsimba" a lemezeimet, hogy begyugok egy kazit a zakaji gx75-be, felveszem rá, oszt a kocsiba a kazikat dugdosom......
Előzmény: _percy_ (32)
_percy_ Creative Commons License 2006.12.17 -1 0 32
Okéoké :-)

Természetesen kiváncsi vagyok a végeredményre....
Én is digizgettem mindenfélét, de eddig mindíg a nagy Marantz RIAA-ját használtam. Próbálgattam pre-pre, illetve trafó közbeiktatásával a sima MM bemenetet, sőt egy NAD PP-2-m is van. Azzal is próbáltam. Eddig a Marantz MC bemenete a nyerő (bár tudom, hogy van ennél sokkal jobb is, csak azért már sokkal mélyebben bele kellene halászni a buxámba :-) )
Ez a szoftveres megoldás meg... ...szal... eléggé szkeptikus vagyok a végeredményt illetően, de szívesen véleményezem :-)

Én is szeretem a kocsiban hallgatni a lemezeimet, tekintve, hogy cédéből a lemezekhez képest baromi kicsi a gyűjteményem mostanra... :-)

Arzachel kollega: :D
(holnap kereslek)
Előzmény: Koscso_Ferenc (31)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2006.12.17 0 0 31
Bocsánat, a legfontosabb dolgot elfelejtettem: azért is vettem meg, mert van a cégnek egy csomó mono lp-je. A szoftver fejlesztője meg megigérte, hogy a következő verzióban a jövő év elején benne lesznek a mono korrekciós görbék, miután rákérdeztem, hogy nem lehetne- e beletenni. Azt mondta, hogy semmi akadálya, csak beszerzi a pontos leírásokat és beleírják.
Előzmény: arzachel (30)
arzachel Creative Commons License 2006.12.17 0 0 30
Meglásd elvitetnek.:))
Előzmény: _percy_ (28)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2006.12.17 0 0 29
Értem én, értem, de mi van ha az autóban is meg akarnám hallgatni az esetleg cd-n ki nem adott felvételek egyikét? Mi van, ha valakinek oda szeretném adni meghallgatni, akinek nincs lemezjátszója? Ne adj' Isten pont azért, hogy végre halljon valami jót is?

Nem vagytok elég nyitottak, na. Ha nem jó, akkor majd viszek haza a cégből a számos riaa korrektorból egyet és kész. Persze akár jó is lehet, egyenlőre semmi olyan indokot nem látok, amivel ne működhetne jól, mondjuk legalább olyan jól, mint egy 129 dolláros riaa korrektor. Gyakorlatilag minden meg van hozzá, a mikrofon előerősítő (vagy egy MC trafó, pre-pre), az Altmann ADC, kábelek, számítógép, Firewire interfész, mit veszíthetnék a 129 dolláron kívül?
Előzmény: _percy_ (28)
_percy_ Creative Commons License 2006.12.17 -1 0 28
Ne má! Szoftveresen riázni?
A hideg is kiráz.... :-)

Feri! Tisztelem a kitartásod, de sztem bármit csinálsz nem lesz olyan mintha felraknád a pörgetőre a lemezt és szépen meghallgatod! (magát a lemezt természetesen, egy normális analóg cuccon.) :-)
Sztem.
spacc Creative Commons License 2006.12.16 0 0 27

és júesbésesesen..... woahhh

Előzmény: tere (26)
tere Creative Commons License 2006.12.16 0 0 26
Van tenéked pákászós gyakorlatod, megoldod. Amikor léptecc WA, löki lenkó... eccerű ez... :P
Előzmény: spacc (24)
spacc Creative Commons License 2006.12.16 0 0 25
Jó ötlet, de azért fel sem ér  K.F. nemrég vázolt tervével.......
Előzmény: spacc (24)
spacc Creative Commons License 2006.12.16 0 0 24
és mondd terém!   akkor ha winylezek winamppal, akkor trekket is tok ugratni kattintással, vagy rugnom kell a gyaluba?
Előzmény: tere (19)
tere Creative Commons License 2006.12.16 0 0 23
:D ALAP.
Lehet jó CD-t csinálni vinylből de én úgy tapasztaltam, hogy a 44.1k/16bit lényegesen rosszabb, mint az eredeti lemezhang. 192/24-en már azért fülelni kell rendesen. Nem mindegy az A/D... nagyon nem.
Érdekes, hogy hogy kiszúrták a mastering kérdést! A mai anyagok túl vannak komprimálva a vevőcsalogató hangosság miatt. 80's-t említik, hogy az milyen jó volt... de hát az van, hogy ha feldobok egy 80-as évek beli 45-ös maxi disco lemezt, fel kell tekernem a hangerőt csumára, hogy halljam is. Viszont a hangszórók ki akarnak repülni a helyükről. Na, ez a dinamika. És ezt sok mai (akár legdrágább) házimozi/hangrendszer képtelen normálisan lesugározni, vagy szét akar esni a legtöbb minihifi csodamasina. Én valahogy mindig úgy választok, hogy nem okoz gondot ilyet natúrban hallgatni. :DDD Ezt a dinamikát CD-re is rögzíteni tudom, de sokan nem örülnének neki, ha úgy adnám oda. :DD
Előzmény: Jolida (22)
Jolida Creative Commons License 2006.12.16 0 0 22
Máshol is téma ez.

http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=fa52abe6604ea27456be90d9fffd99a6&threadid=91780&perpage=10&pagenumber=1
tere Creative Commons License 2006.12.16 0 0 21
:DDDDDD ez most nem az, aminek látszik :DDDDDD
Előzmény: Jolida (20)
Jolida Creative Commons License 2006.12.16 0 0 20
Kifelejtetted az MP3 konvertálást! :-)
Előzmény: tere (19)
tere Creative Commons License 2006.12.16 0 0 19
:D Winamp line in-> dx plugin chainer-> EQ, antipattog, NR, dinamik ->out :D Oszt jó zenehallgatást vinlyről AD-DA... :D
schetl Creative Commons License 2006.12.16 0 0 18
Értem. De először azt sugalmaztad a hozzászólásoddal hogy a cél az, hogy esténként pörög a gyalu, pattog a lemez, s ott a láncban a digit váltás előtt az a/d. Ez azért egy kicsit eklektikus életérzés, valljuk be :))
Előzmény: Koscso_Ferenc (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!