Keresés

Részletes keresés

Dharma Creative Commons License 2013.02.09 0 0 313

Nekem tökéletes az első akicióban vásárolt spáros WMF pirítótál a tapadásmentes bevonattal. Viszont a Tescoban vásárolt Thomas nekem is felhólyagosodott. Pedig az is drága volt még a pontokkal együtt is.

Előzmény: hilz (304)
andfer Creative Commons License 2012.12.12 0 0 312

Köszönöm a tanácsodat. A KIKÁ-ban kapható.

Előzmény: Berlusz Móni (309)
andfer Creative Commons License 2012.12.12 0 0 311

Elírtam a WMF kukta 20 cm átmérőjű tömítőgyűrű cikkszámát:

Helyesen - 60 6880 9990

 

A KIKÁ-ban kapható. 4499 Ft az ára

Előzmény: andfer (308)
Hepci Creative Commons License 2012.12.11 0 0 310

Nem csak a vastagság számít... ez egy kínai gyártású cucc, mit vársz...

Most vettünk wokot a páromnak, az "eredeti" ára mulatságos, de a jelenlegi, csupa rozsda bilipléhnél biztos jobb lesz.

Előzmény: Tereza (299)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.11 0 0 309

A KIKA-ban kérdezted már....?

 

Ott elég nagy választék van edényekből, és láttam gumit is. De hogy minden típushoz van-e, azt nem tudom...

 

 

Előzmény: andfer (308)
andfer Creative Commons License 2012.12.11 0 0 308

Sajnos megszünt a magyar wmf webáruház.

Hol árulnak, hol lehet beszerezni a WMF edényekhez alkatrészeket?

Konkrétan 20 cm átmnérőjű kuktagumi kellene.

Cikkszáma: 60 8880 9990

Sajnos már a Müller sem árusítja.

d.balazs Creative Commons License 2012.12.01 0 0 307

Ha már úgyis SPAR vásárlók vagytok, akkor ezt ne hagyjátok ki. Szerintem szórakoztató és egy csomó dolgot lehet nyerni.

Tereza Creative Commons License 2012.11.24 0 0 306

Mammut 1-ben van WMF bolt, próbáld meg itt keresni, hátha:

http://www.mammut.hu/uzletkereso/kereses/wmf/0/0/

 

Majd légyszi, írd meg, hogy sikerült-e.

Sok szerencsét!

 

Előzmény: green-scooter (305)
green-scooter Creative Commons License 2012.11.23 0 0 305

Sziasztok! Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy hol lehet a WMF kuktához alkatrészeket vásárolni? A harang alakú gumitömítés elszakadt. Válaszokat köszönöm!

hilz Creative Commons License 2012.11.16 0 0 304

259-ben írtam:

"...hanem az előz SPAR akció teflonos nagy serpenyője már tönkrement, felhólyagzott és kilyukadt a bevonat. A többi cucc még tökéletes."

Mondjuk ez nem palcsintasütő volt, hanem egy teflonos nyeles-füles pecsenyesütő.

 

Pedig a nagykönyv szerint volt tisztítva: langyos víz, törölgetés és csak puha műanyag illetve fakanál érinthette...

 

Bezzeg a gagyi tefal pöttyös palacsintasütő, az még bírja (csak a nyele lötyög, mert nem bírja a dobálásos forgatást).

Előzmény: emitter86 (303)
emitter86 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 303

"Volt már egyszer WMF akciójuk, máig használjuk az abból származó palacsintasütőt. Masszívabb a Tefalnál, súlyosabb is és nálunk tartósabbnak is látszik a bevonata."

 

Ezt más is meg tudja erősíteni? A 28-as és a 24-es serpenyőt néztem ki. Az egyik Sparban már megnézegettem, tényleg elég masszívnak tűnik, de az élettartama, tisztíthatósága érdekelne..

Előzmény: H_G (282)
Kőkapu1 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 302

Szerintem inkább az lehet, hogy a cromargan használható indukciós főzőlapon is, de a másik nem (legalábbis a pontgyűjtő papír szerint).

 

 

Pl. a Tefalnak is van többféle termékcsaládja, és van amelyik csak gázhoz használható, van gáz, villany, kerámia, és van indukcióshoz való is.

Mióta üvegkerámia főzőlapom van, kénytelen vagyok odafigyelni erre is, ezért is örültem a spar wmf edényeinek :)

 

Előzmény: odm (296)
Kőkapu1 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 301

Én is utána olvasgattam, és mindenütt a Bialettit ajánlották, (illetve konkrétan úgy, hogy a Sparból a piros külsejűt - és ez a Bialetti aeternum), ezért vettem azt.

 

 

Előzmény: Tereza (295)
H_G Creative Commons License 2012.11.09 0 0 300

Én csak a Bialettiben vagyok biztos. A teleshopos cuccokat pedig naaagy negatív előítélettel szemlélem.

 

Előzmény: Tereza (298)
Tereza Creative Commons License 2012.11.09 0 0 299

Ma rápillantottam a WMF cromargan wokra. Kicsit vékonynak tűnt. Ez így rendben van? Lehet, hogy csak a fém minősége számít?

Tereza Creative Commons License 2012.11.09 0 0 298

Melyik a jó?

A TV-ben reklámozó (már nem tudom, hogy Tele- vagy Topshop) az jó? Abból vertt már valaki?

Előzmény: H_G (297)
H_G Creative Commons License 2012.11.08 0 0 297

Pont, mint a teflonok között, azaz a különbség drámai lehet.

Előzmény: Tereza (295)
odm Creative Commons License 2012.11.08 0 0 296

Biztosan nagy különbségek vannak a kerámia bevonatok között, mert nekem egy noname olcsó van és nem jó: tisztíthatatlan, csúnya, le is ragad benne az étel. Próbának vettem, de ez nem volt jó ötlet, mert mások meg dícsérik a sajátjukat...

Egy kérdés: tudjátok, hogy mi a különbség a most akcióban lévő alumínium pecsenyesütő és a cromargan serpenyő között? Mármint az árán kívül... Másra valók?

Tereza Creative Commons License 2012.11.02 0 0 295

Lehet, hogy ki kellene próbálnom a kerámiás serpenyőt. Ezek szerint az sem mindegy, hogy milyen márkájú? Nagyok a különbségek közöttük?

Előzmény: Kőkapu1 (290)
Tereza Creative Commons License 2012.11.02 0 0 294

Én nem mondom, hogy nem főzök kuktában, csak nem abban a WFM-esben, hanem Fagor kuktában. Pl. húslevest kizárólag a kuktában főzöm - egy 9,5 literesben.

A kuktában való főzéshez nem nagyon kell recept , csak a méglévő recepteket kell hozzáigazítani.

Mondjuk, az igaz, hogy párolt rizshez tudni kell, hogy a meglévő kuktához milyen mennyiségű víz kell a rizshez képest. De pl. a húslevesnél is az idő módosul asszerint, hogy milyen öreg az állat, amelynek a húsából főzünk. Persze, ha nincs kéznél, az ember kétszer is meggondolja. Különben én sem minden nap, sőt minden héten sem főzök benne, de azért néha szoltam.

Előzmény: Kőkapu1 (289)
H_G Creative Commons License 2012.11.01 0 0 293

Platni avagy gázlap, vaslemez amit a gázrózsa és a serpenyő közé teszel. A nem lyukacsos, hanem teli korong fajta megakadályozza a csúszkálást is.

 

Előzmény: sickamic (292)
sickamic Creative Commons License 2012.11.01 0 0 292

Milyen platni?

Előzmény: H_G (284)
Kőkapu1 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 291

Na, nagyon éjjel van már nekem :)

 

Szóval, ami nekem van az is Bialetti aeternum, meg a CBA-s is Bialetti aeternum, csak a színük más.

Úgy látom az olasz Bialetti oldalon, hogy csak design különbség van köztük.

 

 

Előzmény: Kőkapu1 (290)
Kőkapu1 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 290
Uhh, hát én imádom a kerámiabevonatos serpenyőimet. Van egy nagyobb amiben húst szoktam sütni, meg egy palacsintasütőm. Ezt aztán nem kell áztatni, szinte csak egyszer a szivaccsal végigmegyek rajta, és kész.
Csak ebből is fontos a minőség, én ezt is sparban vettem, de most megnéztem, nem Bialettim van (ilyen van a cba-ban), hanem aeternum márka, ez a bordó külsejű.
Mondjuk az elején furcsa volt, hogy fehérben sütök, de hamar hozzaszokik az ember.
Előzmény: Tereza (288)
Kőkapu1 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 289
Hát, bevallom, én is nagyon ritkán veszem elő a kuktát. Mondjuk az az igazság, hogy nincs is receptem meg tapasztalatom kuktához.
Előzmény: Tereza (287)
Tereza Creative Commons License 2012.10.31 0 0 288

Kerámiabevonattal még nem volt dolgom. Lehet, hogy most az a legjobb? Te (mivel ezek szerint neked már van) a gyakorlatban hogy látod? Kevésbé ég oda (vagy egyáltalán nem) akármi főznivaló, sütnivaló és könnyen tisztítható? Pl. palacsintának jobb mint fémesek?

 

Amikor első rozsdamentes serpenyő került a házhoz, nagyon csalódott voltam, mert szinte mindig áztatni kellett, és az már plusz macera.

Előzmény: Kőkapu1 (286)
Tereza Creative Commons License 2012.10.31 0 0 287

Ezzel a kuktával hogy vagy megelégedve? Mert én is vettem, de nem nagyon használom. Sztem a kicsit magas, amolyan cső formájú, az alja viszonylag kis átmérőjű, és ezért lassabban melegszik fel mint az, amelyiknek nagyobb az átmérője ( a talpának).  Ugyanolyan térfogatú Fagort jobban szeretem, mert ott gyorsabban felfő a föznivaló.

Előzmény: Kőkapu1 (286)
Kőkapu1 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 286

Igen, már kétszer volt WMF akció a Sparban. Előszörre én is csak a nyeles, egyenes falú serpenyőt (az a pároló?) vettem, meg egy lábast, és a végén a kuktát.

Aztán annyira megszerettem, hogy a második akcióban már a teljes készletet megvettem :)

 

A mostaniból még nem tudom, egy 24-es serpenyő biztosan lesz, mert az még hiányzik.

 

Bár nem is tudom, van 2 Bialetti kerámiabevonatos serpenyőm, és azokat is egyszerűen imádom, a CBA-ban meg most az van pontgyűjtéssel.

CBA és Interspar is van az 5 perces környékünkön, szóval meggondolandó. Másrészt viszont az Intersparban jobban szeretek vásárolni, és az árúkkal elégedettebb vagyok,

mint a CBA-ban.

Szóval, dilemma ez most nekem :)

Előzmény: Tereza (285)
Tereza Creative Commons License 2012.10.31 0 0 285

Nem is emlékszem, hogy palacsintasütő is lett volna WMF-től a Sparos akcióban. Vagy lehet, hogy már megvolt a Tefalosunk, és azért nem vettem figyelembe? Tényleg WFM-es volt?

Arra emlékszem, hogy először az embereknél a nyeles páróló edény tetővel  volt a legnépszerűbb.

 

(Most azon gondolkozom, hogy talán  már nem is egyszer, hanem kétszer volt ilyen WMF-es akció, így akkor ez lenne a harmadik.)

Előzmény: H_G (282)
H_G Creative Commons License 2012.10.30 0 0 284

Platni kellene alá, nem?

Előzmény: sickamic (283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!