Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.09.17 0 0 233
ez a beszéd,ember! ;-)

nálam speciel nem ült le a téma,gyerekaltatás közben feszt ezt forgatom a fejemben,csak gondoltam nem mételyezem vele a fórumot...
most ott tartok,hogy rengeteg helycserés támadással vagy 2-3 autó híján pont tegnap állt össze a a "tökéletes és egyben demokratikus" csapat ,ezek is csak azért hiányoznak,mert az otthoni net nem alkalmas az autógyárak agyonflashezett oldalainak átfogő böngészésére.
Én úgy voltam,hogy magamnak mindenképpen megcsinálom a szerintem fasza összeállítást, sőt októbertől kicsit csökken a nyomás a melóval, gondoltam nekifogok akkor a rajzoknak...
de ha ti másképp gondoljátok... ;-D
Előzmény: Hammer (228)
waffe Creative Commons License 2007.09.16 0 0 232
Persze, megoldható, OK!
És köszi.
Előzmény: Hattori Hanzo69 (230)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 231
Már is van egy potenciális vevőd !
Előzmény: Hammer (228)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 230

Már régóta szeretném megkérdezni, hogy a bélyegszerű autóskártyás különlegesség színes fénymásolatát, vagy tökéletes szkennelt változatát nem adnád-e el korrekt áron? Természetesen nem kérném ingyen. (Gondolom az eredetitől nem válsz meg, de ha véletlenül igen, akkor az (is) érdekelne...)

Sajna a most felkínált pakliból több is van, sőt eladni is készülök belőle; De akkor várok addig, amíg a Tiéd elmegy....

Szóval: másolat ... ?

Előzmény: waffe (229)
waffe Creative Commons License 2007.09.16 0 0 229
Figyelem!!
A 134-es hozzászólás alatt feltett kártyáimtól megválnék. 1962-es kiadás, fekete csoport és típusjelekkel,kék hátlappal.
35 db. Többségében egy pakliból, 5-6 db pótolt.
Képek a 134 alatt.
Ár: 8000 Ft.
Hammer Creative Commons License 2007.09.15 0 0 228
én szervezem a rajzolóimat, és a nyomdát a korlátozott számban készülő (párszáz, max ezer csomag) "blue-revival" paklimhoz. Karácsony előtt kész kéne lennie...
Előzmény: LodoWico GAZ-24 (227)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.09.15 0 0 227

Sziasztok!

Egy kicsit leült a téma

Valaki, aki tudott vmit is foglalkozni vele, értesítsen a fejleményekről

előre is kösz

Előzmény: Hattori Hanzo69 (226)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.09.15 0 0 226

Na, úgy látom ezzel kiütöttem a fórumot ;-)

 

Akkor inkább térjünk vissza régi paklikhoz. ...

Előzmény: Hattori Hanzo69 (225)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 225

Beindultam...

 

Keresdd meg a kaqkktojásokat ;-)

 

 

Most nem volt türelmem a szöveget is módosítani.

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 224

Na ezzel egy kicsit többet vacakoltam:

 

Mégis több csiszolnivaló maradt rajta...

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 223

Köszönöm, köszönöm ;-) !!!

 

Igazság szerint v.melyik hétvégi reggelen kb. 5-10 perc alatt készítettem. Pontosabban összedobtam. Rengeteg hiba van rajta, de hosszabb idő alatt el tudnám tüntetni.

A legbüszkébb arra vagyok, hogy sikerült megtalálnom az eredetihez legközelebb álló betűtípust (most még hadititok :-), de lehet próbálkozni...)

Természetesen az autót nem én rajzoltam, de van olyan is amit személyesen "színesceruzáztam" át az eredeti képről.

 

Fogyasztás adatot, - egyébként - sehol nem adnak meg a 8C-hez. (Jó, tudjuk: aki ilyet vesz, nem érdekli. De azért csak van neki...)

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (222)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 222

Tiszteletem!

Az utóbbi napokban az évkezdés miatt (is) hanyagoltam a fórum látogatását

Úgy nézem fejlemények vannak...

A magam részéről én is Ádiék oldalára állok,mint az egyik ( ha nem is a legaktívabb) ügybuzgó az új kvartett-projektnél ( bocs waffe és NGA). Egyébként csak magamat tudom ismételni, a Hattori által gyártott Alfa 8C nagyon tetszik :)

Előzmény: ÁdidiGaga (221)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.09.06 0 0 221
hattori!

Alfa Romeo: gyakorlatilag ebben az egy márkában elfogultság miatt bármit el tudok képzelni - még a saját verdámat is! :-p - de "rajzi munkarésszel alátámasztva" megyőztél a 8C-ről...
eredetileg Alfa GT JTD-t gondoltam ide, mondjuk a Brera sem rossz,de a 8C-hez képest csak kismiska mindkettő! :-)
A 8C-t próbáltam a sportkocsik közé beprotezsálni,de egyrészt a kihagyhatatlan Ferrari mellett még egy olasz sok lenne (bár a piroshátúban is Ferka-Intermeccanica... vagy a kékhátúban angol kettős a Jag-Lotus) másrészt a rajzodról is jól látszik,hogy nem sportkocsi, hanem grantourismo ez a javából ,márpedig autóskártyába Alfáéktól az való!
A lapodon a beállítás is zsivány ,ez a lap típus-szín-beállás (autó helyzete a képen) szempontok alapján akár végleges is lehetne! ;-)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.09.06 0 0 220
sziasztok!

mostanság elfoglalt a munka meg a család,de azért néha olvastam a "projectet" érintő hsz-okat,sőt a válaszok is megfogalmazódtak rájuk.

de előbb,az újdonságokkal,az egész ötlet értelmét-létjogosultságát kétségbevonó hsz-okra reagálnék...
tkp. Hattori-t tudom ismételni, a néhány gyártott paklit már elég szépen kielemeztük ezért (is) gondoltam,hogy jöhetne valami új dolog. Gondolom feltűnt, hogy eddig sem
voltam inaktív a kártyák kitárgyalásában, nem mondhatjátok, hogy csak ezt a "tervezzünk kártyát"nótát fújom, sőt maga az ötlet is csak a folyamatos topikolás során alakult ki...
De amúgy sem mondta senki ,hogy befejeztük a klasszikus paklik elemzését, nemrég vettem szkennert,ha kell holnap kezdem a pirosat,a kéket,vagy az autórevü-t laponként feltenni..
Szintén elhangzott, hogy azért vannak itt többen is olyanok, akiknek bejött-bejön az ötlet, urambocsá' tőlem függetlenül maguk is kitalálták korábban...
Egyébként meg az egész egy fiktív dolog egyenlőre, pont az a lényege,hogy egy képzeletbeli összeállítás semmibe sem kerül, nem úgy a tényleges megvalósítása kézi rajzzal,a mai gyártásúak is valszeg üzleti okokból olyanok, amilyenek!
Szóval, amíg legalább ketten vagyunk a projecten, addig részemről van értelme!
Erről ennyit...

Térjünk is vissza a virtuális paklink összetételére tett javaslatokra:
nem igazán értem, miért is kellene a különböző klasszikus paklik mindegyikének egy-egy leszármazottját megcsinálni,ezek a kvartettek jópár év különbséggel
egymást követve jelentek meg,a múlt idő miatt ma már egymás mellé tehetjük őket,
de megjelenésükkor nem az döntött ,hogy a korábbi pakliból mi maradt ki, csináltak valahogy 10 kategóriában 40 autót és kész...
Ki tudja - jó lenne azért valakit felkutatni emiatt - hogyan alakult ki anno egy kiadvány összetétele.
A fentiek miatt az sem szimpatikus,hogy összegyűjtés és rostálás helyett valaki (vagy mindnyájunk) annyira ragaszkodjon egy négyeshez,hogy 2 paklit csináljunk
kényelemből :-)
Szerintem igenis találhatunk egy olyan összeállítást,ami jó lesz (ki tudja,pl. a kékhátúból miért maradt ki az F1 vagy az USA pl.)
Én személy szerint bármelyiket szívesen kihagyom,ha úgy alakul,hogy van helyette
jobb...
F1-et én is javasoltam anno
pro: népszerű
kontra: mezőnyszinten szinte egyforma, alig egy évig futó típusok ,ráadásul a rengeteg reklám miatt nem egy leányálom rajzolni egy ilyet,a piroshátúban is látható
reklámok nélküli "nyersversenyautó" nem túl autentikus :-)
De ha úgy alakul,legyenek versenyek, max nem lesz SUV vagy egyterű négyes...
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 219
Bingó !!! :-)
Előzmény: Hammer (218)
Hammer Creative Commons License 2007.09.05 0 0 218
csata: azonos a jel, vagy azonos az adat, amire játszunk. ha csak az egyik, akkor három további lapot teszünk le, ha mindkettő, akkor hatot.

azt viszont többféleképpen bonyolítottuk, ha mondjuk hárman játszottunk, és abból kettő csatázott. volt, hogy a harmadik ilyenkor
a.) ha nagyobb volt a lapja a két csatajelöltnél, akkor vitte őket, és elmaradt a csata, ha kisebb, akkor meg bukta a lapját
b.) szintén résztvett a csatában, neki is le kellett rakni a 3(6) lapot
Előzmény: Hattori Hanzo69 (217)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 217

Írtam ma egy hosszabb lélegzetű választ erre, de hát a technika ördöge :-(

Husss,... elszállt. Nincs kedvem még1x leírni.

A lényeg, hogy  - tiszteletben tartva  a meglátásotokat - mi többen más véleményen vagyunk. És ez jól van így...

Szerintem nem véletlen világjelenség a retró mánia (ld. VW Beetle, Fiat 500, Superfast Matchboxok 75db-os sorozatának kiadása, stb.)

Tudjuk, hogy ezek nem azok, és "értéktelen" utánérzései az eredetinek, de segítenek nosztalgiázni és fenntartani az érdeklődést az igazi "ántik" retró cuccok iránt.

 

Ugyanakkor, ha csak a régi autó kvartettről értekeznénk, akkor - még ha laponként mutatjuk is be a kártyákat, - bizony nagyon véges lesz a topic, mert véges számú paklit adtak ki M.o-on. (ha csak le nem írja mindenki azt az élményét, amikor Zaporozseccel vitt el "csatában" * egy Ferrarit ;-))

 

Az új, fényképes autóskártyák - röviden: vacakok.

 

*Apropó: Nálatok ismert volt a "csata" kifejezés a kártyában, vagy ez ugyanolyan BAZ-megyei kifejezés, mint a "makuka" ;-) ?

NGA Creative Commons License 2007.09.05 0 0 216
Elég elolvasni, amit a topic leirásában irtam. Eddig nem akartam hozzászólni ehhez, mert olyan lelkes volt mindenki. Igazad van.
Előzmény: waffe (215)
waffe Creative Commons License 2007.09.04 0 0 215
Szerintem ezekre ott vannak a mai mindenhol kapható új kártyák.
Ez már illúzió rombolás, semmi küzük ahhoz amiről ez az oldal szól. (szólt)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 214

Volt képem hozzá ;-)

 

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (213)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 213
Hogy csináltad?
Előzmény: LodoWico GAZ-24 (212)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 212

A macska rúgja meg, ez milyen (nagyon nagyon hosszú sípszó) jó !!!!!!!

Előzmény: Hattori Hanzo69 (211)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 211

Csak így első blikkre...

 

 

;-)

LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 210

Jó reggeltet!

Valami új fejlemény?

Hammer, kösz  az infot a Tatráról

Előzmény: Hammer (209)
Hammer Creative Commons License 2007.08.29 0 0 209
csak röviden:
- a Warnyú sose volt, fake, fotosop az Opel Insignia tanulmányon
- a Tatrát már nem gyártják
- "lassan már két pakli is érik" - egyetértek. az én összeállítások a kékhátú modernítása, de kell a piroshátúnak is utód (F1-gyel, USA verdákkal, buszokkal). sőt, a sárgahátúnak is. és utána jöhet még valami teljesen újszerű válogatás is, mondjuk zöld háttal (olyan nem volt, ugye?)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 208
Előzmény: ÁdidiGaga (196)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 207

Így igaz ! :)

 

Van egy autó, amit én nagyon hiányolok, de félek, hogy már nem lesz helye....

 

 

Tatra 700    tatra 700

Ő pedig a Tatra 700 ! Szeritem formailag nagyon jó, igaz, hogy 11 éves, de még gyártják ( ha jól tudom)

Adatok:

 3.5 i V8 16V

 3495 ccm

 168 LE ( 200-as is van )

  végseb.: 190 km/h

  fogyasztás: ?

Előzmény: Hattori Hanzo69 (206)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 206

Én is így gondoltam ;-)

 

Ezt a hagyományt folytatni kell:

 

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (205)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 205

Hattori, eggyel korábbi ( vagy kettővel) hozzászólásodban mondtad, hogy " lassan már 2 pakli is érik " , abba tolunk F1-et és klasszikusokat :)

Én már kutatok :-DD

Előzmény: Hattori Hanzo69 (203)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 204

Ilyen kimondhatatlan meg hüje-nevű autók mindenképpen kellenek - szerintem. Mert az autóskártyázás erről szól !!! A francia egyterűekhez én sem ragaszkodom.

Valamilyen szinten "kafa" autókat kell beleszerkeszteni, de azért mégsem autó-szépségverseny az Autó kvartett (most magamnak is ellentmondok...), hanem kellenek bele lúzer autók is... :-)

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!